Има ли смисъл от магазин за хранителни добаВКИ.

miraco

Member
Предлагат ни един готов сайт за фитнес - хранителни добавки...просто човека е имал една идея за такъв магазин но сега е реши да работи в друга насока и буквално ни подарява сайта. Дава ни също кординатите на доставчиците....всички добавки са със сертификати / поне така ни казва /.
Тази ниша е нова за нас и ще се радвам ако получим някой отговори.

1. Какво е нужно от към документи за такъв сайт.../ все пак това не са винтчета или маратонки /.
2. С коя куриерска фирма е препоръчително да се изпращат продуктите.
3. Нужно ли е да имаме касов апарат ако работим с доставчиците на принципа дропшипинг, / ние поддържаме сайта а доставчика получава и изпраща поръчката и в края на месеца ни изплаща комисионна/.

И на края има ли смисъл да се захващаме с такъв сайт. / колегата с който ще правим сайта работи във фитнес клуб и има някаква представа от към добавките/.
 
Ами хранителните добавки са добавки към храната изискванията са същите като за хранителен магазин - огромен щанд за хранителни добавки има във всеки кауфланд а в кауфланд има и протеини... се загледах

само цъкаш най долу на Similat treads и ти излизат поне няколко теми



 
От: Re: Има ли смисъл от магазин за хранителни добаВКИ.

Ами хранителните добавки са добавки към храната изискванията са същите като за хранителен магазин - огромен щанд за хранителни добавки има във всеки кауфланд а в кауфланд има и протеини... се загледах

само цъкаш най долу на Similat treads и ти излизат поне няколко теми




Така е...но ако някой тук във форума има подобен сайт за фитнес добавки ще съм благодарен ако отговори поне на част от въпросите ми...
 
аз и колегите сме отговорили много добре във тема номер едно нищо че е за офлайн има и линкове до закони...

да не те плаши регистрацията по член 12 ако ги съхраняваш (по този член е регистриран всеки хранителен магазин дори кварталното кафе в което се продават вафли)

за куиерската фирма с еконт може да работиш само без касов апарат с за другите незнам дали са лицензирани за пощенски преводи... и съответно да може...

за дропшипинга зависи кой прибира парите и дали е чист и дали се ползва еконт.. (за счетоводната част всеки случай си е специфичен) но общия случай е този който събира парите той трябва да издава касова бележка освен ако плащането не попада в случайте в който не се издава (при плащане по банка, при плащане с пощенски превод) еконт понеже е лицензиран пощенски оператор може парите от наложения платеж да минават като пощенски превод -затова не ти рябва касов апарат....

(съвета ми е не счетоводе съвет - аз не съм счетоводител - по точка две и три трябва и със счетоводител да се консултираш задължително) всеки друг съвет освен от счетоводител се води непрофесионален -изисквания на закона и съм длъжен да го спомена че не съм такъв... и да ти препоръчам за счетоводен съвет да се обърнеш към такъв

но общо взето хранителните добавки са добавки към храната и все едноче вафли да продаваш - Ако са хранителни добавки... по силни неща като някакви химии дето ги взимат някакви мутагени по фитнесите не може да ги продаваш онлайн водят се медикаменти...
 
Последно редактирано от модератор:

Горе