SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишетата

se0.guru

Member
SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг, да се учим заедно да не вярваме на клишетата

SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копирайтинг


или УРОК 1: да се учим как да мислим сами и да не вярваме на клишетата по форумите и ръководствата по сео оптимизация[/SIZE]

Една безплатна интернет тема, която надявам се стане цяла авторско - колективна книга, в която по весел начин да се научим да класирате сайт в Гугъл. Освен това силно препоръчвам и книгата на моите колеги от интернетрекламабг и техният франчайзинг , която е озаглавена НА ПЪРВО МЯСТО В ГУГЪЛ а техният сайт е след моя в гугъл при търсене на РЕКЛАМА В ИНТЕРНЕТ. За това си позволявам да напиша този УРОК НОМЕР 1 съвсем безплатно тук в този култов форум за мнозина.

Та, така , драги колеги, уважаеми фриилансери, програмисти и seo експерти, взимащи по 300 лв. за инсталация и разцъкване на сайт и после недигащи телефоните на клиентите... Не споменавам имена, естествено има и много коректни и съвестни хора като мене, не сме всички непрофесионалисти в бранша...

Ето Ви един сайт, който разбива най-най-основният мит на seo оптимизаторите - че дублираното съдържание е много страшното нещо...

Този seo експеримент, моят сайт www.клюкарник.com е почти 100%, вероятно 99% или най-малко 95% с дублирано съдържание, което съм копи/пействал от бг интернета по възможно най-лесния начин - ctrl + a, ctrl +c от произволен сайт и после ctrl + v във word-ското текстово поле на сайта с бг администрация клюкарник.com , който заедно с поддръжка, съвети и превръщането му в онлайн магазин и сайт за обяви продавам за минимум 2 000 лв. на търг с плащане предварително, защото нямам време да се занимавам с несериозни купувачи.

Сами вероятно можете да проверите колко скоро е направен сайта и как няма и 6 месеца. Можете сами да видете колко често е публикувано, единственият му линк билдинг е 3-4 публикации във свежо.нет и още толкова макс във фейсбука, които съм правил...

Можете ли сами да проверите на кое място излиза при търсене на КЛЮКАРНИК в Гугъл?

Бъркам ли или този сайт опровергава две от най-най-разпространените клишета и препоръки в нашите среди

1. Колко било важно да е уникално, ръчно писано от тийнейджъри или умни младежи... или превеждано съдържанието в един сайт, новите статии?

2. Колко важно било да се прави субмит в директории и линк билдинг?
 
Последно редактирано:
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Ти определено не си добре!
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

гуро сео добра тема

1.как ще ми направите тема като и в самото заглавие имате грешка

2.и защо се мислете за гуру?

3....

4....
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг

SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копирайтинг
или УРОК 1: да се учим как да мислим сами и да не вярваме на клишетата по форумите и ръководствата по сео оптимизация

УРОК НОМЕР 2: ДА ОСЪЗНАЕМ И НАУЧИМ СТЕПЕНТА НА ВАЖНОСТ НА ОТДЕЛНИТЕ ПОХВАТИ ЗА КЛАСИРАНЕ НА САЙТ В ГУГЪЛ

В този съвсем кратък втори урок, колеги, приятели и неприятели, клиенти и просто минувачи тук, съвсем безплатно за Вас ще обясня няколко неща, без да казвам основните истини, защото тяхното научаване следва да е платено.

От много години, а особено днес, в България са все по по-популярни разни рецепти за класиране на сайт, постулати и правила, на които мнозина вярват като на чиста монета. Аз, разбира се, НЕ ОБВИНЯВАМ НИКОГО, защото пак и за пореден път азвам, че НЕВОЛНАТА И НЕСЪЗНАТЕЛНА измама, породена от невежество, неспособност за самостоятелно мислене и склонноста да се чете по сайтове и книги и да се спазва и вярва без съмнение, вместо разумното развитие ДА СЕ МИСЛИ И ЕКСПЕРИМЕНТИРА ДЪЛГО ВРЕМЕ С ТЪРПЕНИЕ, УПОРСТВО И ПОСТОЯНСТВО, а най-вече СЪС СТРАСТ И ТАЛАНТ е причината за това толкова много хора да дават пари на вятъра, толкова много хора да ги взимат и т.н. ВЪПРЕКИ ЧЕ всичко това е излишно губене на време... Естествено, може да се каже, че е полезно да си разменят хората пари и разменният пазар между населението води до икономически разстеж и финансов живот в дадена страна... Така е... но все пак е хубаво някой да казва и ИСТИНАТА, т.е. в случая аз, да я казва БЕЗПЛАТНО, съвсем ОТКРОВЕНО, както и директно и смело да КРИТИКУВА заблудата и злото...

