ЦКБ - Справка баланс такса ?

LovechGuy

Active Member
Здравейте,
Тези от ЦКБ още такси ли слагат ..
Гледам днес извлечението на мейла, понеже си бях дръпнал парите от пейпал и се е появила една такса справка-баланс.
Какво ще рече това, да не би като си проверявам баланса през ипей да има такси вече ?
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Надявам се да нямат защо през ипей проверввам често наличност. Но не съм забелязал да има такса.
 
Аз съм с ЦКБ и не знам да има такава такса, но и не съм чеквал баланс през ипей. Колко е като сума и от скоро ли я има? Виж на сайта им. Може да са сложили нещо такова. Така както преди две години Райфайзен банк въведе такса обслужване от един лев и наскоро като си затварях Маестрото, плес 24 лева натрупани такси. Нищо, че като я откривах беше всичко " free", освен транзакциите към нея. Има ли го на сайта, всичко е ток. С две думи, само там може да им нещо - на сайта. Щом е там, официално си запознат с нововъведенията.;)
 
Аз съм с ЦКБ и не знам да има такава такса, но и не съм чеквал баланс през ипей. Колко е като сума и от скоро ли я има? Виж на сайта им. Може да са сложили нещо такова. Така както преди две години Райфайзен банк въведе такса обслужване от един лев и наскоро като си затварях Маестрото, плес 24 лева натрупани такси. Нищо, че като я откривах беше всичко " free", освен транзакциите към нея. Има ли го на сайта, всичко е ток. С две думи, само там може да им нещо - на сайта. Щом е там, официално си запознат с нововъведенията.;)
И аз съм в ЦКБ - най-малко лошата банка.
Това за сайта ми го казаха, след като им казах, че по договор от 2006 никъде не пише, че с тази сметка мога да бъда на минус, т.е. да им дължа пари.
Затова се чудя не е ли време малко да ги посъдим?
 
И аз от преди 1-2 години нямах отрицателен баланс по дебитни карти, ама уви, за БГ банките не важи. За това, ако нещо променят, правят, гласуват - гледам сайта им. Защото често се случва да разбирам като вече ми се е случило. Последният номер ка ЦКБ беше с трите лева за отблокирване на карта. Направо ме застреляха на място. Но банката е най-добрата за мен. За това съм с нея. И е първия рекламодател на АДХ. Скоро ще приключа с Райфайзен банк. Там грам не съм доволен. Ще я сменя другата година.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Хи хи, четете бе хора, като отидете в банката има написани в сила новите правила, които влезнаха в сила от 1.12.2013 г. За справка има такса и ако не се лъжа беше 10 стотинки за 5 проверки. За теглене също промениха таксите, а ако пращаш пари чрез онлайн банкиране, мисля че имаше 2 лв. или нещо от тоя род. Промениха правилата, но към кожодерство :(
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Насраха се с тия такси... На всяка стъпка капанче слагат дацоцкат... Ще местя пак парата в дюшека баси.
За какво е тази тскса. Плащат на някой индиец да ходи доТрзорА да.брои на ръка наличности ли.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

ЦКБ няма такса за проверка на баланс.
т.1.1 Такси за извлечения по сметки на физически лица /в
т.ч. картови разплащателни сметки/

а) на хартиен носител без такса
б) на електронна поща без такса
През ePay и PayPal е друго. Там редовно ми се появяват някакви такси, но това си е заради самите външни за ЦКБ услуги. А иначе винаги можете да си изтеглите актуалната тарифа на ЦКБ и да видите кое колко струва.

Относно интернет банкирането:
Чл.6 Междубанкови безкасови плащания в национална
валута, инициирани от клиент на ЦКБ
т.1 за плащания, инициирани на гишетата на Банката 1.80 лв.
т.2 за плащания, инициирани по електронен начин /Internet
Banking/, в т.ч. за иницииране на преводно нареждане за
директен дебит 1.20 лв.

т.2.1 за плащания, инициирани по електронен начин
/Internet Banking/ с многоредово преводно нареждане 2.00 лв.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

10 стотинки е таксата, да.
Не е голям филм, ама за последната година насложиха яко такси ... Все пак мисля, че си остава най-добрата банка за момента.

