Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

lqllqlq

Well-Known Member
Имаме си теми за абсурдните търсения, по които намират сайтовете ни, но си нямаме тема, в която да си споделим и най-нелепите им искания, запитвания и тн.

Ще започна с търсенето на деня при мен, което е сериозен конкурент за "търсене на месеца", а именно: "камери с три очи"

В онлайн чата принципно се въздържам, дори да ме дразнят, но това, което ме сполетя снощи ме потресе:

Обслужване клиенти 8:04 PM Здравейте, имате ли нужда от съдействие?
Visitor 68772261 8:07 PM наблюдават ме в кьщи какво да направя
Обслужване клиенти has joined.
Обслужване клиенти 8:07 PM Крийте се
 
  • Like
Реакции: snux
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Това което за нас е нелогично за тях не е.така.
Има такива камери Наистина. :lol:
О дисни май бяха едни изрудчета.забавни са извънземни. камерка за комп не за наблюдение.

А за наблюдаването в къщи им предложи да се обадят на съдебен спор:)
Там имат опит с такива
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Не! Просто аз съм магнит за идиоти!

Клиент купил лубрикант пристига на чата със питане: Абе, таз смазка дет я взех колко дебело да мажа?!

Мейл през контактна форма, без обръщения и каквото и да е (ще пробвам да го пресъздам): tiq kapki vazbuxda6tite deistvat li 4e az na edna i sipah u kafeto ama ni ia razbrah dali sa vazbudi

От преди малко:

Искам да гледам
Аз: Кой, какво, къде, как и защо?
Клиент: пред вратата
Аз: Кой, какво, къде, как и защо?
Клиент: без записвачка
Аз: В крайна сметка ако не опитате с повече от две думи, няма как да Ви обясня и предложа каквото и да е...
Клиент: да гледам пред вратата
Аз: искате камера вместо шпионка, но без да се записва и да я виждате на стационарния компютър ли? Вие сте със стационарен компютър, така ли?
Клиент: ми да. да гледам
Аз: Ето вижте тази (давам линк), ще Ви трябва конвертор като този (давам линк)
Клиент: Начи ще ще ми се записва на лаптопа...

И тук не издържах и му пожелах лека вечер...

PS Давам кратката версия на по-горе описаната 25 минутна агония...
 
  • Like
Реакции: N1ck
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Човек, то абсурда е пълен в тази сфера. Влизам в книжарница да търся на Наков книгата за програмиране преди година и зад мен някаква госпожица попита момчето зад щанда: "Извинете имате ли фалос?", като впоследствие се оказа, че търси паус хартия, ама кой за какво си мисли :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

@lqllqlq ако си търсиш човек за онлайн чата съм насреща ;)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

И аз съм имал много подобни, но в момента мохитото ми пречи да конкретизирам даден случай .

Но и съм се замислял, дали и ние в очите на същите тези или други хора не изглеждаме понякога идиоти :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Оф аз имам в сайта специална страница с бисери от фризьорския салон, какви ли щуротии ми говорят клиентите...
Идва млад мъж и ми вика, подстрижи ме на два сока... викам на два сока ако те подстрижа едва ли ще се получи нещо интересно, виж ако съм на две ракии по-може, ама аз не пия... а той ми обяснява, че искал бакенбардите да му са с формата на сокчетата в пластмасови чашки дето ги купуват децата...
Идва друг - искал да му оформя лимона? Питам аз, какъв е тоя лимон, а той имал предвид въртола на върха на главата му...имал формата на лимон.
Един сяда на стола и казва - искам гола глава с остри бакенбарди! Аз му казвам, че като го мина с нула номер, няма да му останат никакви бакенбарди, ама той човека ми казва, ами там няма да минаваш с нулата...
За жените пък да не говорим, това е тема за роман с обема на Война и мир..
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

И аз съм имал много подобни, но в момента мохитото ми пречи да конкретизирам даден случай .

Но и съм се замислял, дали и ние в очите на същите тези или други хора не изглеждаме понякога идиоти :)

Ами не е така, защото често ми се обаждат хора, които са над средната възраст, а и не само, но още по начина, по който започва разговора и ти става ясно, че говориш с човек, а не с някой мангалоид с първи клас, които опитва да съчетае 3 думи в изречение.

