Пазаруване от aliexpress

wood

Well-Known Member
Хресал съм в aliexpress . com едни лед осветления като цена...та въпросът ми към колегите /който са пазарували от там/ тук е:

Кой начин на плащане използвате от aliexpress и ако са няколко кой е най удачен от към такса, защото не видях да има PayPal.
Има ли някакви особености при пазаруването чрез Escrow.
За колко време пристига до БГ пратката и има ли тракинг номер.
Същото ли е както е пазаруването от другите онлайн магазини.
 
От: Пазаруване от aliexpress

Здравей колега. В алиекспрес не можеш да плащаш с Пейпал. Препоръчвам ти да платиш директно чрез кредитна/дебитна карта, като използваш услугата Escrow. При плащането въвеждаш данните на картата и парите автоматично се теглят. След това има 24 часов период, през което се потвърждава плащането. След като изтече този срок започва процеса по изпълнение(изпращане) на поръчката. Принципно в страницата на продукта го пише в рамките на колко дена се изпраща поръчката. След като поръчката бъде изпратена, получаваш известие на имейла. Тракинг номера се появява в страницата на поръчката. Като цяло за всички пратки дават проследяващ номер, но при тези над 15$ е 100% сигурно, че ще получиш такъв код. Като начин на доставка ти препоръчвам HongKong Post Air Mail, от China Post не съм доволен напоследък. Singapore Post, Swiss Post и Sweden Post също са добри и пратките идват бързо(около 20 календарни дни, но покрай празниците ще има закъснения). Получавал съм пратки чрез всички изброени куриери и при нито един от тях не са отивали на митница(говоря за малки по размер стоки със суми над 100$). Ако имаш някакви проблеми с продукта си пускаш диспута и си ОК. Ако продавача не иска да ти връща парите за неполучена или дефектна стока - заплашвай го със съд, жалба в КЗП и подобни комисии и веднага ще "клекне". Ако имаш някакви притеснения, че при плащането ще ти откраднат данните на картата - бъди спокоен, имам над 100 извършени транзакции към Алиекспрес и съм доволен!

П.П. Ако стоката ти е на стойност над 20$ - просто при плащането като бележка напиши това "Please mark over the shipment package a lower price and send it as a gift. Thanks!"
 
От: Пазаруване от aliexpress

Аз се отказах да купувам от там, от прочетеното в нета не изглеждат много читави
 
От: От: Пазаруване от aliexpress

Здравей колега. В алиекспрес не можеш да плащаш с Пейпал. Препоръчвам ти да платиш директно чрез кредитна/дебитна карта, като използваш услугата Escrow. При плащането въвеждаш данните на картата и парите автоматично се теглят. След това има 24 часов период, през което се потвърждава плащането. След като изтече този срок започва процеса по изпълнение(изпращане) на поръчката. Принципно в страницата на продукта го пише в рамките на колко дена се изпраща поръчката. След като поръчката бъде изпратена, получаваш известие на имейла. Тракинг номера се появява в страницата на поръчката. Като цяло за всички пратки дават проследяващ номер, но при тези над 15$ е 100% сигурно, че ще получиш такъв код. Като начин на доставка ти препоръчвам HongKong Post Air Mail, от China Post не съм доволен напоследък. Singapore Post, Swiss Post и Sweden Post също са добри и пратките идват бързо(около 20 календарни дни, но покрай празниците ще има закъснения). Получавал съм пратки чрез всички изброени куриери и при нито един от тях не са отивали на митница(говоря за малки по размер стоки със суми над 100$). Ако имаш някакви проблеми с продукта си пускаш диспута и си ОК. Ако продавача не иска да ти връща парите за неполучена или дефектна стока - заплашвай го със съд, жалба в КЗП и подобни комисии и веднага ще "клекне". Ако имаш някакви притеснения, че при плащането ще ти откраднат данните на картата - бъди спокоен, имам над 100 извършени транзакции към Алиекспрес и съм доволен!

П.П. Ако стоката ти е на стойност над 20$ - просто при плащането като бележка напиши това "Please mark over the shipment package a lower price and send it as a gift. Thanks!"



Благодаря за изчерпателната информация, днес ще ги пробвам с едни 43$ и да видим дали ще съм карък или не.
 
От: Пазаруване от aliexpress

И аз съм пазарувал от там. Всичко е идвало в нормално време за 20-тина 30 работни дни. Винаги съм плащал с карта. Веднъж даже бях купил тв, но обявения артикул се оказа фейк и ми върнаха парите. Гледам има големи намаления тези дни .
 
От: От: Пазаруване от aliexpress

Здравей колега. В алиекспрес не можеш да плащаш с Пейпал. Препоръчвам ти да платиш директно чрез кредитна/дебитна карта, като използваш услугата Escrow. При плащането въвеждаш данните на картата и парите автоматично се теглят. След това има 24 часов период, през което се потвърждава плащането. След като изтече този срок започва процеса по изпълнение(изпращане) на поръчката. Принципно в страницата на продукта го пише в рамките на колко дена се изпраща поръчката. След като поръчката бъде изпратена, получаваш известие на имейла. Тракинг номера се появява в страницата на поръчката. Като цяло за всички пратки дават проследяващ номер, но при тези над 15$ е 100% сигурно, че ще получиш такъв код. Като начин на доставка ти препоръчвам HongKong Post Air Mail, от China Post не съм доволен напоследък. Singapore Post, Swiss Post и Sweden Post също са добри и пратките идват бързо(около 20 календарни дни, но покрай празниците ще има закъснения). Получавал съм пратки чрез всички изброени куриери и при нито един от тях не са отивали на митница(говоря за малки по размер стоки със суми над 100$). Ако имаш някакви проблеми с продукта си пускаш диспута и си ОК. Ако продавача не иска да ти връща парите за неполучена или дефектна стока - заплашвай го със съд, жалба в КЗП и подобни комисии и веднага ще "клекне". Ако имаш някакви притеснения, че при плащането ще ти откраднат данните на картата - бъди спокоен, имам над 100 извършени транзакции към Алиекспрес и съм доволен!