ПП: Мерси, че си я преместил в правилния раздел, нещо съм се разсеял :)
 
От: От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

ЦКБ няма такса за проверка на баланс.

Имат такса за проверка, изрично е написано в клоновете на банката. 10 стотинки за 5 проверки, не е много ама на 1 000 000 човека по 10 стотинки са си 10 бона 8)
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Аз лично използвам безплатната услуга, която предлагат за информация по имейл. След всяка транзакция получавам на пощата информация за разходите/приходите и текущия баланс по сметката. Откакто си активирах това не ми се е налагало да правя проверки за наличности по други начини. Иначе през Ипей съм пробвал само веднъж да проверя картовия баланс. След това видях, че има удържана някаква такса и повече не съм опитвал, но вече не виждам причина да правя проверки през Ипей.
 
От: От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

ЦКБ няма такса за проверка на баланс.
Тарифа: 22 стр., т. 27, т. 28 и т. 29. Няма да ги цитирам, за да може всеки да влезе и да си провери.

Имам чувството, че тези тарифи на банките май само аз чета и то цялостно, с разбиране и осмисляне, не отгоре-отгоре. Поне веднъж на 3-4 месеца би следвало да се минава през нея за предпрочитане и „дообновяване“ относно това за какво charge-ват и за какво не, и какви и кои неща са се променили в посока нагоре или надолу.

Бонус: Visa Electron (6., над нея 5. и под нея 7.), Maestro (6., над нея 5. и под нея 7.), Debit MasterCard ((6., над нея 5. и под нея 7.).

Принципно не знам защо се гледа тази иначе мижитурна такса, а не се обръща по-сериозно внимание на:

2. Плащане на стоки и услуги чрез ПОС терминал – 0,20 лева
Тук е истинското цакане за всяка една извършена транзакция (в България, за хората с Visa Electron и Maestro, при Debit MC и кредитните няма, както и при ВСИЧКИ ДРУГИ КАРТИ на ВСИЧКИ ДРУГИ БАНКИ за плащания през ПОС онлайн или офлайн за транзакции в България или чужбина!), проверката на баланс си има е-банкиране за това.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

@¦•••SHERIFA•••¦, тези такси са изрично за операции с банкови карти. Аз говоря за банкови сметки. Картите са допълнителна екстра и там таксите са други.

Миналата седмица ми смениха безплатно Маестрото с дебитна MasterCard и изрично ми казаха, че при плащания с нея в България, чужбина и интернет не дължа никакви такси. Не знам обаче дали издават такива карти за всички клиенти вече.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Проверката на баланса през epay е безплатна.

Миналата седмица ми смениха безплатно Маестрото с дебитна MasterCard и изрично ми казаха, че при плащания с нея в България, чужбина и интернет не дължа никакви такси. Не знам обаче дали издават такива карти за всички клиенти вече.

Издават на който поискат. Аз си извадих преди 1-2 месеца също. Макар, че файдата е същата според мен. А плащането без такси обикновено забравят да пишат, че не е завинаги така, а само през следващите колко си месеца.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Нека правим разлика между проверка на баланс по Микросметка в ePay и проверка на баланс по добавена и верифицирана карта в ePay. При първото е винаги free, при второто – не е. И именно за това OP пише в първия пост.

Налагането на PayPass картите и повсеместно и масово принципно, ясно е и защо.



При ЦКБ пък е Чл. 2, т.1, б) или 0,50/месечно за сметка с дебитни карти. Месечни такси за дебитните не намирам, явно няма. Но пък явно са въвели от скоро време (last half year) 0,20 за плащания на ПОС в чужбина и България за всички карти, различни от „Debit MasterCard(като при най-масовата – Visa Electron дебитна е 0,20 през ПОС в BG и 0 през ПОС за чужбина). Ясно се вижда, че гледат да наложат PayPass картите, за да може и повече обекти в страната да ги приемат, че да си обновят и те ПОС терминалите, а от там и банките пак да лапнат средства по тази линия. Как бързо и лесно кръгът се завърта :). Реклама на PayPass карти > изкарване на карти от страна на потребителите > обновяване на ПОС терминалите рано или късно, т.е. влагане на пари в това от страна на магазините > избиване на вложението чрез увеличаване (почти невидимо) на цените на дадени стоки/услуги > плащане за рекламата на банките + ПОС PayPass терминалите от страна на кой? Крайните потребители отново. Но да се върнем темата, 0,50 месечно x 12 < 25 лв. отново, тук разликата вече става още по-чувствителна, а именно (25-6): 19 лв.

