Оптимизация за изображения

borisov87

Member
Интересуваме ползвате ли оптимизация за изображенията
alt tag, title, caption.
Аз ползвам wordpress и правя следното.
Още преди да кача снимката в wordpress я именувам - примерно "телефона на барак обама.jpg" , wordpress взема за title името на файла и за alt в почти всички случай слагам пак същото в случая "телефона на барак обама". Caption въобще не го ползвам. В чужди форуми четох че е хубаво title , alt и caption да са различни. Но въобще не ми е ясно какво толкова различно може да напишеш. Нека seo специалистите се включат и да помогнат малко :). И в моя случай дали са много важни - имам личен блог, знам че за сайтове който са предимно галерии е важно, но тук не знам как стоят нещата все пак в статиите е предимно текст и тук таме слагам някоя картинка
 
Последно редактирано:
От: Оптимизация за изображения

абе не е добре да набиваш ключовите думи в алт и тйтъла на изображенията, особено ако имаш двуцифрено число изображения на страницата. Тогава трябва яко да си креативен и да сменяваш фрази, думи и т.н

Ама в твоя случай, слагай си ключовата дума, но не само нея, ами да е част от фраза, и промени малко да не е 1:1 със заглавието например
 
От: Оптимизация за изображения

аз пък ги правя едно към едно със заглавието?!?!?

дали е правилно незнам, но нямам и проблеми поне за сега да чукна на дърво :cry: или стена ?!!?
 
От: Оптимизация за изображения

Аз пък всичките снимки /авторски/ ги кръщавам с името на продукта. Обаче те винаги са поне няколко и след модела на продукта добавям по една цифра, като пример модел-1. :)
 
От: Оптимизация за изображения

Интересуваме ползвате ли оптимизация за изображенията
alt tag, title, caption.
Аз ползвам wordpress и правя следното.
Още преди да кача снимката в wordpress я именувам - примерно "телефона на барак обама.jpg" , wordpress взема за title името на файла и за alt в почти всички случай слагам пак същото в случая "телефона на барак обама". Caption въобще не го ползвам. В чужди форуми четох че е хубаво title , alt и caption да са различни. Но въобще не ми е ясно какво толкова различно може да напишеш. Нека seo специалистите се включат и да помогнат малко :). И в моя случай дали са много важни - имам личен блог, знам че за сайтове който са предимно галерии е важно, но тук не знам как стоят нещата все пак в статиите е предимно текст и тук таме слагам някоя картинка

Разбира се, по този начин изображенията ти се класират и в google images например.

Именувай си снимката транслитерирана с тирета, т.е. в твоя случай telefona-na-barak-obama.jpg

Не оставяй default-ското име (title) след като качиш снимката (telefona-na-barak-obama) Напиши го на кирилица дословно, или малко го промени. За алт таг-а няма никакво значение дали ще е същото, но винаги можеш да го трансформираш малко, ако се чувстваш дискомфортно.

Ако искаш да стигнеш по-далече, проети за EXIF: http://blogvam.net/оптимизация-за-изображения/
 

Горе