Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Докато не се станат равноправни български граждани, т.е да имат еднакви права и задължения. Сега имат само права, защото са малцинство
 
Последно редактирано:
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Аз с чудя с какъв акъл плякат по толкова деца?!
20131014-FACOXASYAFB-1381763128.JPG

Нямат 20 години, а вече са с чаавенца. И кой ги храни - ние дето си плащаме данъците.
Обче са много удобни по време на избори, щот като са бедни и мизерни и лесно се контролират - я с 20 лева, я с кебапчета, а едно време им даваха по една лява маратонка и като минат изборите им дават и дясната. За това, че малцинствата имат подобен статут и източват мощно държавата са виновни скапаните ни политици!
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Така ще е докато няма закон за всички! Да осъдят кмета, шефа на строителен надзор, главния архитект и т.н. по веригата,които са допуснали незаконно строителство върху държавен имот. Детските да се обвържат с образованието на родителите и успеха в училище. В една нормална държава тези родители трябваше да са с отнети права, а не да правят бизнес от това. За съжаление всеки се спасява поединично, докато стане цяла България Катуница!

http://www.varnautre.bg/2013/08/22/...tsa_dokarvat_nad_1000_lv_mesechno_ot_pomoshti

А, познай от къде са тези пари? От гламавите дето блъскаме за 400-500 лв. и се чудим едно дете как да изгледаме!
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Системата нарочно е направена така. Ще дойде времето, когато няма да ни се вярва. То вече всъщност е дошло, защото без груба сила, тия хора няма как да бъдат контролирани. Представяте ли си какво ще стане, ако се спазва закона и им се орежат помощите.
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Навремето като живеех в кз циганите не излизаха от загражденията, а и много бой ядяха. Последно време забелязвам, че навсякъде обикалят деа долната сган...
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Ядаха не, амиии.. като ме видеха от 100 метра бягаха зад загражденията, щото стържеха асвалта и се навираха под колите.. :twisted:
Ще искате вие полицейска държава, но няма да има друг като Бойко..
Сега не само ромите са виновни.. Няма респект към полицията, всеки я ругае и плюе, а същевременно иска тя да действа.
Не може някакви лекета и бабаити да се подиграват в очите и да им се заканват от рода на "ти сега си униформен, ама да видим утре като идеш до магазина..." и подобни.
Самите те се страхуват, защото системата няма въобще възглед как да ги защити. Та те пускат жестоки престъпници на свобода..
И така е навсякъде, докато сме бедни, ще има и корупция, тъй като всеки лев отгоре върху мизерните ни заплати е кяр вкъщи. Всяка откраднато дърво и парче метал за циганите е допълнителен доход вкъщи.

Трябва да се действа решително и национален приоритет да стане събарянето на всички незаконни постройки с бързи решения на съда. И при безредици, ако ще да се мобилизира армията, но така ще се потъпче мерака на други за в бъдеще, искащи да живеят на гърба на държавата - разни паразити, мошеници, крадци..

Иска се власт и да ти стиска.. Народа би подкрепил твърди действия, когато те са насочени в правилната посока. Векове сме се борили и трябва да го направим насилствено за правда и равнопоставеност. Кръвта се възстановява.. Лошото идва, когато се подмени!!! Последното го разбирайте, че остане само чужда кръв - циганска, турска, арменска...
[video=youtube;A-Ro0qbbAPU]http://www.youtube.com/watch?v=A-Ro0qbbAPU[/video]
Ако клипа не тръгне, ползвайте този адрес: http://www.kp.ru/video/495960/
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Прекалено продължителното бездействие е задълбало сериозно проблема. Доколкото знам по времето на комунизма е имало закон, че ако до еди-колко-си време си построиш къща на държавна земя и никой не те спре, строежът се счита за законен. Има цял един (може и да са повече) такъв квартал в северната част на Пловдив населявана от българи и никой не го прави на въпрос. Някои къщи дори са разположени толкова близо до ЖП линията, че от където и да го погледнеш са във всякакви строителни нарушения. Ако някой строи незаконно е нормално да бъде спрян, но ако вече с години хора живеят там, не може просто от раз да им се бутнат жилищата и хората да се оставят на улицата, защото някой изведнъж се сетил, че било незаконно. Продължителното мълчанието в такива случаи е равно на съгласие.
Срамно е за държавните представители в даден район хора да пребивават с години, но по бюрократични причини да не могат да си прекарат ток и вода законно. Вместо да се чудим кой плаща и кой не плаща (защото съм сигурен, че има и от двата вида) и да се възмущаваме от това, би трябвало да се възмутим от това как голяма група хора ги принуждават да са закононарушители (не могат законно да получат ток и вода по домовете си).
А иначе целта на подобни материали е ясна. Пишат се с цел насаждане на нетърпимост и омраза с цел мотивиране за гласуване за конкретни партии. Жалко е как си играят с толкова много човешки животи заради едната малоумна политика.
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Чакай сега. Тия сами са си избрали да живеят там. Ясно им е, че са в нарушение. Живеят като животни, целите омазани в лайна. Перат се в някакъв канал, вода пият от там, като улични кучета. За каква нетърпимост говориш?
 
Re: От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Ядаха не, амиии.. като ме видеха от 100 метра бягаха зад загражденията, щото стържеха асвалта и се навираха под колите.. :twisted:
Ще искате вие полицейска държава, но няма да има друг като Бойко..
Сега не само ромите са виновни.. Няма респект към полицията, всеки я ругае и плюе, а същевременно иска тя да действа.

да бе да и какво направи бойко в полицейската държава ? Спомни си за Катуница какво стана ... А бойко и неговия човек слушаха не удобните който им изкарваха далаверите... по сайтовете...

