Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Добре де, а статуса на тези карти какъв е бил? В онлайн банкирането как ви излизат ако са прекратени?

Как какъв да е бил статуса на картите? Отиваш, вадиш една карта, като т обясняват, че нямаш такси по поддръжка и ти взимат такса при транзакции и това. След някоя друга година решаваш да видиш какво се е случило с картата ти и остановяваш, че са сложили една поддръжка и то не са сметнали за необходимо да те уведомят. Натрупва се една сума и решават, че е време да си приберат парите. Ей така, измекярската. И по-зле ще става, защото никой вече не тегли кредити. Писна имна хората некви нещастници да се губаркат с тях и сега банките са умрели в кожата си. За това ограничавате си картите (поне 2, не повече) и си цъкате с две банки макс. Все пак ак едната се издъни да имате Б план. Това е системата.

Иначе не гли гледайте, че рекламират по телевизията, там пък са други врътки. :) Като цяло пари няма. Колкото по-пестелив и здравомислещ е народа, толкова повече банките страдат от това. ;)

Преди време си затрих моята в тази банка. Комисиона за това, такса за онова. Викам си, тези ми съдраха задника, а още не съм започнал да печеля добре през нета. :) Сигурно дупе ще ми е яко, ако надушат и това. :) Иначе като гледам сценария е еднакъв при всички. За жалост момента с договора със ситни шрифт, че банката може да променя условията, и че хората са проспали кога са сложили тази такса поддръжка, няма какво да се направи. КЗП, МаЗеПе, все тази. Но да съм честен за сума от 200 лева и аз бих пуснал една жлба, може и да им ги платя, ама после ако има нередност, да хваната и те да си платят едно 5К. Ей така, защото са готини.
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Как какъв да е бил статуса на картите?

Под статус имах предвид активна или неактивна. Към райфазен ми деактивираха автоматично една картова сметка преди години, но в онлайн банкирането си я виждам въпреки това, но със статус "деактивирана". Та се чудех дали няма да ме изненадат с нещо и мен. Затова питах за статуса на сметката.
 
Ааа, ясно. Не знам дали ще те изненадат, но като гледам какво става, то няма друг тип клиенти тук освен "приятно" изненаданите. :)
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

За поддръжка на сметка която ми бяха пратили преди близо 4 години смс, че щото вече била на нула щели да я закрият, ако не отида да вкарам пари вътре.

Това са такива педали, че нямам думи направо.

За какво им ги дължиш тия 200 лв?
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

От няколко години съм в ЦКБ. Единствените две неприятности: Исках да тегля пари в брой, но бе сложно - цялата сума бе вързана към дебитната карта. За временно отвързване платих такса и изчаках системата да захапе. Другата бе, че миналата година въведоха такса обслужване на сметката. Те ми пишат всякакви документи - какво повече може да иска човек.
Жена ми е в ОББ - превод на заплата, дебитна и две кредитни карти. Никакви проблеми.
 
За поддръжка на сметка която ми бяха пратили преди близо 4 години смс, че щото вече била на нула щели да я закрият, ако не отида да вкарам пари вътре.

Това са такива педали, че нямам думи направо.

Това само с тази банка ли е? Нямам сметки в други, освен в ЦКБ, та за това питам. Интересно ми е дали някоя друга не го е направила за клиентите си това упражнение. Ох трябва да видя дали наистина след молбата и подписаните документи са ми закрили и на мен тази Маестро, която ми натрупа 24 лева за тези две години (по 1 лев на месец за поддръжка), за да съм си спокоен, че няма пак да отида да давам пари. Но както казах, следващото ми ходене ще е за закриване и на другата. Доста гадничко го измислиха това. Дано не загубят много клиенти така. ;) Но май на там вървят нещата. Може ли така да го изиграят. Винаги съм се чудел на бизнесите, които за едната лакомия, теглят теслата на клиентите си с нещо такова и вместо клиента да си плаща цял живот при тях, те му взимат еднократно парите и повече не чуват за него. Не знам, не е правилен подход, но всеки си знае най-добре.
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Имах и в уникредит, но там я закриват автоматично, щом не се поддържа.

Сега дупча линкове към темата и ще гледам за излезне, след сайта на банката.

Който колега иска да помогне в начинанието да се присъедини.

Това само с тази банка ли е? Нямам сметки в други, освен в ЦКБ, та за това питам. Интересно ми е дали някоя друга не го е направила за клиентите си това упражнение. Ох трябва да видя дали наистина след молбата и подписаните документи са ми закрили и на мен тази Маестро, която ми натрупа 24 лева за тези две години (по 1 лев на месец за поддръжка), за да съм си спокоен, че няма пак да отида да давам пари. Но както казах, следващото ми ходене ще е за закриване и на другата. Доста гадничко го измислиха това. Дано не загубят много клиенти така. ;) Но май на там вървят нещата. Може ли така да го изиграят. Винаги съм се чудел на бизнесите, които за едната лакомия, теглят теслата на клиентите си с нещо такова и вместо клиента да си плаща цял живот при тях, те му взимат еднократно парите и повече не чуват за него. Не знам, не е правилен подход, но всеки си знае най-добре.
 
От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Имах и в уникредит, но там я закриват автоматично, щом не се поддържа.

