Проблем с Total Import Pro

Здравейте,

импортвам с Total Import Pro от xml обаче ми се дублират продуктите защото в xml-a са описани така:

id name category
1 notebook All - PC
1 notebook All - Notebook

Т.е. продукта е един и същ и присъства в две категории, но за импортера това това са два различни продукта и съответно при импорта се се импортват два идентични продукта. Идея как да го избегна?
 
От: Проблем с Total Import Pro

2014_01_25_211726.jpg


Идеята е ,че вкарваш два реда на иморт в първия импортваш в категории 1,2,3,4, а с втория ред пропускаш категория 4 и вкарваш същото нещо и в категория пет така ще ти добави един продукт в две различни категории без да ги дублира.
Това е пример само в твоя случай ще е следното вкарваш два реда на първия пишеш 1 notebook All(Кат1) - PC(Кат2), а на втория 1 notebook All(Кат1) - Notebook(Кат3)
За да стане обаче всичко трябва да се направи в отделни колони, ето пример:

2014_01_25_213505.jpg


Тоест имаш два продукта с едни и същи имена обаче на различни редове на първия ред го вкарваш в PC на втория пропускаш PC и го вкарваш в Notebook
Давам пример в табличен вид защото XML-ла е по-трудно да се разбере принципа, но все пак зависи и как е конструиран самия XML
 
От: Проблем с Total Import Pro

Благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
За съжаление обаче при мен не се получават нещата. Това с PC и notebook го дадох само за пример. Като цяло един продукт може да присъства в различен брой категории и различен брой подкатегории. Полетата в xml-a са category_name и subcategory_name съответно за един продукт има следните примерни категории:

1.jpg

Опитах нещо такова, но без резултат:

2.jpg

Гледам, че при теб излизат категориите (cat1,cat2,cat3...), а при мен няма такава възможност. Да не би да е заради това?
 

Прикачени файлове

  • 1.jpg
    1.jpg
    150.3 KB · Преглеждания: 22
От: Проблем с Total Import Pro

Ако не ти е проблем прати линк към XML-ла,но кат гледам той е на една фирма за играчки за възрастни:) или бъркам,там няма оправия и аз съм се морил с тях ако е същото,просто така им е структуриран XML-ла,аз не можах да намеря начин да не се дублират продукти и други колеги имат този проблем с тях
 
От: Проблем с Total Import Pro

res.jpg


Ето това ми идва на акъла,но не съм го пробвал дали ще стане.
В стъпка 3 на импорта използваш функцията за обединяване на редове,като ги обединява по сериен номер в суб категорията,тоест обединява всичко еднакво и понеже под категориите са различни ги обединява с разделител "|",след което се използва функцията за разделяне по редове на под категориите.

В следващата стъпка се маркират как да ги вкара,мисля,че за този XML-ше изскочат към 7 под категории,аз съм дал за пример само 3,но ти ще видиш колко ще ти генерира сплита.
Може и да стане така,а може и да не стане:),друг вариант е да се възползваш от поддръжката на разработчиците,само,че трябвада си закупил модула директно от тях ше ти искат ID
 
От: Проблем с Total Import Pro

Пак съм аз :) Сега нова греда. Направих един импорт и мина без проблеми. Сега пробвах пак с вроти и търси несъщствуваща (с грешно име) таблица.

Notice: Error: Table 'test3.hj_import' doesn't exist
Error No: 1146
SELECT *, GROUP_CONCAT(`category_name` SEPARATOR '|') as `category_name` FROM `hj_import` WHERE `serial`='9992422' GROUP BY `serial` in /public_html/test3/system/database/mysql.php on line 50

Грешката ми я дава на трета стъпка. Обаче като махна merge-a и split-a не дава грешка.
Таблицата е oc_hj_import, а не hj_import. Незнам от къде и как я изгенерира тази заявка, а още по-странно ми е как при първия импорт знаеше правилното име на таблицата и не даде грешка. Някой да има идея?
 
От: Проблем с Total Import Pro

Щом става ще го тествам и аз на някой сайт и ще видя,така нищо не мога да кажа.
То ясно,че ги дава заради сплита,имай в предвид,че веднъж като му дадеш да ги запази и продължи и после,ако се върнеш стъпка назад и пак ги сейфнеш ше ги генерира двапъти следи горе примерната таблица какво ти е генерирало,винаги почвай от самото начало и не връщай назад,почвай от бутона Тотал импорт и след това само стъпка по стъпка напред без да пропускаш стъпки иначе може да станат грешки.
 
От: Проблем с Total Import Pro

Да, ясно е, че е заради сплита, но първия път мина. А и в случая гърми защото селектва не от където трябва. Т.е. проблема е "нещото", което генерира въпросната заявка select...from hj_import
 
От: Проблем с Total Import Pro

Намерих в /admin/model/tool/total_import.php, че точно в тази част липсва прехикса на базата за разлика от на всякъде в кода.

//get each of the adjustment values and concatonate
$sql = 'SELECT *, ';
foreach($adjustment as $adjust) {
$sql .= "GROUP_CONCAT(`".$adjust . "` SEPARATOR '|') as `" . $adjust . "`, ";
}
$sql = substr($sql, 0, -2);
$sql .= " FROM `hj_import` WHERE `" .$this->db->escape($common_field)."`='". $unique ."' GROUP BY `". $this->db->escape($common_field) . "`";
$query = $this->db->query($sql);

Добавих си го, сега не гърми за таблицата, но получавам "СТРАНИЦАТА НЕ БЕ НАМЕРЕНА !", което ми прилича на някакъв таймаут тък като ми го дава точно на 60-тата секунда.
 
От: Проблем с Total Import Pro

Сложи си това в началото на скрипта, ако е от това проблема разбира се.
Код:
ini_set('max_execution_time', 120); //120 seconds = 2 minutes
 
От: Проблем с Total Import Pro

Явно този начин на вкарване на продуктите прекалено натоварва сървъра и при мен ми дава таим аут,но въпреки това някак си ги вкарах първоначално,след това ги ъпдейтвах на порции по 1000 в стъпка 5 и не гърмеше нищо.
Първо вкарваш от 1 до 1000,после 1001 до 2000 и т.н.т.
Ако трябва си поиграй и с параметрите в php.ini в главната директория

2014_01_29_001031.jpg


Пак си има проблеми де,явно трее да се мисли друг вариант,проблема идва от това,че броя на продуктите е около 5000 общо с дубираните и много заявки се правят с тази функция, това можах да измисля само:)
 
Последно редактирано:
От: Проблем с Total Import Pro

Мисля,че намерих решение в стъпка 3 първо филтрираш продуктите които не са налични тоест in_stock съдържа N заявките намаляват и се оказва,че реално имаш към 700 налични продукта и всичко се импортва идеално.

2014_01_29_010441.jpg
 
От: Проблем с Total Import Pro

Да като ексклудна неналичните и при мен мина ;)
А защо моя импортер няма такава опция за брой продукти за импорт?

123.jpg
 
От: Проблем с Total Import Pro

Ами само така не се натоварва сървъра, ако беше VPS нямаше да има проблеми, а за това,че нямаш брой продукти предполагам си с по-стара версия
 

Горе