ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

leonssss

Well-Known Member
Връщаме покупка от нета до 14 дни без обяснение
Това гласят новите правила за онлайн търговия, приети от Европейския парламент

ОТИДИ МИ ОНЛАЙН бизнесо
чи как да върна стоката кат го нема адресо за контакти на сайта хехехе
ЛИНК:-o
http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=104441
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

„АдресО“ (що за ламерско писане в поредна такава тема, не знам) ти го има в товарителницата, а ако е от офис – GSM номера.

Ако не упоменеш Withdrawal правата на клиентите, то срокът авт. се удължава от 14 дни на ЕДНА ГОДИНА.

Ето и съответните оригинали с пълни текстове (не преразкази): BG / EN / DE (от Bundestag). Приятно четене и наизустяване.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Това докато не го видя като закон на разни такива статии писани ден да мине, друг да дойде не вярвам. Вие ако искате си се паникьосвайте от сега.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

„АдресО“ (що за ламерско писане в поредна такава тема, не знам) ти го има в товарителницата, а ако е от офис – GSM номера.

Ако не упоменеш Withdrawal правата на клиентите, то срокът авт. се удължава от 14 дни на ЕДНА ГОДИНА.

Ето и съответните оригинали с пълни текстове (не преразкази): BG / EN / DE (от Bundestag). Приятно четене и наизустяване.


адресо требе да го има в контактната страница
но уви повечето сайтове немат дори тилифони ,камоли адрес:)
да ти дам ли примери
 
  • Like
Реакции: Sky
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Официален вестник на Европейския съюз: ДИРЕКТИВИ:

14 стр.:

Разпоредбите на настоящата директива се прилагат за договори, сключени след 13 юни 2014 г.
Извадка от оригиналът отново, не статия, не random link, не преразказ, не общи приказки. А директивите се приемат от страните-членки задължително и се изпълняват. Дали ще са описани в първия PDF тук в скоро време или до 12-ти юни, е все тая. Факт е, че влизат в сила от 13.06.2014 (197 days to go).
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Директивите на ЕС са доста по-сериозни от едновремешните партийни поръчения.
Никой не те вика да ти чете конско. Тихо, кротко и безапелационно ти режат във фиша за заплатата.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

На мен друго ми е много любопитно .... защо трябва да се върнат разходите за транспорта от търговеца. Той не е притежател на тази услуга, не предлага тази услуга .... странно ми е
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

А сега не е ли така?

Спазвам това правило, но когато клиент връща стоката без причина, а заради правото му да връща си поема сам разходите, не ги поема търговеца.
А за гаранционно обслужване 2 години при повреда транспорта и в двете посоки е за сметка на продавача пак.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

От 7 стр.:

(46) В случай на отказ от договора от страна на потребителя
търговецът следва да възстанови всички суми, които е
получил от потребителя, включително тези за разходите,
направени от търговеца за доставка на стоките до потре*
бителя. Възстановяването не следва да се извършва чрез
ваучер, освен ако потребителят не е използвал ваучери за
първоначалната сделка или не се е съгласил изрично да ги
приеме. Ако потребителят избере изрично определен
начин на доставка (например 24-часова експресна
доставка)
, въпреки че търговецът е предложил
обикновен и общоприет начин на доставка, който е
свързан с по-малки разходи за доставка, потребителят
следва да поеме разликата в разходите между двата вида
доставка.
Иде реч за това, че стана крайно време да се предлага няколко вида доставка: Експресна (24 hours), бърза (48 hours), нормална (72 hours), бавна (до 30-тият ден от датата на покупката, член 18, 1., най-евтина*).

От 16 стр.:

1. Търговецът възстановява всички суми, получени от потре*
бителя, включително, ако е приложимо, разходите за доставка,
без неоправдано забавяне и във всички случаи не по-късно от 14
дни от деня
, в който е бил уведомен за решението на потре*
бителя да се откаже от договора в съответствие с член 11.

2. Независимо от параграф 1 търговецът няма задължение да
възстанови допълнителните разходи за доставка, ако потре*
бителят изрично е избрал доставка, различна от най-евтиния*
вид стандартна доставка
, предлагана от търговеца.
Гащите са вързани.

На стр. 21 и 22 има приложения – готови формуляри за редактиране и попълване.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Кофти, но ето ти ниша за нов бизнес, пощенски пратки до 2 седмици:)

Тези правила важат само за потребители или и за фирми? ако купува фирма с фактура не важат ли ?

В момента закона не е ли връщане на стоката до 7 дни без обяснения, но куриера е за сметка на клиента?


