Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

От: Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

От вчера има подобрение в трафика за единия ми сайт който изчезна от търсачката на Google. Беше загубил към 90% от трафика, останали бяха само постоянните посетители, от търсачката нямах посещения.

arx1406113924r.JPG

На сайта не правя никакво SEO и има около 40 линка към него и все от качествени сайтове (тематични). Линковете не съм ги слагал аз, а са органични. Друг сайт беше загубил около 20% от трафика. Интересното е, че сайтове които не ги работя или качвам много рядко в тях не отчетоха спад, а някои даже се повишиха през този период.

Няколко пъти в годината се получават при мен подобни сривове, но по-слаби от сегашния. За това не смятам да инвестирам в онлайн бизнес, ще продължа да си правя сайтове само за хоби и да си чеша егото.
 
От: Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

И при мен е същото, зарязах единия, и скочил с 100 позиции нагоре по основната клчова дума, а преди го нямаше никакъв. Нещо обаче не мога да им схвана спатиите сега тествам различни неща, пък да видим. Дано се получи. :)
От вчера има подобрение в трафика за единия ми сайт който изчезна от търсачката на Google. Беше загубил към 90% от трафика, останали бяха само постоянните посетители, от търсачката нямах посещения.

Виж файлът 10418

На сайта не правя никакво SEO и има около 40 линка към него и все от качествени сайтове (тематични). Линковете не съм ги слагал аз, а са органични. Друг сайт беше загубил около 20% от трафика. Интересното е, че сайтове които не ги работя или качвам много рядко в тях не отчетоха спад, а някои даже се повишиха през този период.

Няколко пъти в годината се получават при мен подобни сривове, но по-слаби от сегашния. За това не смятам да инвестирам в онлайн бизнес, ще продължа да си правя сайтове само за хоби и да си чеша егото.
 
От: Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

От вчера има подобрение в трафика за единия ми сайт който изчезна от търсачката на Google. Беше загубил към 90% от трафика, останали бяха само постоянните посетители, от търсачката нямах посещения.

Виж файлът 10418

На сайта не правя никакво SEO и има около 40 линка към него и все от качествени сайтове (тематични). Линковете не съм ги слагал аз, а са органични. Друг сайт беше загубил около 20% от трафика. Интересното е, че сайтове които не ги работя или качвам много рядко в тях не отчетоха спад, а някои даже се повишиха през този период.

Няколко пъти в годината се получават при мен подобни сривове, но по-слаби от сегашния. За това не смятам да инвестирам в онлайн бизнес, ще продължа да си правя сайтове само за хоби и да си чеша егото.

Не бързай да се радваш, кажи след 1 седмица как ще е, защото и аз имах такава спица преди 1 седмица и нещата се върнаха обратно на гадното ниво.
 
От: Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

"Не бързай да се радваш"

Не се радвам, просто го констатирам. Още вчера забелязах, че има промяна, но изчаках да видя как ще продължи и днес. Днес в общи линии се запазва тенденцията от вчера. Но съм все още на 30-40% от там където бях преди 2 месеца.

И пак да се повторя, не правя бизнес чрез сайтовете си и за това и не се вълнувам много от това къде съм. Просто направих констатация. Но ще напиша и след седмица как е положението при мен.
 
От: Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

Същото и при мен, спица с по 1 ден преди и след нея повече показвания в СЕРПа...

Изчакай 1 седмица и кажи как е. Също така кажи, ако има наистина подобрение какво си правил по сайта.
 
От: Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

Принципно не правя нищо по сайта. Такива проблеми със спадания имам периодично при промени в кода на търсачката. Обикновено през последните години ми се случват през април-май, предполагам че е свързано с онова симпатичното животинче "Панда". Последно имах такъв спад при въвеждането новия алгоритъм на Google Колибри. Тогава пак имах силен спад, но траеше около 10 дни, после резултатите се върнаха там където бях без да правя нищо.

Няма проблем ще пиша какви са ми резултатите след седмица, но за съжаление даже и да са положителни, няма да мога да кажа какво трябва да се прави, защото аз в такива случаи не правя нищо.
 
От: Ухапа ме Гугъл животинка! Как да постъпя?

От вчера има подобрение в трафика за единия ми сайт който изчезна от търсачката на Google. Беше загубил към 90% от трафика, останали бяха само постоянните посетители, от търсачката нямах посещения.

Виж файлът 10418

На сайта не правя никакво SEO и има около 40 линка към него и все от качествени сайтове (тематични). Линковете не съм ги слагал аз, а са органични. Друг сайт беше загубил около 20% от трафика. Интересното е, че сайтове които не ги работя или качвам много рядко в тях не отчетоха спад, а някои даже се повишиха през този период.

Няколко пъти в годината се получават при мен подобни сривове, но по-слаби от сегашния. За това не смятам да инвестирам в онлайн бизнес, ще продължа да си правя сайтове само за хоби и да си чеша егото.

Какво стана след толкова време? Дай графика....

Аз не знам, но в последно време яко се треска СЕРПа. В спортната ми ниша на английски почнаха да излизат резултати на някакви пакистански учени, които имат същото име като един от производителите. Ранкват се сайтове с текст по 300-400 думи, при което продуктите отиват под фолда, няма проблем.

Ми явно ще трябва да наблъскам магазина с безполезни текстове заради тея...
 

Горе