Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

richo

New Member
Кой вариант е по-добрия?
В моя случай става въпрос за ФБ страница към сайт (онлайн списание за забавление и интересни факти и статии), който няма за цел определена таргет група, защото е четаем и би бил итересен на всякакви възрасти и хора.
Фейсбук рекламата със сигурност ще привлече по-качествени лайкове, но е много по-скъпо. Въпроса е заслужава ли си?
Докато мога да купя 50 000 фена само за 500лв и то българи (предполагам, че ги привличат без тяхното знание - като цъкват върху онези "шокиращи" линкове към видеа и статии в ФБ и автоматично лайкват). Но тези хора пак са реални и може би ще цъкнат и върху моите линкове като видят интересно заглавие?

Предполагам сте забелязали как някои страници с примерно 100 000 фена нямат почти никакви лайкове на постовете си, а други с много по-малко фенове и подобна тематика събират огромно количество лайкове и коментари. Пример: страниците на Блиц - никаква активност; страницата на ОфНюз - огромна активност за същата тематика. Защо е тази разлика?

Ако някой е използвал някой от методите нека сподели опит и мнение.
 
От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

Със сегашната политика на фейсбук страницата ти може да бъде убита по всяко време, не си заслужава да си даваш парите за лайкджакинг. Не си заслужава и да си даваш парите за фб реклама по същата причина. Въобще, не мисля, че можеш да изкараш пари от новинарски проект без да налееш сериозна сума и да се бориш с големите.
 
Здравей,

Определено подкрепям мнението на @redrum. Защо. Просто, защото лайкджакинг феновете определено не ти носят нищо, отделно рича няма да е на нивото, на което ще е с натурално натрупани фенове. Отдели си един бюджет и ще помогнем с него да достигнеш максимални резултати. Има различни опции, изработка на авторски картинки и споделяне, купуване на линк (споделяне на страницата ти) в други големи живи страници, игри с награден фонд, спонсорирани постове.

Както каза един приятел, по-добре страница с 1000 активни фена, отколкото същата с 10 000 мъртви души. Зад големите Facebook страници седят голям бранд или добра идея. И пак тук идват двете константи - колко е голям бранда или колко е добре възприемана идеята.

Ето един пример: Facebook страницата на бг хостинг провайдъра ICN в момента има 19541 фена / лайка, докато тази на Hostgator - 45 000 фена / лайка. :)

Или друг пример: Facebook страницата Зелени релси в София има в момента 10 216 фена / лайка, докато тази на От забавно по - забавно - почти 60 000 фена / лайка :)
 
От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

Не мое да бъде!
Кво стана с измъчените души на тези, които продават фейсбук странички? Да не би да са се пренасочили у некой микроблог?
 
Re: От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

Не мое да бъде!
Кво стана с измъчените души на тези, които продават фейсбук странички? Да не би да са се пренасочили у некой микроблог?

Хахаха, това, което стана с линк ексчейнджа. :)

И лайфджакинга е вид трупане на фенове, но вече зависи и за какво са ти тия фенове / лайкове. Доста мои познати правят лайкджакинг, за да могат да използват лайк бокса на някой тукощо създаден сайт или лендинг пейдж. Реално потребителите на сайта няма как да знаят, че сайта ги е натрупал натурално. :)

Но най-често феновете се трупат заради идеята да станат част от идеята на сайта или бранда. И наистина да бъдат активни и се насочват към ресурса. :)
 
От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

Най-добрият вариант е друг. Забравяш за набавяне на фенове по какъвто и да било начин (от платените). Ако толкова държиш на Facebook слагаш го на сайта , можеш малко да го засилиш по друг начин които първоначално за мен беше учудващо , но работи много ефективно. Слагаш примерно при отваряне на сайта да ти изкача едно прозорче с "харесай нашата страница". Хората кликат масово на бутона "харесвам" само и само за да им се разкара от екрана.Естесвено можеш да си поиграеш малко с Api-то и да проверяваш дали потребителя който влиза в сайта ти е харесал Facbook страницата ти и съответно ако вече я е харесал да не му се показва. Другата стъпка ти е да налееш малко пари в Adwords. Щом става въпрос и за БГ пазара кликовете от 1 до 5 стотинки ще ти вършат работа предполагам. Единственото което е кофти е ,че си в ниша в която има страшно много конкуренция :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

Не мое да бъде!
Кво стана с измъчените души на тези, които продават фейсбук странички? Да не би да са се пренасочили у некой микроблог?
Не злорадствай :p
 
От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

Аз повече пари за реклама на този американски сополанко Марк няма да дам. Три пъти промотирах и страници и постове, но ефекта беше никакъв. Нито достигнаха до обещаните като количество хора и парите свършиха. Говоря за 30 долара на реклама
 
От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

Аз също съм много недоволен от рекламата във фейса.
Относно лайк джакинга, до сега съм поръчвал 2 пъти за 2 различни страници

На едната е много зле, на другата е добре. А се пускат подобни неща.
 
И аз не съм доволен от рекламата. Това са ти реално фенове, а те не са гаранция нито за продажби, нито за шер, за да достигнеш до нови. Просто фенове. И това е. Но явно хората си рекламират, какво да правят, да чака някой да ги намери през кривата им търсачка. :) Или от сайта да се сети да лайкне. Я се сети, я не. Или в някоя стария или PR материал. :)
 
От: Фейсбук реклама VS. купуване на фенове?

А, не мислите ли, че ако тоя ресурс се обърне в купуване на линкове и статии гошко няма да ви снася много повече от колкото фенове които трябва да се спамят постоянно за да има посещения сайта?

Винаги съм си мислел, че е много по-добре да се класираш по нещо в гугъл и 90% от трафика да ти е от него от колкото да хвърлиш пари и средства за фенове, които трябва и да забавляваш всеки ден.
 

Горе