Apache яде много RAM. Kaк да се ограничи?

От: Apache яде много RAM. Kaк да се ограничи?

Здравейте, едно кратко въпросче само да вметна...
Гледам, че в последните версии на плъгина към wordpress - AIOSEOP има има статистика за сървъра и Memory usage, дали е вярно като стойност, за да го имам предвид. И има ли визуален друг начин чрез apacheto на localhost с xp win да тествам/видя колко ми използват различните проекти, преди да ги пусна онлайн. Мерси.
 
Можеш да тестваш, само ако средата за тестване е същата (същите настройки на OS и допълнителен софтуер, и хардуер) с реалната среда. Всички други тестове ще имат изкривени и/или много неверни резултати.
 
От: Re: Apache яде много RAM. Kaк да се ограничи?

Прав си, мерси.. :) Продължавайте по темата..
Можеш да тестваш, само ако средата за тестване е същата (същите настройки на OS и допълнителен софтуер, и хардуер) с реалната среда. Всички други тестове ще имат изкривени и/или много неверни резултати.
 
От: Apache яде много RAM. Kaк да се ограничи?

Здравейте, едно кратко въпросче само да вметна...
Гледам, че в последните версии на плъгина към wordpress - AIOSEOP има има статистика за сървъра и Memory usage, дали е вярно като стойност, за да го имам предвид. И има ли визуален друг начин чрез apacheto на localhost с xp win да тествам/видя колко ми използват различните проекти, преди да ги пусна онлайн. Мерси.

Ако си с VPS или хостинг с шел достъп има няколко много полезни perl скрипта, с които можеш да проверяваш при какви настройки колко рам ще използва. С Apache Benchmark, Tsung или Siege също можеш да добиеш добра представа. Аз ползвам и https://www.blitz.io за симулиране на трафик.
 
От: Apache яде много RAM. Kaк да се ограничи?

Някое .exe приложение за мониторинг по отделните инсталации в htdocs папката на xampp на моя компютър, имах предвид. Съжалявам за разводняването на темата.. Но пък може да помогне на някой друг, интересуващ се :)
 
От: Apache яде много RAM. Kaк да се ограничи?

За exe не знам, но нещата, които изброих ги има и за Windows.

Edit: siege и tsung не съм сигурен де.

Ето ти пример с ab:

Отваряш cmd, cd директорията на хамп/нещо си/bin (cd c:/xampp/не помня пътя/bin)

ab -kc 100 -n 10000 http://site.com/

Теста няма да е кой знае колко точен, но става за основен benchmark. Ако го пуснеш от друга машина още по-добре :)

http://www.garron.me/en/go2linux/how-benchmark-stress-your-apache-nginx-or-iis-server.html
 
Последно редактирано:
От: Re: Apache яде много RAM. Kaк да се ограничи?

Ще помоля колегите да не дават дефолтните си напътствия без да са наясно какъв е проблема - слагане/махане/промяна на какво ли не, а дори не е ясно дали има проблем....Обикновено насоки без яснота са само мечешки услуги и нещата стават по-зле.


D.Ivanov, защо мислиш, че сървъра/сайта ти използва прекалено много RAM? От пусната информация не виждам нищо фрапиращо или обезпокояващо ;)
Имаш 1GB рам, а използваш едва 40%.

Ами притеснява ме, че използва 40%, защото на другият ми ВПС, който е с 35 сайта също използва толкова. Сайтовете са също с по 1000 посещения дневно всичките.

Оправих като цяло нещата, ще издържи и този около 30-40 сайта до 50% да го докарам и това е. Решението бе, че ограничих процесите.

Благодаря на всички, които се включиха в темата, наистина ми помогнахте много!
 

Горе