Аз знам как се печелят пари в интернет!

От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Нидей, ша си задръстиш входящите, то напоследък са доста тези теми. :lol:

абонирам се за темата с майтапите
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Начина да изчислиш сумата е прост. Говоря средно. При хиляда посещения около 1.50-2лв (горе-долу) може да изкараш уникални дневно. Тоест, ако сайта ти прави по 10 000 посещения, може да си докараш средно 15-20лв на ден.

Как да разбереш можеш ли да постигнеш висока посещаемост?

Елементарно. Сайт, който се класира на първа страница и първо място в гугъл, по принцип получава около 56% от общия трафик за търсенията, за дадената ключова дума. Ако кл.д., по която се класира твоя сайт има 50 000 местни търсения месечно и сайта ти се класира на първа позиция и първа страница именно по тази ключова дума, умножаваш по 56%, делиш на 1000 и умножаваш по 1.5-2лв и получаваш сумата.

Реален пример:

Имаш новинарски сайт. Сайта ти е перфектен, супер голям и по ключовата дума "новини" се класира на първа страница в Гугъл и на първо място.

Ключовата дума "новини", според Google AdWords Keyword Tools има местни месечни търсения близо 2 240 000 търсения.

2 240 000х56% = 1 254 400

1 254 400 / 1000 = 1254,4

1254,4 х 1,5лв (за хиляда търсения) = 1881,6

Тоест, ако искаш да се издържаш от един сайт, който да ти носи приходи от 1000 лв на месец, трябва да получаваш 666 670 уникални посещения месечно или 22 223 уникални посещения дневно.

За да изкараш толкова пари, първо проучи нишите и виж, в коя ниша при добро класиране би могъл да изкараш такава или доближаващо се добра сума. :)
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Два месеца правя сайт, за два месеца имам основни понятия по PHP, HTML, бази данни, и т.н.Работя свободно с два CMS, имам не малък успех и в SEO сферата.
Какво каза...?


Казах че такива отворковци като тебе съм виждал поне 20 досега. Всичките сте излети като от калъп. Всичко ви е еднакво, приказките, големите проекти, уникалните умения, абе всичко. И финала ви и той такъв... никакъв... не ставаш за тая работа пич! Търси си друго поприще пич, такива като тебе нямат успех в тоя бизнес. Питаш работи за 1-ви клас, а се праскаш на много разбиращ. Бегай...


И за да не съм голословен ще ти отговоря на аматьорския въпрос.

Със 100 000 уникални посещения се вадят 2300 евро грубо, вече зависи от ниша, ctr и някои други работи. Това е за адсенс, а ако можеш да продаваш директно е около 5 пъти повече.
 
Последно редактирано:
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Човече, ти като генерираш 100к, що не отвори някой сайт с по 100к на ден и да беше видял какво искат за рекламите си :) Мисля, че е близо до ума, що се пъниш тук да ставаш за резил, не разбирам?
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

аз му заших едня ряпа за самодоволното и нагло държание, такива не трябва да се толирират!
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Ей, направо ме разсънихте с тая тема. Май и аз като gunshot ще се абонирам, да се науча как да печеля много.:p
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

А здравейте, льольото дойде пак. Този път вие ме провоцирахте. С изключение на няколкото наистина ценни мнения + даже няколко добри съвета на лични, всички останали сте страхотни сладури :) Честно ви казвам това е най-готината конкуренция, която мога да си представя. Пичове продължавайте в същия дух! Само няколко въпроса ме тревожат, ако може напънете се да ми отговорите:

1. Навремето когато още ходехте прави под масата гугъл нямаше. Имаше едно яхуу, ама се използваше от дъжд на вятър, защото и то не намираше кой знае какво. Много от извесните български сайтове вече ги имаше. Как аджеба те са привличали хора без всичките простотии, които коментирате тук?

2. Ако приемем, че Гугъл утре фалира - вие след него ли?

3. Вие вообще чували ли сте че интернет браузърите имат фейвъритс за сайтове? Знаете ли за какво се използва тази функция? Знаете ли кога потребителя я използва?