Това поведение, подобно на Иисус Христосовото, (за който тези дни по великден си спомняме и се поздравяваме 40 дни до празника Възнесение Христово с думите ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ и ВОИСТИНА ВОСКРЕСЕ, а не само 40 минути, както предписва нашата деградирала и загубила популярност Православна Християнска Църква, изгубила вероятно и правилното разбиране за духовното учение на първите християни....) вероятно може да ми донесе твърде много червени точки, а накрая някой може и да ме нашляпа, както се е случило на моя житейски идеолог Христос, но все пак ши рискувам и по християнски, като дипломиран учител по Религия и SEO ОПТИМИЗАЦИЯ (естествено) ще кажа моите истини БЕЗПЛАТНО за верните ми последователи хахаххахаха

УРОК 2: ВАЖНО Е ДА СЕ СТЕПЕНУВА ПО ВАЖНОСТ КАКВО ДА СЕ ПРАВИ И КАКВО ДА НЕ СЕ ПРАВИ ТОЛКОВА МНОГО ПРИ КЛАСИРАНЕТО НА САЙТ

1. Домейнът е важен, БРАНДЪТ НЕ Е ТОЛКОВА ВАЖЕН, Гугъл е програма, тя не е изкуствен интелект, гугъл не знае дали Вашият домейн е бранд или не е бранд и никога няма да го научи!

2. Важно е сайтът Ви да има подходящите заглавия, освен на самият сайт, така и на публикациите и подстраниците вътре, но това няма да Ви донесе нищо, ако текста вътре не е писан от таланти като мен, със подходящите думички и дължина, количество, качество и още 1001 приказни тактики за класирането му.

3. Важно е сайтът Ви да е намерен от гугъл чрез популяризация в търсачки, чрез регистрация в директории, чрез субмит в стотици и хиляди сайтове, да му се прави ЛИНК БИЛДИНГ, но аз никога не съм го правил за мой собствен сайт, а въпреки това сайтовете ми често са били номер 1, а дори и като ги тотално занамеря след години пак са на ПЪРВА СТРАНИЦА.

УРОК 2 НАКРАТКО:

Най-важно е какво има в сайта, едва след това е важно да има подбран правилно домейн, заглавия title на сайта и страниците, H1 и H2 тагове и т.н., линк билдинг и субмит в директории с линк към сайта Ви
 
Последно редактирано:
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг

SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копирайтинг

УРОК НОМЕР 3 За какво служат meta таговете в интернет сайтовете?

Накратко, мета таговете, поставянето на ключови думи в сайт, мета описанията и другите мета неща, служат за следното:

Да си представим, че сайтът Ви се казва фафаipotpali-laptopi.com заглавието му и всички екстри по заглавията са ЛАПТОП еди кой си... Вие обаче много държите, когато сайтът Ви е на първа страница в Гугъл и вече хората го виждат, още в търсачката да е изписано не Лаптопи от ипотпал, a отдолу под заглавието на сайта Ви някакви избрани от Google изречения от него.... да си преставим, че искате още в Търсачката сайта Ви да излиза така ЗАГЛАВИЕ: 0800 666 (примерно) НАЙ-КАЧЕСТВЕНИТЕ ЛАПТОПИ , а отдолу иначе случайно избраният текст да е някакво друго рекламно мото.... ТА ЕТО ТОГАВА И САМО ТОГАВА можете да използвате някакви плъгини за seo оптимизация в wordpress или мета описание и мета ключови думи и други мета нещица.
Във всички други случаи seo плъгините, seo модулите, мета таговете, ключовите думи и мета описания са ИЗЛИШНИ и не водят до класиране на сайта, до увеличаване на посетителите му и потенциалните читатели, купувачи и клиенти за собственика на сайта.

