АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Егати тъпунгера! Изгуби ми цял час да му обяснявам и пак се пъчи. Отказвам се.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ех страна, мислих че си по-напред с материала, но както и да е типично пъчене и словоблудстване с обидни епитети ...

Вземи да четеш какво е отношението инфлация/растеж и в коя точка, вече нещата се обръщат. Както вземи да прочетеш, че за икономически растеж не е нужно инфлация! Историята помни икономически растеж при наличие на дефлация - хайде можеш ли се сетиш кога е бил този период - няма е трудно за теб. Като прочетеш и осмислиш нещата, ще видиш какви глупости си писал.

Хайде оставям те, не трябва се отказваш! Пиши трябва да информираш форума какво става в Русия ...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ама естествено, трудно е да се обясни на нормално мислещ човек, колко е хубаво днес да си купува един хляб за 1 лев, а другия месец за 1.10 лева.
Дори и дохода му да се е увеличил със същите 10%. Най-малкото заради количеството хартия под формата на банкноти, която ще трябва да мъкне след време.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ех страна, мислих че си по-напред с материала, но както и да е типично пъчене и словоблудстване с обидни епитети ...

Вземи да четеш какво е отношението инфлация/растеж и в коя точка, вече нещата се обръщат. Както вземи да прочетеш, че за икономически растеж не е нужно инфлация! Историята помни икономически растеж при наличие на дефлация - хайде можеш ли се сетиш кога е бил този период - няма е трудно за теб.

Хайде оставям те, не трябва се отказваш пиши, трябва да информираш форума какво става в Русия ...

Добре де, как да те приема сериозно?

Продължаваш да пишеш за икономически процеси, описанието на които съвсем спокойно можеше първо да прочетеш. Ако беше прочел поне западните икономисти, то щеше да разбереш мнението им за умерената (пълзяща) инфлация и връзката и с икономическото развитие на дадена страна. Ако ги беше прочел, то нямаше да пишеш толкова глупости тук, което пък от своя страна би спестило доста време не само на мен, но и на теб.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ама естествено, трудно е да се обясни на нормално мислещ човек, колко е хубаво днес да си купува един хляб за 1 лев, а другия месец за 1.10 лева.
Дори и дохода му да се е увеличил със същите 10%. Най-малкото заради количеството хартия под формата на банкноти, която ще трябва да мъкне след време.

... а като пиша за другите тъпунгери-русофоби, ето ти директен пример. Дори оставям настрана, че в тази тема само се чуди как да ме засегне без да напише каквото и да е смислено.

Кой трезвомислещ човек може да свързва увеличение от 10% месечно (поне проценти можете да смятате, надявам се, в примера с хляба) с термина "слаба инфлация"?

В Русия инфлацията за тази година ще е 9%. Това е под 1% месечно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз писах, но кой да чете:
Слаба, умерена, галопираща или хипер инфлация - до една са вредни! Разликата е в интензитета на отмъкване на пок. сила на парите ти. Мантрата на всички кейнсианци е 2%...... Инфлацията няма да е проблем ако икономиката расте с по-високи темпове, за жалост от една точка на сетне нещата са обръщат и не са в полза на икономиката.

Чел съм какво говорят западните икономисти, не само съм чел глупостите на Кругман, Стиглиц и компания, а и знам какъв е резултата на това което прокламират! Защото не само съм чел, а и учил сериозно - икономически растеж, може става без наличието на инфлация. Както и съм учил и широко е обяснено как инфлацията не дърпа икономиката, нищо че и двете величини може се движат в една посока, те са следствие на 3-ти фактор - кредитна експанзия. Не случайно ти казах, чети че има период с растежи и дефлация и това е бил стабилен модел не година две!

Сори не съм последовател на толкова тотално сбъркана и емпирично доказана икономическа школа - говоря за западната иначе казано Кейнсинастово или вече Нео/Ню/нам си какво/Кейсианство!
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз писах, но кой да чете:


Чел съм какво говорят западните икономисти, не само съм чел глупостите на Кругман, Стиглиц и компания, а и знам какъв е резултата на това което прокламират! Защото не само съм чел, а и учил сериозно - икономически растеж, може става без наличието на инфлация. Както и съм учил и широко е обяснено как инфлацията не дърпа икономиката, нищо че и двете величини може се движат в една посока, те са следствие на 3-ти фактор - кредитна експанзия. Не случайно ти казах, чети че има период с растежи и дефлация и това е бил стабилен модел не година две!

Сори не съм последовател на толкова тотално сбъркана и емпирично доказана икономическа школа - говоря за западната иначе казано Кейнсинастово или вече Нео/Ню/нам си какво/Кейсианство!