Продавам техника, от която хората не са длъжни да разбират и често в съдействието си отивам много зад границата на това, което който и да било би направил, просто защото искам да съм полезен.

Ето пример и от днес - настройвах двр платка през teamviewer. Това е нещо, което нито ми е задължение, нито трябва да го правя, да не коментирам, че е услуга, тоест се заплаща, но и отсрещната страна подходиха възпитано и учтиво помолиха за съвет. Дори не отвориха дума аз да го правя.

10 минути по-късно друг ми се обади с номера "Ма то не записва!" и се пробва да ми бутне версията как преди 2 месеца купили техника за 800лв ама сега я отворили...След минута стана ясно, че дори упътването не е прочел, не е включил устройството, не е инсталирал софтуера за достъп, като всичко това доведе до въпроса без отговор:
Вие упътване не прочетохте, нали? По-интересно ми е как достъпихте устройството без да му включите монитор или да го вържете към компютър с нужният софтуер? и репликата "Ми аз май ще трябва да погледна ръководството...май..." Ами за такива нито ми е жал, нито бих помогнал.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Оф аз имам в сайта специална страница с бисери от фризьорския салон, какви ли щуротии ми говорят клиентите...
Идва млад мъж и ми вика, подстрижи ме на два сока... викам на два сока ако те подстрижа едва ли ще се получи нещо интересно, виж ако съм на две ракии по-може, ама аз не пия... а той ми обяснява, че искал бакенбардите да му са с формата на сокчетата в пластмасови чашки дето ги купуват децата...
Идва друг - искал да му оформя лимона? Питам аз, какъв е тоя лимон, а той имал предвид въртола на върха на главата му...имал формата на лимон.
Един сяда на стола и казва - искам гола глава с остри бакенбарди! Аз му казвам, че като го мина с нула номер, няма да му останат никакви бакенбарди, ама той човека ми казва, ами там няма да минаваш с нулата...
За жените пък да не говорим, това е тема за роман с обема на Война и мир..

Последното, което чух във фризьорски салон след много къса мъжка пострижка: Тъй си почнала, ми я тръкни и веждите...

:lol:
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Ухахахаха :))) Вие направо ме убихте с бисери :Д :)))))
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Идва една абитуриентка и ми казва, че тя щяла да е уникална, втора като нейната рокля нямало, нито като цвят, нито като модел. Питам аз, каква е тази уникална рокля и тя ме светна, че щяла да е ярко розова, полата отпред къса, отзад дълга, с гол гръб, а косата платинено руса на къдрици... Е, успокоих я, че ще има поне 20 същите като нея на бала .. минимум :) Ако сложат скрита камера в магазините за рокли, тогава ще се получат доста интересни кадри :) Една приятелка ми каза, как дошли абитуриентка и майка и, та двечките изразили желание да им се направи рокля по техен модел. Дотук нищо лошо, но модела бил прашки, целите бродирани с камъни Сваровски, отстрани малко тюл, към гърдите две ленти, като панделки, колкото да и прикриват зърната и отзад дупето голо... шефката на магазина казала цена към 500 лв с идеята да ги откаже, обаче те не - съгласили се и хоп, поръчката приета...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

"X mi trqbva za 20 dekemvri tozi mesec" - съжалявам. ще е готова чак за 20 декември другия месец!

"на тази снимка Х продукт в действителност ли е или вие я правите?" - ко речи?

"Kak moga da pory4am tazi Х продукт?" - От ОГРОМНИЯ червен бутон ПОРЪЧАЙ малко над формата за контакт!

"Уважаеми Дами и Господа,
Моля за информация този..." - поне е учтива за разлика от повечето кифли.

Както казва автора в една друга тема - Клиентоиди! Какво да ги правиш... :)

пп:
Идва една абитуриентка...

точно за тея кифли става въпрос :)
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Идва друг - искал да му оформя лимона? Питам аз, какъв е тоя лимон, а той имал предвид въртола на върха на главата му...имал формата на лимон.

На глас се смея :D
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Цените са ми с и без ДДС. Посочени са и двете за да лесно и на ДДС регистрирани и на физически лица. И следва любимото ми, пак на чат и задължително без поздрав, дума и вопъл, плясва линк и пита:
Кво пари

Разбира се в същата ситуация има и по-страшно:
-Сега с тия две цени не мога да си избера.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

За съжалените тези образи ги има и тук, в чата. За пример тази вечер получавам ЛС със заглавие: "Реклама" и текст: "добави ме в скайп... ".

