Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

redrum

Well-Known Member
"Да пазим мира, стабилността и свободата на хората - те ще преценят към кое вероизповедание да се насочат", призова президентът Росен Плевнелиев, който посети Главното мюфтийство и се срещна с главния мюфтия Мустафа Хаджи.

цялата статия тук

0000175667-article2.jpg


627995-l.jpg


Конституция на РБ:

(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.
:oops:

Къде е реципрочността на толерантността г-н Президент? Кога в Анкара ще открият православен образователен център?
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Не разбрахме последно, дали ще посещаваш центъра с образователна цел.
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Не разбрахме последно, дали ще посещаваш центъра с образователна цел.

Аз бих го посетил с АК 47!!!!
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Аз бих го посетил с АК 47!!!!

Не плаши redrum. Остави го да кандидатства, щом проявява интерес.
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Не плаши redrum. Остави го да кандидатства, щом проявява интерес.

Дълбоко се съмнявам Реда да е на тяхна страна ;)
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Не разбрахме последно, дали ще посещаваш центъра с образователна цел.
Там съм, дето се вика - първа пушка (рязана карабина) :-o
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Браво бе селски училища затваряме, ама отваряме ислямския центрове!
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Е, ако трябва да сме точни, не го отваряме ние. Аз по принцип нямам нищо против исляма, като религия. Познавам доста мюсюлмани и нямам проблем с религиозната им принадлежност. Тука обаче имаме съвсем различно нещо, религията се използва като политически инструмент и препикаване на територия от нашата съседка Турция. Все пак сме християнска държава, мюсюлманите не са мнозинство от обществото и е някак си странно да се говори за такива проекти в столицата ни. Какво, после ще внасят студенти за този институт ли? Нашата държава няма нужда от подобни "специалисти".

Въобще този президент е едно голямо разочарование, само усмивката му развеселява.
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Браво бе селски училища затваряме, ама отваряме ислямския центрове!

Една дума е достатъчна "ГРОБ".
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Аз бих го посетил с АК 47!!!!

Аз бих го посетил с танк Т-90 но и един Panzer от Вермахта ще свърши добра работа.

Сега предлагам на Плевналиев, както е нареден с тия фесове там, и ги поддържа, да отиде да се обреже и да приеме исляма, и да се дупи барабар с тях пред джамията.
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Идеята на този център е, че ще бъде контролиран постоянно да не се преподава радикален ислям. Сега си имат разни тайни училища, в които никой не знае как промиват мозъците на малки деца. А в Истанбул има доста християнски училища. Сигурно и в Анкара.
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Малко ще е трудно да не се преподава "радикален" ислям, след като Турция се ръководи от неоосманистка ислямистка партия, която е против принципите на Ататюрк. България е преди всичко БЪЛГАРСКА и християнска държава (според конституцията), не трябва да се допуска строежа на подобен център в столицата ни. Службите да си вършат работата и да следят за радикални елементи, държавата ни няма работа да контролира какво се учи и какво не се учи в религиозните училища.

И между другото, кой ще го построи този център, откъде са парите? Кога ще се направи ревизия на главното мюфтийство?
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

По-горе защо цитираш само третата алинея на 13-тия член?

Чл. 13.
(1) Вероизповеданията са свободни.
(2) Религиозните институции са отделени от държавата.
(3) Традиционна религия в Република България е източноправославното вероизповедание.
(4) Религиозните общности и институции, както и верските убеждения не могат да се използват за политически цели.

Традиционна религия не значи задължителна. Който иска може да си вярва и в спагетеното чудовище.

2mchr9v.jpg


Обърнете внимание на втора точка. Това значи, че е противоконституционно държавата да дава пари за каквито и да било дейности свързани с религиозни институции. Който желае - нека само той да плаща "данък църква". Аз не искам парите, които държавата ми отнема под формата на данъци, да бъдат давани за неща свързани с каквато и да било религия, независимо дали е "традиционна" или не.
 
От: Плевнелиев подкрепи изграждането на Ислямски образователен център

Поповете с джипове получават 2 000 000 държавна субсидия!*
Държавата даде 187 хил. лв. за 37 джамии

Има и цял противоконституционен закон: ЗАКОН за вероизповеданията

Чл. 28. Разпределението на държавната субсидия за регистрираните вероизповедания се извършва с годишния закон за държавния бюджет.

Значи ако си регистрирам вероизповедание "Летящото спагетено чудовище" и се провъзглася за върховен жрец на летящото спагетено чудовище, след което го регистрирам съгласно закона, бих могъл да си точа субсидии?

Има хора, които нямат пари да си купят лекарства, принудени са да простя за да съберат пари за лечение, а държавата в същото време раздава пари под формата на "държавна субсидия за регистрираните вероизповедания". Честито на печелившите. На загубилите - лека им пръст.
 

Горе