Евро програми/проекти

Еми не е така...или ти ги дават или не. В момента за това говорим. Иначе пука му на бизнеса за тези европари, и без тях се е оправял. :) Да, някои изцяло на това им се основава цялата печалба или поне едно над 50% от нея, но това не е добър пример в случая. ;)

То е лесно, сложното ти го правят нашите. :) Не знам какво сложно има в кандидатстването за субсидии, одобряването и в последствие възстановяването на средствата, като всичко си си изпълнил по план. И всичко както е по договор. Но тук това не се случва така лесно, то това е тегавото в ситуацията. Докато си изпълнявах моя проект, в съседната стая имаше 2ма адвоката на 2 фирми, които дойдоха директно да си ги съдят. :) Те юридическите отдели точно това гледат в някои фирми, само чакат някой да се издъни по някой договор, и вземи. :) А какво по-хубаво от това да осъдиш държавата в Страсбург и като знаеш и колко печелят дела. :) Да, данъкоплатеца плаща, но на фирмата не и пука - тя е загубила и за да оцелее, трябва прави всичко по правилник - да си търси правата в съответния случай. Ако искат извънсъдебно или там каквото ще правят, но си гонят интересите. Нали утре шефа като погледне договорите и като види, че точно тези по проектите не се изпълняват от другата страна, ще държи виновни именно адвокатите и юристите си а те кой да държат виновен - себе си ли? :) Как не.

По-скоро най-много трябва да и пука на скапаната ни държава, защото тя има интерес утре един бизнес да открие още работни места и да плати повече данък, заради увеличили се печалби. Иначе само си дрънкат. Как реално ще се бори една безработица, ако не се възползват точно от тази опция на европарите?
 
От: Re: Евро програми/проекти

Еми не е така...или ти ги дават или не. В момента за това говорим. Иначе пука му на бизнеса за тези европари, и без тях се е оправял. :) Да, някои изцяло на това им се основава цялата печалба или поне едно над 50% от нея, но това не е добър пример в случая. ;)

...
По-скоро най-много трябва да и пука на скапаната ни държава, защото тя има интерес утре един бизнес да открие още работни места и да плати повече данък, заради увеличили се печалби. Иначе само си дрънкат. Как реално ще се бори една безработица, ако не се възползват точно от тази опция на европарите?

Честно казано нищо не разбрах от отговора ти :-o какви юристи, каква безработица?

И тази "скапана държава" какво й е ЕГН-то или къде живее, за да ходя да й обясня да й запука най-накрая.

Ясно обясних, че ако някой си направи елементарната сметка, как нищо не печели от евро-проекти по-добре да не кандидатства, а да си тегли от банката, така няма да плаща излишни пари на консултанти и друг вид държавни пиявици, а само на милата сладка банчица- лихви. Нека се оплаква после от банката, че бизнесът му не е потръгнал, но за предпочитане на арменския поп.
 
От: Евро програми/проекти

Цялата работа е, че нещата не са нито честни, нито ясни. Ако фирма кандидатства с цел спасяване на бизнеса си по-добре да не го прави - фалита е почти сигурен. Работих по един проект, при който фирмата така задлъжня покрай изпълнението на изискванията на одобрения проект, че така и не стигна до финансирането от него и фалира.

Работил съм и с фирма, която ползва проекти за разширение и покупка на скъпа техника, която така или иначе ще вземе и има финансиране и без проекти. Там нещата за година-две станаха добре и всички пари се усвоиха.

Но в България чиновниците имат стимул да те объркат максимално, за да минеш през посредниците, които после им сипят благодарности (чувал съм за 4% до 8% благодарност). Познати в чужбина по подобни програми при всяка грешка от тяхна страна получават персонално внимание от чиновник, който им помага да поправят всичко и да предадат заедно документите. Това е разликата.
 
От: Re: От: Евро програми/проекти

Много си прав... И аз това имах предвид... Като се замисля и тези "реклами" ужасно безинтересни по трамваите пак са с евро пари... Пет реклами на кръст по цял ден се въртят... някви животни, дете и т.н. (не знам дали си ги гледал)... но са доста глупави... да имат общо с проекта и сиг. тематиката отговаря на изискванията, но само до там... А като се загледаш в надписите има няма 3 човека ги правят.

