БГ мама се била разцепила???

От: БГ мама се била разцепила???

Общо взето си прав/а. Но има наистина интересни потребители, с които макар и виртуално е приятно да общуваш. С някои дори се запознаваш на живо. Странно, но факт. Въпросът е, че тези които ги правят женските форуми някак не знаят как да го правят. То или го правиш за пари, като старата мама, или го правиш про-боно и не се оливаш в рамките на един месец заради цикъла на някоя на модераторка, която е расла в дива нива. И в двата случая трябва да вложиш нещо повече от собственото си его. Тъпо е, защото междувременно тези, които се харесват си разменят координати и накрая всички отиват във ФБ или скайп.

п.п. Постът ми не е бил срещу Гагарин. Ако някак се вижда, че отговарям на нея, извинявам се, нещо не виждам как да пиша без да отговарям с цитат на някого.
 
Последно редактирано:
От: БГ мама се била разцепила???

Спокойно, никой няма да те обвини, че отговаряш срещу Гагарин. Но, ако си нямала време да разгледаш, тя отривисто защитава Алтернативата, поради което, го приеми като предупреждение, че ще ти се наложи, да комуникираш с нея, за да ти обясни, колко е яко там и че всъщност, ако не си от там или от някой женски форум, значи не можеш да си отгледаш детето и да сготвиш!

Аз пък се дразня на този вид Общества и съм го показала в предни мнения.
Защото също съм писала по форумИ- като започнах във Философски (забележи! без да се фукам, а просто от интерес и да развия стил на писане и общуване), и навсякъде също съм се срещала с хората от там, без да е задължително да са изрично жени.
В този ред на мисли ... ти като пишеш тук и нещо не ти харесва от "модерирането" и Модесите на някакъв си женски форум, по-добре там се опитай да ги провокираш, ако ти се занимава и имаш достатъчно свободно време, да отговаряш на сто поста в минута. Но от друга страна тук мястото е по-различно и за щастие по-приятно и няма проблеми с модерирането или налазването от недоброжелатели.
И така. Ако ти е приятно ще се радвам да си обменяме мнения за разни неща, но да се обсъжда великият отцепил се форум, малко се дразня вече.
Не щото завиждам, а защото не заслужава.
Що пък в мъжки форуми не се случват отцепничества? Тук някой недоволен може да пробва да направи Алтернативата-Отвръща на удара! (звучи музиката на Междузвездни войни естествено!)
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

И така. Ако ти е приятно ще се радвам да си обменяме мнения за разни неща, но да се обсъжда великият отцепил се форум, малко се дразня вече.
Не щото завиждам, а защото не заслужава.

Съгласна. Просто споделих мнение в тема, която видях, че е за това.
 
От: От: От: БГ мама се била разцепила???

Нищо общо с правилата. Правят си буквално каквото искат, според фазите на луната. Няма как да се посочи нищо конкретно, защото трият и местят на поразия и никой не може да им хване края. Всъщност е доста по-дълбоко и ако успееш да се зачетеш в хаотично наредените подфоруми може и да се сетиш. Става дума за нечувана елементарна недалновидност. Всичко е точно като на селски мач, както писах по-горе. Само публиката си е същата и всъщност само на нея се крепи това крехко нещо, но бързо го съсипват. Женските форуми са място, където разни жени си бъбрят. Тези, които се харесват могат да го правят и по ФБ, и по скайп, и по телефона. И всъщност нищо не им коства да го правят. Само че тези с платформите много бързо си мислят, че са им предоставили безплатен терен за парти и даже едва ли не потребителите са им на гости. Еми не е така. Трябва нещо много повече от предоставено място за да задържиш женска аудитория. Не сме чак толкова руси всичките.

Не ми достига времето да следя повече от 3-4 теми, но и на мен мен ми направи впечатление, че като че ли на места е прекалено модерирането. Макар че например в темата за алкохола и за женкарите, където съм се включила с някакво мнение по въпроса и опит, го намирам за уместно, че отделиха постовете за наркотици и метадонови програми, защото не желая да ги следя (нито личен, нито опит на близки имам с подобни неща, нито имам някакви интереси в тази насока). Не съм "разследвала" все още къде и какво са трили, затова не съм повдигала въпроса. Когато съм наясно, ще питам.
 
