Теглене пари от PayPal в банка

Autohop.bg

New Member
Здравейте,

Реших да си отвория PayPal сметка от България защото разбрах че вече имаме възможност да пращаме и да теглим пари от нея и всичко с регистрацията мина успешно, но ми дава само да добавя дебитна/кредитна карта но не и банкова сметка (тоест дава ми да добавя банкова сметка но само американска). Някой може ли да ми каже как ще изтегля парите към банкова сметка ако имам пари в PayPal?

Между другото съм към ОББ като банка и карти (някой имал ли е проблеми с тази банка и PayPal?).

Благодаря предварително.
 
От: Теглене пари от PayPal в банка

добавяш си картата след 1 седмица отиваш в банката вземаш си кода и го попълваш

и си ги теглиш на картата
 
От: Теглене пари от PayPal в банка

Човека пита как да си добави банковата сметка и да не се занимава с карти-марти. За съжаление тази услуга е възможна само ако имаш американска банкова сметка. Аз съм си добавил сметка към американския ПейПал и е много удобно. Плащанията са по-бързи и с по-малко усложнения.
 
От: Теглене пари от PayPal в банка

ами аз имах амеркански акаунт но се върнах в българия и съответно ми трябва да си тегля парите към банкови сметки тук затова питам. Но реално разбирам че тегленето става по дебитнни карти които са вързани към банковата сметка. Аз си открих разплащателна сметка в ОББ и тя идва с дебитна карта Visa Electron и Maestro. Ако ги добавя с paypal при получаване на пари в акаунта си мислите ли че ще мога да ги дръпна до сметката си в ОББ през дебитната карта която съм добавил - това ли е процедурата?
 
От: Теглене пари от PayPal в банка

значи след като се регнеш в paypala вкарваш дебитната карта, и прехвърляш колкото $$$$ са ти нужни ( ще ти вземе 2 евро май за трансакцията) и слевд 5 до 7 работни дни отиваш на банкомата и си теглиш колкото ти трябват.Аз така направиш преди няколко дена за п1рви п1т , бях притеснен дали ще стане без да въвежам банкова сметка, но стана. ( има лимит да прашташ миасля че максимум 500$ на ден) така че ако ти трябат по големи суми просто трябва на няколко дена според мен.
успех
 
От: Теглене пари от PayPal в банка

Visa Electron на ОББ не става за нищо. През 2004 ОББ се помислиха за много велики и излязоха от системата БОРИКА, при което картите и сметките им няма как да бъдат проверени за валидност от външни оператори като PayPal и AlertPay, тъй като единствен gateway в подобен случай е БОРИКА. Освен това, вече им ядох попарата - преведох си $58 от AlertPay и ми изпраскаха "такса входящ валутен превод" - 20 лева. След удържаните преди това за конвертиране и превод такси от страна на AlertPay, получих 44.51 лева. Супер "трънски" курс. Да не говорим за другите такси при теглене от банкомат - 10 ст. от техен банкомат на централен клон, 20 ст. от квартален и 75 ст. от банкомат на друга банка. Това виждам от извлечението на дебитната си карта.

Код:
14/02/2008     08:11     0.75         ТЕГЛЕНЕ ОТ АТМ     ATM/POS     -133.94     01050030-214895-20080213     UNICREDIT 050030 -SLIVEN     SS08045008389
25/02/2008     08:26     0.10         ТЕГЛЕНЕ ОТ АТМ     ATM/POS     180.47     00000264 -564393-20080225     26 TZAR OSVOBODITEL UBBSLIVEN     AT564393473098
14/04/2008     12:07    64.35         ВХОДЯЩ ВАЛ.ПРЕВОД     EARTHPORT PLC     -139.13     EARTHPORT PLC 281474979981292     BGN20.00 1.9505 FAAS810557533300     FT08105001000322
14/04/2008     12:07    20.00         ТАКСА ВХОДЯЩ ВАЛУТЕН ПРЕВОД     EARTHPORT PLC     -159.13     EARTHPORT PLC 281474979981292     BGN20.00 1.9505 FAAS810557533300     FT08105001000322
28/05/2008     04:18     0.20         ТЕГЛЕНЕ ОТ АТМ     ATM/POS     -16.74     00000861 -948239-20080527     UBB BULGARKA SLIVEN BG     AT948239167259
Сега работя с Централна Кооперативна Банка - Visa Electron може да се поръчва онлайн от сайта им, таксите за валутни преводи от чужбина са EUR 2 за суми до EUR 500.
 