Явно се опитват да повишат разходите на онлайн магазините и по този начин да им повишат надценката, за да може офлайн търговията да се бори с тази.
Сигурно скоро ще сложат и на куриерските услуги акциз...
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Какво правим ако в ОУ е посочено, че при връщане транспортните не се възстановяват, а с натискането на "Поръчай" клиентоида декларира, че се е запознал с тях и ги приема?
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Той срока преди това беше 7 дни?
Някои от вашите клиенти да е искал да му върнете парите и да сте му отказвали, защото по закон т.н...?

Тоя закон е направен заради китайските стоки.
А доставката да се връща от търговеца ако той е поел.
Нека не забравяме и сайтовете за билети.
Купуваш билет за 100 евро.
Цена на билет 2 евро
Такса обслужване 98 евро.

Иначе отдолу 100 % връщаме цената на билетите. :)
Бях експериментирал с 2 билета закупени така. Предложиха ми 2 евро. Обадих се за анулиране в България Еър и ми предложиха 80 % от сумата която бях заплатил на дистрибутора им.(Известен наш сайт за евтини самолетни билети)

Този закон няма да навреди на нашите онлайн магазини.
Парцали си купуваме всеки ден и когато не улучим размера искаме размяна. Никой не ни е отказвал като е изтъквал причина нечии закон.

Нека да видим обаче по заможните.
Влязал Ганьо в Тифани да купи на Гана гривна за 1600 евро примерно по снимка. Идва гривната ама я Гана не я хареса я го зарязала... Кво да прак?

А да не забравяме и за ламерчетата. Мама тати спат. Лайненцето взело Кредитната им карта и си купило за 300 евро обувки...
Дай да стоят гладни, защото израстъка им е олигофрен?

Закона е за такива работи..
Никой няма да ви пипне че сте продали за 30 лева или евро на някого нещо и не сте искали да му върнете парите. То първо клиента няма да си направи труда да се занимава.
Ама то трябва да си бати клошара да са циганиш за 20 - 30 лева. Нали говорим за магазини, не за сергии.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

gioiello

Повярвай ми, че се занимват не за 30 лв. а дори и за 3 лв.

Да не говорим при цена на стоката 10-15 лв искат отстъпка както и да съм поемел доставката до тях. Законите са хубаво нещо в нормалните държави и с нормалните клинети. Тук ще стане леш
 
Това с връщането и сега го има, но за 7 дена. Явно искат да го вдигнат на 14 дена - не е голяма разлика. И би трябвало стоката да ви я върнат в оригиналния вид. Така че, правете си снимки, преди да изпратите нещо. После да можете да сравнявата с това, което са Ви върнали.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Как „искат да го вдигнат“, като тея неща са писани и решени още през 2011-та, за да влязат в сила 2014-та. Май не се знае как действа ЕС.

В DE Top Sellers са задължени да предлагат от септември някъде минимум/поне 1 месец връщане на стоката. Но от 100 човека, я има 1-2-ма върнали, я не (в BG разбира се повечко, все пак залята китайска стока откъде ли не, доста дефекти и „ефекти“, returns нормално да са повечко и съответно тези нови директиви да ударят бизнеса на доста хора). Все пак всичко е качество, и няколко scammers, искащи кинтите си обратно. Загубата не е голяма и е включена към „бизнес разходите“. В UK там е задължително 2 седмици също от тогава някъде, може би и по-рано. Не знам дали ще го пренасят и там да е 1 месец, все тая е общо взето. Едва ли има хора, които между 14-тия и 30-тия ден ще върнат нещо (ултра рядко), след като по-голям % е в първият ден или първите дни.

Или иначе казано – ако за Западния свят вдигането от 7 до 14 дни не е голяма разлика, то за Източния си е голяма. Не случайно порциите, произвеждани с маратонки, блузи, козметика и пр., идващи от Китай, Тайван, Тайланд, Индонезия и др. са както винаги на 2 – West EU, East EU. Качеството ясно къде отива и защо отива.

А относно ОУ: ЕС директири > BG конституция > BG закони > BG нормативни правила и уредби > BG retail sellers „Общи условия“. Както тоя е писал, че <country> law override-ва условията и правилата на сайта, с които се е съгласил, след като ползва услугите им. Също.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Тези условия не важат, ако пазарувате от търговци извън ЕС.

Тези закони са в полза на китайските търговци - те няма да се налага да надуват цените заради новите възможности за злоупотреби.

Също така и офлайн магазините ще спечелят от тези закони.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Тук Май са писали хора които Не са много опитни в онлайн търговията...
Нямате си на идея как за жълти стотинки се правят луди драматизАции.
Но има и онлайн търговци лоито си го заслужават.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

СъвеЦкия съюз ряпа да яде. Евробюрократите пак се вихрят.
 

Горе