Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

grigorov

Active Member
Стартирам тази тема за да обменим опит при тази не лесна задача да управляваш едновременно една и съща наличност в online и оффлайн магазини. Мисля че мога да Ви бъда полезен с опита който съм набрал в тази част. Тъй като съм се блъскал доста докато намеря най-точният подход.

Ще се радвам ако други споделят тук. Дали са имали проблеми с това? Дали все още имат такива проблеми? И да дадем решения на тези проблеми.
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Мисля, че във форума хора занимаващи се с офлайн магазини се броят на пръстите на едната ръка, ако ги има изобщо, поради простата причина, че повечето потребители тук или поне това е моето впечатление изкарват некви кинти или като свободно наети за някакви проекти или предимно от социалки , адсенс и афилейт програми, даже бих казал, че хората които продават продукти директно през свой сайтове също са малко тук, айде опровергайте ме:)
Аз даже съм един от тези които са минали на друг вид дейност, защото е по-лесно и по-изгодно както се вика, но мисля пак да си направя един реален магазин, Поживём — увидим:mrgreen:
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Имам 5 онлайн магазина, 3 от които са ми основна дейност и офис. Офиса не е в точното понятие "търговски обект" по ред причини, но обслужвам, макар и рядко, клиенти от града, които искат на място да си вземат стоката.

Относно начините за управление на наличностите, поне към момента аз имам проблем с част от доставчиците, които спират внос на даден модел, но не намират за нужно да уведомяват. Когато работиш с ценови листи от по 500-600, а и повече продукта, на 3-4ма такива доставчика и отделно твой внос на моменти е тегаво.
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Тегаво е аз говоря дори за случаи и с повече артикули при мен примерно говорим за номенклатура 10 000. lqllqlq до колкото разбирам ти не държиш наличности на склад при теб? А когато имаш 10 000 ВИДА артикула на склад и просто ги продаваш и offline и online е трудно без да се вкара софтуер за тази цел. Именно искам да разбера колко такива нуждаещи се има за да си бъдем с тях взаимно полезни :)
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

И аз като колегата с чат пат обаслужавма местните жители, но разполагам с офлайн магазин. Работя с около 700-1000 продукта според различните сезони. Известна част държа като стока при мен и наличностите са въведени в самата система на магазина. Това е една от функциите на Престашоп която ме радва много и има опции за склад и доставчици.

В твоя случай може да свържеш системата на складовия си софтуер и системата за наличности на магазина, но за това ти трябва програмист освен ако сам не си такъв разбира се
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Аз просто когато продавам в офлайн магазина изполвам служебен админ, всеки от продавачите ми си има такъв , така се разбира кой кога на кого
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Имаме клиенти онлайн и офлайн. Аз не разбирам какъв е проблема с наличността. Изписва се от складовата независимо къде е продажбата.
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Аз лично нямам проблем, но исках да разбера как го правят различните. От складовата го изписваш. Въпросът е в сайта да се показва нещо като се изчерпи. Тоест сайта трябва да получава информация от складовата. Krumov е посочил пътя който ползвам аз. Но исках да проуча как го правите Вие тъй като имам опция да предложа моето решение и на други.
 
:oops: аз се доверявам на персонала. дори няма складов софтуер...
моля препоръчайте, но да е лесно защото се познавам и ак ое по-сложен пак няма да направя нищо.
като ми кажат еди кое си намалява, поръчвам, като ми кажат нещо е свършило им казвам да проверят пак :)
 
Мисля, че във форума хора занимаващи се с офлайн магазини се броят на пръстите на едната ръка, ако ги има изобщо, поради простата причина, че повечето потребители тук или поне това е моето впечатление изкарват некви кинти или като свободно наети за някакви проекти или предимно от социалки , адсенс и афилейт програми, даже бих казал, че хората които продават продукти директно през свой сайтове също са малко тук, айде опровергайте ме:)
Аз даже съм един от тези които са минали на друг вид дейност, защото е по-лесно и по-изгодно както се вика, но мисля пак да си направя един реален магазин, Поживём — увидим:mrgreen:

Преброй питалите и отговарящите във секцията за онлайн магазини ще остнаеш изненадан а и не всички пишат :) че даже във форума се продаваше и един от първите мега молове от собственик със 12000+ въведени продукта :) само че тези с офлайн магазини са по малко разбира се но ги има :) че някой даже пишат и в политиката на форума повече понеже малък процент от бизнеса им е онлайн :) Предприемач е доста шарено място :)

:oops: аз се доверявам на персонала. дори няма складов софтуер...
моля препоръчайте, но да е лесно защото се познавам и ак ое по-сложен пак няма да направя нищо.
като ми кажат еди кое си намалява, поръчвам, като ми кажат нещо е свършило им казвам да проверят пак :)

Решението на Крумов и mr.storeman да изполваш онлайн магазина като складов софтуер и всеки продавач да си въвежда продажбите май е най икономически изгодно ... после идват складови софтуери интеграции ерп...
 