Taка ли е?
 
Последно редактирано:
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Човек, пий си хапчетата и лягай, стига си спамил с тоя твоя сайт.....
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Човек, пий си хапчетата и лягай, стига си спамил с тоя твоя сайт.....


А ти си пий ракията и затъпявай все повече и повече пред компа - 4, 557 мнения имаш до сега за 3 години, средно 1 000 на година или 3 на ден, ако бях на твое място щях да изисквам заплата от собствениците на форума за това, че дразня новодошлите и спамя в темите им! Старнникът определено също трябва да е на заплата тука.

Имате нужда вие от терапия и лекарства, господа, не аз, живи и здрави, прощавам Ви, защото озлобените хейтъри са болни хора, заслужават състрадание и съжаление, а не презрение и гняв... Вие се храните от чуждите емоции, които предизвиквате с наслада, коментирате на всеки всичко, все едно някой Ви е упълномощил, не гледате своята паница, а гледате да се изсерете в тая на другарчетата... Вие сте малки, незряли и невъзпитани селяндури, които обаче пак казвам заслужават състрадание и съжаление, а не презрение и гняв.

Пожелавам ви здраве на първо място, после способност за учтиво и добронамерено поведение, писане на положителни думи към другите, а не "хвърляне на каманаци по тях"... Понеже са великденски празници ще ви кажа БОГ ДА ВИ Е НА ПОМОЩ, вие не знаете какви сте, не осъзнавате себе си и не разбирате какво вършите, така че вероятно лесно ще Ви бъде простено, когато някой ден станете зрели, морални, честни и съвестни хора.

Шоу да става, не се засягайте, другарчета :)
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

съгласен!

но защо си толкова надъхан, ако ти дам нов домейн да го изградиш от самото начало ще се хванеш ли?
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Ти за ракията ми и мненията не се притеснявай, гледай себе си, че прекаляваш с гуруто, а реално няма нищо на лице. Класирал ми бил сайт за "реклама от гугъл" това въобще нищо не говори за добър оптимизатор или каквото и да е подобно нещо.
Във всяка тема се правиш на велик, покажи нещо велико. Да видим, дай статистика колко посещения на ден имаш от гугъл с великата ти оптимизация, и безценните ти съвети.
За мен ти си просто един въздух под налягане.
Тръгнал да ми говори за ключови думи в метатагове, знаеш ли гугъл от колко време въобще не им обръща внимание?
Дублирано съдържание не било проблем :lol: добре, че в бг. пандата мина само за малко иначе щеше да видиш каква е истинската сила на гугъл.
Дано не разбираш, щото тогава друга песен ще запееш, и пак ще си смениш ника, вместо сео.гугру, ще се кръстиш сео.куру. :lol:
А ти си пий ракията и затъпявай все повече и повече пред компа - 4, 557 мнения имаш до сега за 3 години, средно 1 000 на година или 3 на ден, ако бях на твое място щях да изисквам заплата от собствениците на форума за това, че дразня новодошлите и спамя в темите им! Старнникът определено също трябва да е на заплата тука.

Имате нужда вие от терапия и лекарства, господа, не аз, живи и здрави, прощавам Ви, защото озлобените хейтъри са болни хора, заслужават състрадание и съжаление, а не презрение и гняв... Вие се храните от чуждите емоции, които предизвиквате с наслада, коментирате на всеки всичко, все едно някой Ви е упълномощил, не гледате своята паница, а гледате да се изсерете в тая на другарчетата... Вие сте малки, незряли и невъзпитани селяндури, които обаче пак казвам заслужават състрадание и съжаление, а не презрение и гняв.

Пожелавам ви здраве на първо място, после способност за учтиво и добронамерено поведение, писане на положителни думи към другите, а не "хвърляне на каманаци по тях"... Понеже са великденски празници ще ви кажа БОГ ДА ВИ Е НА ПОМОЩ, вие не знаете какви сте, не осъзнавате себе си и не разбирате какво вършите, така че вероятно лесно ще Ви бъде простено, когато някой ден станете зрели, морални, честни и съвестни хора.