От: От: Теглене пари от PayPal в банка

ами аз имах амеркански акаунт но се върнах в българия и съответно ми трябва да си тегля парите към банкови сметки тук затова питам. Но реално разбирам че тегленето става по дебитнни карти които са вързани към банковата сметка. Аз си открих разплащателна сметка в ОББ и тя идва с дебитна карта Visa Electron и Maestro. Ако ги добавя с paypal при получаване на пари в акаунта си мислите ли че ще мога да ги дръпна до сметката си в ОББ през дебитната карта която съм добавил - това ли е процедурата?

чакай сега човек? не мога да те разбера? за какво са всички тези въпроси щом има американски акаунт????? искаш си пейпал депитната карта от пейпал и си теглиш от който банкомат искаш. Аз също имам американски пейпал, но си живея в БГ и си тегля с пейпал картата от където си искам. За какво са ти БГ банки не разбирам.
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/cps/account/DCIntro-outside
 
Последно редактирано:
От: Теглене пари от PayPal в банка

offtopic: Темите за PayPal във форума вече не са малко и ще бъде доста удобно/полезно да се направи нова категория "Разплащане, пазаруване онлайн, PayPal ..." където да се съберат всички теми за банки, чекове, карти и т.н.
 
От: От: Теглене пари от PayPal в банка

offtopic: Темите за PayPal във форума вече не са малко и ще бъде доста удобно/полезно да се направи нова категория "Разплащане, пазаруване онлайн, PayPal ..." където да се съберат всички теми за банки, чекове, карти и т.н.

Съгласен съм с АxCx . Би било много по удобно така,
 
От: От: От: Теглене пари от PayPal в банка

искаш си пейпал депитната карта от пейпал и си теглиш от който банкомат искаш. Аз също имам американски пейпал, но си живея в БГ и си тегля с пейпал картата от където си искам. За какво са ти БГ банки не разбирам.
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/cps/account/DCIntro-outside

Има ли начин да имаш американски PayPal акаунт без да излизаш извън България?
При теглене на пари от банкомат (чрез дебитната карта на PayPal) има ли такси?
 
От: От: От: От: Теглене пари от PayPal в банка

Има ли начин да имаш американски PayPal акаунт без да излизаш извън България?
При теглене на пари от банкомат (чрез дебитната карта на PayPal) има ли такси?

да ако имаш американска фирма

има такси естествено
 
От: Теглене пари от PayPal в банка

преди малко пробвах с картата от ОББ и наистина не стана :(. Много кофти. Имам сметка в първа инвестиционна банка и се чудя дали да не си искарам дебитна от там, някой да е успял да я върже за PayPal?
 
От: Теглене пари от PayPal в банка

преди малко пробвах с картата от ОББ и наистина не стана :(. Много кофти. Имам сметка в първа инвестиционна банка и се чудя дали да не си искарам дебитна от там, някой да е успял да я върже за PayPal?

Visa Electron картите на ПИБ работят безпроблемно в PayPal :)
 
От: От: От: От: Теглене пари от PayPal в банка

Има ли начин да имаш американски PayPal акаунт без да излизаш извън България?
При теглене на пари от банкомат (чрез дебитната карта на PayPal) има ли такси?

Таксата е само $1 на теглене. При максимална сума която банкомата пуска 400 лв, $1 си е направо все едно без такса
 

Горе