Анти-социални плъгини?

Rabin

Well-Known Member
В ерата на тоталното подслушване и следене - това, че избягвам да ползвам "социални мрежи" е едното, което мога да направя. Кавичките на "социални" - ами пример съвсем наскоро - един млад познат се разделиха с гаджето си, тъкмо бяха се нанесли в самостоятелна квартира, като младо семейство. Постоянно висяли у Фейса като се приберат.

Би било добре, ако е въпрос на личен избор. Не участваш - не те интересува. Но не би! В почти всички БГ сайтове ми се цвъква заповеднически popup "Харесай страницата ни, преди да продължиш" и само един бутон "харесвам". Ако затворя процореца - на следващото цъкване пак ми изниква пред очите, като л-нян вестник. Отделно мъничките линкове към поне 10 знайни и незнайни соц. мрежи по страниците. Като движа с мишката внимавам да ги заобикалям като кучешки купчинки по тротоара. Защото ако мишката мине през тях - почва да бави и се отварят разни widget-и, към омразни за мен неща.

Много пъти съм засичал - страницата върти и чака вездесъщия Тефтер Сурат да се произнесе колко точно хора я харесват. Тая мизерия бави половината нет!

Оня ден Gemius почнаха да ме разпитват за личния живот, без да ме питат искам ли не искам ли. Дори няма възможност "отказвам анкетата", а само "по-късно", и досаждат до безкрай! Нагазват едни 2 закона - конституционния за лично пространство, и тоя за документи с невярно съдържание. Подстрекават към престъпление по смисъла на НК.

Та - инсталирал съм си плъгин към Хрома - "Facebook adblock". За флашовете имам FlashBlocker, а за картинките - Adblock. Поглеждам - за няма и 2 месеца блокнал 36464 обекта, без майтап.

Facebook adblock има дребни бъгове, примерно не може да се цъка по линковете на изчистените страници. Понякога изтърва и се появява празен popup.

Toва става цяла индустрия, в полза на такива "старомодни" като мен, дето отказват да си развяват личния живот пред Сулю и Пулю. Темата е дали има други плъгини, които правят живота ни по-лесен. Примерно бих бил щастлив ако не виждам тия дребничките кутийки и да не ги прескачам като ... споменах какво.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Sky
От: Анти-социални плъгини?

И на мен най-много ми липсва един бутон Не харесвам :D
 
От: Анти-социални плъгини?

Наглостта няма горна граница, ако почне да им минават номерцата ще вкарат и закони за камери и микрофони в стаите, както опитаха с ACTA, SOPA, PIPA!

http://www.zoranews.com/index.php/2013-05-21-20-22-09/619-2013-12-10-21-33-15
"Големият телевизор те гледа" Без дори да пали диода на камерата.

http://www.dnevnik.bg/tehnologii/20...ka_da_sloji_mikrofoni_vuv_vsiako_pomeshtenie/
"Google иска да сложи микрофони във всяко помещение"

И на мен най-много ми липсва един бутон Не харесвам :D
Дреме им дали харесваш! През бисквитките и бутона те записват кои страници четеш, на техните сървъри.
п.с. После те продават на рекламодатели в малки лотове по 100 000 бройки добитък, за таргетирана реклама.
 
Последно редактирано:
От: Анти-социални плъгини?

Добавям хубава статийка за 3 плъгина.
http://hicomm.bg/internet/bydete-neprosledimi.html?read=1
Всъщност три от най-добрите сред тях са напълно безплатни и представляват добавки за любимия ви браузър, които ще забранят на „вечните” виновници, следящи изкъсо вашата интернет активност, Google, Facebook и Twitter да го правят – веднъж завинаги!
 
От: Анти-социални плъгини?

Натискам Ескейп. Ако малкото, а често и много голямо!, идиотче не се скрие, бия Х-а на страницата.
Не ми се е случвало стойностна страница, която искам да прочета, да ме тормози активно.
 
От: Анти-социални плъгини?

На точно тая страница Disconnect завъртя брояча до 8!
 

Горе