Аз знам как се печелят пари в интернет!

От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

А здравейте, льольото дойде пак. Този път вие ме провоцирахте. С изключение на няколкото наистина ценни мнения + даже няколко добри съвета на лични, всички останали сте страхотни сладури :) Честно ви казвам това е най-готината конкуренция, която мога да си представя. Пичове продължавайте в същия дух! Само няколко въпроса ме тревожат, ако може напънете се да ми отговорите:

1. Навремето когато още ходехте прави под масата гугъл нямаше. Имаше едно яхуу, ама се използваше от дъжд на вятър, защото и то не намираше кой знае какво. Много от извесните български сайтове вече ги имаше. Как аджеба те са привличали хора без всичките простотии, които коментирате тук?

2. Ако приемем, че Гугъл утре фалира - вие след него ли?

3. Вие вообще чували ли сте че интернет браузърите имат фейвъритс за сайтове? Знаете ли за какво се използва тази функция? Знаете ли кога потребителя я използва?

Жал ми е за вас, но както казах едновременно и се радвам. Умните ще ме разберът, както и стана с предния ми пост - тъпите да го *****!
Единственното тъпо в първия ми пост е това, че не се сетих всъщност да погледна разценките на големите риби, както и писа някой по-горе....

Като нямаше гугъл се ползваха каталози за сайтове, като гбг примерно, отделно се даваха пари за реклама в релевантни сайтове, също се разменяха банери и линкове. Ползваха се и някой други техники. Общо взето беше в пъти по лесно от сега. Простотиите, които коментираме тук, са актуалните методи за привличане на трафик и реализиране на печалба онлайн.

Даже и да фалира гугъл, което няма изгледи скоро да се случи, веднага ще бъде заместен от някой друг. Ако поне малко си имаше хал хабер от бизнес щеше да го знаеш, не да ръсиш глупости като последния селяк.

Това с фаворитите изобщо няма да го коментирам, само показваш колко си далеч от истината.

Като погледнеш офертите за реклама на "големите риби" какво точно си мислиш, че е разбереш?

Дай да видим един от сайтовете ти. Нали си много напред, покажи нещо да оценим реално нещата. Ако си направил нещо смислено, първи ще ти се извиня в темата и ще ти дам положителна репутация, защото май само аз не съм ти лепнал червеното още.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Мен лично тва с "фейвъритс" на браузера ме разбива :)

Аджеба как мое вие да сте толкова прости и безмозъчни, че да не сте чували за тва... аз ако съм на ваше място няма да се излагам повече да пиша в темата.. :D
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Е то е писано на тая тема у форума найсе пъти...ама явно ти е по-лесно да отвориш тема за сеир от колкото да прочетеш малко повече.
Посещенията са много важни, но не са всичко. Зависи от какво смяташ да печелиш и най-вече каква е тематиката на сайтът ти. Ти първо не си решил как ще монетаризираш (или поне не си споменал), пък вече броиш стотинките. С директна реклама ли, адсенс ли, афилиейт ли, друга врътка ли!! Казваш сайт със 100К и тва е :) Ама ако го заебеш с едно умрело някъде си адсенс каренце може и 1 лев на ден да не вземеш :wink:
Изобщо - несериозна тема си пуснал, такива ще бъдат и коментарите. И както ти писа биаро ощее поне 2 вагона хляб ще ти трябва да изядеш, независимо колко си в час с програмиране, сео и прочие.
Слагай дебелите цаки и почвай да бръмчиш из темите, не се надявай някой да те светне просто ей така щото видиш ли си пуснал яката тема
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Самото заглавие на темата подсказа как ще се развият коментарите :) Все пак късмет, ако има нещо вярно в тези твърдения за 100К за сайт от 2 месеца и т.н.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

еииии опасни сте братче:cry:
Чували ли сте лафа:"чукча не читател, чукча писател!", профилирайки повечето от вас си мисля, че не сте го чували...
Няма да цитирам всички, щото не искам да си хабя излишно клавиатурата. Само последния, @Rocksatedy къде съм писал че имам 100К посещения?

Но по важното е друго, покрай гоненето на още някой лев (по-скоро долар) вие, почти всички сте забравили кое е най-важното. Аз ще ви кажа щото съм пич: най-важното е сайта да е готин. Когато сайта е готин посещенията в него нарастват в прогресия, даже и да е на амнайсета страница в резултатите на Гугъл. Правете хубави сайтове, с хубав контент и ще имате УП. Толкоз от мен. След 2 години надявам се ако този интересен форум е още жив ще ви пейстна таблица за УП от статистиката на моя сайт. До тогава, който ще, какво ще да си мисли...