То най-тъжното тук е, че и тези реклами са пак по проект. Някой е дал на друг техническото задание и се е почнало и с този проект. Ще си го изпълнят както са се уговорили и ако не са от "нашите" ще ги замотаят с парите и така. :)

Честно казано тези реклами са доста слаби, имайки предвид каква е реалността тук. Аз ги гледам с доста голям скептицизъм. :) Но нека, трябва да се случва нещо. Както всичко в някой БГ фирми - рекламите, PR-ите им на 6, а отвориш ли реалните клиентски коментари някъде в нета - скръб майка. :)
 
Много си прав... И аз това имах предвид... Като се замисля и тези "реклами" ужасно безинтересни по трамваите пак са с евро пари... Пет реклами на кръст по цял ден се въртят... някви животни, дете и т.н. (не знам дали си ги гледал)... но са доста глупави... да имат общо с проекта и сиг. тематиката отговаря на изискванията, но само до там... А като се загледаш в надписите има няма 3 човека ги правят.

Има го и другият момент - всички или поне по-голямата част от некачествените проекти са такива, които са се били класирали по най-ниска цена. ;) И нали всички се сещаме за какво иде реч. Спомням си за един проект, за който кандидатствах. Беше за популяризиране на една кампания в интернет. Нещо, което по мои сметки с не много голяма печалба излизаше 10 000 лв. Бяха си го разписали много добре - какво искат, как и какво търсят като ефект. Бяха отпуснали за проекта 20 000 лв. (толкова обявиха и за поръчката), което реално им бе отпуснато от Европа, не са техни пари. След като мина 1 месец, реших да звънна, да проверя какво се е случило. И разбирам, че по-най ниска цена (както бях и сформирал и моята оферта) е спечелил играч №3, тъй като кат поддавах в последния момент бяхме само двама. Нарочно я попитах колко сме се борили, защото при отварянето на оферти може да се присъства, демек не е тайна, а и сипах малко, защото събираш документи, подготвяш стратегии, пишеш, принтираш, серокопираш, и какво ли не, и накрая мърльовците не смятат за нужно да пратят по 1 мейл поне да ти кажат, че не си от спечелилите. Все едно сме 100 души и все едно имат нещо друго много важно за правене. И тогава пак си казах, да го духат. И само да кажа, доста активен съм в нета, почти няма важно местенце, което да не мина в бг нета, и пак не чух за тази кампания нищо. Та докато продължават да оценяват проекти по по-ниска цена, така ще е. Технически нещата да изпълнение, да, но въпросите тук са: Как? И вложено ли е нещо повече от някакви импресии и кликове? Нищо, пак да пуснат и да вземат същата оферта, бизнеса, който прави нещата като хората трудно ще класира по "най-ниска оферта", а и да успее, ще се засере много здраво, какво съм виждал, защото никой няма да ти прави велики отстъпки, защото ти си си го сметнал по някакъв начин. :) Дават ти сметката и грам не ги е*е дали изпълняваш нещо по договор или просто искаш да минеш тънко за себе си. :) Ей такива абсурди по родните европроекти. :)
 
Като всеки голям и на горе насочен и тук е една мъка и унижение. А като видя по най-ниска цена и ми идва да плача. Кой български бизнесмен тук ще си резне печалбата, за да може да направи густо на някой идиот - било то от обищина или дирекция или някаква друга жалка организация. Ще изпълни всичко на минимум по заданието и всеки да се оправя. Има ли сайт 1 бр? Има - Кво като е HTML тема за 10$. Имаш камапния във Facebook, вземи този лайкджакинг. :) Няма да се плашите. Не са го измисли напразно хората "Каквото повикало, такова се обадило". :D
 
От: Re: Евро програми/проекти

Като всеки голям и на горе насочен и тук е една мъка и унижение. А като видя по най-ниска цена и ми идва да плача. Кой български бизнесмен тук ще си резне печалбата, за да може да направи густо на някой идиот - било то от обищина или дирекция или някаква друга жалка организация. Ще изпълни всичко на минимум по заданието и всеки да се оправя. Има ли сайт 1 бр? Има - Кво като е HTML тема за 10$. Имаш камапния във Facebook, вземи този лайкджакинг. :) Няма да се плашите. Не са го измисли напразно хората "Каквото повикало, такова се обадило". :D

Тегли си от банки и нямай грижи :roll:
 
Re: От: Re: Евро програми/проекти

Тегли си от банки и нямай грижи :roll:

Ама си улава и ти. Спри да пишеш за неща, които не разбираш.

На мен пари не ми трябват, и пак ще ти се повтори, защото явно ти е толкова мозъка - става дума за проекти, и какво представялват. Като стане дума за финансиране, товага ако се реве за тия мижави европари, това се си направи копи пейста на неадекватните постове.
 
От: Евро програми/проекти

Аз разбирам аргументите за ниска цена, но качеството на много места е недопустимо ниско. Помагам на познати с една система за регистрация на данни за детски градини (https://www.adminpro-bg.com/ws/index.html) и гледам безумен софтуер написан на Microsoft Access. Системата плаче за качване в web, но хората Access си знаят, Access си баят.