Шоу да става, не се засягайте, другарчета :)
 
Последно редактирано:
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

съгласен!

но защо си толкова надъхан, ако ти дам нов домейн да го изградиш от самото начало ще се хванеш ли?

Събота - неделя мога да бачкам по домейна ти, ама трябва и аз да ти кажа какъв да е домейна, как да се казва, освен ако не е готин, ... но практика ми е показала, че като бачкам за малко пари, после ме е срам да си показвам портфолиото, така че едвали ще се навиеш.

А иначе съм надъхан вероятно заради нетърпение, лошо възпитание, заради жени, заради това, че се събудих преди малко и ме е зверски яд, че вчера пак бачках от 8 до 8 вечерта на компа, вместо да си оползотворя хубавият почивен ден с приятни разходки из природата и спокойно общуване с приятели... А може би съм развил seo оптимизаторска интоксикация, характеризира се като всяка мисловна интоксикация с предозиране от мислене по дадена тема...

Та май ще послушам моя скайп приятел, който не знае как се пише джава скрипт (ако правилно си спомням), което няма лошо, аз пък не знам добре как да го ползвам хахах и ще си лягам или ще сляза да проверя дали има пияни и готови за любов с непознати в дискотеките и клубовете долу.

И най-много ме е яд, че си пропилях младините в интернет и в работа... спорове по форуми и чатене, а не в обикаляне на дискотеки и клубове нощем!!! мамка му! бесен съм :) не бъдете като мене, живейте си живота, не учете, не работете, мързелувайте и обичайте другите :)
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

всичко е ток приятелче, сега кажи домейна аз ще ти го купя платя както искаш така ме разбирай, а ти ще ни покажеш какво ще направиш с него....
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Събота - неделя мога да бачкам по домейна ти, ама трябва и аз да ти кажа какъв да е домейна, как да се казва, освен ако не е готин, ... но практика ми е показала, че като бачкам за малко пари, после ме е срам да си показвам портфолиото, така че едвали ще се навиеш.


кажи си и цената да видим аз ще ти платя ако се докажеш на номер 1
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Имам и идея, keks.com да го класира за sex.com по ключови думи кекс и sex. :lol:
всичко е ток приятелче, сега кажи домейна аз ще ти го купя платя както искаш така ме разбирай, а ти ще ни покажеш какво ще направиш с него....
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Ти за ракията ми и мненията не се притеснявай, гледай себе си, .....
Дано не разбираш, щото тогава друга песен ще запееш, и пак ще си смениш ника, вместо сео.гугру, ще се кръстиш сео.куру. :lol:

Йессс, кефиш, кефиш, това мнение зверски ми хареса, братле. Имаш талант, имаш, сега ми хареса!

Ставаш за адвокат даже, трябвало е да учиш право :) Евалата, евалата... Ще изляза сега малко до някоя дискоте, да видя има ли пияни жени и после се връщам и тея дни продължаваме шоуто!!!

Благодаря ти за отделеното време и споделянето на ценен опит, ти си истински скайп приятел!
 
Re: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

темата е малко в стил :) ако бяхме форум за декоративни рибки да се пита / дава пример как да сготвим някоя и това че не не са оригинално за ядене не значи че не трябва да ги пробваме как са :)
 
От: Re: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на кл

темата е малко в стил :) ако бяхме форум за декоративни рибки да се пита / дава пример как да сготвим някоя и това че не не са оригинално за ядене не значи че не трябва да ги пробваме как са :)

Kаква чест, накрая и един от тези, които са Човека в тоя микро-интернет свят тука да пусне мнение в моя тема. Понеже всичко в тоя свят почти става ако имаш човек в точното време и на точното място, а нямаш ли си човек, нищо не тоя свят не може да се случи.

