ТРИК за смяна на името на Fanpages

DiDokal

Active Member
Здравейте, предполагам че някой хора тук вече знаят трика за сменяне на името на fanpages които имат повече от 200 фена и естествено никой нищо не казва :)
Аз ще ви обясня стъпка по стъпка как да го направите напълно безплатно!

Пробвал съм го вече на няколко групи и няма никакъв проблем.

Започваме...



Стъпка 1: Ако категорията на твоята fanpage е "Local Businesses" примерно, сменете на "Друго - Общност" и запаметите.
Редактиране на страницата / Настройки / Информация за страницата / Категория
1.png


Стъпка 2: Сега трябва да настроим Google Chrome да работи чрез proxy
Настройки / Показване на разширените настройки / Мрежа / Lan settings / Proxy server / IP: 212.138.92.17 Port: 8080
Рестартирайте Chrome
2.png


Стъпка 3: Сменете езика на вашият Facebook
Отидете в най-долната част където пише "Facebook © 2013 · Български", кликнете върху "Български" и сменете на Japanese
3.png


Стъпка 4: Слагане на новото име
Редактиране на страницата / Настройки / Информация за страницата / 翻訳された名前編集 (Пред последното поле)
4.png

Тук трябва да сложете новото име НО, в новото име трябва да присъства поне един японски символ. Може да потърсете в интернет и да си изберете. Най ползвания е този: メ (Тип X)
5.png
Името трябва да бъде сложено във второто поле, в противен случай няма да проработи.
После запаметявате.


Стъпка 5: Смяна на категория и адрес
5.1 Първо сменяте категорията от:
Редактиране на страницата / Настройки / Информация за страницата / カテゴリ (третото поле). Ще ви се отворят две падащи менюта от които вие трябва да отбележете това което виждате на снимката
Запаметявате
6.png

5.2 Сега сменяте адрес от:
Редактиране на страницата / Настройки / Информация за страницата / 住所 (петото поле) което ще ви излезе след като запаметите категорията
7.png
В първото поле слагате пощенски код 0000
После отивате на третото поле и кликвате върху стрелката и отбелязвате това което виждате на снимката
8.png
След това на същото поле напишете "jordan" и намерете и кликнете върху това което виждате на снимката
9.png
Сега отивате на второто поле и напишете "amm", след като ви излезлезнат всичките имена, чукнете върху "Amman, Jordan".
10.png

Запаметявате от синия бутон и сте готови! Връщате на стария ви език и изтривате категорията и адреса!



Възползвайте се тъй като този бъг едва ли ще трае много време.
Ще помагам на хората които имат нужда ако не съм затрупан с работа.

Искам: да не се копира в други форуми или уеб страници.
Аз не поемат отговорност за неправилна употреба или последствията от използването на този бъг.
 

Прикачени файлове

  • 1.png
    1.png
    2.7 KB · Преглеждания: 15
  • 2.png
    2.png
    28.2 KB · Преглеждания: 28
  • 3.png
    3.png
    1.8 KB · Преглеждания: 17
  • 4.png
    4.png
    10.7 KB · Преглеждания: 17
  • 5.png
    5.png
    7 KB · Преглеждания: 16
  • 6.png
    6.png
    16.8 KB · Преглеждания: 13
  • 7.png
    7.png
    10.9 KB · Преглеждания: 14
  • 8.png
    8.png
    11.2 KB · Преглеждания: 14
  • 9.png
    9.png
    65.2 KB · Преглеждания: 21
  • 10.png
    10.png
    17.5 KB · Преглеждания: 16
  • 4.png
    4.png
    11.4 KB · Преглеждания: 10
Последно редактирано:
От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

Благодарско от мен :) Пробвах метода 2 пъти ...
- първият път се получи успешно да слея 2 страници след като по този метод смених името на втората да ес името на първата с добавена японската буква メ (Тип X) - сливането се получи от втория ми опит де, при първия ми изписа съобщение, че е неуспешно сливането - реших да направя и 2те страници да сас една и съща катогория и при 2рия опит за сливане се получи успешно ;) Не знам дали причината първия опит да е неуспешен е била различните им категории, просто това ми дойде наум и пробвах :)

- реших да повторя метода и след това да слея други две страници, които са с админ друг фб профил ... преименуването се получи, но след опита да ги слея , ФБ ми наложи рестрикция върху преименуваната страница! Съобщението от Фб беше нещо от рода, че too many merges ... а самата рестрикция е :
Limits have been placed on Името на страницата
Your Page has been блокирани from being merged.


Дали вече Фб не са надушили и този бъг?....

Забелязах и едно несъответствие в твоите обяснения, колега :) Писал си "5.1 Първо сменяте категорията от третото поле и отбелязваме това което виждате на снимката (Local Businesses)
Запаметявате", а на снимката е показано, че е избраното 5 -тото поле, а май нито 3тото, нито 5тото са Local Businessesи затова аз смених езика на бг, избрах си Local Businesses и пак смених на японски, за да продължа по следващите стъпки :)
Нека и други колеги, които са пробвали метода, а и сливането на страници след това, да споделят опита си ...
 
От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

Благодарско от мен :) Пробвах метода 2 пъти ...
- първият път се получи успешно да слея 2 страници след като по този метод смених името на втората да ес името на първата с добавена японската буква メ (Тип X) - сливането се получи от втория ми опит де, при първия ми изписа съобщение, че е неуспешно сливането - реших да направя и 2те страници да сас една и съща катогория и при 2рия опит за сливане се получи успешно ;) Не знам дали причината първия опит да е неуспешен е била различните им категории, просто това ми дойде наум и пробвах :)

- реших да повторя метода и след това да слея други две страници, които са с админ друг фб профил ... преименуването се получи, но след опита да ги слея , ФБ ми наложи рестрикция върху преименуваната страница! Съобщението от Фб беше нещо от рода, че too many merges ... а самата рестрикция е :
Limits have been placed on Името на страницата
Your Page has been блокирани from being merged.


