Аз знам как се печелят пари в интернет!

Kogo

Member
Здравейте,
първо да уточня: заглавието е в не малка степен бъзик, идеята беше да ви провоцирам да влезнете тука. А да влезнете искам защото наистина имам нужда от мнение, НО за ваша радост то няма да е поредното: "...кажете как да направя сайта си да е печеливш..."

Та.... нов съм тук, нов съм и в правенето на сайтове. От 2 месеца работя над един проект, мой проект. Чесно ви казвам преди два месеца незнаех какво е хост и с какво се яде.

Отплеснах се, въпроса е следния:
да приемем, че аз наистина мога да направя печеливш сайт. Да приемем, че трафика е изчистен и добре таргетиран. Като под изчистен имам в предвид: реални хора, аудитория само българска. Таргетиран в смисъл: млади хора....
Кажете ми на кой етап от развитието си един такъв сайт какво приходи може да очаква?
Например:
1. 10 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
2. 100 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
3. 1 000 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
4. 5 000 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
5. 10 000уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
...
...
n. 500 000 и т.н.

Защо питам? Питам защото аз си мисля, че реално мога да го направя да е със ...незнам...50...100 хиляди на ден. Но наистина незнам какво мога да очаквам като приходи. Или ако не стигна тия нива, какво мога да очаквам на нива 1000....5000....10 000 на УП на ден?
Благодаря предварително за отговорите!
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Да, важно уточнение - не е магазин. Питам за печалби само от реклама, като идеята мми е дирекно пазарене с рекламодателите...
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Здравейте,
първо да уточня: заглавието е в не малка степен бъзик, идеята беше да ви провоцирам да влезнете тука. А да влезнете искам защото наистина имам нужда от мнение, НО за ваша радост то няма да е поредното: "...кажете как да направя сайта си да е печеливш..."

Та.... нов съм тук, нов съм и в правенето на сайтове. От 2 месеца работя над един проект, мой проект. Чесно ви казвам преди два месеца незнаех какво е хост и с какво се яде.

Отплеснах се, въпроса е следния:
да приемем, че аз наистина мога да направя печеливш сайт. Да приемем, че трафика е изчистен и добре таргетиран. Като под изчистен имам в предвид: реални хора, аудитория само българска. Таргетиран в смисъл: млади хора....
Кажете ми на кой етап от развитието си един такъв сайт какво приходи може да очаква?
Например:
1. 10 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
2. 100 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
3. 1 000 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
4. 5 000 уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
5. 10 000уникални посещения на ден - мога ли да печеля и колко>?
...
...
n. 500 000 и т.н.

Защо питам? Питам защото аз си мисля, че реално мога да го направя да е със ...незнам...50...100 хиляди на ден. Но наистина незнам какво мога да очаквам като приходи. Или ако не стигна тия нива, какво мога да очаквам на нива 1000....5000....10 000 на УП на ден?
Благодаря предварително за отговорите!

Определено ме провоцира, да ти кажа чети.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Сайт със 100 000 на ден ще направиш след 100 000 часа, ако имаш късмет. Отговора на въпроса ти е крайно субективен. В най общи линии мога да кажа от 10 лв на месец до безкрайност. За тези два месеца не си разбрал, че нищо не знаеш още, много хляб имаш да изядеш още....
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Сайт със 100 000 на ден ще направиш след 100 000 часа, ако имаш късмет. Отговора на въпроса ти е крайно субективен. В най общи линии мога да кажа от 10 лв на месец до безкрайност. За тези два месеца не си разбрал, че нищо не знаеш още, много хляб имаш да изядеш още....

Два месеца правя сайт, за два месеца имам основни понятия по PHP, HTML, бази данни, и т.н.Работя свободно с два CMS, имам не малък успех и в SEO сферата.
Какво каза...?
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Два месеца правя сайт, за два месеца имам основни понятия по PHP, HTML, бази данни, и т.н.Работя свободно с два CMS, имам не малък успех и в SEO сферата.
Какво каза...?

Ама, ти сериозно ли човек? Не се изказвайте така неподготвени, че ще се зачервите. Какви сериозни познания имаш по изброените езици?, а по базите данни какви са ти? Как имаш познания по тях, а ползваш CMS? Как имаш успехи в seo, а питаш нас как какво и защо.

После да не ми се сърди някой, ама понякога като видя такива изказвания, направо не мога да се стърпя.
 
  • Like
Реакции: Wicz
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Ама, ти сериозно ли човек? Не се изказвайте така неподготвени, че ще се зачервите. Какви сериозни познания имаш по изброените езици?, а по базите данни какви са ти? Как имаш познания по тях, а ползваш CMS? Как имаш успехи в seo, а питаш нас как какво и защо.

После да не ми се сърди някой, ама понякога като видя такива изказвания, направо не мога да се стърпя.

