Adsense на сайт за снимки

pst

Member
Здравейте, сигурно има писано по темата, но не можах да открия.
Имам въпрос, дали е позволено да се слага Adsense на сайтове за снимки (пр. забавни, пейзажи и тн.) но само снимки, тоест нещо като галерия, няма да има текстово съдържание, като статии и тн.
Благодаря за отделеното внимание!
 
От: Adsense на сайт за снимки

По принцип може, но поне заглавия им слагай някакви.
Ако тези снимки не са твои - трият ги, ако са в блогспот,
независимо дали си на собствен домейн там
или пък наказват сайта в сърча, ако е на собствен хостинг.
Особено разните там смешни снимки и сайтове.
Скоро имаше за тях тема тук.
При мен също имаше подобен проблем с някои снимки.
 
От: От: Adsense на сайт за снимки

По принцип може, но поне заглавия им слагай някакви.
Ако тези снимки не са твои - трият ги, ако са в блогспот,
независимо дали си на собствен домейн там
или пък наказват сайта в сърча, ако е на собствен хостинг.
Особено разните там смешни снимки и сайтове.
Скоро имаше за тях тема тук.
При мен също имаше подобен проблем с някои снимки.

Ами ако слагаме източник? Тоест, ако събирам снимките от google image или facebook? Ако ги напиша като източник, това реша ли ми проблема?
 
От: Adsense на сайт за снимки

Ако е за енг шанса да гръмнеш е около 90%, ако е за бг около 70%. Адсенс имат изрично условие да не се слагат реклами на сайтове без съдържание. Може да оцелееш и няколко месеца, а може и повече, но си с единия крак в бана.
 
От: Adsense на сайт за снимки

Това не е вярно. http://snimki.info/ този сайт го знам от години. Бан няма.

То има маса сайтове дето явно нарушават правилата, ама не ги банват. Това нищо не значи, обаче. Като не ми вярваш на мен, напиши в гугъл "funny pictures" примерно и напиши после тука колко от първите 30 резултата ползват адсенс.
 
От: Adsense на сайт за снимки

Нз просто е странно сайт който прави трафик да го оставят , а да банват новите сайтове. Иначе и аз чух че са баннали няколко с картинки. Но дали е било заради самите картинки или просто някой е репортвал не се знае. Риск има , просто нз дали е в такива проценти големи както ти каза.
 
От: Adsense на сайт за снимки

Нз просто е странно сайт който прави трафик да го оставят , а да банват новите сайтове. Иначе и аз чух че са баннали няколко с картинки. Но дали е било заради самите картинки или просто някой е репортвал не се знае. Риск има , просто нз дали е в такива проценти големи както ти каза.

Не са няколко сайта. За бг незнам как е в подробности, но като ни удариха нас, затриха хиляди акаунти за една вечер. Беше си масова сеч... И ни закриха само заради картинките. То си и пишеше де.... Сайтове без съдържание ала бала...
 
От: Adsense на сайт за снимки

А сега с какво монетизирате сайта за картинки ? И по добре ли е от адсенса ?

Няма по-добро от адсенс за жалост. Някой с алтернативни платформи опитаха, но повечето са зарязани. Тея дето имат органик трафик се мъчат, тея дето са с фейсбук и подобни зарязват и почват нови с текстово съдържание някакво.
 
От: Adsense на сайт за снимки

Adsense с две ръце, ако овладееш техниките... има много сайтове за снимки, комикси и т.н., които са бъкани от реклами на Гугъл... това, какво може и не може и какво се прави в действителност за различни понятия... ;)
 
От: Adsense на сайт за снимки

За да не отварям нова тема ще питам тук:

Колко според вас е минималното текстово съдържание на страница, за да не се нарушава правилото на адсенс?
50 - 100 думи достатъчни ли са или повече?

Има ли значение дали целият сайт е само за снимки (типичните сайтове за снимки с трафик от ФБ), или сайтът си има статии и т.н но има и страници само със снимки? Втория вариант предполагам пак е в нарушение?
 
От: Adsense на сайт за снимки

100-на думи коментар към снимката в голяма част ти гарантира, че няма да гръмнеш. Ако акцентираш, че сайта ти е за фън картинки увеличаваш шанса за бан, ако сайта е за факти примерно, подкрепени с картинки, шанса да изгориш е минимален.

