Да сравним таксите на фирмените сметки в Банките

mantaman

Well-Known Member
Дайте инфо какво е положението с месечните такси за поддръжка на фирмените сметки в БГ Банките и евентуално ако знаете какви са таксите за валутни преводи

Прокредит - от първи март вдигат таксата за обслужване на сметката на 10лв

Валутните преводи до сега бяха три такси по 10 евро (едната е ако вие поемате таксата за получаване на получателя на парите) от първи март май и трите ги правят по 15 евро
 
От: Да сравним таксите на фирмените сметки в Банките

Аз през 2008 си открих сметка в ЦКБ, защото тогава ми се видя най-изгодно, в сравнение с останалите банки - 5 лева. В последствие таксата стана 6, след това 7 лева. Когато си закрих сметката ми искаха 15 лева. С други банки не съм се занимавал. Като гледам нещата в банките са горе-долу аналогични и цените им постоянно се вдигат.
 
И аз мога да дам инфо за ЦКБ, която наскоро разбрах, че е по-модерно да се вика ЦЕ ЦЕ Банк - CCB, както е и домейна им ccb.bg / ccbank.bg. :)

За поддръжка на сметка - 10 лева на месец.
За теглене на каса - 1.50 лева.
За теглене на банкомат - 50 стотинки.

Може да има малки промени, но от новата година насам не съм проверявал таксите. Дали има актуализацията в сумите или дали нещо са приели, което касае бизнеса и т.н.
 
От: Re: Да сравним таксите на фирмените сметки в Банките

И аз мога да дам инфо за ЦКБ, която наскоро разбрах, че е по-модерно да се вика ЦЕ ЦЕ Банк - CCB, както е и домейна им ccb.bg / ccbank.bg. :)

За поддръжка на сметка - 10 лева на месец.
За теглене на каса - 1.50 лева.
За теглене на банкомат - 50 стотинки.

Може да има малки промени, но от новата година насам не съм проверявал таксите. Дали има актуализацията в сумите или дали нещо са приели, което касае бизнеса и т.н.

Доста са си завишили тарифите значи. Допреди година беше 7 месечната такса, а за теглене на каса ми взимаха 50 стотинки. Това 50ст от банкомат, предполагам е само за техните. Аз пък като исках да си изкарам карта ми бяха казали, че не може. Даже имах право да тегля само от един конкретен клон и не можех от друго място. Това не ми пречеше, защото ползвах е-банкирането, но все пак е ограничение.
 
А за такса поддръжка съм сигурен. ;) За такса на каса пак ми е 1.50 лева. Или 1 лев. Няма ги старите числа. ;) Да, за техните банкомати се отнася това за 50-те стотинки. ;)

Да, ти може да теглиш на каса само от клона, в който си. Ако искаш от друг - електронен подпис е нужен. Това е единственото нещо, което ме кара да не съм им кой знае колко голям фен. А това с картата щом са ти го казали, значи е било отдавана като случка.
 
От: Да сравним таксите на фирмените сметки в Банките

ДСК - някакъв пакет от 20 лв.,
теглене без такса до 2000 лв., на ден,
превод вътрешно-банков през е-банкиране 0,80 ст.
превод междубанков е-банкиране 1.10 лв.
 
От: Да сравним таксите на фирмените сметки в Банките

Аз ползвам пакет в УниКредит - 13.95лв на месец:

- безплатна вноска на каса
- безплатно теглене от каса
- безплатно теглене от техен ATM
- безплатно плащане с техен POS
- безплатно теглене от ATM в чужбина от банките на UniCredit Group
- безплатно онлайн банкиране
- безплатни вътрешни и външни преводи по електронен канал - неограничен брой !!!

От тази година, обаче, вдигат таксата на около 17лв и ограничиха безплатните преводи на 10 месечно. Но заварените положения, като мен, си остават при старите условия.
 
Последния път като бях в тази банка висях с едно талонче като в КАТ. :) Пакетът е добър. Аз го удрям, даже съм над сумата. Имам една такса от 10 лева, теглене на каса от 1 лев, теглене на банкомат от 0.50 лева, превод чрез онлайн банкирането - 0.70 лева. Но 17 вече не ми е рентабилно. Банката ми е ЦКБ.
 
От: Да сравним таксите на фирмените сметки в Банките

Нееее... хич няма картелно споразумение...

Отивам днес до банката и хоп, "Г-не тъй като от края на януари вече го няма това което го ползвате имаме едно друго, вашето е 10, другото е 12 лева"

Директно само като ми каза, че ползвам нещо и я контрирах с "Обаче имаме новогодишно увеличение на цените" и тя ме гледа като изтребител... ахахах :)

Страшна работа ей... бонус имам, с безплатни преводи между сметките си.. нищо, че имам 1 сметка... ххах :)
 
Има. И мога да дам друг пример. Няма да споменавам имена, защото ще е грубо. Имам един приятел, който работи в една гръцка банка, оправя кредитите на хората. Реава да напусне....и си подотвя всичко. Отива на няколко интервщта в други банки, за същата позиция. И след седмица...никой нищо не му връща, а от ръководството го викат, за да преоварят с него за повишаване на заплатата. И това с цел да го задържат. Да. добър е в това, което прави. Та и собствениците и управителите на банките се познават и комуникацията между тях тече бързо. "Синхорнизацията" на услугите и продуктите е най-малкото, което се случва. ;)

Сега ще видя колко ще ме изорвака моята банка за подновяване на подписа, макар, че вече има оферти и по 25-30 лева на година. Да, моята сметка и тегленето от друг клон не се случва без това чудо на технологията. Банката е предполагам знаете - ЦКБ. :)
 

Горе