здр пращане на чек от гого

gshopov

Well-Known Member
абе :) искам да ви питам до ся не съм теглил от гоогле и този месец реших да си дръпна парите и кво става на няква дата там отключвам ацц-то нали да може да се пращат това е преди 15.06 и кво става на 16.06 влизам и гледам че съм забравил да избера начин на пращане много тъпо се чувствам защото няма ги пратят и си казвам ок няма да заключвам пък дригия месец нали ще ги пратят :)
и сега решавам да си разгледам кви пари са падали последните дни и виждам опция приход от последно плащане wtf ? нали не съм избрал начин на изпращане на чека кво става ? си викам и реших да ви питам да не съм разбрал нещо грешно

значи ли това че те са ми пратили чека нищо че не съм избрал стандартна или експресна доставка и ако да до колко време обикновенно пристига :)

сори за многото писане ама обичам си пиша нищо, че немога да пиша :)
 
От: здр пращане на чек от гого

Преди първото плащане, ако не ми лъже паметта ти изписва - "Суми за целият период" или нещо от сорта, а ако си имал плащане ти пише "Сума от последното плащане" - или нещо такова пак.

Най-вероятно плащането ти се обработва, т.е. са го приели и ще ти пратят чек. Моите обикновенно ги пращат на 21-во число на месеца.
 
От: здр пращане на чек от гого

Когато датата на промяна в информацията за плащане е около 15-ти (малко след 15-ти) понякога правят изключения (както е в твоя случай). Освен това имай предвид, че 15-ти (според техния часовник!) свършва в 10:00 на 16-ти (според твоя часовник). Ако се събудиш преди 10:00 на 16-ти имаш възможност да правиш корекции ;-)

До сега съм получавал чека на четвърто-пето число на месеца (но е възможно да се забави от пощите и до края на месеца! Аз до сега съм имал късмет и е пристигал за по-малко от 10 дена с обикновена доставка). Последния път банката ми го осребри за 1 месец и 18 дена (Прокредит Банк). Някои банки ще го осребрят по-бързо, но взимат по-големи такси.

P.S. Относно проблема с писането: според мен лесен начин да се научиш да пишеш грамотно е като си инсталираш проверка на правописа за Firefox - думите, които липсват в речника ще се подчертават в червено. За целта в някое текстово поле натисни десен бутон на мишката -> Езици -> Проверка на правопис на полето, след което натисни десен бутон -> Езици -> Добавяне на речници. Избираш от списъка българския речник, инсталираш го и си готов ;-)


Автоматичната проверка на правописа може да реши само проблемите с грешките при изписване на думите. Препоръчвам ти да обърнеш внимание и на пунктуацията - за целта може да хвърлиш едно око на „Бърз правописен справочник“. С риск да те разочаровам, ще кажа, че само с прочитането на този справочник едва ли ще започнеш да пишеш без грешки веднага. За да го постигнеш ти препоръчвам да четеш книги, в които няма правописни грешки. За съжаление, в голяма част от съвременните книги, грешките са десетки пъти повече, отколкото в книгите от преди 15-20 години. Колко книги трябва да прочетеш, за да започнеш да пишеш грамотно, никой не може да ти каже - единствения начин да разбереш е като опиташ. Четенето на форуми не върши работа за тази цел, защото в тях масово се пише грешно (вероятно и в моите писания има доста липсващи запетайки или неправилно поставени такива).

И така, да обобщим: личното ми мнение е, че за да се научи един човек да пише грамотно, трябва не да препрочита правилата (даже може и да не ги е чел), а да чете грамотно написани книги! Все пак е желателно правилата да се прочетат поне един път - така ще се ускори обучението.

P.S.(2) Ако смяташ да пишеш съдържанието на сайтовете (от които желаеш да печелиш) се налага да се научиш да пишеш без грешки. В противен случай - нали се сещаш...
 
Последно редактирано:
От: здр пращане на чек от гого

хехе :) мерси за информацията относно гого :) и правописа :) ами за сега има кой да ми редактира писането в сайтове един вид аз го пиша и след мен го редактират :)
така и не съм се решил да седна и да почета и да си оправя глупавото писане :) но никога не ми е било за цел и висше съм изкарал и магистратури мисля да карам но така и не седнах да науча българския :( но хората са казали човек се учи докато е жив :)
знам че на много места и форуми няма да те вземат на сериозно ако не можеш да си напишеш името правилно но смятам че не това е най-важно. никога не съм съдил човек по-това как пише и се надявам и мен да не ме съдят :) затова и съм го написал в подписа :) да знаят хората е че ме е било мързел да уча в училище и ся се налага да пиша в подписа си не пиша грамотно
п.с. супер яко с този речник :) оказа се че нямам нито една грешка в текста като изключим препинателните знаци
 

Горе