Преди да зарежа "бизнеса" имах сайт за вицове. Всеки виц го подкрепях с картинка, че да имам какво да пускам във фейсбук, като нито един виц не беше уникален и всички картинки ги бях събрал от където намеря. Сайта изкара 5-6000 евро за 2 месеца, фейсбук свали рича драстично и зарязах всичко. Сайтчето все още е онлайн и дори предупреждение, че нарушавам нещо не съм получил. Въпреки че доста специалисти твърдяха, че бързо ще ме баннат заради копираното съдържание. крадените снимки и малкото текст....

Моя съвет към всички, които се занимавате с адсенс е да имате много акаунти и да пръскате всичките си сайтове между тях. Като естествено внимавате да не ви свържат акаунтите.


За да не отварям нова тема ще питам тук:

Колко според вас е минималното текстово съдържание на страница, за да не се нарушава правилото на адсенс?
50 - 100 думи достатъчни ли са или повече?

Има ли значение дали целият сайт е само за снимки (типичните сайтове за снимки с трафик от ФБ), или сайтът си има статии и т.н но има и страници само със снимки? Втория вариант предполагам пак е в нарушение?
 
От: Adsense на сайт за снимки

Не виждам да има проблеми, проблемите винаги идват ако правиш големи суми и те режат, за 1 - 2 лева или евра на ден карай спокойно
 
От: Adsense на сайт за снимки

Добре де как ще има проблем като 9gag * само картинки и гифчета * има адсенс и е един от най-посещаваните сайтове в света ?
 
От: Adsense на сайт за снимки

Благодаря за отговорите!
По принцип аз имам в предвид сайт, който не е за забавни снимки и т.н., има си статии, полезно инфо, но има и страници, в които има само снимка и характеристиките на продукта от снимката между 50 и 100 думи. Но по вашите отговори съдя, че не би трябвало да имам проблем.

Добре де как ще има проблем като 9gag * само картинки и гифчета * има адсенс и е един от най-посещаваните сайтове в света ?

Да, може и да има не наказани сайтове, но има и много такива, които са наказани. Има го и написано в правилата на адсенс, но нямах идея колко е трябва да бъде текстовото съдържание, за да мине за достатъчно.
Иначе специално в 9гаг сега видях, че има доста коментари на всяка снимка, може и това да спасява положението до някъде, а може и просто да не им е дошъл момента..
 
От: Adsense на сайт за снимки

Благодаря за отговорите!
По принцип аз имам в предвид сайт, който не е за забавни снимки и т.н., има си статии, полезно инфо, но има и страници, в които има само снимка и характеристиките на продукта от снимката между 50 и 100 думи. Но по вашите отговори съдя, че не би трябвало да имам проблем.



Да, може и да има не наказани сайтове, но има и много такива, които са наказани. Има го и написано в правилата на адсенс, но нямах идея колко е трябва да бъде текстовото съдържание, за да мине за достатъчно.
Иначе специално в 9гаг сега видях, че има доста коментари на всяка снимка, може и това да спасява положението до някъде, а може и просто да не им е дошъл момента..

в 9гаг повечето снимки нямат коментари . в едната секция Fresh* е само за нови снимки ... току що качени :) Няма как да не им е дошло времето с толкова много посещения и при все, че са от толкова много години :) ... Ако щяха да ги спират, сега щяха да са спряни :)
 
От: Adsense на сайт за снимки

Не гледай на големите в канчето! Те се движат по съвсем други правила. Това което важи за простолюдието, в никакъв случай не важи за големите сайтове...


Добре де как ще има проблем като 9gag * само картинки и гифчета * има адсенс и е един от най-посещаваните сайтове в света ?
 
От: Adsense на сайт за снимки

Адсенс на сайт за снимки си е рисковано, и по принцип тук въпросът е не "дали" а "кога". А що се отнася до примера: адсенс на сайт за вицове+снимки, това не е чак толкова рисковано, колкото някой "разбирачи" смятат.

biaaro е прав, големите сайтове работят по други правила с Адсенс, не се водете от тях и не ги гледайте какво правят.
 

Горе