Жал ми е за вас, но както казах едновременно и се радвам. Умните ще ме разберът, както и стана с предния ми пост - тъпите да го *****!
Единственното тъпо в първия ми пост е това, че не се сетих всъщност да погледна разценките на големите риби, както и писа някой по-горе....
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

@radoslav68 ти вместо да раздаваш репи (нали нямаш и плодзеленчук) вземи виж защо на "евтини бижута" си на първа страница, а на "бижута" те няма никъде. Таргетиран си към бедните циганки ли?
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

само да уточня, че bokacha.com е сайт, който съм правил аз, а той е на първо място на основните ключови думи! мисля, че това е достатъчно да разбереш, че ти просто се заяждаш със съфорумците, нищо лично!
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

@kogo -

1. Навремето когато още ходехте прави под масата гугъл нямаше. Имаше едно яхуу, ама се използваше от дъжд на вятър, защото и то не намираше кой знае какво. Много от извесните български сайтове вече ги имаше. Как аджеба те са привличали хора без всичките простотии, които коментирате тук?
Привличали са хора, защото са били от първите сайтове. Кога ще направиш сайт, като дир.бг, знаеш ли? НИКОГА ;)

2. Ако приемем, че Гугъл утре фалира - вие след него ли?
Що си мислиш, че тук всички използваме единствено гугъл за трафик?

3. Вие вообще чували ли сте че интернет браузърите имат фейвъритс за сайтове? Знаете ли за какво се използва тази функция? Знаете ли кога потребителя я използва?
А ти за социални мрежи чувал ли си? А за мобилни приложения чувал ли си?

От мен имаш червена репутация, защото се правиш на много оборотен. Това е все едно някой льольо да ми дойде в къщата и да почне да ми обяснява, че плочките ми в банята не са добре залепени ;)
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Искаш да знаеш колко ще печелиш??? Отговори си на въпроса "какви разходи ще имаш".. След което прогнозирай своите приходи, от които премахни разходите, за да получиш своята печалба. Една проста формула, в която ключовата дума е разходи. Прогресия има в разходите за хостинг, реклама, сео и т.н. според посещаемостта, добави и личния или нечии друг труд, за който ще заплатиш да ти направят за нещата, от които все още не разбираш... Не вярвам да успееш, но за да го постигнеш, ти трябва голям инат, доста риск, свободен капитал и накратко - да си Предприемач. На правилното място си! :)
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Искаш да знаеш колко ще печелиш??? Отговори си на въпроса "какви разходи ще имаш".. След което прогнозирай своите приходи, от които премахни разходите, за да получиш своята печалба. Една проста формула, в която ключовата дума е разходи. Прогресия има в разходите за хостинг, реклама, сео и т.н. според посещаемостта, добави и личния или нечии друг труд, за който ще заплатиш да ти направят за нещата, от които все още не разбираш... Не вярвам да успееш, но за да го постигнеш, ти трябва голям инат, доста риск, свободен капитал и накратко - да си Предприемач. На правилното място си! :)

Евала, тенкю!
Големите неща стават с много труд и постоянство. Малките с шмекерлъци...
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

@TheCrazyBastard поздрави за готения готварси сайт, главната е много хубава. Малък пропуск намерих (ако не бъркам), от форума не мога да се върна на главната...
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Два месеца правя сайт, за два месеца имам основни понятия по PHP, HTML, бази данни, и т.н.Работя свободно с два CMS, имам не малък успех и в SEO сферата.
Какво каза...?

Хахаха и други подобни мнения съм чел в този форум,от хора дето твърдяха че правят сайтове за 1 седмица и правят хиляди посещения без никаква реклама.Емиии нито един не се задържа по дълго :D :D
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Хахаха и други подобни мнения съм чел в този форум,от хора дето твърдяха че правят сайтове за 1 седмица и правят хиляди посещения без никаква реклама.Емиии нито един не се задържа по дълго :D :D

утре си на училище а още не си легнал?!
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Абе оставете човека бе. Ако може да направи може, ако не не. Това си е негов проблем. Няма никакъв смисъл от тия нападки. Отговорете на въпроса му, ако можете, ако ли не, няма смисъл да се заяждате. В много теми забелязвам нападки, заядлици и подобен негативизъм, който е излишен. Не мислите ли?
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Големите неща стават с много труд и постоянство. Малките с шмекерлъци...

Виж как сам си противоречиш. Труд и постоянство. А ти за 2 месеца удари кьоравото :).
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

трябва малко да си промениш отношението, за да получиш помощ. регистрираш се тука, пускаш тема, чакаш някой да ти даде инфо за нещо, а се държиш супер нагло. продължавай да четеш и да се учиш, но за да успееш малко си промени отношението, все пак тук има и хора с богат опит, с които би могъл да въртиш бизнес.
 

Горе