П.С. Горното ми мнение разбира се не важи за И-нет магазини и фирмени сайтове.
 
От: От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Е то е писано на тая тема у форума найсе пъти...ама явно ти е по-лесно да отвориш тема за сеир от колкото да прочетеш малко повече.
Посещенията са много важни, но не са всичко. Зависи от какво смяташ да печелиш и най-вече каква е тематиката на сайтът ти. Ти първо не си решил как ще монетаризираш (или поне не си споменал), пък вече броиш стотинките. С директна реклама ли, адсенс ли, афилиейт ли, друга врътка ли!! Казваш сайт със 100К и тва е :)

Ей го поредния "писател", к'во не съм писал бе брат, ти второто ми мнение в темата прочете ли го, или бързаш да драскаш? Ето на:

Да, важно уточнение - не е магазин. Питам за печалби само от реклама, като идеята мми е дирекно пазарене с рекламодателите...
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Тъй и за кво беше темата? като ще се пазариш директно с какво да ти помогнем?

Един съвет, па може и за мене да кажеш нещо като профайлър
Не се почва отзад напред, има си последователност
Първо направи сайт с много посещения, па другото лесно
Ако искаш да се научиш на пазарлък освен да съберем пари и да те пратим на специализация на капалъто...

[video=youtube;BIx7aU4jxAA]http://www.youtube.com/watch?v=BIx7aU4jxAA[/video]
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Аз ще ви кажа щото съм пич: най-важното е сайта да е готин.
С най-простите си сайтове, откъм функционалност и вид, съм правил най-много пари. И то защото съм разбрал, че големият трафик НЕ ИДВА ОТ ТЪРСАЧКИТЕ. Айде продължавай да мечтаеш ;)
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Охххх що ли му обърнахме внимание, сега ще влиза само тука да пише и да си дига темата, и да дига и нашите нерви.
 
От: От: От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Ей го поредния "писател", к'во не съм писал бе брат, ти второто ми мнение в темата прочете ли го, или бързаш да драскаш? Ето на:

Не можах да стигна до второто ти мнение бате. Успях само до "n. 500 000 и т.н." :D
 
От: От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Чакай бе ти преди два месеца не си знаел какво е хостинг, а днес тука изнасяш лекции на тема сайтове посещения и "контент". Бате вЕрвай ми, тоя форум е съществувал и ще съществува с или без твоите статистики, така че дали ще дойдеш след две години или не нали се сещаш през кое ми е. Ако искаш съвет, препоръка, мнение или нещо друго помоли като хората, не критикувай и не прави смехотворни твърдения, че дразниш. Колко можеш да спечелиш, ами не знам направи си сайта, докрай си хората, продавай реклама и сам ще видиш или искаш някой да ти изгради маркетингова стратегия ли какво? Айде чао!

еииии опасни сте братче:cry:
Чували ли сте лафа:"чукча не читател, чукча писател!", профилирайки повечето от вас си мисля, че не сте го чували...
Няма да цитирам всички, щото не искам да си хабя излишно клавиатурата. Само последния, @Rocksatedy къде съм писал че имам 100К посещения?

Но по важното е друго, покрай гоненето на още някой лев (по-скоро долар) вие, почти всички сте забравили кое е най-важното. Аз ще ви кажа щото съм пич: най-важното е сайта да е готин. Когато сайта е готин посещенията в него нарастват в прогресия, даже и да е на амнайсета страница в резултатите на Гугъл. Правете хубави сайтове, с хубав контент и ще имате УП. Толкоз от мен. След 2 години надявам се ако този интересен форум е още жив ще ви пейстна таблица за УП от статистиката на моя сайт. До тогава, който ще, какво ще да си мисли...


П.С. Горното ми мнение разбира се не важи за И-нет магазини и фирмени сайтове.
 
От: От: От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Чакай бе ти преди два месеца не си знаел какво е хостинг, а днес тука изнасяш лекции на тема сайтове посещения и "контент". ............................. Айде чао!

