АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А кой? Ти ли? :) Просто има хора с по-правилна преценка на някои неща от други хора. То каквото ще става ще става.

И моята оценка, не е важна - не взимам решението нито някой се допитва до мен, но .....

Вова до преди 1 година контролираше на 100% Украйна икономически и политически, сега се бори да завземе една част - вярно най богата част .... до скоро украйнците, нямаха кръвен враг в лицето на рашките - та на тази база ескалация да не казвам война ще навреди и на двете, но на рашките най-много те имат много да губят! Не случайно пише Федерация, а не Република Русия .... Когато Путин му се до иска официално да влезе това ще е равно на тоталната икономическа изолация, Не ти ли прави впечатление с всяка нова ескалация, изолацията става все по-голяма и по-голяма! За Путин всичко е огледала и пушек, богатите републики колко ще търпят тази изолация и губене на всякакви ползи - давам ти една Татарстан богата на всичко мислиш, че като дойде Видов ден няма се цепят. Путин, губи адски много и ако не спре ескалацията на на минутата рисковете за Русия ще растат главоломно - вижда се какво девалвира рублата с повече от 13% за 2 месеца, въпреки действията на РЦБ ..... икономически имат адски много да губят и това губене почна от миналата година ...
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Смятам си достатъчно интелигентен за да разбереш, че политик врял и кипял като Путин би си позволил подобно изказване. А ако все пак си повярвал не говори добре за теб :)
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И на чехите им писна от лъжливата пропаганда:

"Над половината от населението на Чехия се отнася със симпатия към руския народ, а 3/4 от чехите "биха гласували за Владимир Путин на изборите", сочи допитване, извършено от чешкия парламентарен интернет портал "Парламентарни страници". Според аналитиците това показва "умората" на чешкото общество от антируската пропаганда и стремежа на чешкия народ да бъде спряно противопоставянето с Русия."
:D
Бумерангът в действие.
Чехите мразеха СССР и руснаците, заради събитията през 1968 година.
За да се обърне това, мечтания и бленуван ЕС, възторжено приет първите години (когато повечето чехи набързо "забравиха" руския език и се кълчеха на английски) - заради наливаните пари, се е провалил с гръм и трясък...
Май само политиците в Брюксел не си дават сметка какво се случва в Европа.
Войнович:

Да го е казал за пари - разбирам.
Ако го е казал по убеждение, е пълен глупак.

девалвира рублата с повече от 13% за 2 месеца, въпреки
За бъдещите 50 години това е бял кахър. Не всичко е икономика и финанси. При боевете на Шипка, ако мислеха, че ще умрат, трябваше да отстъпят...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Вискярски, не виждаш ли иронията Войнович е награден именно от Путин, че Войнович е дисидент е ясно - но колко дисиденти са наградени от Путин!
Не бих заложил, че като съм вече пенсия Русия, ще е същата територия! Тук не говорим за Сталинградската обсада - света е прекалено интегриран икономически и една изолация ще има жестоки последици!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мислиш ли, че тези "санкции" ще издържат след приключване патардията в Украйна? Което очаквам да се случи преди Коледа.

Тези санкции са от безсилие да се предприемат адекватни мерки. Да има действие, вместо бездействие. До лятос всичко ще е забравено. Като изключим населението на Украйна.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мислиш ли, че тези "санкции" ще издържат след приключване патардията в Украйна? Което очаквам да се случи преди Коледа.

Тези санкции са от безсилие да се предприемат адекватни мерки. Да има действие, вместо бездействие. До лятос всичко ще е забравено. Като изключим населението на Украйна.

Вискяре, то и да стане един домат има технологично време, та със санкциите същото, а и всичко зависи дали на Путин ще му дойде акъла в главата или ще си изпее лебедовата песен в момента е в цугцванг .... Дори и всичко да секне, той е загубил Украйна тотално и безвъзвратно, въпроса е колко ще губи, а рашките имат какво и то много да губият! Просто противопоставянете със запада в икономически план е налудничево с икономика колкото щата Калифорния да се правиш на голяма работа, не си оферта ... Видя се как сам наказа руснаците си със санкциите и как бързо бързо даде на зад, че "велика Русия" няма разсад за картофи и няма толкова крави да задоволи търсенето, както и още редица неща! Най-добре ще да е всичко да свърши и да има примирие, това е най-добрият логичен изход с най-малкото последици!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Вискяре, то и да стане един домат има технологично време, та със санкциите същото, а и всичко зависи дали на Путин ще му дойде акъла в главата или ще си изпее лебедовата песен в момента е в цугцванг .... Дори и всичко да секне, той е загубил Украйна тотално и безвъзвратно, въпроса е колко ще губи, а рашките имат какво и то много да губият! Просто противопоставянете със запада в икономически план е налудничево с икономика колкото щата Калифорния да се правиш на голяма работа, не си оферта ... Видя се как сам наказа руснаците си със санкциите и как бързо бързо даде на зад, че "велика Русия" няма разсад за картофи и няма толкова крави да задоволи търсенето, както и още редица неща! Най-добре ще да е всичко да свърши и да има примирие, това е най-добрият логичен изход с най-малкото последици!