От: Re: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

:oops: аз се доверявам на персонала. дори няма складов софтуер...
моля препоръчайте, но да е лесно защото се познавам и ак ое по-сложен пак няма да направя нищо.
като ми кажат еди кое си намалява, поръчвам, като ми кажат нещо е свършило им казвам да проверят пак :)

Пет години съм работил офлайн със складов софтуер. С около 1600 артикула.
Дори на себе си се оказа, че не мога да вярвам. Вярно, че тогава нямаше бар-кодове и всичко се въвеждаше ръчно.
Колеги по онова време, които не ползваха софтуер, редовно влизаха вътре. Някои с доста прилични суми.
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Аз имам само онлайн магазин, но ползвам и ERP система, за да изписвам стоката по-лесно към счетоводителя, а и да имам всичко черно на бяло като наличности защото dolibarr-а има доста повече функционалности от warehouse мениджмънта на Преста-та.

Изписвам от престата каквото продам офлайн чрез тестов акаунт, за да вървят и там статистиките (най-продавани, месечен оборот и др.)

Има разминавания, но за малкия обем продажби, който имам в момента е поносимо. След време може да интегрирам двете системи, като при това всичко ще се оптимизира, но нека да пораснем пък ще видим...
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Моето решение включва мощен складов софтуер с много възможности /включително и прекрасен експорт към счетоводният софтуер Делта Про/
+ един модул за синхронизация с Opencart /в чието усъвършенстване имахме честа с колега от форума да участваме/ И вече съм на етап да предложа това решение и на Вас. Ако имате 1 или повече offline обекта и се чудите как да изнесете дейността си и Online максимално лесно и точно можете да ми пишете. Или просто ако искате да автоматизирате и модернезирате и само offline бизнеса си :)
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Моето решение включва мощен складов софтуер с много възможности /включително и прекрасен експорт към счетоводният софтуер Делта Про/
+ един модул за синхронизация с Opencart /в чието усъвършенстване имахме честа с колега от форума да участваме/ И вече съм на етап да предложа това решение и на Вас. Ако имате 1 или повече offline обекта и се чудите как да изнесете дейността си и Online максимално лесно и точно можете да ми пишете. Или просто ако искате да автоматизирате и модернезирате и само offline бизнеса си :)

Какъв складов софтуер предлагаш?
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Лично нямам нито онлайн, нито офлайн магазини. Но имам изградени към 20 онлайн и 6-7 офлайн магазина. Преди време онлайн магазините ги синхронизирах с php скрипт за комуникация на двете бази. От около 2 год. се занимавам професионално с интеграция и внедряване на OpenERP - ERP система с отворен код от висок клас. За версия 7 синхронизацията я правех по XML/RPC между OpenERP и Magento CE или Prestashop и наличностите са сихронизирани в реално време. Не е възможно да продадеш нещо, което не е налично. Има възможност и за дропшипинг. В момента фокуса е върху версия 8, която все още е RC1, но се очаква всеки момент да стане stable. Във версия 8 има вече вграден web builder, ecommerce, blog, forum (Q&A), dropshipping и мн. др. Складовия модул е пренаписан от 0 и с много повече възможности. И понеже системата е една, базата също, тук вече няма синхронизация с външни конектори, а онлайн и офлайн са просто вградени. Отделно има POS част и се поддържат множество каси. Т.е. може да се търгува онлайн, в търговски обект или директно. Складовете са едни и същи и наличностите не е възможно да са различни или нещо да се обърка. Понеже е сменена и логиката на складовата част, всеки продукт просто се мести, не се изтрива, не се коригират наличности и т.н.
Ако някой се интересува от подробности или друга информация, моля да ми пише на ЛС.
 
От: Колко от нас имат едновременно online и offline магазини?

Не съм тествал с Opencart, но гледам, че има един платен конектор на webkul - http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=16556. Принципно имат конектори за повечето известни системи за търговия.

Всъщност вече са ме питали тук и съм отговорил.
Както писах в началото на тази страница:
...връзката е по SOAP/XML-RPC. RPC е вграден в OpenERP, a синхронизацията е на база модула OpenERP Connector, който не е стандартен, а комюнити модул.... На база този модул има опити за синхронизация с Amazon, eBay....
и нищо не пречи да се направи и с Opencart, макар да не срещнах такова решение, а само въпроси за такава интеграция. Не познавам подробно Opencart, но доколкото разгледах, проблема идва от липсата на универсално вградено API (може и да греша). В github намерих 3 проекта за webapi, но им липсват някои от основните функции за пълна синхронизация през модула OpenERP Connector. Други пък са за стари версии или са зарязани като проекти. Извода ми е, че ако проекта за интеграция си струва, е възможно да се направи интеграцията на Opencart с OpenERP. От друга страна по-лесния и евтин вариант би бил миграция на самия магазин към Magento (има модул за това Cart2Cart: OpenCart to Magento migration).

Конектора и цитата се отнасят за версия 7 на OpenERP.
 
Последно редактирано:

Горе