Monitor4o - Следене на URL параметри

KISS

Active Member
Здравейте.

Най-после, след много килобайти програмиране, е готов първия етап от новия ми инструмент за уебмастъри на име Monitor4o -> http://tool4o.com/monitor4o/.

В момента, това което можете да правите с него, е да добавите URL адреси и той периодично да проверява за техните Page Authority, Domain Authoriry и MozRank. В бъдеще ще има и други неща.

Скрийншот:
monitor4o-1-med.png


Нужно е да си направите безплатна регистрация в сайта, както и да имате Mozscape API ключ, който се взема безплатно след регистрация в Moz.com. Ключа се генерира от тук. Трябва да минат 6-7 минути след генерирането му за да почне да работи.

Ако някой открие някакъв бъг или има идея как да се подобри инструмента, да пише през формуляра дето е най-долу на всяка страница (или тук в темата).

Ако някой смята да предложи като идея да се пази историята и да се показва в диаграма, да кажа, че това ще бъде една от екстрите на платената версия на инструмента, която не е готова още. Иначе всичко, което сега можете да ползвате ще си бъде винаги безплатно.

ДОБАВЕНО на 29.09.13: Във версия 2.0.0 вече може да се следят и социални сигнали :). Повече по-долу.
Снимка:
monitor4o-4-medium.png



ДОБАВЕНО на 23.6.16: Във версия 2.3.0 се следят още социални мрежи и се пази история за данните им. Виж повече (плюс кратко видео превю) по-долу.

monitor4o-14.png monitor4o-15.png

Поздрави.
 
Последно редактирано:
От: Re: Monitor4o - Следене на URL параметри

Какво е предимството да се използва сайта ти, вместо moz.com, където така или иначе е необходима регистрация?
Там има ли къде да се добави списък с URL адреси, които периодично да се проверяват? Ако има дай да го погледна и ще кажа предимствата.
Освен това, това ще е само една част от целия инструмент. В бъдеще ще има и други параметри, които не са свързани с Moz.
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Виждам, че някои от регистриралите се, не са добавили никакви URL адреси, а някои не са добавили и API ключ.
Ако има някакви проблеми, пишете.

Също да напомня, че апи ключа има известно закъснение преди да почне да работи и до тогава сайта няма да го приема.
И нещо, което забравих да спомена е, че ще получавате известие когато се променят MOZ данните на някой URL и така реално ще знаете кога е имало ъпдейт. (Може да се спре от настройките на акаунта).
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Здравейте отново.

Радвам се да съобщя, че вече е готов Monitor4o 2.0.0 :clap: -> http://tool4o.com/monitor4o/

Вече можете да наблюдавате и Facebook харесванията*, Facebook споделянията, Tweet-ванията и +1-иците.
Също може да видите промяната за 30 или 60 дни (трябва да минат толкова първо от добавянето на URL-ите).

Снимки:

monitor4o-4-medium.png


monitor4o-5-medium.png


Поздрави.

*Да не се бърка с числото видимо на Facebook бутона за харесване. Там се показва сбор от няколко параметъра, а не само харесванията.
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Здравейте.

Само да кажа, че на тези от вас, на които не им е приемало АПИ ключа, въпреки че са минали повече от 10 минути от създаването му, вече трябва да е поправено това. Може отново да опитате да го добавите.
Промених начина на връзка с АПИ-то, защото стария начин явно е правел проблеми понякога. Сега трябва да е ОК.

Ако все пак видите някакви проблеми, пишете ми.

Поздрави.
 
Последно редактирано:
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Всичко 6 работи и общо-взето откакто съм добавил няколко домейна виждам само повишение. :D Не, че има връзка с инструмента, ама е готино съвпадение. От раз тръгна API-то и всичко си работи гладко от тогава насам.
А във връзка с инструмента - можеш ли да добавиш Page MozRank & MozTrust и Domain MozRank & MozTrust като параметри?
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Всичко 6 работи и общо-взето откакто съм добавил няколко домейна виждам само повишение. :D Не, че има връзка с инструмента, ама е готино съвпадение. От раз тръгна API-то и всичко си работи гладко от тогава насам.
А във връзка с инструмента - можеш ли да добавиш Page MozRank & MozTrust и Domain MozRank & MozTrust като параметри?