Реших да натисна Shift при стартиране и прескочих половината защити с пароли. Гледам после при Alt+F11 кода написан на VBA и защитен с парола... Минах транзит през паролата и гледам вътре набити в прав текст потребителски имена, пароли и адреси за достъп до SQL съврърите :-o Ще мине някой келеш и ще им омаже базата данни за 3 минути, нямам думи просто.

Същия случай е и със системата за проверка на email адресите, обявили, че не искат SPAM. Възстановявате един текстов файл от TEMP папката и получавате в прав текст всички валидни адреси, които не искат SPAM :cry:

После злите хакери-гении по цял ден разбивали на мирните хора системите. Ами приберете си ключовете под изтривалките :oops:
 
От: Re: От: Re: Евро програми/проекти

Ама си улава и ти. Спри да пишеш за неща, които не разбираш.

На мен пари не ми трябват, и пак ще ти се повтори, защото явно ти е толкова мозъка - става дума за проекти, и какво представялват. Като стане дума за финансиране, товага ако се реве за тия мижави европари, това се си направи копи пейста на неадекватните постове.

А кой те излъга, че ти разбираш от тези "неща"? След това, дали някой го интересува трябват ли ти пари? На трето място, проектите нали не се правят с ... празни кутии от цигари Малборо или кутийки на пепси, а с пари? Така че, какво представлява нещо на теория всеки в България знае, още повече пък проекти! 8) ама как действат, работят и се управляват, трудно може да ти покаже. Така че, плесни ни тук един твой проект и аз ще ти плесна мой и да видим кой от двама ни е спечелил и кой се е набутал :twisted:
 
От: Евро програми/проекти

След като изчетох всичко и аз мисля да се включа с няколко въпроса:
1. Примерно имам идея. Добра, полезна за много хора. ИТ сфера - софтуер. Но нямам средства, за да я реализирам. Как мога да определя по коя от всички програми мога да се впиша?

2. Има ли програми със 100% финансиране? или поне близко до 100?

3. Къде мога да видя всички програми, за да определя по коя мога да се впиша?

Само не ме пращайте на сайтове като kickstarter :)

Надявам се някой с полезна информация да се включи.
 
От: Евро програми/проекти

Вторият въпрос е глупав. Няма безвъзмездно 100% финансиране. Разбира се, финансиране има, но то е в определен процент. Не може да не вложиш/инвестираш капитал и да създадеш краен продукт. Първият също - как така нямаш представа - то с четене става. Имаш човешки ресурси, конкурентноспособност - мащабни финансирания.
На третия въпрос ти трябва само един ЛИНК, в който можеш да четеш с месеци изисквания, видове проекти, финансирания от кога до кога, колко, микропроекти и т.н. Има страшно много информация в този сайт, лошото е, че конкретна информация се намира с лутане в сайта. Малко са "скрити" нещата.

Успех.


След като изчетох всичко и аз мисля да се включа с няколко въпроса:
1. Примерно имам идея. Добра, полезна за много хора. ИТ сфера - софтуер. Но нямам средства, за да я реализирам. Как мога да определя по коя от всички програми мога да се впиша?

2. Има ли програми със 100% финансиране? или поне близко до 100?

3. Къде мога да видя всички програми, за да определя по коя мога да се впиша?

Само не ме пращайте на сайтове като kickstarter :)

Надявам се някой с полезна информация да се включи.
 
От: Евро програми/проекти

Само не ме пращайте на сайтове като kickstarter :)

Дори да спечелиш одобрение и да подпишеш договор с проект по програма - трябва да финансираш проекта на 100 %.
Чак след изпълнение на проекта получаваш помощта. Помощта обичайно е 50-60 %.
 
От: Евро програми/проекти

А аз се зачудих как стоят нещата с кикстартера? Кога ти дават парите, следят ли после развитието на нещата?
 
От: Евро програми/проекти

Може ли някой да ми препоръча човек/фирма занимаващ се с подготвяне на документи и кандидатстване за Евро проекти?
 
От: Евро програми/проекти

Е то за всяка област и програма са различни консултантите.

Мислех си, че ще е трудно да си избера област (програма). Ама сега и консултант от съответната област трябва да търся, без да знам коя е областта. Вярно ми се струва доста объркано. И както казват хората "Пари при пари отиват" - ако имаш да дадеш пари за консултант, после "непредвидени" разходи за одобрение на проект, то чак тогава може да видиш пари от Европа.
 
От: Евро програми/проекти

То доста пъти без консултант, и то точно определен не става...
Зависи какво искаш и в каква област.
 

Горе