Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Аз пък не мога да разбера какво намесвате сайтовете за субтитри. Че си го има цирка със замундите - има го, но по какъв начин предлагате да се блокира трафика към тези два така популярни сайта?
Нали се сещате колко url shorten-ери има? Дори от сайтовете за субтитри да ги блокират, всеки може да си пусне собствен такъв, а при цена на инфо домейните от 2 долара, могат преспокойно всеки ден да си сменят домейн името на шортенеръ. Та как предлагате да се блокира трафика от замунда.нет да речем? Практически, който иска да линква към тях ще го направи по един или по друг начин.

П.П. Може да съм малко офтопик, но ми стана интересно дали има техническо решение за което аз не се сещам в момента :)
 
От: Re: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

За сайта на човека от форума за субтитрите - субтитрите бяха заключени с СМС : ) затова ги баннаха.

Възможно е и така да е било.

Аз пък не мога да разбера какво намесвате сайтовете за субтитри. Че си го има цирка със замундите - има го, но по какъв начин предлагате да се блокира трафика към тези два така популярни сайта?
Нали се сещате колко url shorten-ери има? Дори от сайтовете за субтитри да ги блокират, всеки може да си пусне собствен такъв, а при цена на инфо домейните от 2 долара, могат преспокойно всеки ден да си сменят домейн името на шортенеръ. Та как предлагате да се блокира трафика от замунда.нет да речем? Практически, който иска да линква към тях ще го направи по един или по друг начин.

П.П. Може да съм малко офтопик, но ми стана интересно дали има техническо решение за което аз не се сещам в момента :)

Сайтовете за субтитри сами се намесват в спора и заемат страна. Колкото до трафика от замунда просто се сменят линковете към субтитрите в самите торенти. Средностатистическия потребител не го интересува от къде ще сваля субтитрите. Интересува го само да има линк към субтитри в торента, за да не си губи времето да ги търси по сайтовете за субтитри. А как сайтовете за субтитри могат да попречат на замунда да ползва техни субове и на мен не ми е ясно.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Единствената причина, която се сещам сайтовете за субтитри да не искат да има линкове към тях в Zamunda.net е, че вероятно Линкос ООД им плащат издръжката. Нали се сещате, че малко трудно група добри преводачи ще превеждат бързо само срещу едно голо мерси.
 
  • Like
Реакции: Brad
Re: От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Единствената причина, която се сещам сайтовете за субтитри да не искат да има линкове към тях в Zamunda.net е, че вероятно Линкос ООД им плащат издръжката. Нали се сещате, че малко трудно група добри преводачи ще превеждат бързо само срещу едно голо мерси.

Exactly! Забавното е, че няма как да им попречат да линкват :)
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

"Забавното е, че няма как да им попречат да линкват"

Те не им пречат да линкват. Но докато сайта отваряше при мен, като кликнеш на линк на единия от сайтовете за субтитри през .net се отваряше прозорец който обясняваше, че идват от краден сайт и оригиналния е .se. Сага как е не знам, но със сигурно забавата сефте предстои.
 
Получих съобщение от замунда.НЕТ

Здравейте, коефицента ви до момента беше отрицателен! Поради лоялността си към нас и заради това, че продължавате да се наслаждавате на любимия си торент сайт Zamunda.NET, ние решихме да направим вашия коефицент положителен!
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Да, на всички потребители с отрицателен коефицент са го направили положителен 1:1.

Иначе нещата се нормализираха, сега печалбите са двойни :D
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Да, на всички потребители с отрицателен коефицент са го направили положителен 1:1.

Иначе нещата се нормализираха, сега печалбите са двойни :D

Демек и на двете места се плаща, нали?:) Бизнесът не е никак лош, но все пак говорим за нещо много деликатно. ;)
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Аз пък все едно до сега съм живял в пещера, за "сефте" разбирам :D
Вярно бях получил преди време няколко ЛС-та в .NET ,Но не им обърнах особено вснимание....

