Как да изкараме пари от информативен сайт

Blade111

New Member
Здравейте Всички,
От доста време преглеждам темите във форума и мисля че много информативен и добре структуриран, а Вие сте истински професионалисти. Понеже съм малко бос с Онлайн бизнеса, а в момента разработвам информативен сайт на тема вегетарианство и вег. рецепти понеже съм си вегетарианец и реших да се захвана с направата на сайт за популяризация на вегетарианския начин на живот на английски език.
Въпроса ми е след като съм готов със сайта и съм го качил на сървър, по колко начина и как могат да се изкарат пари от него?
Въпроса ми може да изглежда глупав но не съм на ти с Онлайн бизнеса, а съм по скоро прохождащ. За сега се сещам само за гугъл ад сенс и Ppc!!!
Предварително Ви благодаря за отговора!!!
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

Здравей и добре си дошъл тук. Супер че си се заинтересувал за как да провиш пари онлайн. И веднага ще препоръчам афилиейт програмите за монетиризирането на трафика, който сайта ще генерира след разработката му и докарването на таргетиран трафик. :)

Желая ти успехи и при въпроси - може да се обърнеш тук във форума. Ще гледам/е да ти отговориме компетентно на въпросите ти.:) Успехи за сега.
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

Здравей и добре си дошъл тук. Супер че си се заинтересувал за как да провиш пари онлайн. И веднага ще препоръчам афилиейт програмите за монетиризирането на трафика, който сайта ще генерира след разработката му и докарването на таргетиран трафик. :)

Желая ти успехи и при въпроси - може да се обърнеш тук във форума. Ще гледам/е да ти отговориме компетентно на въпросите ти.:) Успехи за сега.

Здравей Blinky и благодаря за бързия отговор,
принципа на афилиейт програмите е ясен въпроса е как аз да си избера подходяща афилиейт програма та да продавам в моя сайт. Темата е доста специфична като целта ми е силно таргетиран трафик, това означава че афилиейта трябва да е свързан с контента на моята тема може би някаква книга с вегетариански рецепти, здравословни продукти, компаний произвеждащи диетични храни и т.н. Как да намеря в нета най подходящата афилиейт програма това не ми е ясно при положение че "нета е една необятна вселена".
Жив и здрав!!!
 
От: От: Как да изкараме пари от информативен сайт

Здравей Blinky и благодаря за бързия отговор,
принципа на афилиейт програмите е ясен въпроса е как аз да си избера подходяща афилиейт програма та да продавам в моя сайт. Темата е доста специфична като целта ми е силно таргетиран трафик, това означава че афилиейта трябва да е свързан с контента на моята тема може би някаква книга с вегетариански рецепти, здравословни продукти, компаний произвеждащи диетични храни и т.н. Как да намеря в нета най подходящата афилиейт програма това не ми е ясно при положение че "нета е една необятна вселена".
Жив и здрав!!!

Всъщтност аз не съм търсил сега като чукнах в Гугъла излязоха доста подходящи афилиейти за моя контент, които след работа ще прегледам обстойно!!!
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

ами освен адсенса има афилиейт програми за ткаива продукти но незнам как са с комисоните но по принцип може да добавиш наи различнби хранителни добавки витамини антиоксиданти итнт....
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

Внимавай да не се прецакаш с калпава афф програма. Да е проверена и да ти дава добър процент (не по-малко от 25%). Иначе може да ползваш разни хелт продукти. Вегетарианците са такива по 2 причини - мъчно им е за животните или искат да живеят здравословно (или и двете). Така че всякакви здравословни продукти, може да намерят място на твоя сайт. Дори ти препоръчвам да съчетаеш рекламни банерчета на 2-3 продукта. Успех и дано се засичаме често из форума :)
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

потърси програми за био органични продукти :)
1во скъпи са
2ро купуват ги много особенно тези които живеят по този начин имам познат... който е бил в канада сега е в бг и си поръчва по интернет...
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

В допълнение към останалите мнения изказани преди мен(които са много верни):
Гледай самият продукт на афилиейт програмата да бъде привличащ внимание т.е начинът, по който е представен да е продаващ.
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

Здравейте!!!
Благодаря Ви за отговорите които са много ценни за мен!!! Сега вече имам яснота по въпроса и остава многото бачкане!!! То по сайта не толкова въпреки че и там има тънкости но като си мисля популяризирането и маркетинга ще отнемат доста човекочаса но без упорит труд няма успех, иначе еснафщината и ежедневието те убива.
Като цяло насочил съм се към подходящи аф програми и поставяне на рекламни банери на фирми производители на хелф продукти и вегетариански храни. Знаете ле какъв е шанса някоя фирма да сложи рекламен банер на твоя сайт да допуснем, че имаш приличен трафик на сайта и да ти плаща за рекламата?
Според Корей Руди автор на книга за интернет маркетинга това е много подходящ начин за докарване на добри приходи.
Ще Ви бъда благодарен ако някой от Вас ми каже дали е прилагал тази стратегия на практика и дали дава добри резултати?
 
От: Как да изкараме пари от информативен сайт

Ами ако направиш наистина стойностен сайт, привличащ добър трафик (говорим за хиляди уникални дневно, че дори и десетки хиляди), после остава да се свържеш с някоя фирма или ако не успееш, да обявиш цени за реклама в сайта си. Ако има заинтересовани - да ти пишат. Ако станеш водещ в нишата (или поне доста добре ранкнат в гугъл), по всяка вероятност може да си намериш такива спонсори. Хубавото при този вариант е, че имаш сигурен доход и не разчиташ на конверсия и други такива...
 

Горе