Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Кой мобилен оператор ползвате?

  • Mtel

    Votes: 44 33.6%
  • Vivacom

    Votes: 39 29.8%
  • Telenor (ex. Globul)

    Votes: 61 46.6%
  • BOB

    Votes: 14 10.7%

  • Общо гласове
    131

Blinky

Owner
Здравейте колеги. Заглавието говори само по себе си. Тъй като напоследък дискутираме в темата за мобилен интернет, реших да пусна една анкета, за да проверя кой мобилен оператор ползвате и да дадете положителни мнения защо сте с него. Като започнал темата, аз ще споделя първо.

Ползвам два мобилни оператора, което може би е практика за всеки. Това са Vivacom и Globul, като първият ми е основен телефон, а втория - за работа и за тези, които имат също карти на оператора. Доволен съм и от двата, като не мога да преценя от кой повече. Едно време и от Mтел бях, но започнаха да се дънят и човека, който ни е титуляр (на групата карти, защото са фирмени) ни метна на Vivacom. За сега нямам никакви оплаквания. Нито от единия, нито от другия. С Globul съм на една предплатена, но ако си измисля един телефон с 2 карти, мода да мина на горен план - където да имам интернет.

Ще се радвам и вие да споделите опит и мнение. Не за друго, но да си правим изводите какво предпочитат webmaster-ите. И в интерес на истината да си правя и аз сметките на къде да се заглеждам, когато избирам или препоръчвам оператор. Ще съм много благодарен, ако няма хейт, защото ще е хубаво да се знае защо го предпочитате даден, а не защо не избрах един кой си. :) Да, може да споделите и някой друг проблем, който сте имали. Все пак, няма безгрешни, нали? :)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Ползвам Vivakom цифрова, интернет, телефони, мобилен интернет, домашен тел.. пакетна услуга.. Сравнително доволен съв, но ще очаквам да си подобрят отношението.. защото в момента ги ползвам на принципа . ..най - малкото зло.. ще ми се да им напиша едно ревю, с което да съм 100% доволен, ама ... не ми дава сърце.. има още накъде да се развиват.. все пак ще ползвам тях, че алтернативата е... (ужас)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

@stoineff всички яйца в една кошница а :D.

Ползвам Глобул от не помня вече колко години(над 6 са със сигурност). Досега съм доволен от всичко. Като от 3-4 години имам и карта с мобилен нет, който ползвам като резервно решение.
Наскоро даже ми дадоха още една карта за 5лв. на месец със 100мин. към всичко мобилни оператори.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

В началото използвах Мтел, но след поредица издънки от тяхна страна взех решението просто да се откажа от тях, това беше преди доста години. След това бях последователно абонат на Глобул (служебна карта), Виваком (отново служебна) и в крайна сметка сега и с лична отново на Глобул, които от всичко оператори съумяха да ми направят най-изгодното предложение за закупуване на нов апарат с нов договор, които да ме устройва и да не ме товарят излишно с измислени сметки. За момента са коректни и нямам забележки, като мисля да продължа да им използвам услугите.

Между другото, скоро и Булсат-а ще пускат може би мобилни услуги, но не съм сигурен дали няма да са само за пренос на данни. При всички положения скоро ще има раздвижване на този сектор :)
 
Re: От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Между другото, скоро и Булсат-а ще пускат може би мобилни услуги, но не съм сигурен дали няма да са само за пренос на данни. При всички положения скоро ще има раздвижване на този сектор :)
Да, някои казват, че това ще дойде с навлизането на цифровата телевизия като цяло. Дано, пазарът има нужда от още играчи, за да може да се конкурират още в услугите и цените си.

Ха, още анкетата не е стигнала до много хора, но гледам, че Мтел нямат глас за момента, което ме учудва до някъде. Но само до някъде. :)

Ще видим как ще се развие анкетата. Да знаете, пак споменавам, че може да се даде повече от един глас тук. Все пак едно 80% от хората тук сме по два телефона. :)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Globul, доволен съм, досега близо 8 години не съм имал проблеми с тях. Преди бях на М-тел, но рано-рано се отказах, просто глобъл имаха тогава по-новаторско излъчване и особено за младежите (тогава и аз бях студент) Глобъл си бяха яката работа :)
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

@stoineff всички яйца в една кошница а

Сърдит съм на другите два оператора - аз съм от така наречените лоялни клиенти (внимателно избирам и оставам верен сравнително дълго, прощавам гафове и т.н., но когато ме издънят прекратявам отношения - тотално) . А относно интернета ми направиха добра оферта за пакета .. не е кой знае какво, но е по - стабилен (сигурен при всякакви метеорологични условия) ..от местните доставчици.. Да си призная все още нямам Smart tv.. но все си намирам оправдания да не купувам .. май изоставам в това отношение...
 