1. На Япония проблемът й е дефлацията, а не инфлацията, която се опитва да предизвика чрез изкуствено понижаване на курса на йената.
2. "Кругман, Стиглиц и компания пишат глупости" според теб, а ти пишеш умности? И всички западни икономисти били кейнсианци (и нео), а останалите не ги четеш по идеологически съображения?

Остава само да ни кажеш името на собствената ти икономическа школа, кръстена на твое име.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А по-рано се говореше за Св. Корея:
10 служители на управляващата в Северна Корея партия са екзекутирани по различни обвинения, сред които и гледането на чужди "сапунени сериали".
Новината съобщи ФоксНюз, като се позовава на информация на южнокорейското разузнаване, пише БГНЕС.

Смъртните присъди били изпълнени от наказателен взвод с огнестрелно оръжие, а причини за най-тежкото наказание били гледане на сериали, замесване в подкупи или похотливост сред мъжете.

http://dnes.dir.bg/news/filmi-televizia-seriali-severna-koreja-eczecutzia-17696968?nt=4

Специално на Страна, не БГ източник - http://www.bloomberg.com/news/2014-...officials-for-watching-soaps-yonhap-says.html
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А по-рано се говореше за Св. Корея:


http://dnes.dir.bg/news/filmi-televizia-seriali-severna-koreja-eczecutzia-17696968?nt=4

Специално на Страна, не БГ източник - http://www.bloomberg.com/news/2014-...officials-for-watching-soaps-yonhap-says.html

Да опитам и аз като теб... Защо пропагандираш Северна Корея?
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1. На Япония проблемът й е дефлацията, а не инфлацията, която се опитва да предизвика чрез изкуствено понижаване на курса на йената.
2. "Кругман, Стиглиц и компания пишат глупости" според теб, а ти пишеш умности? И всички западни икономисти били кейнсианци (и нео), а останалите не ги четеш по идеологически съображения?

Остава само да ни кажеш името на собствената ти икономическа школа, кръстена на твое име.

Ако ще мериш инфлацията с иднекса на потребителските цени, който изключват редица компоненти, да Япония изживява няколко мини ифнлации и нищожен растеж на икономиката.
Дефиницията за инфлация до преди няколко десетилетия е растеж на паричната база-предлагане

Чета примерно Питър Шифф, Рон Пол, Джим Синклер, Пол Крег Робъртс и още куп, мисля че не е това идеята! Всичко до един са контра на тези кейнсиански величия и политики - не защото са хейтъри, а просто е емпирично провалена система.

Ето пак Страната в действие, ограничен си до няколко школи и мислиш това са всички. А до въпроса ти - Австрийска Икономическа Школа.

Ето да се образоваш:
http://mises.org/Literature

Само не знам пенсионер като теб, колко време му остава за образоване, но имаш налични ресурсите от там насетне си ти.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да опитам и аз като теб... Защо пропагандираш Северна Корея?

Страна, би било добре да правиш разлика между пускане на пропаганда(хайде в твоят случай заблуда) - стил абе то още не се пускат Св. Корейците в Русия, то затова не е зле в Св. Кореа(да ти го пейстна ли или сам се сещаш какво си писал) и разлика с това, което съм пуснал. Пуснах просто линк, който допълваше темата от вчера. Ако някой докаже противното, че това не е истина ще го изтрия и ще се извиня, че съм въвел в заблуда.

Ако въпреки тази новина кажа, абе там си е егати якото - хич да не ще е яко сбъркано.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако ще мериш инфлацията с иднекса на потребителските цени, който изключват редица компоненти, да Япония изживява няколко мини ифнлации и нищожен растеж на икономиката.
Дефиницията до преди няколко десетилетия е растеж на паричната база-предлагане

Чета примерно Питър Шифф, Рон Пол, Джим Синклер, Пол Крег Робъртс и още куп, мисля че не е това идеята! Всичко до един са контра на тези кейнсиански величия и политики.

Ето пак Страната в действие, ограничен си до няколко школи и мислиш това са всички. А до въпроса ти - Австрийска Икономическа Школа.

Ето да се образоваш:
http://mises.org/Literature

Само не знам пенсионер като теб, колко време му остава за образоване, но имаш налични ресурсите от там насетне си ти.

Не знаех, че Австрия не принадлежи към западните икономически школи, наистина е мой пропуск. Винаги съм си мислел, че австрийците са западняци. А "всички западняци са кейнсианци" според теб. Ще отида да погледна кога Австрия се е присъединила към източняците...

