Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

snux

Well-Known Member
Все повече започвам да се удивявам от глупостите, които могат да ни се предложат в така милата ни Родина.
След дълги размисли и сметки, решихме да запишем детето да учи във Френски Лицей СОФИЯ - ВИКТОР ЮГО с надеждата да му дадем добър старт и спестим част от ситуациите, случващи се в родните учебни заведения. Годишната такса от 10 000 лева се виждаше малко непосилна, но все пак за благото на детето се искаха някои саможертви. Всичко изглеждаше супер - обучението е по френски модел, признато от Френското Министерство на Образованието и подготвя за Диплома за средно образование, уроците потичат на Френски всичко, за което може да си мечтае едно българско училище. Наистина училищата ни има какво да научат и копират от там.
И всичко изглеждаше много добре до началото на месец Декември, когата детето се прибра с въшки :oops: Помислихме, че е нормално - всеки е имал въшки, все пак е дете и може да ги е лепнало откъде ли не. За няма и 2 дни, с помощта на съвременната химия я изчистихме от всички въшки и гниди. Съответно дойдоха празниците и коледната ваканция и така и не се стигна до ходене на училище отново. Новата година дойде, а с нея и новите изненади. Бяха нужни само 3 дни на училище за да се прибере отново с въшки :shock: Съответно процедурата беше вече ясна - аптека, препарати, пощене, пране и естествено обработка и на моята коса. И тук започнаха вече да възникват въпросите откъде пък може да идват тварите. Местата не бяха много - детския клуб или брат й, който също ходини, но в друго училище. При сина ми нямаше нито една въшка, но тях ги проверяват редовно. И за момент не се бяхме усъмнили за елитния Френски Лицей. Съответно може да се досетите какво стана след като детето отиде отново на учлище - поредната нощ изпълнена с пощене и миене :mad:
На следващия ден директно се свързахме със секретарката в учебното заведение, която ни съобщи, че е дискриминация да проверяват децата за въшки и че е можело само да пишат имейли на родителите от октомври до сега :shock: След тези думи направо полудях. Но се оказва, че в елитният Френски Лицей 5 месеца децата си развъждат въшки и никой не прави нищо по въпроса за да се отстрани. Що за глупост е това? :shock:
Съответно днес 07. Февруари (5 месеца по-късно) детето отново се прибра въшлясало :cry: и вече се чудя към кого да се обърна за някаква реакция - ХЕИ :?: Сблъсквали ли сте с подобен проблем? Всичко ли в БГ трябва да се побългарява с цел правене на пари :(
Преди не ни пускаха в училище и правеха проверки на вратата, каква дискриминация какви 5 лева :cry:
 
Последно редактирано:
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

пусни сигнал до РИОКОЗ
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Обади се на Господарите и направете едно предаване да се посмеем :)
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Дано Кулайс види темата, че и той се е засилил да праща детето си в "елитно" училище. :lol:
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Дано Кулайс види темата, че и той се е засилил да праща детето си в "елитно" училище. :lol:

:-o:-o И е точно либерал-олигофренско това училище:

която ни съобщи, че е дискриминация да проверяват децата за въшки и че е можело само да пишат имейли на родителите от октомври до сега

:lol::lol::lol:
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

На Запад от известно време е навлязла практиката въшките в училище да се игнорират, защото "били неприятни, но не причиняват вреда" :confused:
Ако пуснете в гугъл "head lice school policy" ще видите, че в много от щатите политиката да се не се пускат ученици с гниди или въшки е отменена през последните 2-3 години, във Франция това се наблюдава още по-отдавна. Четох, че на места училищата даже не са задължени да уведомят родителите, ако имат случаи на въшки.
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Хахаха французите явно пак налагт мода. Както е било през ренесанса. Не са се къпали, но са ползвали парфюми :lol:

С нетърпение чакм сина ми да порасне и да го пратя в елитно училище за да стане мизерник...
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Хахаха французите явно пак налагт мода. Както е било през ренесанса. Не са се къпали, но са ползвали парфюми :lol:

С нетърпение чакм сина ми да порасне и да го пратя в елитно училище за да стане мизерник...

Въшлив мизерник :-o
 
Пратиго в НЕ елитно, да влизат наркодилрите и техни хора в междучасието, ако не си купува наркотици да му взимат парите без нищо... :) Моето беше уж с изнесени паралелки като на нпмг по времето което учих и от японското посолство ни бяха подарили компютри 486 който ги откраднаха на втората година и две години имахме часове по информатика на 1 правец 16

Където ми е преподавал не заинтересован учител да си върши работата нищо не знам ... като учил съм втори език немски - даже cv като си попълвал не съм го вписвал този немски за да не срамувам - добре че профила ми беше интересен и ме бяха пращали на английски да го знам преди да вляза (затова съм за частните училища - там ще ти накарат детето да учи - надявам се при по високо заплащане да са заинтересувани да си вършат работата - с някаква вероятност да не стане но като плащам ще си търся правата или ще си търся друго )

@ snux - трябва да изискаш взимане на мерки - тази тема е добро начало да се знае за проблема...