Сега дупча линкове към темата и ще гледам за излезне, след сайта на банката.

Който колега иска да помогне в начинанието да се присъедини.

Ако искаш да пусна 1 статия в моя сайт с линк към темата? :)
 
От: От: От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Ще съм ти много благодарен, аз пуснах към темата от сайта за игрите ми, с анкор райфайзен. От всички страници, сле малко ще пусна от още един, и така докато не си зитрелям всички патрони, но темата ще я вкарам веднага след тъпата банка, обещах им го.

Иначе братле благодаря много, надявам се и други колеги да се включат, пък знае ли човек може и да ги бутнем от първото място :)
Ако искаш да пусна 1 статия в моя сайт с линк към темата? :)
 
В момента темата е на 7-ма страница за Райфайзен, но пък не го е преизчислило още с новите му нещица. Пише: 1 публикация - ‎1 автор още.

За името + Банк или само за Райфайзен борите? Да не ни се сърдят от банката, хахаха. :)
 
От: Re: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Аз, дупча само за райфайзен. :)
В момента темата е на 7-ма страница за Райфайзен, но пък не го е преизчислило още с новите му нещица. Пише: 1 публикация - ‎1 автор още.

За името + Банк или само за Райфайзен борите? Да не ни се сърдят от банката, хахаха. :)
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Благодаря много братле, шервам и нея дето мога. :)

Аз съм готов - ЦЪК
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Райфайзен са най-големите мошеници. Един приятел имаше кредит при тях. Веднъж ми се оплаква, че решил да вкара две вноски по кредита си наведнъж. Превел парите в сметката по кредита си, за да не се разкарва и следващия месец до банката. Обаче изненада, след 2 месеца отива за следващата си вноска и се оказва, че има 1 месец неплатен. В картата му е сумата за този месец - 15 лв. Обяснили му, че понеже внесъл повече пари предварително му наложили глоба. Така като му дръпнали 15 лв. за глобата и останалите пари не стигнали за вноската, от което пък му се водели лихви за просрочена 1 вноска.... пълен ташак. Да те глобяват защото си внесъл 1 вноска предварително.....
 
Така и така става дума за интересни казуси около банката, ще споделя и аз за един мой приятел, който си плаща редовно кредита. Всеки месец по план. Отива един ден до банката и му казали, че дължи освен за този месец, така и още 1/4 вноска с лихвите. Какво се оказало? Вдигнали му лихвата по кредита и не решили за нужно да го уведомят, нищо че имат 2 негови телефона, половината му биография и куп други дании. И така той си плащал редовно една сума в продължение на няколко месеца и решил да види как вървят нещата, защото става дума за БГ банка и хоп, имало е защо да бъде толкова притеснен. Всичко е минало добре, изплатил си е кредита и вече никога няма да тегли от там кредит, дори и за кредит се замисля вече. Иначе @des1slav, има я тази простотия с наказателните такси при внасяне на по-голяма сума от нуждната. Но чак пък за един месец повече, не знаех. Мислех, че е за поне 10+ вноски.
 
От: Re: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

Така и така става дума за интересни казуси около банката, ще споделя и аз за един мой приятел, който си плаща редовно кредита. Всеки месец по план. Отива един ден до банката и му казали, че дължи освен за този месец, така и още 1/4 вноска с лихвите. Какво се оказало? Вдигнали му лихвата по кредита и не решили за нужно да го уведомят, нищо че имат 2 негови телефона, половината му биография и куп други дании. И така той си плащал редовно една сума в продължение на няколко месеца и решил да види как вървят нещата, защото става дума за БГ банка и хоп, имало е защо да бъде толкова притеснен. Всичко е минало добре, изплатил си е кредита и вече никога няма да тегли от там кредит, дори и за кредит се замисля вече. Иначе @des1slav, има я тази простотия с наказателните такси при внасяне на по-голяма сума от нуждната. Но чак пък за един месец повече, не знаех. Мислех, че е за поне 10+ вноски.

Това с вдигането на лихвата е масова практика, но има нещо друго. Значи като ти вдигат лихвата го правят без да те уведомят и без да ти искат разрешение, обаче като се намали лихвата трябва сам да знаеш за това и да изискаш допълнително споразумение, че да ти я намалят с някакъв кирлив процент. Дали е правилно това?
 
Това с вдигането на лихвата е масова практика, но има нещо друго. Значи като ти вдигат лихвата го правят без да те уведомят и без да ти искат разрешение, обаче като се намали лихвата трябва сам да знаеш за това и да изискаш допълнително споразумение, че да ти я намалят с някакъв кирлив процент. Дали е правилно това?

Да, правилно е. Защото говорим за измикяри и мошеници. Ако говорехме за истински бизнесмени и предприемачи, нямаше да е нормално. За това е нормално. :)

Абе някои банки уведомяват. Нещо като слух е, но мисля, че съм го чувал. ;)
 
Мен и друго ми е безумно. Искат ти такса теглене на каса от 1 лев. За да си вземеш парите (твоите собствени) ти искат пари. По-алчно от това няма.
 
От: Райфайзен: Извиване на ръце!!!!!!!!!!!!

До няколко дена темата ще е с над 1м. бекове с правилен анкор, да видим дали и гошо ще се обърне с доброто...
 

Горе