Re: От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Globul, доволен съм, досега близо 8 години не съм имал проблеми с тях. Преди бях на М-тел, но рано-рано се отказах, просто глобъл имаха тогава по-новаторско излъчване и особено за младежите (тогава и аз бях студент) Глобъл си бяха яката работа :)
Мисля, че ще имат и много повече, защото ги купиха. Гърците ги продадоха на норвежкият мобилен оператор Telenor (между другото - Норвежкият мобилен оператор купува дъщерната фирма на ОТЕ за €714 млн.), който мисля, че ще подобри не само качеството на услугите, но и апаратурата, която сигурно им е остаряла доста и е далеч от тази на европейските телекоми. Но само предполагам.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Бях на Глобул ама се издъниха при мобилния миналата година. Уж казаха че е неограничен и на следващия месец бам 60-70 лв сметка :Д Питах ги оправдаха се нещо и им пратих много поздрави. От тогава съм на Мтел и съм доволен щото съм на ЛУУП пък там цените за това дето се получава са доста добри ама ако се издънът и те заминават :Д

Между другото Интернета им е ужас като свърши бързия ама аз затова си сложих 500мб и на телефона 1 месец само накрая може би да свърпши :Д
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Ползвам услугите на Глобул, от момента в който се появиха като мобилен оператор. По едно време ползвах услугите и на 3-те оператора, но ми омръзна да мъкна една камара телефони и си оставих само този на Глобул.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Аз съм на Mtel и винаги съм бил (не съм имал карти към други оператори). Причината в началото беше, че имаха повече обхват от Globul. Сега не знам как е положението с обхвата, не съм се интересувал. Продължавам да съм на Mtel, защото хората, с които говоря най-много, са към Mtel.
 
Мтел - служебен телефон, нищо не плащам. Със същия номер съм вече повече от 10 години.
Отделно имам и един Вивателски дето стои в къщи и за нищо не го ползвам - преди го бях дал на жената да го ползва, но и тя сега има служебен вивателски и този не и трябва. Едногодишния ми договор изтече преди 4-5 месеца, но така и не намирам време да отида да го спра.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

На Глобул съм от както имам телефон, винаги съм ги харесвал. Нямат надписвания на сметки или поне аз не съм чул някой да се е оплакал. Има какво да се желае, тарифните им планове не са най-добрите, но с времето ще свалят цените. Мобилният им интернет на бавната скорост е трагичен. Аз съм на най-изгодният им план в момента за 13.90 - 2000 минути и 2000 смс-а в мрежата им + Неограничен мобилен интернет (100 МБ на висока скорост и после пада на ниската).
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Ползвам два мобилни оператора, което може би е практика за всеки. Това са Vivacom и Globul, като първият ми е основен телефон, а втория - за работа и за тези, които имат също карти на оператора. Доволен съм и от двата, като не мога да преценя от кой повече. Едно време и от Mтел бях, но започнаха да се дънят. С Globul съм на една предплатена.

Почти същата история. Globul с предплатена карта - личен от... кажи-речи 7-8 години насам. Bob - служебен.
От Globul имам едно оплакване, но е еденичен случай и още е в процес на 'обработка', затова няма да раздухвам повече информация. Иначе всичко останало е 6+.
M-Tel също имах, но след като 6 седмици телефона ми беше заключен в шкафа и накрая имах 80 лева сметка - просто ги отсвирих.
VIVACOM само интернета с флашка съм им ползвал и нямам оплаквания. За тогава беше най-добрата оферта, но сега май изостанаха от този пазар.
BOB (Blinky, може да ползват мрежата на М-Тел, но е отеделен оператор, така че заслужава място в анкетата) - без месечни такси, без минимално потребление - 10 ст. SMS и 10 ст./минута към всички оператори. Страхотна работа ми върши. Имаха проблем с Bob menu-то за проверка на текущи сметки и неплатени фактури, но го оправиха преди около седмица и други забележки нямам.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Ползвам Vivakom цифрова, интернет, телефони, мобилен интернет, домашен тел.. пакетна услуга.. Сравнително доволен съв, но ще очаквам да си подобрят отношението.. защото в момента ги ползвам на принципа . ..най - малкото зло.. ще ми се да им напиша едно ревю, с което да съм 100% доволен, ама ... не ми дава сърце.. има още накъде да се развиват.. все пак ще ползвам тях, че алтернативата е... (ужас)

Доволен си, защото си в София. И аз до скоро като живеех там нямах проблеми, но всичко се обърна наопаки, като дойдох във Варна. Обхвата е под всякаква критика, в града често се губи. Интернета също е страшно зле, на повечето места въобще няма 3G покритие. Само чакам март месец да се разкарам от тях и да мина на Виваком, защото видях доста хора, които са към тях и нямат никакви проблеми.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

На М-Тел съм още от 2002 година. 95% от хората, на които звъня са ми на М-тел, а и освен това имам сумати интернет + безплатни минути + смс-и към всички останали оператори.

Нямал съм проблеми с надписване, поне досега, но доста познати са се оплаквали. Явно е до късмет.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

На М-Тел съм още от 2002 година. 95% от хората, на които звъня са ми на М-тел, а и освен това имам сумати интернет + безплатни минути + смс-и към всички останали оператори.

Нямал съм проблеми с надписване, поне досега, но доста познати са се оплаквали. Явно е до късмет.

Това с безплатните минути и на кой звъниш вече започва да излиза от мода. Всички оператори имат пакети минути към всички, а и вече има достатъчно мобилни приложения за гласови и видео разговори през нета. Това е бъдещето и трябва да се залага повече на качествения нет, отколкото на минути и sms-и.
 
От: Кой мобилен оператор ползвате? Анкета с мнения.

Към Мтел, вече 11 година - до сега грам проблем съм нямал. А и като се замисля сме абонати още от първите няколко седмици или месец на Мобилтел, като ги пуснаха. Всички в семейството ми сме на Мтел, както и голяма част от приятелите ми, другата част са Вивата - много малко имам на Глобул.
 
Да бе да, ще имам телефон и ще го използвам за VoIP разговори. Айде стига изгъзици. Не са толкова скъпи разговорите а и едва ли говорите с часове.
 

Горе