Въпрос относно Youtube partnership

Здравейте, първа тема ми е, така че се надявам да я пускам в правилната секция.
Ползвах форум търсачката, не намерих сходна тема.

Въпроса ми е относно бизнес програмата на YouTube за монетизиране на гледанията на видео клипове.
Кога ще имаме тази услуга и по нашите земи? Защо я няма все още, т.е. защо не е стартирала (липса на рекламодатели сигурно?) ?

Не съм влогър или подобен, ала имам акаунт с ~950k преглеждания и не мога да изразя до каква степен съм ядосан, че не мога да монетизирам тези преглеждания.
Да, мога да вкарам реклами във видеата под формата на анотации и подобни, зная, но не това ми е идеята

Предполагам, че има начин да се избегне този проблем, например да помоля приятел в чужбина да си направи адсенс акаунт и да го използвам изцяло през него, но няма ли по-лесен начин?

Писах уж до администратори, в Г+ теми... отговор така и не получих. Та може би тук ще успея да получа някакъв отговор?

А пари се вадят, и то сериозни...
И за да не говоря без доказателства, приятел ми даде screenshot на АдСенс акаунта си. Той е Германец. Записа клип от ТВ предаване. Още на първия ден за малко над 5к преглеждания той достигна малко над 15евро.
Сега си представете ако сте редовен влогър или просто човек който качва видеа и успявате да генерирате успешни примерно по 20к посещения на ден (което не е трудно). Да речем, че това са над 60евро. Та това са над 120лв. на ден, или по 15лв/час за един нормален (8часов) работен ден (съответно 120лв*30дни= 3600лв. на месец).
ПП: тези сметки са теоретични, практиката може да е различна. Но ако целевата публика е от САЩ/Канада/германия/Великобритания или друга силно развита държава с богати рекламодатели, който плащат добре в AdWords, то данните трябва да са сходни.

Което може да повдигне и интересна тема по колко пари вадят влогърите дето правят по милион преглеждания на всяко свое видео...
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

Я пробвай да промениш акаунта си вместо BG на UK.
Аз още при регистрацията се писах от UK и нямам проблеми да си влагам реклами.

Oh My Dear God....
Ако случайно не се усетят... ти дължа една бира от мен (ако си във Варна) :X

Но ти пробвал ли си реално да си получиш парите?
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно Youtube partnership

Ще се усетят когато поискаш превода на парите... Освен ако не намериш някой да и взима парите в съответната държава и да ти ги препраща.
 
От: От: Въпрос относно Youtube partnership

Ще се усетят когато поискаш превода на парите...

Личен опит или е само мнение...? Не е като да няма и Бг влогъри принципно в YT с реклами...
 
От: От: Въпрос относно Youtube partnership

Личен опит или е само мнение...? Не е като да няма и Бг влогъри принципно в YT с реклами...

Които са намерили някой да им тегли парите в чужбина .....
 
От: От: Въпрос относно Youtube partnership

Които са намерили някой да им тегли парите в чужбина .....

Че не мога да си хвана самолета и да отида да ги изтегля щом толкова пък се притесняваш... Ако бизнеса ти е сериозен, едва ли ще те сърби за тези 500-600лв за самолетен билет отиване и връщане един път на няколко месеца.

Проблема е откриването на банкова сметка (поне в UK), защото там се иска proof of address и proof of ID (я utility bill, я някакъв друг документ + photo ID). После къде прехвърляш тези пари никой не го бърка. Някои банки приемат разписка от твоята банка в България за proof of address.

Принципно има държави, в които е лесно да си откриеш банкова сметка без много бумащина и изисквания. В UK също може онлайн да си откриеш сметка ако имаш примерно някой, чийто адрес да използваш.
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

Че не мога да си хвана самолета и да отида да ги изтегля щом толкова пък се притесняваш... Ако бизнеса ти е сериозен, едва ли ще те сърби за тези 500-600лв за самолетен билет отиване и връщане един път на няколко месеца.
Че колко му е :D Но да, съгласен съм с мнението, че ако си сериозен, че и ако си и партньор и правиш по няколко хиляди лева на месец, една малка инвестиция не би била проблемна.
Виждал съм бая българи влогъри, но май досега нито един представител на горното описание.


Тук един колега го беше постнал:

Благодаря, точно такъв отговор търсех.
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

Има я услугата в България, при това България е една от малкото с отдадена мрежа за държавата - вижте тук - Preveo.tv - основно се занимават с най-известните български изпълнители и шоу програми, но приемат и YouTube-ри, видеоблогъри и тн...Може да се кандидаства свободно от сайта им.
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

А знаете ли как стои въпроса с Youtube Partnership, ако акаунтът е бил уведомяван на два пъти за нарушение на авторски права (причината е качване на две видеа, свързани с национални чествания, излъчвани по всички телевизии, включително и Боклук ТВ)
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

Услугата я има и в България, но доколкото знам трябва да си сериозен, да спазваш правилата на Гугъл, да не шмекеруваш. Играеш ли по правилата - Гугъл сами ще те поканят, вече има такива случаи. Не играеш ли по правилата - отивай да се регистрираш не в UK, ако щеш на края на света - несериозното отношение няма да те спаси, рано или късно ще те надушат и ще загубиш повече.
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

А знаете ли как стои въпроса с Youtube Partnership, ако акаунтът е бил уведомяван на два пъти за нарушение на авторски права ...

Да, знам как стои - радвай се, че няма да те съдят за това, което си направил: нарушаване на авторски права. Нарушил си закона и си откраднал чужд труд - ще си плащаш! Това е абсолютно същото като да вземеш статия от друг сайт и да си я сложиш на твоя без разрешение на автора - все е крадено съдържание, разликата е, че в единия случай е текст, а в другия е видеопродукция.
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

А знаете ли как стои въпроса с Youtube Partnership, ако акаунтът е бил уведомяван на два пъти за нарушение на авторски права (причината е качване на две видеа, свързани с национални чествания, излъчвани по всички телевизии, включително и Боклук ТВ)

Как може да стои въпроса? Спират ти акаунта на 3-тото нарушение. Никой няма да тръгне да те съди. Ако беше така до сега 10 пъти да съм в затвора :lol:
 
От: Въпрос относно Youtube partnership

Ще се усетят когато поискаш превода на парите.
С няколко месеца забавяне, но все пак,
Промяната от Бг-> Великобритания сработи без проблеми.
Вече от над два месеца получавам приходи от youtube (водят се като Hosted AdSense for Content в AdSense панела).
Не е имало никакви проблеми с превода.
 

Горе