Дали вече Фб не са надушили и този бъг?....

Забелязах и едно несъответствие в твоите обяснения, колега :) Писал си "5.1 Първо сменяте категорията от третото поле и отбелязваме това което виждате на снимката (Local Businesses)
Запаметявате", а на снимката е показано, че е избраното 5 -тото поле, а май нито 3тото, нито 5тото са Local Businessesи затова аз смених езика на бг, избрах си Local Businesses и пак смених на японски, за да продължа по следващите стъпки :)
Нека и други колеги, които са пробвали метода, а и сливането на страници след това, да споделят опита си ...
Здрасти.. радвам се че най сетне някой се е престрашил да го пробва и да коментира, а не да грабне и да избяга... както и да е...

Тъй като идеята на тази тема бе САМО смяна на името, не съм писал нищо свързано със сливане на страници. Сега когато повдигна темата, искам да ПРЕДУПРЕДЯ че ако сливате страници по този начин, според хора от други форуми, има голяма вероятност да ви блокират и 2те страници. Аз не съм го пробвал но все пак ви предупреждавам! Всичко е на ваша глава.

Относно стъпка 5.1 мисля че съм се изказал добре но все пак да разясня. "5.1 Първо сменяте категорията от третото поле и отбелязваме това което виждате на снимката (Local Businesses)" - "Категорията" се намира на третото поле в "Информация за страницата" и после отбелязвате това което виждате на снимката.

Ако имате още въпроси може да пишете тук така че всички да виждат възникналите проблеми! :)
 
От: От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

Здрасти.. радвам се че най сетне някой се е престрашил да го пробва и да коментира, а не да грабне и да избяга... както и да е...

Тъй като идеята на тази тема бе САМО смяна на името, не съм писал нищо свързано със сливане на страници. Сега когато повдигна темата, искам да ПРЕДУПРЕДЯ че ако сливате страници по този начин, според хора от други форуми, има голяма вероятност да ви блокират и 2те страници. Аз не съм го пробвал но все пак ви предупреждавам! Всичко е на ваша глава.

Относно стъпка 5.1 мисля че съм се изказал добре но все пак да разясня. "5.1 Първо сменяте категорията от третото поле и отбелязваме това което виждате на снимката (Local Businesses)" - "Категорията" се намира на третото поле в "Информация за страницата" и после отбелязвате това което виждате на снимката.

Ако имате още въпроси може да пишете тук така че всички да виждат възникналите проблеми! :)

Искаш да кажеш че под третото поле имаш предвид третото от горе надолу поле от тези, които са вляво, нали? То е полето за избор на "Категорията" на страницата - ок, но аз имам предвид същото де, но след като си цъкнал това трето поле и цъкнеш на падащия списък от Категории, на снимката показваш да се избере 5-тото от горе надолу поле/категория, нали така? А избирайки него, не се избира Local Businesses, а някаква друга категория всъщност - това исках да ти кажа :) Затова ми се наложи да върна БГ езика, да си избера точно Local Businesses и пак да се върна на японския и да продължа нататък ...Сега разбра ли ме какво всъщност казвам?:)
А относно предупреждението ти за евентуален бан на страниците..трябваше да го кажеш още в началото де, то е ясно с каква цел най-вече някой би сменил името на страница, която е с повече от 200 фена - за да я слее с друга!
 
От: От: От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

Искаш да кажеш че под третото поле имаш предвид третото от горе надолу поле от тези, които са вляво, нали? То е полето за избор на "Категорията" на страницата - ок, но аз имам предвид същото де, но след като си цъкнал това трето поле и цъкнеш на падащия списък от Категории, на снимката показваш да се избере 5-тото от горе надолу поле/категория, нали така? А избирайки него, не се избира Local Businesses, а някаква друга категория всъщност - това исках да ти кажа :) Затова ми се наложи да върна БГ езика, да си избера точно Local Businesses и пак да се върна на японския и да продължа нататък ...Сега разбра ли ме какво всъщност казвам?:)
А относно предупреждението ти за евентуален бан на страниците..трябваше да го кажеш още в началото де, то е ясно с каква цел най-вече някой би сменил името на страница, която е с повече от 200 фена - за да я слее с друга!
Оправих описанието, да се надявам така да е по добре. Мисля че при смяната на езиците, това което излиза на 2рет при падащите менюта няма да съвпада.
Аз съм сменил на 10 групи имената и никой не ми е искал сливане а просто смяна на име...
 
От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

И аз успях да сменя името, само дето не ми дава опция за сливане. Просто няма такава опция. Все пак и да има най-вероятно няма да бързам, щом има шанс да ми баннат страниците.

p.s: Явно след новите промени само от тук може да се подаде заявка за сливане на 2 страници: https://www.facebook.com/help/contact/?id=339773372797502
 
Последно редактирано:
От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

Интересно, пробвах и с втора страница да и сменя името, обаче не се получи. Като тръгнах да пиша името /във второто поле/ ми даде, че не можело да добавя японски символ, трябвало само английски. Като запаметих, вече не ми даваше да въвеждам нищо в това поле, а страницата ми остана непрведена. Данеби да са оправили бъга?
На една страница поне смених името и съм доволен :)
 
От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

Бъга продължава да си работи, но не се знае до кога :)
 
От: ТРИК за смяна на името на Fanpages

Bug-a е fix-нат от Facebook! Вече не може да се сменя името!

Ако се появи нещо подобно за смяна на името, ще отворя нова тема!
 

Горе