ПП незнам дали ще помогне но поеденичното спасяване но някакъв репелент от типа аутан да годни насекомите не би ли помогнал поде да я предпазиш донякъде докато се намери трино решение...
 
От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Пратиго в НЕ елитно, да влизат наркодилрите и техни хора в междучасието, ако не си купува наркотици да му взимат парите без нищо... :) Моето беше уж с изнесени паралелки като на нпмг по времето което учих и от японското посолство ни бяха подарили компютри 486 който ги откраднаха на втората година и две години имахме часове по информатика на 1 правец 16

Където ми е преподавал не заинтересован учител да си върши работата нищо не знам ... като учил съм втори език немски - даже cv като си попълвал не съм го вписвал този немски за да не срамувам - добре че профила ми беше интересен и ме бяха пращали на английски да го знам преди да вляза (затова съм за частните училища - там ще ти накарат детето да учи - с някаква вероятност да не стане но като плащам ще си търся правата и да трябва да търсиш по добро )

@ snux - трябва да изискаш взимане на мерки - тази тема е добро начало да се знае за проблема...

ПП незнам дали ще помогне но поеденичното спасяване но някакъв репелент от типа аутан да годни комарите не би ли помогнал поде да я предпазиш донякъде докато се намери трино решение...

Куулайс моя от сега се учи да бъде от тея дето взмета парите. Препочитам го гаменче пред това да бъде овца
 
Re: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въш

Куулайс моя от сега се учи да бъде от тея дето взмета парите. Препочитам го гаменче пред това да бъде овца

Аз нали ти написах как едно такова гаменче дошло да ни иска парите в класната стая 6 човека (всичките присъстващи момчета от общо 8 в паралелката) го направихме крив (не можеше да ходи опираше се по стени като си тръгна - най малко комоцио), а следащия взимаш пари яде бой с крака от стол от двама от другия клас :) Ще набие на един ще изкочат двама въоръжени и ще му платят с лихвите :) въобще не ни притесняваше че гаменчето движи с квартални наркодилърчета и после трябваше са се разправяме и стях (поне 4ма от тези 6 не ни притесняваше)

Нали знаеш че няма вечно да си там ако не го научиш да му работи мозъка (тряба да си слуша учителите и да учи за да се появят сътоветните невронни връзки - с неучене не се появяват) му намаляваш шанса да взима големите пари... дори и да му оставиш наследство с липсващи синаптични връзки да го управлява умно (с умение) шанса му е малък да успее да го запази за следващото поколение...

В казармата няма да го научат как да запазва и умножава парите и да ги предаде на следващото поколение:)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Идеятя е да не се притеснява когато е сам. А не да е силен само с други.

А за наркотиците повярвай в елитните училища осбено след 8 клас са много повече от всяко друго. И самите ученици са дилъри. Пари да ми дават не бих пратил детето си на такова място.
 
Сам срещу много само на филм :) и за каратето ми бях написал че се отказахме като помощник инструктора на едно приятелче кафяв колан щеше да взима черен го бяха набили в една дискотека (беше труден за рисуване) и бяха споменал и случай (в поста ми за оцеляване) в който един леко пънличък (леко дебел) образ в по късните ми студентските ми години на едно излизане разби бутилка флирт ((те са от дебело стъкло - може да убият човек) в главата на 120 килограмов напомпан мутраген който беше дошъл да му ги говори някакви (да се прави на отворен) след което си тръгна без никой да му каже копче ... Ако ги изправиш един срещу друг не би му дал шанс никога, мутрагена беше самоуверен и отворен и се строполи без да разбере от къде му е дошло :) този с бутилката можеше да кажеш че флегматичен дебелак :) ама случката е на негова територия (маса) и бутилката му беше под ръка :) После се бъзикахме с него дълго време че пред бутилката флирт всички са равни :)

Имам на предвид че научиш ли го да е агресивен (да бъде от тея дето взмета парите - както сам казваш) дори и да е много як ако е прекалено самоуверен, рано или късно ще си изпати от някой със силен инстинкт за самосъхранение като онзи ще е в защитна страна и ще е в правото си или от групичка която се защитава :) Напарави го нормален гледай да е в училище в което се учи и да си учи (много важно) и само добави с инстинкт за самосъхранение и да са брани неговото си (на всяка цена) без да посяга на чуждото ще му достатъчно за старт в живота...

