GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

sunstorm

Active Member
Единият от сайтовете ми е с новинарска насоченост, но и чат пат публикувам разни снимки, които са в разрез с правилата на адсенс и леко се поскарахме с отрочето на гугъл. Трябваше ми спешно да намеря рекламна мрежа, с която да заместя "празните дупки".

В една от темите във форума разисквахме има ли заместител на адсенс, който:

- Да става за монетизиране на български сайтове
- Да плаща редовно
- Да плаща чрез paypal
- Да плаща сносно на клик или на импресия.

Предният месец се регистрирах в Adonly (GloAd Market) по препоръка на колегата Adsenser (благодаря, че ме насочи към тази рекламна мрежа).

След регистрацията има проверка на сайта, дали отговаря на условията на Adonly (GloAd Market). След около 24 часа се получава одобрение или отхвърляне.

В моят случай получих одобрение на сайта ми и поставих техните реклами за тест.
Форматите им са:

Gload_baner.jpg

Имаш право до 3 банера на страница.

Плащат на импресии, не на клик!
При всеки е индивидуално колко ще вземе на 1000 импресии. При мен eCPM е $0.10. Това означава, че на 10 000 импресии взимам $1.00

Ето пример от първите дни на декември:

Gload_ecpm.jpg

Плащат чрез:

- PayPal
- Payza
- Банков превод

Аз лично избрах paypal и получих плащането за ноемврийските импресии - днес. На мен ми се струва, че това е доста бързо - 2 седмици след приключване на месеца.

Минималното плащане през PayPal e $1.


Като заключение. Доволен съм, че намерих мрежа, с която да заместя адсенс (там приходите ми хич не бяха по-добри с тяхните 0.01 - 0.05 лв на клик). Става и за български и за сайтове на други езици. Някои от рекламите са на български език.
Доколкото знам може да се ползва тази рекламна мрежа едновременно с Адсенс.

Ако имате желание регистрирайте се през моя реф. линк: Adonly (GloAd Market)

Благодаря предварително. Аз ще помагам от своя страна с идеи и съвети.

Ако имате въпроси и ако съм наясно ще отговоря тук в темата.
Заб. Всички линкове в този пост са реферални.
 
Последно редактирано:
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тази цена 0,10 еCPM за всички държави ли се отнася или само за България?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Аз имам един проблем с GloAd Market . Одобриха ми един сайт на blogspot, но тъй като рекламния код важи само за точно определен домейн, в моя случай "домейн.blogspot.com" във всички поддомейни на сайта (de, ru, hr, es и т.н.) този код не работи! Писах на съпорта но не получих отговор.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тази цена 0,10 еCPM за всички държави ли се отнася или само за България?

Както и по-горе съм писал, не е задължително вашия eCPM да е същия. Може и да е повече или по-малко.

Аз имам един проблем с GloAd Market . Одобриха ми един сайт на blogspot, но тъй като рекламния код важи само за точно определен домейн, в моя случай "домейн.blogspot.com" във всички поддомейни на сайта (de, ru, hr, es и т.н.) този код не работи! Писах на съпорта но не получих отговор.

Не разбрах много добре въпроса, тъй като не се занимавам с блогспот. Не може ли да регистрираш и de, ru, hr, es. Нали в панела има за добавяне на сайтове?
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Ако сложа 3 банера и имам 10 000 импресии те 30 000 импресии ли ще отчетат?

Забелязал съм, че на 3 банера отчитат около 1.3 - 1.5х импресии или пример - на 5000 импресии в сайта те отчитат около 7000-8000 . Уточнявам, че при мен е така, защото имам страници в които не въртя тяхни реклами. Но предполагам ако се пусне на всички страници, ще е над 2х. Щото отчитам факта, че понякога не успяват да заредят и на 3-те позиции реклами. Някой път остава едната празна (макар и да е рядко).
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Може да регистрирам всички поддомейни, но няма смисъл, защото когато сложа код на банера примерно за com във всички други de, ru, hr, es този код не работи(не се показва банера)
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Това за англоезични страници ли е само?

Аз въртя рекламите им на български сайт. Има и реклами на български. Ще го допълня в 1-вото мнение.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Благодаря, ще ги тествам.

После да споделиш как е eCPM при теб.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Има начин да се удвои eCPM-а по следния начин:

eCPMx2.jpg

Аз лично не съм го пробвал, тъй като не съм голям фен на pop-under-ите. Очаква се, че на 1000 импресии ще могат да се вземат по $0.20.
Ако някой тества, моля да сподели мнение.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

За половин час eCPM $0.10 при 1000 импресии. Като има повече данни след месец пак ще пиша.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

За половин час eCPM $0.10 при 1000 импресии. Като има повече данни след месец пак ще пиша.

Днес при мен за първи ден тръгна на eCPM $0.11. За около 20 дена от старта беше eCPM $0.10. Да видим дали ще се запази.
 
От: От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Мисля, че е свързано със CTR-a - колкото по-голям е, толкова повече е eCPM.
Виждал съм да за почва на 0,15 и да слиза да на 0.10 с падането на CTR.

Днес при мен за първи ден тръгна на eCPM $0.11. За около 20 дена от старта беше eCPM $0.10. Да видим дали ще се запази.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тази цена на мен ми се вижда като пълна подигравка: значи един гигантски сайт със 100 000 импресии дневно например взема към $10? Това $0.1 на 1000 импресии е яко далавера за тая платформа - тези ти плащат кажи-речи 1 клик за тези 1000 импресии, а 100% получават много повече. Пълнете им джобовете на кожодерите.
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

когато има и кликове цената се вдига
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Тази цена на мен ми се вижда като пълна подигравка: значи един гигантски сайт със 100 000 импресии дневно например взема към $10? Това $0.1 на 1000 импресии е яко далавера за тая платформа - тези ти плащат кажи-речи 1 клик за тези 1000 импресии, а 100% получават много повече. Пълнете им джобовете на кожодерите.

Това е най-читавата програма, което открих след дни ровене. Ще се радвам да споделиш ако знаеш някоя рекламна мрежа, която плаща на импресии повече. Разбира се да плаща чрез paypal и да са редовни в плащанията.:beer:
 
От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Понеже имам малък сайт, а не искам да се занимавам с adsense ще ги пробвам. От няколко дни чета за тях и лошо не съм видял. Дано да са коректни. Тъкмо си пуснах сайта за преглеждане.
 
От: От: GloAd Market - Ето как да монетизираме импресиите си

Това е най-читавата програма, което открих след дни ровене. Ще се радвам да споделиш ако знаеш някоя рекламна мрежа, която плаща на импресии повече. Разбира се да плаща чрез paypal и да са редовни в плащанията.:beer:

Всички рекламни мрежи са кожодери, според мен няма смисъл да се занимаваш с тях, особенно като те гледам колко импресии имаш, има начини да печелиш доста повече отколкото ти плаща ГлоАд.
 

Горе