Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

За или против ядрената енергетика?

  • Напълно за!

    Votes: 14 24.1%
  • Само допълнителни мощности в АЕЦ "Козлодуй".

    Votes: 7 12.1%
  • Напълно против!

    Votes: 16 27.6%
  • Желая развитието на възобновяеми енергийни източници.

    Votes: 14 24.1%
  • Няма да гласувам.

    Votes: 12 20.7%

  • Общо гласове
    58

krisopk

Active Member
Здравейте, като включим цялата политическа пропаганда трябва ли да се развива ядрената енергетика. Т.е. да се строи ли АЕЦ "Белене"?

Както вече видях трябва да гласуват около 4 млн. българи, за да бъде валиден вотът. Ако някоя партия не дава пари няма как да се постигне такава избирателна активност и фактически референдумът е невалиден. Все пак да ви питам бихте ли гласували и какъв ще бъде вотът ви?
 
Последно редактирано:
От: Престоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Според мен това е неправилно:

да се развива ядрената енергетика.


да се строи ли АЕЦ "Белене"?

Ядрена енергетика не може ли да се развива без да се строи АЕЦ "Белене"? :shock:

п.п. сложи анкета (но да има и "няма да гласувам")
 
От: Престоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Разбира се, че против ядрената енергетика в този и вид. Всички атомни централи трябва незабавно да се затворят.
 
От: От: Престоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Според мен това е неправилно:
Ядрена енергетика не може ли да се развива без да се строи АЕЦ "Белене"? :shock:
п.п. сложи анкета (но да има и "няма да гласувам")

Благодаря, сложих анкета с различни възможности.
Идеята е там, че всички политически агитации са насочени към строежа / не строежа на Белене.
Преди време четох, че искали да сложат новия реактор в Козлодуй. Пък колко е вярно и възможно не знам ( затова насочих към строежа на Белене )
 
От: Престоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Няма да гласувам. Това е политически цирк. Как може да дам мнение по въпрос, за който нямам достатъчна информация?
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Ако на референдума беше поставен въпроса специално за Белене, щях да гласувам против.
На такъв размит въпрос въобще няма да ходя да гласувам, както и повечето хора.
100% референдума няма да е валиден
 
Нещо, което малко хора знаят. АЕЦ "Козлодуй" остават около 10% от енергията за България. Останалото продават. Съответно, тези 10% не стигат за страната ни и ние си ИЗКУПУВАМЕ ОБРАТНО НАШИЯ ток от страни като Сърбия. Съответно цената е по-висока заради надценката и мощността, която се губи по пътя. Е, трябва ли ни още едно такова? Не че нямам още 10000 аргумента против...
 
От: Re: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Нещо, което малко хора знаят. АЕЦ "Козлодуй" остават около 10% от енергията за България. Останалото продават. Съответно, тези 10% не стигат за страната ни и ние си ИЗКУПУВАМЕ ОБРАТНО НАШИЯ ток от страни като Сърбия. Съответно цената е по-висока заради надценката и мощността, която се губи по пътя. Е, трябва ли ни още едно такова? Не че нямам още 10000 аргумента против...

Дай линк към достоверен източник :)
Не забравяй, че имаме доста ТЕЦове и ВЕЦове
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Като го гледам Станишев скоро няма да почне нормална трудова работа, ами да му мислим тея дето останахме в България, че и тая мечта, ще трябва да се плаща.
 
От: Престоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Разбира се, че против ядрената енергетика в този и вид. Всички атомни централи трябва незабавно да се затворят.

И да се топлим на въглища и да си светим със свещи, несериозно е това ...
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Тая работа е предопределена вече. Те са много в час, че няма как да гласуват толкова, колкото когато излъгаха простият народ в еуфория да забръмчи по фурните. За това и така си го гласуваха.
За всеки случай и предопределиха вота на огромна част от пъзливият бг-тупан-народ, че мястото е сеизмично-неустойчиво....сякаш току що се сетиха за тоя коз :wink:
Един вид - 1000% гаранция, че втора централа няма да има, а що така са си го решили вече е съвсем друга тема (принципно кристално ясна)
 
От: Re: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Дай линк към достоверен източник :)
Не забравяй, че имаме доста ТЕЦове и ВЕЦове

Е по-достоверен източник от Фози има ли? :p
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Ще извъртят гласуването както си искат и после ще кажат, че народа е решил. Няма да гласувам.
 
От: Re: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Дай линк към достоверен източник :)
Едва ли може да намери достоверен източник, на подобна щуротия..
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Ще гласувам, не че вече има значение, но все пак.
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Ще гласувам на референдума, защото:
-това е първи референдум в демократична България.
-референдумът дава възможност на гражданите да участват пряко в осъществяването на държавна власт.
Ще гласувам с ДА, защото:
-ядрената енергия е все още най-евтината и най-чиста, АЕЦ е със сигурност в пъти по-природосъобразна от десетките ТЕЦ-ове и ВЕЦ-ове.
-ядрената енергетика е единствения високотехнологичен отрасъл, който се развива в България. Има го и опита, има ги и знанията, има ги и кадрите.
-в България има около 20 000 тона запаси от уранова руда, което на практика означава 20 години енергийна независимост.
-подкрепям всяко производство в тази държава... на бира най-вече :beer:
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Аз съм за ядрената енергетика като взимам впредвид, че това е най-естественият вид производство на ел. енергия (погледнете звездите), а и е най- производителният. В природата (звездите) се ползва ядрен синтез, но ние само ядрен разпад можем (колкото си можем, толкова). Не знам какви са тези "зелени" кампании срещу най-зеления вид производство на ток. В този ред на мисли съм абсолютно за развитието на ядрената енергетика в България.
И сега идва въпросът за АЕЦ Белене. Колко ще ни струва? Неясен отговор. Трябва ли да се строи АЕЦ Белене след като в Козлодуй има свободни площадки и изградена инфраструктура? Имаме ли пари за АЕЦ Белене и ако да (в смисъл "ще се появят от някъде"), откъде ще дойдат? Няма реален проект за АЕЦ Белене. Ето защо в моментното положение съм срещу строежа на АЕЦ Белене.
И сега идва интересното - въпросът на референдума. Както е поставен трябва едновремено да гласувам с "ДА" (заради ядрената енергетика по принцип) и "НЕ" (заради АЕЦ Белене). Ако гласувам и с двете, бюлетината ми ще бъде счетена за невалидна. Защо тогава да ходя да гласувам като няма как да ми бъде отчетен точно вотът?
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Ето и самия въпрос на референдума за хората като мен, които не са разбрали и им се налага да търсят в гугъл:

"Да се развива ли ядрената енергетика в Република България чрез изграждане на нова ядрена електроцентрала?"

А на въпроса аз съм по скоро "За". Но още го обмислям със себе си.
 
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

Ще извъртят гласуването както си искат и после ще кажат, че народа е решил. Няма да гласувам.

Като всички вотове.
Вяра не хващам на числата. Според интереса, с предлог Народа.
Ако един ден, докато е все още "Демокрация", направят резултатите от вотове обществено достояние, и мога да проверя своя, и избора на приятели/роднини Да, ще удостоя с избор, дотогава съм безпристрастен. (Датабаза в Интернет)
 
Последно редактирано:
От: Предстоящия референдум. За или против развирането на ядрената енергетика?

За ядрената енергетика, но от този въпрос нищо не се разбира. Според мен този референдум ще е поредния цирк.
 

Горе