От: От: БГ мама се била разцепила???

Спокойно, никой няма да те обвини, че отговаряш срещу Гагарин. Но, ако си нямала време да разгледаш, тя отривисто защитава Алтернативата, поради което, го приеми като предупреждение, че ще ти се наложи, да комуникираш с нея, за да ти обясни, колко е яко там и че всъщност, ако не си от там или от някой женски форум, значи не можеш да си отгледаш детето и да сготвиш!

Аз пък се дразня на този вид Общества и съм го показала в предни мнения.
Защото също съм писала по форумИ- като започнах във Философски (забележи! без да се фукам, а просто от интерес и да развия стил на писане и общуване), и навсякъде също съм се срещала с хората от там, без да е задължително да са изрично жени.
В този ред на мисли ... ти като пишеш тук и нещо не ти харесва от "модерирането" и Модесите на някакъв си женски форум, по-добре там се опитай да ги провокираш, ако ти се занимава и имаш достатъчно свободно време, да отговаряш на сто поста в минута. Но от друга страна тук мястото е по-различно и за щастие по-приятно и няма проблеми с модерирането или налазването от недоброжелатели.
И така. Ако ти е приятно ще се радвам да си обменяме мнения за разни неща, но да се обсъжда великият отцепил се форум, малко се дразня вече.
Не щото завиждам, а защото не заслужава.
Що пък в мъжки форуми не се случват отцепничества? Тук някой недоволен може да пробва да направи Алтернативата-Отвръща на удара! (звучи музиката на Междузвездни войни естествено!)

Едва ли някой, освен теб, Касиопея, си е помислил, че в поста си визира мен - аз не съм модератор най-малкото: "п.п. Но очевидно вие сте от врагините на техния форум. И неправилно сте решили срещу Гагарин да се изправите. Ако нямате совалка конструирана от Айрънмен и търпение придобито от д-р Хаус и Йода."

Не се сещам с какъв ник е Изабела, но предполагам, че е напълно наясно колко пъти се е случвало да давам съвети на други потребителки относно храненето и отглеждането на деца в бг-мамма и бул-мамма. Ако има желание, може да провери и тук. Но най-добре да провери твоите постове. От всичкото ти писане лъха на алогичност, неуравновесеност, непоследователност и обсесия от собственото ти "Аз". Все още си нов потребител. Няма да гадая след колко време на всички ще им писне и защо във всички предишни форуми все не си била доволна от престоя си след известен период от време. Обикновено в такива случаи се оказва, че на кривата ракета космоса й пречи.

Колко точно е адекватно по скалата от 1 до 10, мнение от типа "стига се си говорили за разцепването на някакъв форум" в тема за разцепването на този форум? И някой всъщност кара ли те да участваш в тази тема? Последното е риторичен въпрос.
 
От: БГ мама се била разцепила???

Не съм чел всичко дотук, но мисля, че няма значение форума каква насоченост е, дали мами или предприемачи или хамали, загуби ли си смисъла като форум, тоест свободното изразяване и собствено мнение, се губи чара и губи и потребители, разбира се това е само мое мнение и усещане за форум
 
Re: От: БГ мама се била разцепила???

Покрай тази тема имам чувството, че част от БГ мама са се пренесли в този форум.

Това е добре от една страна, ако е така де. :) Дано повече се пренесат тук, за да може да стане общността по-голяма и цветна. ;)
 
Re: От: БГ мама се била разцепила???

Това е добре от една страна, ако е така де. :) Дано повече се пренесат тук, за да може да стане общността по-голяма и цветна. ;)

От друга страна този форум се нуждае от таргетирани потребители. Такива, които ще бъдат активни в "Пазара" или полезни в другите специализирани секции. От лаладжии, който да пълнят off topic-а голяма файда няма - това го има в почти всички останали форуми. А от новорегистрираните потребители без да знам от къде идват забелязвам, че повечето нямат предприемачески интерес.

Мъсълта ми е качеството, за сметка на количеството.
 