P.S. Не се притеснявай за безделието на пенсионерите като мен. И Джейсън Стейтъм беше пенсионер в "Транспортер", а все се намираше да свърши по некоя работа...
 
От: От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знаех, че Австрия не принадлежи към западните икономически школи, наистина е мой пропуск. Винаги съм си мислел, че австрийците са западняци. А "всички западняци са кейнсианци" според теб. Ще отида да погледна кога Австрия се е присъединила към източняците...

Ох, Страна пак ново дъно - Австрийска е кръстена на създателите в нейна чест. Западната икономическа мисъл е нарицателно за Кейнсианството, ако не знаеш твой проблем - мислих, че ги разбираш но уви!И за протокола Австрия, няма нищо общо сега с Австрийската икономическа школа като управление на икономиката!

П.С. Е щом си като Стейтман, значи ще се оправиш ....
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Страна, би било добре да правиш разлика между пускане на пропаганда(хайде в твоят случай заблуда) - стил абе то още не се пускат Св. Корейците в Русия, то затова не е зле в Св. Кореа(да ти го пейстна ли или сам се сещаш какво си писал) и разлика с това, което съм пуснал. Пуснах просто линк, който допълваше темата от вчера. Ако някой докаже противното, че това не е истина ще го изтрия и ще се извиня, че съм въвел в заблуда.

Ако въпреки тази новина кажа, абе там си е егати якото - хич да не ще е яко сбъркано.

В смисъл, че съм пуснал действителни снимки на корейски градове, е пропаганда? А пускането на недоказана новина от Фокснюз не е пропаганда?

Интересен стандарт.

Да не говорим, че вече ти обясних защо съм пуснал тези снимки. Да ви покажа колко сте невежи за света, който ви заобикаля, а ни най-малко да пропагандирам управниците на Корея. Корейците (и северните, и южните) сами ще преценят какво е добре за тях, те са си братя и имат много дълга история. Което означава исторически опит.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В смисъл, че съм пуснал действителни снимки на корейски градове, е пропаганда? А пускането на недоказана новина от Фокснюз не е пропаганда?

Интересен стандарт.

Не разбира се, но казването, че няма миграция на св. корейци към Русия си е пропаганда и правенето на логическа индукция, че не ходят защото не било зле в Св. Кореа. А за снимките съм писал, хал да са им тези сгради следствие на десетилетие жертви.

P.S. За теб пускането на няколко снимки от гугъл отваряне на очите ли е? И ти сериозно ли си мислиш, че ти си единственият, който е решил да търси снимки от св. Корея?
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не разбира се, но казването, че няма миграция на св. корейци към Русия си е пропаганда и правенето на логическа индукция, че не ходят защото не било зле в Св. Кореа. А за снимките съм писал, хал да са им тези сгради следствие на десетилетие жертви.

Не съм казал, че няма миграция, не ми изопачавай думите. Напротив, в тази тема съм посочил, че Русия има отрицателен миграционен прираст само с три държави (САЩ, Канада и Финландия). Северна Корея и България не са сред тях.

Казах, че махането на визите щеше да доведе до масово бягство в Русия, ако в Северна Корея беше така, както си го представят Фокснюз и местните суеци като теб.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ето какво си писал.
P.S. За Северна Корея се присетих... една новина от началото на тази седмица. Ще се премахва визовия режим с Русия. Естествено, че Русия ще ползва уменията на севернокорейските работници в развитието на Сибир и Далечния изток, но ако всичко беше толкова зле в Северна Корея, то корейците просто щяха да избягат (емигрират) в Русия ...

Те и да искат не могат да избягат, а все още нямат право да емигрират, заради визовият режим! Като отпадне и мине време и няма отлив на корейци към Русия ще си 1000% прав, но не можеш да кажеш сега щото не ходили, то не било зле при комунягите ...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

тоя платен трол на прокопиев пак започна да трови форума.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Глупаците като не знаят какво да кажат мълчат за да не си проличи нивото им, защото влизат в онази графа на тъпунгери за, която пишеше страната.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Добра новина от днес за англоезичните европейци. Днес RT навлезе и на ЕС-пазара, пускайки RT UK във Великобритания. По този начин британците ще имат възможност да получават информация за това, което се случва на Острова и по света, без цензура.

Задоволство изразиха и водещи британски журналисти, поканени на работа в телевизията, тъй като това ще им даде възможност да предават събитията без манипулиране и да ги коментират без да спестяват личното си мнение. Което другите два британски гиганта (BBC и Sky) засега не могат да си позволят по всички теми поради определени фактори, свързани с финансирането им.

http://rt.com/uk/
 

Горе