Пич, ти четеш ли какво пиша или просто за спорта си пишеш?
Къде съм писал сериозни познания?
Описах ти с какво се занимавам последните два месеца и това сега ми е първата тема вече абсолютно не свързана с работата ми до сега (демек правене на сайт).
Вари изпий едно чайче или мляко....
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

отговорът, който търсиш, ще намериш най лесно по сайтовете, в графа реклама. Повечето директно си пишат тарифата, според импресиите.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Ако направиш сайт с 50-100 хиляди дневни посещения може спокойно да очакваш добри приходи, но не знам как ще направиш такъв сайт, надявам се, че говорим за реални истински посетители. Или си измислил нещо наистина уникално , или си открил нещо, което ти изглежда много добро, но най-вероятно вече го има...
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Пич, ти четеш ли какво пиша или просто за спорта си пишеш?
Къде съм писал сериозни познания?
Описах ти с какво се занимавам последните два месеца и това сега ми е първата тема вече абсолютно не свързана с работата ми до сега (демек правене на сайт).
Вари изпий едно чайче или мляко....

Даммм, ще варя мисля, че ми е време.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

От "демек правене на сайт", до 50к уникални на ден има бая още да пробваш, да учиш, да губиш и да си скъсаш нервите.

И с тоя тон за чая и млякото, само ще си изпросиш негативи.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Мисля наистина, че е безмисленно да продължавам да пиша. Прекалено наивно беше от моя страна да се надявам някой тук вобще да си има на идея колко реклама може да носи един сайт с 100 хил УП на ден. Все едно шефа на Инвестор или някоя друга голяма медийна група да пише тук.
Продължавайте дискусиите ала: как да излъжем Гугъл че да вземем още 20$, успех!
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

С 10 и 100 посещения на ден няма да печелиш почти нищо. Все пак зависи каква е нишата ти. Аз имам няколко микронишови сайта с 80-100 на ден и ми се връзват по около 15-20$ на месец от единия. Това не е от адсенс понеже не го одобриха. От другите не печеля и стотинка, само си губих времето. За 1000 посещения пак сумата няма да е голяма. От порядъка на 30-100$ зависи от афилейт програмата и нишата. Вече при 5 и 10к е различно. Ще има кандидати за банери и така нататък и парите може да са сериозни. Но ти първо направи сайта и събери посещенията, после е лесно.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Мисля наистина, че е безмисленно да продължавам да пиша. Прекалено наивно беше от моя страна да се надявам някой тук вобще да си има на идея колко реклама може да носи един сайт с 100 хил УП на ден. Все едно шефа на Инвестор или някоя друга голяма медийна група да пише тук.
Продължавайте дискусиите ала: как да излъжем Гугъл че да вземем още 20$, успех!

А ти се държиш все едно си измислил гугъл, смешник!
Ти си направи 100-те к уникални на ден, те рекламодателите сами ще те потърсят. Ама това ще стане някъде... след 100 години?
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Мисля наистина, че е безмисленно да продължавам да пиша. Прекалено наивно беше от моя страна да се надявам някой тук вобще да си има на идея колко реклама може да носи един сайт с 100 хил УП на ден. Все едно шефа на Инвестор или някоя друга голяма медийна група да пише тук.
Продължавайте дискусиите ала: как да излъжем Гугъл че да вземем още 20$, успех!
Льольо, искаш съвети, а се държиш като мангасарин. 100 000 посещенения много ли са бе? Най-добрите ми дни съм имал по много повече, а пък не съм шеф на Инвестор. Можеш да изкараш много пари, колко, от теб зависи. От толкова, че да живееш без проблем до толкова, че да гледаш семейство без проблем.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

Офтопиккккк:

Абе, баце ти кво става хем от червените, хем от сините. :lol:

Льольо, искаш съвети, а се държиш като мангасарин. 100 000 посещенения много ли са бе? Най-добрите ми дни съм имал по много повече, а пък не съм шеф на Инвестор. Можеш да изкараш много пари, колко, от теб зависи. От толкова, че да живееш без проблем до толкова, че да гледаш семейство без проблем.
 
От: Аз знам как се печелят пари в интернет!

А ти се държиш все едно си измислил гугъл, смешник!
Ти си направи 100-те к уникални на ден, те рекламодателите сами ще те потърсят. Ама това ще стане някъде... след 100 години?

Кво му се палите? утре ще се регне с друг профил, та кви червени репи, кви 5 лева.
Не му чупете ентусиазма, че после като Брин или Безос му станат съдружници ще прецака форумчето и няма да излъгваме Гошко за 20$
Темата му беше не въпрос, а да се похвали, че ,,тва" ,,дет" мастърите го знаят след 5-10Г той го е научил за два месеца, и отделно между другото има уникална вирал идея, та направо е за космонафт.
Нормално е, само че в USA казват:Ако си измислил нещо ново, то или вече го има в USA или на никой не му трябва(абе добре че по времето на Леонардо не ги е имало)
От мен успех на пича, и дано не сме прави за него(да кажа на децата после-писах му в темата на новия галактически господар !:cry:
 

Горе