Има нужда от потребители, които да се учат. Колко хора с желание за правене на пари онлайн познаваш. Да, и аз така си помислих....малко са. ;) В пазара няма кой да е полезен, там идват продават и излизат. Точно в пазара не знам как прецени, че някой ще ти е полезн, ама щом казваш. :) Явно са ти помагали там.

Офтопикът и сега се пълни и ако не си заблязал с доста интересни теми, които помагат доста. Не си много прав, защото всяко общество има нужда от нова кръв, която да влиза в редиците и да се "зарибява" с това, с което обществото се занимава. Не мислите повърхностно. Качеството се съждава тук, ако и това ти е убегнало като момент, защото едно 90% от хората, които влизат тук нито са на твоето ниво, нито на по-ниското, а са малко след началото. Ох, бате, защо ме караш да пиша неща, които все едно не знаеш. :)
 
Има нужда от потребители, които да се учат. Колко хора с желание за правене на пари онлайн познаваш. Да, и аз така си помислих....малко са. ;) В пазара няма кой да е полезен, там идват продават и излизат. Точно в пазара не знам как прецени, че някой ще ти е полезн, ама щом казваш. :) Явно са ти помагали там.

Офтопикът и сега се пълни и ако не си заблязал с доста интересни теми, които помагат доста. Не си много прав, защото всяко общество има нужда от нова кръв, която да влиза в редиците и да се "зарибява" с това, с което обществото се занимава. Не мислите повърхностно. Качеството се съждава тук, ако и това ти е убегнало като момент, защото едно 90% от хората, които влизат тук нито са на твоето ниво, нито на по-ниското, а са малко след началото. Ох, бате, защо ме караш да пиша неща, които все едно не знаеш. :)

Моля, не чети между редовете:
Такива, които ще бъдат активни в "Пазара" ИЛИ полезни в другите специализирани секции.

Между думичките активност и полезност има огромна разлика и аз съм ги употребил уместно. Ти как си ги прочел е отделен въпрос...

"Нова кръв" е изключително важно да има във всяко общество/форум и да се "зарибява" по предмета на форума. Не знам как реши, че говоря за друго. Даже съвместната рекламна кампания, която се направи за този форум беше една чудесна идея за привличане на вниманието. Но тази кампания беше таргетирана, с конкретни послания и идеи свързани със спецификата на това общество, чиято основна цел е да прави пари.

Нямам нищо против off topica, пак не си разбрал правилно. Там наистина има много полезни неща, но той по нищо не отличава този от останалите форуми в нета. Далеч по-важно е според мен "новата кръв" да се насочва в други секции, дори с понякога болезнено тъпи и елементарни въпроси, но все пак да показва интерес. С трупане на мнения в off topica не може да ме убедиш, че тези хора(новите потребители) се вълнуват от нещо повече освен приятно чатене и губене на свободно време.
 
И така да е. Къде може да са полезни като туко що да дошли и се запознават с материята? Идеята е ние да ги накараме да са полезни, а не те да си блеят тук. Едната от мацките вече създава съдържание и и се плаща за това. Скоро мога да се обзаложа, че и блог ще има.

Кампанията бе добре направена от гледна точка да се привлекат качествените хора, тези с желание да са нещо повече от драскачи по форумите - потенциални драскачи на някоя партия. :) Примерно. :) Абе гледайки нашия офтопик и този на другите форуми, аз намирам разлика. Малко по-смислени неща има. Влез в някой тин форум и гледай за какъв офтопик става дума. ;) Изключвам тъпите теми на Леонида, явно без тях няма да минем. ;)

НО така се разраства дадено общество, като привлича хора и нови и нови....иначе все тази. Да чакаш някой с такъв интерес, да....печелишва стратегия....но се мисли и извън това. ;) А мога ли да те обедя в това, че много преди да минат в другите теми, са минали през офтопика, като там да били най-силни, а в последствие и в по-интересните теми от форума. ;)
 
Виж, аз акъл не искам да давам на никого, нито пък да влизам в излишни полемики. Мисълта ми беше, че е хубаво да има наплив на нови хора, но е добре тяхната енергия да се насочва в правилната посока.

Иначе да, хората са различни и развитието им протича по различен начин.
 

Горе