Радвам се че ти харесва и че работи коректно.
За MozTrust не може с безплатното АПИ. Относно MozRank ми дава следните, че мога:

mozRank
The mozRank of the URL
Subdomain mozRank
The mozRank of the subdomain of the URL

Предполагам че искаш второто, аз сега показвам първото.
Не съм го добавил, понеже съм сметнал, че не е много използван. Поне аз не го ползвам, а не знам дали се ползва от хората. Вие ще кажете. Не искам много да се претрупва с ненужни неща.
Ти за него ли говориш или е друго?
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Май за различни неща говорим. В opensiteexplorer-а, когато правя сравнение между няколко домейна са едно под друго - Page Authority, Page MozRank, Page MozTrust, а по-надолу са Domain Authority, Domain MozRank, Domain MozTrust. Изобщо цялостен MozRank не присъства там.
Но щом API-то не позволява - не е проблем. И това е достатъчно като данни за следене.
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Като гледам тука: http://apiwiki.moz.com/url-metrics където са всички параметри, дори и тези за платеното АПИ, няма никъде Page MozRank. Според мен така наричат точно това, дето аз показвам, само MozRank дето е. То е за конкретен УРЛ, което е същото като страница (Page). Сравни ги с това дето виждаш, предполагам ще излезе че са идентични.
Това Domain MozRank виждам сега че е отделно нещо и да, нямам достъп до него.
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Здравейте :p.

След 2 години леко изоставяне, пуснах една нова екстра, която ми е любима. Вече може да гледате историята на Moz данните. Там при черните бутони има нов бутон (първо изберете един URL с отметка).

И добрата новина за тези, които вече ползват инструмента от известно време, е че данните се събират отдавна, просто бяха скрити. Така че ще можете да видите данните назад до деня на добавяне на URL-а (за текущо добавените адреси).


monitor4o-7.png


Уточнение: Напоследък почнаха доста да се менят през ден-два MR данните без да има MOZ ъпдейт, което е странно. Варират между две стойности, което ще видите и в историята на някои адреси. Ще ги питам тези от Моз защо не са им стабилни данните, да видим...

Редактирано: Осъзнах, че е важно да спомена, че ако сега се регистрирате и добавите УРЛ, то няма да можете да видите история за миналото! Тепърва ще почне да се следи адреса и да се трупа история за дните от сега нататък.
 
Последно редактирано:
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Здравейте.

Само да вметна, че в новата версия вече се следи и нов MOZ параметър: EEL (External Equity Links) - броя на фолоу линковете и 301 редиректите от други сайтове сочещи към URL-а.
Също вече може да добавяте по 60 URL-а на акаунт в MOZ раздела (вместо 20).
Има и промяна в дизайна.
Останалите промени са по-малки.

Цък: http://tool4o.com/monitor4o/

(Следващия път ще има подобрения по социалния раздел. И една негативна промяна, ще спират евентуално туитър данните скоро.)

Поздрави.
 
От: Monitor4o - Следене на URL параметри

Пуснах новата версия 2.3.0 => http://tool4o.com/monitor4o/

В раздела за социални статистики, вече могат да се следят:

- Facebook Total (ново)
- Facebook Likes
- Facebook Shares
- Facebook Comments (ново)
- Googlе Plus Ones
- Pinterest Pins (ново)
- LinkedIn Shares (ново)

Плюс това, вече има и история за тези данни. Увеличен е лимита за URL адреси на 60 и се проверяват по-често (веднъж на 24 часа).

Кратко видео превю (2 мин):
[video=youtube;JQMQWqULIl4]https://www.youtube.com/watch?v=JQMQWqULIl4[/video]
 

Горе