Казах че въпроса как да си опазим децата от наркотиците е обсъждан в приятелски семейства един от изводите е частно училище зад стени с охрана + следобедна занималня в училището за социални контакти и минимален контакт с улицата в София... и ми харесва едно в Банкя , отделно че според мен Банкя е топ мястото живеене в София... което допълнително би намалило контакта със софииската улица (стига да успея да си го позволя един ден да живея там) Единствено друго условие за частното училище е да ги карат да си учат да имат заинтересовани учители да си вършат работата...

Противници на частните училища ще кажат ама то там децата на тези който имат пари и разправят че можели да си купят учителите (да напълно е възможно да има и такива училища с такива ученици и ще гледам да избегна такова частно училище за мен ученето е на първо място и това ще ми е критерия не го ли изпълняват не е за мен... Лошото е че не мога са си позволя за момента такова в чужбина с пансион ако нито едно от българските не става...
 
От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Противници на частните училища ще кажат ама то там децата на тези който имат пари и разправят че можели да си купят учителите (да напълно е възможно да има и такива училища с такива ученици и ще гледам да избегна такова частно училище за мен ученето е на първо място и това ще ми е критерия не го ли изпълняват не е за мен...

Такова беше положението преди 15 години, вече не е така. В момента в голяма част от децата в частните училища са от семейства с добри родители с прилични заплати, които държат на доброто образование и смятат, че държавните училища такова не могат да осигурят. Аз все още не съм привърженик на частните училища (сигурно защото имахме късмет с училището на детето), но поне този аргумент не го смятам за валиден.

Идеятя е да не се притеснява когато е сам. А не да е силен само с други.
А за наркотиците повярвай в елитните училища осбено след 8 клас са много повече от всяко друго. И самите ученици са дилъри. Пари да ми дават не бих пратил детето си на такова място.

Този извод от преки наблюдения ли е или от агенция ЕЖК (Една Жена Каза)? И аз съм чувала такива неща, но не съм ги виждала. Всички елитни гимназии не мога да огрея, но през последната година всяка вечер се мотая около СМГ и там такова нещо не съм видяла, въпреки че съм се оглеждала :wink:
 
От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

...бъзикахме с него дълго време че пред бутилката флирт всички са равни :)

...

Само да уточним, всички са равни пред празна бутилка флирт :)
При пълна бутилка няма ефекта "ТРУПУЛЯС"
Някакви физични закони явно, пълна бутилка се троши при удар в глава, празна бутилка троши глава и остава здрава :)

п.п. Уточняването се прави с цел здравеопазване и превенция на тъпи ситуации :)
 
От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

пусни сигнал до РИОКОЗ

Ходихме до ХЕИ и отговора беше, че там е френска територия и нямат право да правят проверки :oops:


Обади се на Господарите и направете едно предаване да се посмеем :)

Дъщерята на Марчето май учи там и малко ме съмнява да се набутат


@ snux - трябва да изискаш взимане на мерки - тази тема е добро начало да се знае за проблема...

ПП незнам дали ще помогне но поеденичното спасяване но някакъв репелент от типа аутан да годни насекомите не би ли помогнал поде да я предпазиш донякъде докато се намери трино решение...

Нищо не помага, тъкмо ги махнем и след няколко дни хайде пак :( Варианта е масова чистка или друго училище
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Признавам си, тази тема ме втрещи!

Но се изненадвам и на вашата упоритост, детето да е във Френски лицей (както подразбирам е момиче и сигурно го и подстригвате много късо!) за сметка на здравето му. Утре ще пламне Хепатит и разбирате ли колко е сериозно това, да не се сигнализира?!
Преместете детето за негово добро.

Наредба № 17 от 13 юли 1994 г. за ограничаване на въшливостта

Държавен вестник брой: 61

Година: 1994

Орган на издаване:

Дата на обнародване: 15.04.2004

Р а з д е л I
Мерки за ограничаване на въшливостта

Чл. 1. С тази наредба се уреждат мерките за ограничаване на въшливостта в Република България предвид здравната значимост на въшките като кръвосмучещи ектопаразити, които могат да пренасят заразата на петнистия и възвратния тиф.

Чл. 2. Хигиенно-епидемиологичните инспекции (ХЕИ) организират, ръководят и контролират дейностите по ограничаване на въшливостта в облсужваните от тях региони.

