Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

C.Cenov

Well-Known Member
Здравейте колеги,
имам фен сайт на една популярна онлайн игра и почти всеки месец правим онлайн турнири (а този месец ще правим и офлайн), както и да е въпроса ми е следният - Принципно играта се играе 5в5, но има модове и за 1в1, като турнири от този тип не подлежат на спонсориране. Решихме да направим един турнир 1в1 с награди от нас за да проверим дали има някакъв интерес и се оказа, че събрахме около 300 участника. За да продължим обаче да организираме подобни турнири трябва да можем поне да осигурим наградите. Идеята ни е да го направим чрез вход, който да се заплаща с смс. До тук добре, но след като реших да се свържа с няколко сайта, които предлагат подобна услуга се оказа, че или трябва да имам фирма или турнир организиран по-подобен начин противоречи с условията за ползване, понеже можело да се приеме, като хазартна игра. Сайтовете до които бях изпратил запитване са - sms zona и Mobio.
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Регистрираш фирма с предмет на дейност хазартни или он-лайн услуги питай на e-schetovodstvo.com
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Регистрираш фирма с предмет на дейност хазартни или он-лайн услуги питай на e-schetovodstvo.com
За един "махленски" турнир - фирма?! За хазартни услуги?! Това да няма приходите от Европейско първенство по футбол? За 30-ина лева награди ще му струва към държавата и смс посредниците на прима виста около 250 лв на турнир.
Аз не виждам легален и полезен начин за такова нещо в България.
Наистина ти трябва счетоводител, при това добър, който да ти даде практичен съвет. Стига да имаш близък с фирма, който да посредничи между теб и смс операторите.
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

СМС-и? Как така си се сетил за най-неефективният начин.
Знаеш ли кой разпротранява въпросната играта в България?

Свържи се с фирмите, които внасят игри - те имат бюджет за такива мероприятия, така че все ще измислите нещо.
Ако наистина можеш да събереш 300 геймъра, бъди сигурен че няма да ти откажат участие.
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Бъде сигурен, че такива в България („разпространяващи въпросната БЕЗПЛАТНА игра“) няма, нито пък тези, дето внасяли (те са ДВЕ, т.е. ДВА монополиста) се интересуват по някакъв начин, различен от маркетинговата и парично-предметна страна (a.k.a. комерсиалност само + връзкарство), т.е. пет пари не дават, а и вече е опитано. Чушки общо взето. Че са богати, това е ясно по подразбиране.

Засега до колкото знам всичко върви по план (относно турнира).
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Глупости говориш. Никой не бяга от потенциални клиенти особено като имат пари за точни такива мероприятия. Знам за доста по-малки начинания в които са се включвали фирмите и то без никакви връзки.

Щом е опитано и не се е получило променете нещо в действията си.
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Windboy, ако не се лъжа, около 40% от стойността на смс-а ще идва при теб... доста неефективно според мен, ако искаш да отделяш за награда и в същото време и да печелиш... защо не потърсиш спонсори?
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Windboy, ако не се лъжа, около 40% от стойността на смс-а ще идва при теб... доста неефективно според мен, ако искаш да отделяш за награда и в същото време и да печелиш... защо не потърсиш спонсори?

Както казах вече, спонсорите не се интерисуват много от онлайн турнири 1в1, не съм много активен в тази тема точно, защото за сега сме се отказали от този вариант (не си струва главоболието), но идеята си струва като се има на предвид, че само в канала ни в irc се събраха над 200 човека, а на стреамовете лесно събираме над 300-400 човека, като се има в предвид, че 1в1 мачовете са безинтересни като цяло.
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Стъпка 1: Правиш си сайт. В него отбелязваш, че за информация относно провеждания турнир е нужна платена регистрация.
Стъпка 2: Тук идва момента, в който ползваш тази услуга на Mobio: http://help.mobio.bg/show2 - SMS плащане за достъп до платена информация на сайта.
Стъпка 3: Съгласяваш се с условията на Mobio за работа с физически лица: https://mobio.bg/site/non-corporate

И като цяло с това се изчерпва 'сложната схема'. По-нагоре обаче също казаха, че работата с SMS разплащания не е особенно доходна.
Това ме води на другата мисъл - спонсорите. Опитахте ли с Razer?
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Стъпка 1: Правиш си сайт. В него отбелязваш, че за информация относно провеждания турнир е нужна платена регистрация.
Стъпка 2: Тук идва момента, в който ползваш тази услуга на Mobio: http://help.mobio.bg/show2 - SMS плащане за достъп до платена информация на сайта.
Стъпка 3: Съгласяваш се с условията на Mobio за работа с физически лица: https://mobio.bg/site/non-corporate

И като цяло с това се изчерпва 'сложната схема'. По-нагоре обаче също казаха, че работата с SMS разплащания не е особенно доходна.
Това ме води на другата мисъл - спонсорите. Опитахте ли с Razer?

Благодаря ти, може би ще пробваме точно твоят начин. Всъщност в моемнта правим офлайн турнир във Варна и един от спонсорите ни е точно Razer. Но както казах дори от Riot не желаят да спонсорират турнири 1в1, а на Българите им се играе 1в1 :D. Благодаря ти отново за идеята.
 
От: Коя е най-подходящата фирма в моят случай ?

Коя е играта?

Тъй както гледам Legaue of Legends
 

Горе