Засега ще остана в .нет , щото от край време съм там , а и не виждам отлив от каквото и да е.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Обаче с тези промени, сме вдигнали статистиките за торент тракери на глава на населението. Направо супер. Уж се борят с пиратството в нета, а сега имат работа за още няколко мандата. :) Пълна смехория. :D
 
Значи аз една вечер реших да ги сравня двете и на първа страница дадох да ми подреди по сиидъри в два през ноща

топ филмите в нета бяха 10 000 в СЕ бяха 2000 приблизително 5 към 1

пп има много хора неразбрали
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Ако трябва да сме честни, на хората не им е нужно да разбират нещо повече. Тях не ги вълнува кой е собственикът и прибира парите от рекламата. Това са си вътрешни работи на тракерите. Докато в .net се качват торенти и могат да се теглят потребителите ще правят същото каквото са правили години наред.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Да, така е. Боли ги хората. А ония старите собственици, то тях най го боли. :) Милите как им се сдуха схемата. Сори, ама някакси не ми е тъжно за тях. Имало е причина да стане така. А на нас да ни се обяснява кой прав, кой крив, няма смисъл.

В крайна сметка Явор Колев си ги е поканил и двамата да си кажат болката. :D
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

В замунда.нет има нова функция в торентите "препоръчани торенти", както в imdb.com лично мен ме кефи и смятам за полезна тази и други промени из сайта. Що пък да не се ползва? Така като гледам, замундата.се, която е със старите собственици въобще нямат намерение да я променят поне малко откъм функции. :(
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Този който гепна .нета , той реално е развивал замундата. Веднага вкара още каталози и екстри. Само от към ъплоудъри е зле, не се качва всичко, но и това ще се оправи.

Аз реално ползвам и двата трекера. За мен е важно да си намеря това, което търся.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Да, винаги е било така, едните развиват, другите не е много ясно какво правят. :) Смятам, че. нет ще се развие доста с времето. Самата идея, че е в ръцете на девелопърите си, говори доста.
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

Докато има магнетични линкове, може да се свързваме от новата към сийдърите от старата. А то реално, когато търся нещо и ми трябва, го дърпам, откъдето го има.. В повечето случаи от чужди сайтове или частни фтп-та, ако попадна случайно на безплатни такива.. Хората наистина не ги интересува кой какъв е и какви са ги вършили. Важно е като изберат раздел "игри", да може да изтеглят на детето си някоя нова, която съученика му вече разцъквал. Онова кръглото кълбо за футбол се ползва все по-рядко за съжаление.. Аз лично чакам Plants vs. Zombies 2, която ще излиза през месец юли и ми е супер интересно след колко часа/дни/седмици ще бъде кракната :D
 
От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

След като нет-а ги е ударило на нововъведения, аз лично бих искал да видя някаква опция за запазване на торенти в "любими" някъде из нашия профил. Тоест харесвам торенти, но нямам време сега да ги свалям (или не съм си вкъщи) и ги добавям в любимите, за да не ги загубя. Сега май не съществува подобна функция. Ако някой от екипа им следи темите по форумите и прочете тази може да задвижи нещата :)
 
От: От: Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

След като нет-а ги е ударило на нововъведения, аз лично бих искал да видя някаква опция за запазване на торенти в "любими" някъде из нашия профил. Тоест харесвам торенти, но нямам време сега да ги свалям (или не съм си вкъщи) и ги добавям в любимите, за да не ги загубя. Сега май не съществува подобна функция. Ако някой от екипа им следи темите по форумите и прочете тази може да задвижи нещата :)

Защо не пишеш на екипа? Едва ли ще възразят на подобно предложение. На мен също ми се струва добра идея. В момента подобни торенти си ги складирам в една папчица в компютъра и е доста неудобно, така че това ще е наистина доста полезна функция.
 

Горе