Както и това кой ще ги плаща PayPass ПОС терминалите, и самата реклама на P(r)ayФас MC картите.
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Шерифа еба тая банка дето трябва на всеки три месеца да и чета условията да видя къде са преместили запетая.

Последната дивотия която разбрах от Прокредит в БГ - Такса 3лв ако внасяш пари по чужда сметка на каса в банката, ако не си упълномощен - Отделно спряха да работят в събота и в работните дни преди бяха до 7 и половина сега са до 5 - Яко всичко се е овълчило да стиска кълки
 
Шерифа еба тая банка дето трябва на всеки три месеца да и чета условията да видя къде са преместили запетая.
Ще се изненадаш, но едно 95% от банките работят така. Вчера на една вечеря един познат ми се оплака, че не са го уведомили като са вдигнали лихвите по кредита му. Разбрал след като служителката му казала, че е просрочил с два месеца. И как? Лесно. Просто е внасял с еди колко си по-малко, защото не знаел и ето ти беля. Не знам дали е нормално, но явно за тях е. За това ако имаш креди или много силно взаимоотношения с някоя банка, следиш сайта и онлайн панела на сметката си всеки ден. Не се знае с какво ще те изненадат. :)

Мисля, че в края на договора или някъде с малките шрифтове има нещо от рода, че банката запазва правата си да сменя общите условия или някои правила, като това ще е базирано на обстановката и законите, приети в банковата сфера. Некви такива. ;)
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Това с лихвите отдавна съм го ял. Хубавото е че поне почнаха и да ги намаляват по някой път без да те уведомят щото в ОББ някъде около 2005г. за да ти намалят лихвата трябваше да ходиш да пуснеш молба, а като трябва да ти я вдигнат ставаше автоматично без да те уведомят. Добре че после по някое време им стана неудобно хората всеки месец да им се влачат по офисите и започнаха и автоматично да ги намаляват.

Тук в УК банките не са толкова увълчени за такси вероятно са им резнали крилцата (поне банките които ползвам) - няма такса за внасяне на пари по чужди сметки няма такси за превод на пари в други УК банки - Няма месечни такси за обслужване на сметка - Няма месечни такси за дебитни и кредитни карти.

Обаче при превеждането на пари в Чужбина с превалутиране къртят леко зъби.

Другото което съм виждал доста често - Пускат промоции за кредитни карти тип да си обединиш ако имаш няколко кредитни карти - Отпускат ти някакъв лимит колкото ти трябва (ако те одобрят) например 3000 паунда и от всички кредитни карти които имаш трансферираш задълженията към новата карта.

А условията са уникални - Плащаш около 1,5% за трансфера тоест за 3000 паунда около 45 паунда
Две години си с 0% лихва през това време плащаш само минимални вноски по главницата около 1 процент - тоест около 30 паунда на месец.

След втората година ако не си успял да се оправиш и да я изчистиш си те дерат като всички останали - Но пък тогава може да прехвърлиш към друга банка
 
От: ЦКБ - Справка баланс такса ?

Шерифа мерси за линка - ако си ги ползвал дай малко инфо

Как се прехвърлят парите при тях имат ли БГ сметка в която да преведеш пари (ако искаш да изпращаш от БГ към чужбина)

Получателят по банкова сметка ли ще ги получи или ще трябва да им търси офис?

В сравнение с валутните преводи от Прокредитбанк курса им е малко по добър на 1000лв с около 7 долара обаче ако таксата им е само 4.98лв е доста по добре от таксата на Прокредит която ако поемеш разходите и на отсрещната страна е 60лв без тях е 40лв (в тези 4.98лв дали влизат всички разходи или получателят ще бъде чарджен допълнително)

Гледам няма опция за изпращане на пари до Китай - ХонгКонг не винаги върши работа
 

Горе