Относно сигурността на плащанията с дебитни/кредитни карти в интернет

happyslacker

New Member
Доколкото разбрах информацията, която се въвежда в Интернет магазина, от който пазаруваме чрез кредитна/дебитна карта, е записана на самата карта... Това не е ли огромна дупка в сигурността? В повечето големи магазини има камери за охрана и не е проблем на тези записи да се видят всички номера, изписани върху картата...

В такъв случай ми се струва най-сигурно картата да се регистрира в PayPal и да се зарови на тайно място (разбира се паролата за PayPal трябва да не се записва). По този начин никой (освен PayPal) няма достъп до номерата.
 
От: Относно сигурността на плащанията с дебитни/кредитни карти в интернет

В същност PayPal не е много сигурен - току що го тествах (с моя акаунт разбира се - да не си помислите нещо друго). Проблемът е, че има възможност за смяна на паролата в случай, че е забравена. За целта трябва само да въведем адреса на електронната поща - в резултат на това се изпраща в некриптиран вид електронно писмо, съдържащо URL, на който има форма, в която попълваме новата парола. Достатъчно е някой да подслушва трафика или да придобие достъп до електронната поща за да извърши обир!
 
Последно редактирано:
как се прави две карти два акаунта в едната държиш парите с другата пазаруваш като ти трябват пари за пазаруване на най близкия банкомат си превхърляш в другата толкова колкото ти трябват в тази с която пазаруваш (става и с оналин бакиране) и няма начин да ти откраднат пари защот карата саеди празна а акоя прекараш и през пеипал става троина защита

ако позваш гмаил тяе криптирана през уеб и през поп 3 така че си без проблеми
 
Последно редактирано от модератор:
От: Относно сигурността на плащанията с дебитни/кредитни карти в интернет

Смятам да си държа парите в банкова сметка, която не е свързана с карта и да прехвърлям към картовата сметка само когато ми потрябват. Но дори и тогава минава време докато парите се прехвърлят (и разбира се няма да стоя пред компютъра за да натискам F5 постоянно за да видя кога ще пристигнат парите...). За някакъв интервал от време парите ще бъдат налични в картата вързана към PayPal... Вероятността крадецът да улучи точно този момент е малка, но все пак е теоретично възможно да се извърши кражба...
 
незнам за бг за чуждите банки е веднага между две сметки в една банката аз не живея нон стоп в бг по принцип... Ако не е веднага значи нещо им куца на бг банките ....
 
Последно редактирано от модератор:
От: Относно сигурността на плащанията с дебитни/кредитни карти в интернет

Да на БГ банките много неща им липсва.Аз също не живея в България и когато прехвърлям пари от една сметка в друга ,всичко става за минути.
Освен това бяха изтеглили пари от сметката ми и банката ми ги възстанови за една седмица :d
 
От: Относно сигурността на плащанията с дебитни/кредитни карти в интернет

Как така са изтеглили пари? Чрез карта или директно от сметката? Чрез интернет банкиране?

Аз съм забелязал, че прехвърлянето на пари от сметки в една и съща банка отнема няколко минути (достатъчни за да ти измъкнат парите).
 
бате да има теоритична възможност но едвали си струва да се тревожиш чак толкова много за това :) всепак говорим за интервал от няколко минути в които има пари в картата дори и да е свита трабва точно тогава да я тестват работили :)
 
От: Относно сигурността на плащанията с дебитни/кредитни карти в интернет

Копиране на картата.:shock:
 

Горе