Как става изпращането на стока в Ebay.COM

От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Да, фактурите, както си го написал. Касова някой път приемат, някой път не, 50:50 („sometimes люн, sometimes win“), не знам какъв им е принципът на това, може би ако е Buyer-а акаунт за лични продажби да приемат касова, но ако е Business acc за комерсиални продажби, да не трябва касова, а invoices само, все пак всяка продажба не е вехтория за „оттърване“, както при личните, а комерсиални изцяло. Но това САМО при поискване от страна или на eB, или на PP. Просто да се има на предвид. Може и близките месеци да ни ги поискат, може и някой път веднага да ги поискат, ако са задействат опр. брой фактори/алгоритми.

Колкото до клиента – ти си решаваш какво да му изпратиш. Може да измайсториш някакъв template на Word и в него да вкарваш данните му. Или просто да принтираш eB Shipping Label / PP Shipping Label. С данните на eB акаунтът си. Реално ще е безсмислен документ, но пък и в него ще си написал възможността за 14/30-дневно връщане и евентуално адресът, къде може да го върне (на English). Макар, че всеки buyer получава digital invoice, в който са описани параметрите на услугата, гаранциите, withdrawal дните и другите условия. ВАЖНО тук да отбележа, формирай си професионално Withdrawal формата и я опиши, НЕ я вписвай в описанието. Може да се прегледат тук примерни (returns policy / more to know). Не в описанието, тъй като mobile users рядко го четат и виждат, т.е. те имат отделен tab, където им излиза колко дни е връщането и какви са условията/правилата.

Относно „отчитането като продажба“ съм пас. Някой друг може да се включи с отговор.

Относно неговият цитат, вече той да отговаря кои са тези хора, с какво са били „гафили“ и прочие. Само може да се гадае. Само знам, че ако не се плащат eB месечните fees, плащащи се от sellers, както и ако случайно (или не?) балансът на PP стане на минус поради една или др. причина (too many chargebacks/disputes/claims/cases), то от eB/PP могат да изпратят колекторски 3rd party фирми за „събиране на задълженията“, това АКО СИ ПОСОЧИЛ реални данни в профилите си при регистрациите им.

Прегледай в днескашната актуална тема за шмекералника и битпазар, че вече (или май от отдавна?) им искат и ЕГН, и № ЛК при получени кинти от доставени пратки по наложени платежи. Коланът се затяга и там.
 
Последно редактирано:
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Това нормално ли е да се случва- имам предвид сезонно ли ги вдигат тия проценти и после да ги свалят или? И още един въпрос легално ли е да продавам като бизнес акаунт, но в БГ да не си регистрирам фирма, но да си плащам данъците? Има ли някой на тази схема? Защото прочетох ( другаде ), че трябва да се регистрираш като бизнес, ако купуваш с цел препродажба - добре де аз така ще правя но трябва ли за да е легитимно да се регистрира фирма?
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

не ми поства линка за съжаление - както и да е - пише, че от 2 Април има вдигане на Final Value Fees
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Има увеличение на fees, да. Трябва да се следят редовно обновленията с новини, които мяткат от eB, които пускат средно на 3-4 месеца (не е задължително да има промяна в тарифата, просто големи анонси):

US: Spring Update @ 2 април (разяснения;
UK: Spring Update @ 2 април;
DE: Spring Update @ 2 април.

yjxE7Jd.jpg


От 2-ри, за да не са от 1-ви, да си помислят, че е шега. Една от главните промени е, че в UK за Premium Service discounts към sellers (регистрирани с държава „UK или IE“ и продаващи на хора, които също са регистрирани в „UK или IE“) намалява от 15% на 10% вече, а в DE за „Garantie“ намаля от 20% на 10%. Както вече писах по-горе, отдавна сульо и пульо е с TRSP/PS/G баджове из сайтовете, преизползват се, нормално и намалят оооще повече таксите. 2008-9г. дори са достигали принципно дори до 35%.

Сваляне на fees няма, xax. Относно „легалността“, по-скоро има 2 вида легалност – легалност според eB/PP правилата и легалност според BG правилата. И 2-те не са гаранции обаче, че някой ден няма да изгърми eB/PP акаунтът, и тая фирма стане безсмислена. Из интернет така или иначе могат да се намерят хиляди и десетки хиляди дори истории за НАПЪЛНО ЛЕГАЛНИ дори по US законите бизнеси, които са били shutdown-нали от монополите (Google, PP, AMZN, eB, etc.). Виждал съм дори и DE sellers с над 10k feedbacks, 2001-2г. reg, shutdowned (банирани). Сещаш се, че отдавна са минали 1M обороти, че може би и 10 пъти по толкова. И пак го „изяждат“. Пък за дребна риба, тепърва започваща нещо да прави, и да мисли отсега при стартирането си как ще процедура, нещо ми се струва безсмислено. Важното е продажби да се имат, да се види напред в бъдещето, че има потенциал за резширение, за обороти и прочие.


P.S.: За sellers, предлагащи dropships е това – не знам как я мислите тази работа „абе важното е Вие да намирате клиентелата, те сами ще си поемат доставката“ – сещате се, че това ако за custom site важи, то НЕ важи при eB. За да може даден listing да е по-нагоре при default-ското „BEST MATCH“ сортиране, то той (продавачът) трябва да е ВКЛЮЧИЛ в цената на артикулът И доставката, и съответно тя да е „Fast 'N Free“. За TRSP sellers същото важи. Това за US listings, за EU (UK/DE/FR/ES/IT/CH/AT/PL/NL) – дори трябва да се предлага 2 ВИДА доставка - безплатна и с нормално оставяне и платена с по-бързо доставяне (според EU директивата от юни). Така, че коригирайте си тарифата или предлагайте „специални условия“ за eB продавачите.
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Някой пращал ли е от Български пощи към Англия и долу-горе какво му е струвало? Не говоря за това да пристигне за 1 седмица (примерно), а да речем до месец.
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

„Не се занимавайте с тях по-добре.“ – и куп още тонове abuse към/на/за тях от ползвателите, било купувачи или податели на пратки през „BG Posts“. Мога да дам списък с куриери, които могат да се възползват за Европа, някои за целия свят, но и 100% за major markets – UK/DE:

МЕЖДУНАРОДНИ КУРИЕРСКИ УСЛУГИ (EU/WW)

  • Aramex (VALUE EXPRESS, отдясно са цените);
  • Interlogistica (имат график за обслужване на купища населени места, не гледайте, че нямат офиси);
  • Speedy (DPD ECONOMY);
  • TPost (Тип Топ Куриер) („Международни куриерски услуги“ връзката, по средата на PDF-а са забутали икономичната);
  • Rapido;
  • Крим Експрес;
  • Econt международни (доста са скъпи, но и с опцията за наложен, но в Европа по подразбиране не знаят какво е това „наложен платеж“, пазарят си Cards/PP/PSC/Sofort/IBAN acc директно…, обезсмислят се);
  • TeaHouseTransport (новаци);
  • City-Express (BPP REGULAR, но като цяло със стара тарифа или нерентабилни).
 
От: Как става изпращането на стока в Ebay.COM

Шерифа е прав, но за скъпи пратки. Ако ще пращаш нещо евтино Български пощи са идеално решение. Може да сложиш проследяващ код. Принципно за седмица стигат. Ирландия даже по-бързо.
 

Горе