АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Знам, че ви се иска Русия да ни е приятел, но истината е, че ние сме съвсем нормален стратегически партньор (и то само в някой сектори). Спомнете си за изтеклия запис на двама руски дипломати - сигурен съм, че мнението на всички е г/д такова. Оставили са ни на ЕС защото не сме толкова ценни. За приятелство дори не може да става дума..


@биарро по-горе каза, че ако стане нещо, ще може да си платим и те ще помогнат. За съжаление не съм толкова сигурен...
Сърбия разделиха...пък нас ли няма?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1. Не, братле не са ни оставяли. Ние сами се махнахме от тях, да търсим "демокрацията" и по-добрия живот, а то какво се оказа "паднахме си на уя ама с дупето".
2. Това е малко луда работа, и ти и аз сме се карали и спорили в много теми, но примерно помолиш ли ме за услуга или помощ не бих ти отказал. Мисля, същото е и при тях, особено, като се има на предвид историята.
Така, че не прави прибързани изводи, и не очаквай че евро тиквите или нато ще се жегнат повече за нас при такава случка от колкото русия. ;)
Знам, че ви се иска Русия да ни е приятел, но истината е, че ние сме съвсем нормален стратегически партньор (и то само в някой сектори). Спомнете си за изтеклия запис на двама руски дипломати - сигурен съм, че мнението на всички е г/д такова. Оставили са ни на ЕС защото не сме толкова ценни. За приятелство дори не може да става дума..


@биарро по-горе каза, че ако стане нещо, ще може да си платим и те ще помогнат. За съжаление не съм толкова сигурен...
Сърбия разделиха...пък нас ли няма?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Neil Clark: I'm confused. A few weeks ago we were told in the West that people occupying government buildings in Ukraine was a very good thing. These people, we were told by our political leaders and elite media commentators, were 'pro-democracy protestors'.

The US government warned the Ukrainian authorities against using force against these 'pro-democracy protestors' even if, according to the pictures we saw, some of them were neo-Nazis who were throwing Molotov cocktails and other things at the police and smashing up statues and setting fire to buildings.

Now, just a few weeks later, we're told that people occupying government buildings in Ukraine are not'pro-democracy protestors' but 'terrorists' or 'militants'.

Why was the occupation of government buildings in Ukraine a very good thing in January, but it is a very bad thing in April? Why was the use of force by the authorities against protestors completely unacceptable in January, but acceptable now? I repeat: I'm confused. Can anyone help me?

Целият текст на I'm confused, can anyone help me?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Много правилни въпроси задава Neil Clark.
Защо протестиращите от Майдана които хвърляха коктейли молотов по органите на реда и по късно стреляха по тях и по свойте съграждани,бяха наречени демократично протестиращи а сега хората които протестират са сепаратисти и терористи?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А бе каква помощ от Русия, като сме членове на НАТО?! :shock:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Сега след "анти-терористичната" операция в Славянск мисля, медиите тук тръбят, че се е повишила опасността Русия да премине границите, я хората, които следят руските вести да обяснят ситуацията, Путин също остро реагира на неадекватния айценук и го предупреди.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Как ще научиш нещо от тия долни манипулативни "медии" като Босфор тв.
Сега им гледах новините - три изречения пълни с лъжи и американска пропаганда.
Това са анти-български медии
Тия верно ли мислят българите за толкова прости,да им е..а майката долна!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Едно интересно мнение на Симеон Дянков:

"Икономическите санкции от страна на Европейския съюз към Русия са невъзможни". Това каза Симеон Дянков, който в ректор на Руската икономическа школа, в интервю за телевизия „Россия 24“.

Цялата статия тук: blitz.bg/news/article/263738
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

А бе каква помощ от Русия, като сме членове на НАТО?! :shock:

Когато през 2011 година горяха гори България се обърна към НАТО за помощ във връзка за предоставяне на самолети за гасене, Нато ни показа среден, пръст Русия изпрати Ил-76, та ще ни шибат и Нато ще гледа, в момента в България може да влезе всеки, няма армия няма оръжия.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако ядосат още малко Русия, ще влязат и за 24 часа са превзели всичко до и включително Киев, а на следвашият ден Янукович ще е обратно в пресиденството. Новото правителство се изтегля в западна украйна и така страната се разделя на две.

Бърза прогнозка за възможно развитие на събитията. :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако ядосат още малко Русия, ще влязат и за 24 часа са превзели всичко до и включително Киев, а на следвашият ден Янукович ще е обратно в пресиденството. Новото правителство се изтегля в западна украйна и така страната се разделя на две.

Бърза прогнозка за възможно развитие на събитията. :)

A Киев къде се намира, извинявай?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

A Киев къде се намира, извинявай?

Всмисъл че Русия ще стигнат до Киев, където ще спрат. А сегашното правителство ще се изнесе от Киев в западната част на Украйна. Така дефакто Русия ще придобие контрол над повече от половината страна, а новото правителство ще контролира само западната част. След време Русия ще си анексират Териториите до Киев включително чрез нов референдум, в най-лошия случай ще бъде отделна държава. Просто предположение.
 
Дайте да погледнем и хубавата страна на нещата?

Примерно тези проблеми с енергията, газ петрол които се задават притесняват европейците и това ще ги подтикне да инвестират в нови технологии за откриване на алтернативни енергийни източници.
В нови електродвигатели и батерии с повишен капацитет и евтина себестойност.
Ще се замислят още повече за производство и земеделие за самообезпечаване.

Сигурно има и други?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

AMOUN - най-много Русия да си вземе цяла Европа и оттам нататък трета световна, най-лошия сценарий :D


Иначе това не мисля, че би ги подтикнало към това, по скоро чичко сам ( хамерика ) , ще им каже какво да правят, а хамериканците не правят нищо без да имат изгода.
 
От: Re: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дайте да погледнем и хубавата страна на нещата?

Примерно тези проблеми с енергията, газ петрол които се задават притесняват европейците и това ще ги подтикне да инвестират в нови технологии за откриване на алтернативни енергийни източници.
В нови електродвигатели и батерии с повишен капацитет и евтина себестойност.

Такива има открити, енергийни източници и двигатели, които успешно могат да заменят не само петролноориентираната икономика, но и са по-напред и от атомните централи. Просто се крият и не се произвеждат.
 
От: Re: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Такива има открити, енергийни източници и двигатели, които успешно могат да заменят не само петролноориентираната икономика, но и са по-напред и от атомните централи. Просто се крият и не се произвеждат.
Така е, всичко е интереси
 
Още по добре, значи ще ги извадят на площада и ще започнат да ги произвеждат.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Дано, но едва ли ще го направят скоро. Те контролират петрола и електричеството, нямат сметка другите да са енергийно независими от тях.
 

Горе