В тая връзка се извинявам за вероятно грубото отношение към стари и активни писачи в този форум. Днес ми споменаха вечерта в градинката, че един приятел бил на погребението на негов дългогодишен съквартирант, който се застрелял. Пък наскоро един съсед се хвърли под влака. Понякога забравяме, че хората сме раними създания. Не целя да обиждам и комплексирам никого, за мен е интересно и забавно, че съм по някакъв начин част от това общество в този форум и че обменям опит и критики, внимание и коментари с други отдадени на онлайн бизнеса, програмирането, рекламата в интернет и seo оптимизацията аскетични адепти, братя и сестри по съдба и житейско занимание. Като подобни поне до някъде в нещо, като хора с общо занимание, всеки на своето ниво на развитие.... не би трябвало да се обиждаме и да си говорим грубо и просташки, не би трябвало да се обезсърчаваме и демотивираме, а напротив следва да се подкрепяме и помагаме и заедно да се шлифоваме за предизвикателствата извън Кръга и общността....
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг

SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копирайтинг

или УРОК

"Това не е популярен възглед сред електронните гурута, но е верен. Хората обичат да принадлежат към групи от хора със същите вкусове. "
ТИМОТИ КЪМИНГ от "Малкото "е" Големият Бизнес Бизнес планиране за интернет търговия.

Така, сега след като се посолих с един съфорумник, избистрих акъл на студения въздух на вън и установих, че пияни мадами в отворени заведения няма наоколо, реших да сътворя преди новата няколко часова дрямка, още един урок по SEO ОПТИМИЗАЦИЯ или по-точно по класиране на сайт.

урок 4 : трябва ли често да поставяме ново съдържание на сайта си?

НЕ! Практиката от много години и вероятно различни алгоритъмчета (донякъде в гугъл) показват, че и това е мит. Освен, че не е абсолютно задължително огромната част от текста в сайта да е уникално съдържание... т.е. освен, че уникалното съдържание като основен фактор за класирането в гугъл е мит (виж урок 1)... мит е също така и че трябва редовно и постоянно да се налива ново, при това ново уникално съдържание.

Всичко това никак не е наложително, сайтът ви ще стои пак номер 1 години, години наред и дори свързани сайтове с огромни портали няма да могат да ви изместят, ако сайтът Ви е силен по другите важни показатели.

За пример в този урок ще дам моят сайт за живота след смъртта, който е с домейн duhovno-razvitie.com и много години вече излиза на първо място при търсене на ДУХОВНО РАЗВИТИЕ, както и на първите места на ред други фрази и търсения, а когато публикувам нещо ново и уникално като съдържание :):):) то също застава често на първо място за много години напред в гугъл.

Анализа на сайтът ми мислех да го спестя и да ви кажа какво имам предвид, но вместо това можете да го разгледате и обмислите защо толкова години на различни фрази е на първо място или на първите места. Като е около или над бил или сега е със сайт като читанка.инфо (което би трябвало да е невероятно) или спиралата.нет (стотици пъти по-ценен и посещаван сайт от моя). Този сайт стои на първо място, въпреки, че не слагам често ново уникално съдържание, понякога с месеци и години не слагам ново уникално съдържание, а голяма част от информацията вътре не е уникална като съдържание, макар че има доста уникално съдържание все пак.

Извод: Информацията и съдържанието в един сайт може да бъде налята наведнъж или на няколко пъти и после месец-два да не се налива ново уникално съдържание, даже въобще да не се налива съдържание.

Дали обаче това не е възможно само при наличие на много интересно и качествено съдържание или при наличието на линкове, пускани от самите посетители към сайта?
 
Последно редактирано:
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Записах се :lol: Давай, копеле.. Реди мисли, слушам те!
P.S. Само да не се обидиш на думата копеле, аз поне не бих се обидил, даже ме радва. Ама не всеки е луд..
 
Последно редактирано:
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

1366503094967.jpg
 
От: SEO ОПТИМИЗАЦИЯ и Копрайтинг от Бойко, да се учеим заедно да не вярваме на клишет

Записах се :lol: Давай, копеле.. Реди мисли, слушам те!
P.S. Само да не се обидиш на думата копеле, аз поне не бих се обидил, даже ме радва. Ама не всеки е луд..

Не, ама с толко лаконични коментари, че ми стане скучно и че почнЕм да си пишЕм другаде
 

Горе