освен това сме на 8 мо място в света по брой на полицай от глава на населението, (да в топ 10 сме на класацията) колко по полицейска да станем...
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Ето, съкращаваме полицейските школи...
http://btvnews.bg/video/video/tazi-sutrin/kazanlak-protestira.html
И на тяхно място да сложим бежанци ли? Циганите да си настаним? В защитен национален парк с археологическо и историческо наследство???
Тази Държава е безумна, начело с всичките й министри!!!
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Каква нетърпимост! На дали има народ който търпи повече от нашия! Унищожиха горите, направиха сметища на всякъде, безнаказано правят каквото си искат. Където минат, трева не никне! В кварталите и селата където има такива имотите стават непродаваеми и се обръща на огромна клоака. И никой не сме да ги барне с пръст, че ще ревнат 1001 организации. Това ако не е търпимост!
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Ми май няма да са само "коалиционните партньори" проблем в Казанлък, май ще си има и бежански лагер в полицейската школа . Ще стане цветно да го ....
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

"Искаме ток!" викат тея мангали... ми като искат ток да си плащат бе! Аз като не си платя тока и на третия ден идват и ми го рязват без да ме питат ама пари имам ли, ама деца имам ли. Нещата нямат оправия - то когато е трябвало да се овладее положението преди 30 години никой не го е направил, сега те са повече и си правят каквото поискат.
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Между другото Мангалия е хубав черноморски град, незнам защо го сравняваш с Казанлък :rolleyes:
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Чакай сега. Тия сами са си избрали да живеят там. Ясно им е, че са в нарушение. Живеят като животни, целите омазани в лайна. Перат се в някакъв канал, вода пият от там, като улични кучета. За каква нетърпимост говориш?
Те както много други (включително и нецигани), които споменах в предния си пост, са избрали да живеят някъде, защото явно този вариант е бил възможен в годините когато са го направили. Толкова години това е техен дом (не говоря само за тези в Казанлък, а и за другите в подобно положение) и никой не го е правил на въпрос. Проблемът не е в това дали някой иска или не иска да плаща ток и вода. Проблемът е в бюрокрацията, която не позволява те да плащат тези неща, защото сградите им се водят незаконни. Вече дадох пример, че има много самонастанили се формирали махала/квартал и без наличие на "лошите" цигани. Ако се загледате внимателно, около ЖП линиите често не се спазва сервитутната ивица, която незнайно защо се застроява.
В случая в Казанлък след като кметът е решил, че тези незаконни постройки няма да се пипат поради заварено положение е редно да се дефинира някак техния правен статус, за да могат да си прекарат легално ток и вода (запознайте се с процедурата по включване към енергото и ВИК за нови сгради) и да могат да си ги получават и плащат по нормален начин. Смешно е да обвиняваш някой, че не плаща дадена услуга от първа необходимост, която не му се позволява да поръча.
А това, че живеят като животни в лайна е някакъв мит, който се развява с цел вече спомената от мен омраза и разделяне на обществото с цел задоволяване на нечии политически и икономически интереси. В този случай точно поради този бюрократичен проблем не могат да се снабдят с вода и това създава хигиенни проблеми, но на много други места няма такива проблеми. Неведнъж съм споменавал, че живея в смесена махала (българи и цигани) и не виждам някакви сериозни проблеми в това. Странно ми е някои да коментират какви неандерталци били еди-кои-си като ги гледат от метри разстояние и си формират мнението за тях по това, което се казва по телевизията или на местната клюкарка.

П.П.:
uphero вместо да раздава репутации би било по-разумно да се включи с някой коментар в собствената си тема и да представи своите доводи и теории.
 
Последно редактирано:
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Аз ако съм циганин си хвърлям паспорта и ще мрънкам че съм сириец.
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Аз пък се чудя за какво им е булсатком след като нямат ток? И имаше доста противоречия в клипа.

Между другото нямам нищо против ромите, обаче правата да са равни. Когато на мен ми дават помощи и на рома да дават. Когато на мен ми вземат пари за данъци и на него също. Когато карат българските деца да ходят на училище, да ходят и ромските. Еднакви условия = равенство.

П.П.: Въобще не ми се вярва, че пият от въпросния канал между другото...
 
От: Добре дошли в Казанлък, опа грешка, добре дошли в мангалия

Това с равните права и задължения е ясно, че трябва да бъде така.
А това с булсата е нормално да го имат, защото в материала е описано, че някой местен бизнесмен (бяха му споменали името) е доставял ток до махалата. Съмнявам се бизнесмен на аванта да захранва цяла махала. Проблемът идва от това, че са го натиснали, че било незаконно и така той се е принудил да им спре тока. От това следват протести.
Самата новина се пуска с включени специални ключови фрази, които въздействат по определен начин (нали уж бая от вас се пишат специалисти по ключови думи/фрази). За да предизвика отрицателна реакция спрямо циганите се споменават следното нещо - на циганите в еди-коя-си махала са им резнали тока. Тези дето ги мързи да четат внимателно разбират новината по следния начин, макар да не е написано това - това, че са им резнали тока се тълкува, че е защото не са си плащали тока, а е очевидно, че те няма как да се абонират, за да получават и да си (не)плащат тока. Доказателство за тази ми теория е вторият коментар под статията.
Ето аз как виждам ситуацията. Видяли са възможност да резнат тока на циганите в конкретната махала като натиснат този дето им го е доставял по причина незаконност. Това очаквано води до недоволство и протести от страна на прецаканите. Това пък е удобен повод за пускане на статийни материали с ключови фрази: цигани, спрян ток, циганско недовоство/протест. Не знам колко от вас са запознати с тези похвати, но това е вид психо манипулация, която минава предимно на по-ниско интелигентните (т.е. на прекалено много хора).
 

Горе