Как може да се сравнява Русия с Калифорния ?! Не всичко е икономика. То е ясно че твоята камбанария и икономиката но все пак... и също "Кога на Путин щял да му дойде акъла в главата" хахахах. Звучиш сякаш мислиш че Путин в момента си играе някакви игрички и не знае какво прави и в един момент ще се осъзнае човека и ще си каже "О какви глупости натворих, я чакай да почнем да слушаме САЩ че тези ще вземат да се ядосат още и може да наложат още санкции, или по лошо да помогнат с войска." аххаха Не ме карай да се смея, както и всички останали които до някъде разбират Руската позиция....
Това е нелепо.
Или пък Путин ще си каже. "Тези сега ще вземат да ни изключат от SWIFT системата какво ще правим тогава, дай да спрем тук." или други подобни глупости..
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Вискяр и Mr. George са прави,санкциите са от безсилие,не знам защо русофобите не споменават Китай,държавите от Южна Америка,голяма част от Азия,Африка,а и някои европейски държави?!..Господството на САЩ приключи!И слава Богу! :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Как може да се сравнява Русия с Калифорния ?! Не всичко е икономика. То е ясно че твоята камбанария и икономиката но все пак... и също "Кога на Путин щял да му дойде акъла в главата" хахахах. Звучиш сякаш мислиш че Путин в момента си играе някакви игрички и не знае какво прави и в един момент ще се осъзнае човека и ще си каже "О какви глупости натворих, я чакай да почнем да слушаме САЩ че тези ще вземат да се ядосат още и може да наложат още санкции, или по лошо да помогнат с войска." аххаха Не ме карай да се смея, както и всички останали които до някъде разбират Руската позиция....
Това е нелепо.
Или пък Путин ще си каже. "Тези сега ще вземат да ни изключат от SWIFT системата какво ще правим тогава, дай да спрем тук." или други подобни глупости..
От човек, който не разбира икономика, да ми говори няма проблем е нелепо! Дадох ти примера на абсурда, икономиката на Русия е колкото на една Калифорния ...
Путин ще е още няколко години фактор в ЕС, писал съм го много пъти обрича народа си дългосрочно - бъдещето, не е на държавите бензионови и газови колонки!
Кажи ми с какво да сравнявам Русия и с какво с военни ресурси ли - НАТО я превъзхожда и брои и по качество, но само някой луд трябва да почне да свири по тази струна! Какво да сравняваме как вече Путин е вкарал редовната армия в Украйна и как никой не е вкарал на страната украинците .... какво да сравнявам ... това трябва спре! Тези от Киев трябва спрат и да искат официална помощ от ООН да дойдат миротворци и се реши всичко тогава ще лъсне всичко ....
Икономическо е решението, контра санкциите на Путин бяха пряко наказание на руснаците и усети каква простотия върши и даде на зад с редица стоки! SWIFT-а ще има краткосрочен ефект, в лонг терм е на конкуренцията но до тогава я камилата я камиларя!

Ти май още не знаеш защо стават тези неща - никой не казва Путин да следва какво казва запада и това беше добро до няколко месеца - бяха коректив, но ....... Когато гарантираш териториална цялост на държава и нарушиш този договор и анексираш чужда територия нещата вече се променят! Пак казвам Путин загуби Украйна, проекта Евразия е вече на заден и ще губи още - това показва и колко му щрака!

@Владко БРИКС е една абревиатура нищо повече - нито са една територия, нито са в митнически, икономически и какъвто се сетиш съюз, нито имат обща валута, нито имат обща банка, нито общи институции! Не кълви като шаран, а виж БРИКС с кого търгуват основно и си помисли дали ще загубят всичко, за да са на страната на Вова! Реално ако някой мисли това е сбъркал! Вова и ко ще са във васална позиция на Китай, а Китай няма нужда от Русия, а от света! Русия му е една диверсификация на ресурс, който той така или иначе има от къде да го набави!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

@Владко БРИКС е една абревиатура нищо повече - нито са една територия, нито са в митнически, икономически и какъвто се сетиш съюз, нито имат обща валута, нито имат обща банка, нито общи институции! Не кълви като шаран, а виж БРИКС с кого търгуват основно и си помисли дали ще загубят всичко, за да са на страната на Вова! Реално ако някой мисли това, е сбъркал Вова и ко ще са във васална позиция на Китай, а Китай няма нужда от Русия, а от света! Русия му е една диверсификация на ресурс, който той така или иначе има от къде да го набави!
Блеки,Китай осъзнава,че ако съборят Русия,те са следващите по реда,тук става въпрос за Новия Световен Ред и Русия/Китай са последната пречка за въвеждането му.Само за едно нещо мисля,че греша-не Русия,а САЩ искат долара да се обезцени,та да си позанулят дълговете.Поживем-увидим ;)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блеки,Китай осъзнава,че ако съборят Русия,те са следващите по реда,тук става въпрос за Новия Световен Ред и Русия/Китай са последната пречка за въвеждането му.Само за едно нещо мисля,че греша-не Русия,а САЩ искат долара да се обезцени,та да си позанулят дълговете.Поживем-увидим ;)

Китай още утре може да събори Новия Световен Ред - нужно е само да продаде част от Хамериканското ДЦК-то и е готово! Вече сме в последната фаза на долара, както и на всички фиатни валути! Бъдещето ще е пак на златен стандарт или друга форма - за сега Китай е най-близо имат цели да вържат юана и да го правят златно конвертируем, но иска време! Рашките и те могат да тръгнат по него път и ще спечелят много!

