Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Radost

Active Member
Здравейте,
търся си принтер за много малка месечна натовареност.
Нямам претенции дали ще е лазерен или мастилено-струен, стига отношението принтирани листа/мастило да е разумно.

Гледам, че една част от лазерните са с консуматив 100+ лв. за 1000 листа :shock:
А в същото време консуматив за мастилено-струен е 30 лв. за 400 листа...

Благодаря предварително!
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Ами то зависи от модела.
Затова и правя предварително проучване.
А и не знам какво се гледа...
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Щом ще печаташ малко, си вземи лазерен, защото мастиленоструйният засъхва, ако не се използва редовно. Ако търсиш черно-бял печат, защото цветните лазерни са сравнително скъпи.
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Минимум един лист в месеца.Поне при моя е така,пише му го в опътването.Мастилено-струен е.
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Лазарен Brother.
За 350-400 може да си вземех о цветен. Черно белите са по евтини
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Аз ползвам HP Deskjet http://www.amazon.co.uk/HP-Deskjet-F2480-Printer-Print/dp/B002KFZLLQ. Комплект черно и цветно мастило http://www.amazon.co.uk/HP-300-cartridge-yellow-magenta/dp/B0035EQ75U/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1397505618&sr=8-3&keywords=hp+deskjet+f2480- оригинално на HP плащам 20 паунда- това е около 50 лева. Неоригиналните черни мастила са за около 5-8 паунда, но не съм ги пробвала. Печатам горе-долу по 100 страници в месеца и ми върши работа.
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

ако много мразиш някого - подари му мастилено-струен принтер, иначе - втора употреба HP без чип в касетата
 
От: От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

ако много мразиш някого - подари му мастилено-струен принтер, иначе - втора употреба HP без чип в касетата

Ако е втора ръка добре е да е обслужен. Иначе мпжещ да се вкараш в приказка
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Моя е Canon pixmamp230,доволен съм от него,върши ми страхотна работа.
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Моят е xerox phaser, обаче от моделите без чип в касетата.
За 30лв зареждане печати около 3000 страници.
Лазерен черно-бял / като го купувах беше малко над 100лв с касета за 1000 копия/
 
От: От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

Ако е втора ръка добре е да е обслужен. Иначе мпжещ да се вкараш в приказка
ако изпечата поне 2 тонер касети няма да е приказка, но ако си купи грешния модел нов принтер ще гледа филма на 5D
 
От: От: От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

ако изпечата поне 2 тонер касети няма да е приказка, но ако си купи грешния модел нов принтер ще гледа филма на 5D

Зависи от потребителя. Примерно в един счетоводен офис 1 тонер касета (3000 копия) заминава за месец...
 
От: Препоръчайте ми ПРИНТЕР

значи след два месеца ще е спестил 500 лева като не си е купил нов принтер за 100 лева с тонер касети за по 200 лева всяка p.s. това с цветния също беше не особено подходящо, примерно в склада на офиса има един цветен konica-minolta, като му свърши стартовия тонер се оказа че беше по-евтино да се купят ДВА нови от същия модел за да им ползваме стартовите тонер касети, отколкото да купим нови тонер касети, но това се получи щото не ме питаха да направя проучване преди да го купят...
 

Горе