Чл. 3. Медицинските специалисти, работещи в кабинетите и амбулаториите на здравните заведения, осигуряват извършването на:
1. прегледите за опаразитеност на гражданите, потърсили консултация и медицинска помощ, при конкретни оплаквания на опаразитеност или съмнение за такава;
2. прегледите за опаразитеност на членовете на семействата, в които са открити опаразитени лица;
3. консултирането на родителите, открили въшки или гниди на въшки при техните деца.

Чл. 4. Медицинските директори на стационарните здравни заведения възлагат със заповед извършването на прегледи за опаразитеност на постъпващите за лечение граждани с последващи обработки на откритите опаразитени лица.

Чл. 5. Медицинските специалисти от детските ясли и градини, а ако няма такива, детските учителки извършват всеки ден прегледи за откриване на опаразитени деца и съдействат за тяхното обезпаразитяване.

Чл. 6. Медицинските специалисти, обслужващи социалните домове (за деца с психични и физически недъзи и за възрастни), извършват всяка седмица прегледи за откриване на опаразитени лица и осигуряват тяхното обезпаразитяване.

Чл. 7. Медицинските специалисти, обслужващи училища с ученици от I до IV клас, съвместно с педагозите извършват ежеседмични прегледи за откриване на опаразитени деца от тези класове.

Чл. 8. Медицинските специалисти, обслужващи учебно-възпитателните заведения извън посочените в чл. 5, 6 и 7, съвместно с педагозите от съответното заведение организират и провеждат всеки месец прегледи за опаразитеност на учениците.

Чл. 9. Лицата, опаразитени с въшки или гниди на въшки, не се допускат в детски и ученически колективи.

Чл. 10. Всеки медицински специалист съобщава писмено в съответната ХЕИ броя на откритите опаразитени през месеца лица в срок до 5-о число на следващия месец.

Чл. 11. Хигиенно-епидемиологичните инспекции съобщават в Националния център по здравна информация броя на откритите опаразитени през месеца лица в срок до 10-о число на следващия месец.

Чл. 12. Всеки медицински специалист, когато открие масова опаразитеност в даден район (детски и ученически колективи или семейства с повече от две опаразитени лица), съобщава за това в срок до 24 часа писмено в ХЕИ, като посочва името и адреса на опаразитените лица.

Чл. 13. Медицинските специалисти от здравните заведения съвместно с ХЕИ извършват проучвания и анализират данните за въшливостта и изпълнението на провежданите мерки за ограничаването й.

Чл. 14. Ръководителите на стационарните здравни заведения, детски ясли и градини и социалните домове предвиждат ежегодно в бюджетите на съответните заведения средства за снабдяване с инсектицидни (противовъшкови) препарати.

Чл. 15. Ръководителите на учебно-възпитателните заведения организират провеждането на системна възпитателна работа по проблемите на въшливостта и съдействат на здравните специалисти при извършването на прегледите за опаразитеност.

Чл. 16. Ръководителите на здравните и учебно-възпитателните заведения търсят съдействието и помощта на държавните, стопанските и обществените организации и съюзи и гражданите при провеждането на мерките за ограничаване на въшливостта.

Чл. 17. Хигиенно-епидемиологичните инспекции провеждат насочена здравна просвета сред населението по въпросите на въшливостта.

Цитирам тази наредба, защото може да ги съдите и да искате и обезщетение!
 
  • Like
Реакции: snux
От: От: Re: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въш

ха-ха "Френска територия"?! WTF? А искат ли българско меле по балкански тертип?! :twisted:

/ето защо ни е нужна армията, ама нейсе!/


Това какво означава? Че детето ви е френски гражданин/ка и ако във Франция закона позволява да се развъждат въшки, значи не може да им се прави забележка?

Някой яко ви е плъзнал по пързалката. Говорете с адвокат и Министерство на здравеопазването. Ако искате с Министерство на външните работи, да им назначи проверка.
И не се шегувам! Също така до Омбудсмана пишете. Успех!
 
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

Тази наредба е отменена, понеже не мога да пусна линк, пуснете в Гугъл "наредба за отмяна на наредба № 17 ОТ 1994 Г."

Ама името на тази наредба "против въшливостта" е направо убийствено :-o
 
Последно редактирано:
От: Френски Лицей СОФИЯ - Как за 10 000 лева годишно може да си спечелите въшки

И да е отменена не може да няма наредба и закон за здравеопазването.
Вие, ако не искате аз утре ще проверя. В такава институция работя, но до сега такъв случай и жалба не е имало. За това написах, да се оплачат на Омбудсмана, той трябва да насочи по компетентност, без оглед на малоумното обяснение за "френската територия"! Значи като отида в китайски ресторант съм на китайска територия, така ли? Или в Ирландска кръчма, съответно на ирландска??? :-o
 

Горе