Въпрос относно Forex

От: Въпрос относно Forex

Исках да кажа , че минаваше take profit-a с половин пипс , а му трабваше още пипс и половина да се затвори 10 минути по-късно . Ок , явно е от спреда . Просто на демото явно не се вижда това , защото съм търгувал с повече лотове и не съм го забелязал .
И аз така си мисля , че тези семинари са за напълно начинаещи , но исках да питам все пак .
Инъче тествах 3 седмици една система , и сега я прилагам и на реална сметка . Около 10% на седмица правеше на демото , от това което съм гледал , чувал , добрите long run трейдъри правят 20-30% на година , естествено с много по-големи банки от моята :)
Интересно ми е , на вас какви са ви седмичните/месечните или годишните таргети ? Малко да си сверя часовника , благодаря :)
 
От: Въпрос относно Forex

Ясно, от спреда ще е :)
Нямам таргети - защото така ще си разруша психологията. Имам таргет да следя търговският ми план и да не мърдам и на милиметър от него.
Няма как да поставиш цел при положение, че единственото, което може да контролираш на пазара е самият себе си :)
Няма как да си поставиш цел в нещо, което си нищожен малък и да искаш да го контролираш, след време ще го разбереш.
От тук може и да изведем, че нама сигурно на пазара, така и доходността не е сигурна, а още по-малко не е шаблона - 20-30 на година. Факт, е че големите хедж фондове имат средна доходност от 3-5% на месец, но това не значи, че не можеш да имаш в пъти по-голяма доходност или по-малка.
Няма нужда ти казвам каква е моята доходност, теб трябва да те интересува само и единствено да имаш печеливша система и да имаш желязна дисциплина да я следваш.
Толкова просто и в същото време прави разликата - не случайно 1 на всеки 20 е постоянно печеливш в дългосрочен план и това го прави благодарение на себе си.
Ако имаш други въпроси може да ме питаш.
 
От: Въпрос относно Forex

Благодарско , от 2 седмици доста чета специфично за психологическата част на трейдинга . Но колкото повече чета , толкова повече се убеждавам , че е и до типа човек .
Много е трудно човек , които примерно обича да залага за всичко , казина , покер , спортни залози , да бъде убеден и да следва определени правила . Защото повечето действат доста хаотично , без никаква система , камо ли бизнес план , и затова е разбираемо да има голям процент губещи .
Даже днес гледах филма , които бяхте дали в един от по-горните линкове и ми направи впечатление как напълно неподготвени хора , без знания , психологическа нагласа и прочие масово се провалят . Нали там не ставаше въпрос за форекс , а за акции , но логиката мисля е същата .
 
От: Въпрос относно Forex

Да видеото е като цяло за трейдинг.
Трейдинга е тежък бизнес и защото хората имат грешни очаквания фалирват.

Сам ще се убедиш 10% на демо и колко на реална сметка, а ако системата е някъде фрее взета и влезеш в кофти серия можеи да я захвърлиш именно заради психологията - ако имаш въпроси по системата си може ми пишеш на ЛС или и нещо друго.
 
От: От: Въпрос относно Forex

Последно пип или пипс и половина?

За нещо по сериозно може би трябва аз да им направя интензивен обучителен курс.

Та какви са точно условията горе - долу за да направиш такъв курс
 
От: От: Въпрос относно Forex

Та какви са точно условията горе - долу за да направиш такъв курс

Желание и стимули от тях страна, разбира се и финансовата страна не за пренебрежение, ноу хау не струва без пари все пак.
Както казах стимулите са важно нещо - за жалост малцина са брокерите и тук си говорим за западните с утвърдените имена където пращат обучителите си на курсове, при про трейдъти ментори - като основно се набляга на психологичната част, за да могат да направляват в бурното море на трейдинга всички новаци!
А иначе нивото на нашите обучители както и много други е ниво - да ти предам по интерактивен начин знание, което го има в книгите по 15-20 лв или знание, което може да го намериш фрее.
Пита се след като евтино може да намериш знанието - тогава защо 95% губят парите си :)
Сега съм се фоксусирал индивидуално и то към хора, които бих вложели времето, енергията и усилията си за да им помогна да преминат от другата страна.
 
От: Въпрос относно Forex

И ко мислите сега относно евродолара, обръща ли се тренда, последните дни не съм виждал такъв ръст от както се занимавам :D

Проби всички съпротиви, сега другата седмица около 1.14500 мисля да пробвам да продам малко ако стигне до там, ако пък пробие има ли още място за ръст, за да купя или няма начин да не падне малко, май и юни е тествано нивото.

Какво ше кажете :D
 
От: Въпрос относно Forex

Какъвто модел покаже пазара него трейдвам, като няма нищо нищо няма стоиш и си чакаш:) Като има мога да кажа, какво ще прави с каква вероятност.

Тези, които съм ги обучавал, трудно възприемаха идеята, че да си трейдър отиграваш само вероятности и като цяло не знаеш на къде ще отиде пазара.
 

Горе