Може ли такова нещо, аз откъде да знам за каква реклама става въпрос, пускал съм доста оферти.

Развитието на ситуацията: добавям го аз в скайп и му се представям с никнейма с който съм регистриран тук, за да знае кой се е свързал с него, отсреща ми пишат: "здравейте, с какво можем да ви помогнем". Ха, те са ми се обадили и са ме накарали да комуникирам с тях и съм отделил време да ги намеря, вместо те да ме намерят, че те ме търсят, ами и такова високопарно обръщение!

Както и да е, реших да продължа да съм учтив и почнах да пиша обяснение кое какво е, и след 2-3 секунди въпросния човек направо ме изтри и банна от скайпа, без да изчака да му обясня, без някакви обяснения, това е човек, който ме накара да отделя време от работата си и да го търся и накрая най-нахално да ми заявява: "здравейте, с какво можем да ви помогнем" и да не чака обяснение?

И това е човек от форума, който има бизнес, и също като lqllqlq има онлайн магазин. За съжаление хора с подобно отношение има не само сред клиентите ни, но и сред нас самите.

И после как си представяте да работя с него? Дали ще ми се работи с такъв човек?

Та lqllqlq, това за мен е едно от най-абсурдните клиентски запитвания, защото предлагам стока, във формата на услуга (реклама) и който и да си поръча нещо от мен е клиент, който си поръчва стока от мен, в случая реклама.
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Нека споделя и на мен какво ми се случи на скоро с човек от форума.
Включва ми се някакъв в скайп, единствено помня, че беше от Перник - нищо против града и жителите му нямам.

Разговорът започва по следния начин:

- (той) - Здрасти, намерих ви от предприемач, трябва да ми свършите нещо дребно.
- (ние) - Здравейте, да, няма проблеми да се заемем с каквато и да е почърка, но първо трябва да попълните един задължителен формуляр, където ще ни дадете част от вашите данни за по-добра комуникация и ще опишете с 3-4 думи естеството на проекта, отделения бюджет, срок и т.н. (систематизирали сме ги така нещата, за да бъде максимално подредено и по най-адекватния и бърз начин да предложим решение на клиентите)
- (той) - Ае трябва ми нещо супер дребно, на бързо. /нещо от тоя род беше/
- (ние) - Добре, но трябва да попълните формата, защото така или иначе въпросите вътре ще ви бъдат зададени при всички ситуации, просто така става по-бързо както за вас така и за нас. А и каквото е за всички останали клиенти, такова е и за вас.
- (той) - Офф, к'во ми губите времето, ще намеря друг да го свърши.
- (ние) - Обясняваме ви отново, че това са просто някои въпроси, отговаряйки на които ще разберем точно какво искате. Няма как да свършим работата без да знаем за какво иде реч.
- (той) - Да, добре, мерси. Ще намеря друг да свърши работата.
- (ние) - Вижте, смятаме, че ни губите времето в момента и не жалаем да работим с вас. Хубав ден! и го премахнахме..

- - - - - - - -

С триста зора запазих самообладание. Аман от такива клиенти, които искат ако може нещата да им се свършат от днес за вчера, за минимална сума и по възможност като почти не споделят нищо за проекта, защото ги мързи..., а накрая от нас се очаква като гадатели да разберем какъв точно е вкуса на клиента и евентуално с какво трябва да се съобразим.

А най-голям и отвратителен товар са клиенти, които омаловажават работата с цел да прозвучи нищожна и естествено да минат по-тънка лайсна. "Емиии то е за 2 минути работа, само трябва да го направите на фотошопа на бързо.. Нищо особено, един текст, една картинка, абе лесно е."

Кавали.. :D
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

За 15 години, откакто имам салон още не мога да свикна с лафа "не ми влезе боята", употребяван от голяма част от жените. Как да се разбереш с жена, която идва и ти казва, абе взех си една боя от супера, ама не ми влезе хубаво и някакво рижаво стана, сега с какво да се намажа, да стане пепеливо...
 
От: Най-абсурдните клиентски запитвания и желания

Като не и влиза да използват вазелинче :D
 

Горе