П.П. Ако стоката ти е на стойност над 20$ - просто при плащането като бележка напиши това "Please mark over the shipment package a lower price and send it as a gift. Thanks!"






здравей!аз имам планове да пазарувам от алиекспресс но мой познат ме разубеди като ми каза че за стоки над 20 долара се плаща мито.Вярно ли е това и има ли как да се заобиколи?
Благодаря предварително!
 
От: От: От: Пазаруване от aliexpress

здравей!аз имам планове да пазарувам от алиекспресс но мой познат ме разубеди като ми каза че за стоки над 20 долара се плаща мито.Вярно ли е това и има ли как да се заобиколи?
Благодаря предварително!

Никак. Плащането на мито се случва на наша митница и не е по вина на сайта, от който пазаруваш. Като поръчваш трябва да си готов да си платиш нужните данъци и такси при внос. Вземете да свиквате с тая мисъл вече, защото всяка тема за подобни покупки е пълна с мнения като твоето.

Преди да ми обясниш как не е за търговия, продажби и тн твоята покупка да те питам аз: Като сипваш бензин, на 1,2 ли го плащаш, защото "не ти е за транспортни услуги", а щото ще джиткаш с колата? Не за друго, а до 2,5 цена на литъра са мита и данъци....
 
От: Пазаруване от aliexpress

Ако имаш късмет и пратката ти е изпратена с техните пощи можеш да минеш гратис в България без да плащаш мито. Получавал съм пратки от там за по 100 - 300$ и не съм плащал мито, никой не ме е търсил. Но на два пъти съм си плащал митото. Ако пратката е по DHL, Fedex или друга подобна компания, шанса да платиш мито е над 70$.
Така че се подготви с пари за митото, пък останалото е на късмет.
 
От: Пазаруване от aliexpress

Ако имаш късмет и пратката ти е изпратена с техните пощи можеш да минеш гратис в България без да плащаш мито. Получавал съм пратки от там за по 100 - 300$ и не съм плащал мито, никой не ме е търсил. Но на два пъти съм си плащал митото. Ако пратката е по DHL, Fedex или друга подобна компания, шанса да платиш мито е над 70%.
Така че се подготви с пари за митото, пък останалото е на късмет.
 
От: Пазаруване от aliexpress

Избягвам го този сайт - преди време мислех да накупувам неща от там ама се начетох на доста scam stories
 
От: Пазаруване от aliexpress

Здравейте, четох доста противоречиви мнения за плащането с дебитни карти в Aliexpress. Досега не съм поръчвала по интернет и не съм сигурна дали мога с дебитна карта да поръчвам от този сайт. Дебитната ми карта е на Уникредит, vica electronic, ако това има значение. Ще съм много благодарна, ако ме просветлите :)
 
Здравей и добре дошла. Защо да не можеш? Аз поръчах през PayPal, но не мисля, че ще имаш проблем с обикновена дебитна карта била тя Visa или Mastercard.

Преди това пазарували си с нея някъде онлайн? Защото реално точно за това е този тип карта. За електронно разплащане.
 
От: Re: Пазаруване от aliexpress

Благодаря за посрещането :) До сега не съм поръчвала онлайн с дебитна карта, това което ме притеснява при поръчката е, че не знам как да я завърша. Стигам до тук и забивам:rolleyes: Untitled.jpg
 
Re: От: Re: Пазаруване от aliexpress

Благодаря за посрещането :) До сега не съм поръчвала онлайн с дебитна карта, това което ме притеснява при поръчката е, че не знам как да я завърша. Стигам до тук и забивам:rolleyes: Виж файлът 9327

Почваш да пълниш детайлите. Има всичко в теб, като информация:

– Име на картодържателя;
- Номер на карта;
- Датата, на която изтича картата;
- CVV2 код.

И си готова. Кое е трудното? Да помагаме. :)
 
От: Re: Пазаруване от aliexpress

Благодаря за посрещането :) До сега не съм поръчвала онлайн с дебитна карта, това което ме притеснява при поръчката е, че не знам как да я завърша. Стигам до тук и забивам:rolleyes: Виж файлът 9327

Заповядай

Screenshot_3.jpg
 
От: Re: От: Re: Пазаруване от aliexpress

Репче...евалата. :) Да, точно това е. Няма начин за грешка. :)
Мерси Boss
след като публикувах коментара видях че се дублират с твоя .
 
Re: От: Re: От: Re: Пазаруване от aliexpress

Мерси Boss
след като публикувах коментара видях че се дублират с твоя .

Нека има, ти по по-графичен начин си и помогнал. Което е по-добре поднесена информация. :) Успехи.

@nirein, като направиш поръчката дай някакъв сигнал, че всичко е минало добре. Поне не виждам как иначе може да мине. :)
 
От: Пазаруване от aliexpress

Много благодаря за отговора! Вече не се чувствам толкова глупаво :D
 

Горе