Аз също така незнам как се правят или ремонтират коли, но повервай мога да различа автомобил от класа. Това, че разработвам сайт от два месеца и ми е първия в живота не означава, че незнам кои сайтове са хубави и кои не. Тъпи са ти сравненията, ама то толкова ...какво повече.... Аде чао:)
 
От: От: От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Ама хубаво бе Платон, аз те питам ти нещо ни учиш тука как да си докараме трафик ли какво. Аз ти казвам, че познавам лично десет човека от форума, които имат такива сайтове, че ти няма да ги направиш не след 2 ами и след 20 години предвид манталитета, който демонстрираш. Защо си мислиш, че в Предприемач хората ядат орехите с черпуките? Знам дизайнери, блогъри и представители на бизнеса дето само като им погледнеш аналитикса падаш от стола директно, но това ти ще го гледаш само в клипчетата на тубата защото не уважавш хората и не се съобразяваш с мнението им. Кво са дразниш ли или се правиш на некъв, не мога да те разбера честно. Толкова било, ами като толкова бегай от тука и тва бе да не съм те помолил да дойдеш и да си избиваш комплексите във форума. Ако питаш нещо питай и бъди признателен и на критика, а не се прави на гъзар в противен случай бегай да си правиш сайта. Загубих си ценно време да ти давам безплатни съвети дано поне това уважиш.

Аз също така незнам как се правят или ремонтират коли, но повервай мога да различа автомобил от класа. Това, че разработвам сайт от два месеца и ми е първия в живота не означава, че незнам кои сайтове са хубави и кои не. Тъпи са ти сравненията, ама то толкова ...какво повече.... Аде чао:)
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Посещенията не са от толкова голямо значение, колкото тематиката на сайта. Примерно представи си че има някакъв вид услуги (да кажем лепене на плочки) при която почти няма никакви сайтове, реклами и известни фирми. Такива услуги със сигурност има, а много малко сайтове са достатъчно развити и сериозни, които да ги предоставят. Ако намериш някаква такава нища, от която хората които рекламираш изказват добри пари и ти ще изказваш.
Другия вариант е конкурентния. Може да има може да има много сайтове, но ако направиш по-добър от техния (това включва качествено съдържане и функционалност ) ще надделееш над тях. Всичко е възможно, винаги може по-добро.
„Много хляб че изядеш„ да това е така. Първоначално само ще взаимстваш и копираш разни идеи, докато се развиеш и твоите ще бъдат в пъти по-добри от конкурентите.
Еди съвет от мен: ако решиш че може да постигнеш нещо, ще го постигнеш с постоянство и ако се стремиш към твоите идеи, а не към вече реализирани и изкопирани. Не вярвай на другите какво ти казват, че е трудно и че не може да достигнеш примерно vbox и замунда. Там където има 2-ма 3-ма спокойно може да не наместиш и ти като 4-ти.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

След 2 години надявам се ако този интересен форум е още жив ще ви пейстна таблица за УП от статистиката на моя сайт.

Аз вече тръпна в очакване!!!

Само предупреди малко по рано, че да дигнем едно такова.

пп: добре че ми беше във фаворитите линка...
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

С тези темпове направо си страшилище за ФБ и Гошо взети заедно + туитъра, линка и ощя няколко мижави за теб :D :D :D :D :D
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

С тези темпове направо си страшилище за ФБ и Гошо взети заедно + туитъра, линка и ощя няколко мижави за теб :D :D :D :D :D

You must spread some Reputation around before giving it to blackout8 again.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Вие сте неверници! Той ще е новият гуру! Ще превземе всички нас! Нека всички се поклоним пред Великия Kogo!
А сега шегата настрана.

Човека пита прост въпрос- колко може да изкарва, отговориха му просто - да чете, но все пак, с голям трафик обикновено идват и големи приходи, поне от опита и наблюденията си това мога да заключа, но колко - зависи от нишата, услугите и др.

Спомена, че ще е български млад трафик? Може някой да не е питал, но това ми звучи на поредния impuls/gepime/spodeli/т.н...
Някой по-запознат може да сподели колко трафик имат и колко печелят сайтове от типа арена/замунда, дето правят сигурно 300-500хил импресии на ден, и най вероятно 6цифрена сума приход на месец.

Kogo, покажи на нас - неверниците, как докарваш по 10-50к посетители на ден и например 100-200к импресии, пък нека се водят вече качествени дискусии. Не казвам, че е трудно, напротив, с достатъчно инвестиция от към реклами и с някоя лесна ниша (като изброените преди малко) не би трябвало да е трудно. Въпросът е накрая инвестицията да е пъти по-малка от прихода.

Без факти и постижения, да се говори не бива.
 
Последно редактирано:
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

сайтове от типа арена/замунда, дето правят сигурно 300-500хил импресии на ден

Ей, те тука, много бъркаш. Аз за последно си спомням абв, и п-бокса като има вървеше публична статистика в тиксото имаха над 2м. аудитория. Надали ще убедиш мен или който и да е друг тук, че по-често поглежда абв, или в-бокс от замунда и арена. ;)

Ааааа, и за да се допълня под 2м. имам предвид не импресии, 300 000 и аз съм ги правил, имам предвид уникални посетители :D
 

Горе