Иначе, САЩ не мислят да си изплатят дълговете, пък камоли да ги занулят - в тях е маслото, хартията и печатницата - но както писах по-горе всичко е до едно време и скоро ще видим края! Края ще стане с къснаето на петродоларовият стандарт - Русия е най-близо до това, ще видим как ще се развият нещата! Като цяло никак не съм оптимист за долара, проблема е че 2/3 от световни резервите са в долари и всеки с реални активи за банките говори реални пари ще прокопса!
Някак си мисля, че ще се събудим скоро след някоя събота или неделя и ще видим фиксиран курс долар злато и някаква квази Бретън уудска система или чист стандарт ще видим.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

— На меня какая-то паника напала. Мне надо, чтобы люди знали, что мальчишки воюют. Хотя, может, в Москве всё без нас знают? — спрашивает очень серьезно. Я прячу глаза и молчу. — Позвонила «Солдатским матерям», они сразу: «А, 18-я бригада? 120 погибших, знаем», — то есть я не первая им звоню. Спрашивают: «Вы не боитесь, что вас потом… это самое?» Не боюсь, говорю…

Ночью 12 августа колонна из 1200 человек зашла в Украину и днем 13-го остановилась на территории завода в городе Снежное Донецкой области в 15 километрах от границы. Машины с боеприпасами и оружием поставили очень скученно. Днем 13 августа по колонне ударили из «Градов».

— Мальчишки (сослуживцы. — Е. Р.) сказали, что из 1200 человек погибших — 120, раненых — 450, — говорит Туманова. — Они сами где-то сзади были, а мой Антон впереди. Ни окопов, ни защиты… Паника, кто по машинам, кто куда. Выбирались, как могли…
http://www.novayagazeta.ru/society/65075.html
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Форексогуруто па що сe е мъчило с руския от "Новая газета"? Да беше цитирало направо "Гласът на Америка"...

10 начина да се разбере нападнала ли е Русия Украйна


Ето начините и на английски за тези, на които руският е проблем:
Top Ten Ways You Can Tell if Russia Has Invaded Ukraine
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Какво не ти харесва на газетата - от много места вече изтича инфо как руските войничета се връщат в чували ...

И оправданията да почнат сега:
http://www.dnes.bg/world/2014/09/02...ma-kiev-za-2-sedmici-e-izvyn-konteksta.237582

Ми защото абсолютно на всеки запознат с Русия, някои руски олигарси и НПО-тата е ясно на кого е собственост "Новая газета" и каква функция изпълнява. А това, че сайтче като dnes.bg е преписало нещо отнякъде си между дописки за новите цици на фолкзвезда и къде да си купим домати за шопска салата, не го прави по-достоверно.

BTW, в цитираната дописка няма нищо нито за войници, нито за чували, а се описва как избирателно се вадят думи от контеста на изказване и се пренасочва вниманието в друга посока.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

.... И да се разберем за "оправданията", че май не разбираш къде си се натресъл.

За да ти се оправдава някой, то трябва да го обвиняваш, а ти не си в тази позиция. Ти просто си излишен шум, който понякога може да попречи да се чуе добре някоя дума.

Новините и анализите, които се постват в тази тема, може и да се четат или обсъждат от десетина тукашни форумци, но не те са основният таргет. Тази тема вече се чете и от много хора, които дори нямат регистрация в този форум, между тях има журналисти, политолози, социолози и т.н. Четат я, защото получават синтезирано и накратко актуална информация за събитията, която иначе няма откъде да разберат навреме или трябва да обикалят доста сайтове. Тази тема е дайджест.

А защо аз ползвам този форум за подобна тема е съвсем отделен случай. Със сигурност не е с надеждата, че тук може да тръгне някаква сериозна дискусия. Дори и да има хора за нея, флудът е в недопустими граници, куца модерирането и често смисълът потъва в офтопици и лични закачки. Но този форум е много грамотно и удобно направен. За текстове, снимки и видео. Затова публикувам тук, а който иска вече го препоства или превежда в другите медии.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Важното е, че си вярваш - скоро ще излезе всичко официално търпение само :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Важното е, че си вярваш - скоро ще излезе всичко официално търпение само :)

Ами аз съм финансист по основното си образование, свикнал съм да вярвам само на факти и цифри. Затова и публикувам тук не всичко, което съм измониторил, а само неща, които съм проверил и по други канали.
 

Горе