Идея за малко различна Социална Мрежа

cremabox

Active Member
Здравейте, колеги!

От година и половина се чудя да реализирам ли идеята си, но реших, че това няма да влезе в плановете ми.
Надявам се някой да осъществи моята идея, защото искам да видя това на пазара!

Идеята ми е следната:
Социалната мрежа трябва да е подобна на фейсбук, НО предложенията и приемането на приятелствата да става малко различно.
Мислех си да е нещо много простичко, но главната роля в идеята ми е сдвояването -> тоест с QR кодове или още по секюрити стайл с NFC технологията на новите смартфони, в които при доближаване се обменя информация. В нашия случай потребителите ще се сприятеляват по този начин. Дали това за момента може да се реализира ми е Х, но предполагам, че всичко се постига с желание и знания.

Мисля, че това може да е много добра алтернатива на натъпкания с информация, реклами и фалшиви профили Facebook.
Единственият проблем по мои сметки беше инфраструктурата на сайта.

Ако някой реализира моята мечта искам непременно да бъда информиран! :D
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Демек, искаш да започнеш социална мрежа, която да е конкуренция на фейсбук като предимството й е , че сприятеляването става с една идея по-лесно от обичайния начин...
Някак си не ми се струва достатъчно това за да зариби хората да го ползват... Може би трябва да дадеш малко повече информация, как точно си я представяш тая мрежа със всичките й предимства, за сега не са много...По-скоро проучи това сдвояване как ще се изпълни в технически план, ако го няма все още, патентовай го и се рекламирай сам на фейсбук с надежда да ти купят продукта :D Аз не съм много вещ в тая материя де, говоря си празни приказки :)
 
Последно редактирано:
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Ако е само за смартфони то вече имат много app-ве коiто са като социална мрежа там , с които добавяш приятели по много лесен начин. За чат с приятели имаш "what's up" и още 10 други. За снимки имаш Instagram.
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Не става дума за лесно достъпни чатове и социалнки, а за нещо, в което ще комуникираш и следиш само познати чрез NFC би трябвало да е възможно.
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

с What's up и Instagram можеш да следиш само познати :) А с What's up винаги имаш само познати :)
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

NFC все още не е навлязло достатъчно на пазара с което губиш едни доста големи проценти потенциални потребители, да не говорим ,че все още има хора, които не знаят какво е NFC.
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Постоянно се пишат теми от сорта "Имам идея за социална мрежа " и тем подобни. Едно немога да разбера. Защо изобщо си правите труда да се насочвате към пазар в които ако нямаш няколко милиона за инвестиция (минимум) си обречен на провал?Да се конкурирате с фирми в които се налива адски много пари от правителства и други организаций е абсурдно.Насочете се там където няма тотален монопол. Мисълта че ти трябва социална мрежа за да печелиш понеже този вид сайтове прибират големи пари е абсурдна.Пък и самото пускане на идея за каквото и да е в форум си е несериозно.
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Вие съвсем не сте ме разбрали. Нямам намерение да го реализирам, а просто предлагам идея, която може да се обогати от още потребители и в края някой да го реализира.
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Да, но който ти има номера може да ти пише дори и да го нямаш в списъка си

Това се води предимство, не недостатък. Нали идеята на всички социалки е да се пише, споделя, приказва, да има буквички, картинки, тагове, хаштагове. Само криминалните структури го предпочитат по-Private :oops:
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Гениална тема вапере
 
От: Идея за малко различна Социална Мрежа

Само криминалните структури го предпочитат по-Private
Такова изказване е меко казано глупаво. По-публично го искат сайтовете за продажба, които искат да знаят всичко за тебе и да те използват като зомби, което периодично им снася парички. "по-Private" е първоначалната идея на самия интернет, в който да можеш да се чувстваш съвсем свободен и от към изразяване на мнение и от към действия. Ама комерсиалните фирми не мислят, че това е вече хубаво (за печалбата им)...

Относно темата, то преди доста време работих по един проект (не мой) за социална мрежа. По отношение на запознанствата, то бях измислил следната система:
- Когато се запознаваш с някого, то избираш вида на връзката:
-1-> Познавам го лично (на живо).
-2-> Контактувал съм с него по интернет.
-3-> Не го познавам твърде добре.

Чрез тази система се цели именно отсяването на ботовете, а не например възпрепятстване на създаването на дублирани акаунти. Каква е идеята? Ако си бот и предложиш приятелство, то някои реални хора ще го приемат (има такива хора). Те обаче ще отбележат като връзка от вида 3. За да може ботът да получи определение като връзка от вида 2, тогава трябва да е минал по някакъв начин тестът на Тюринг, което не е никак лесно. Ако една връзка е декларирана на различни номера, то най-вероятно този който дава по-висок номер лъже.

А и между другото тези нива на познанство са си само за твоя лична употреба - не се виждат от никой друг, освен теб. Ползват се само и за целите на социалната мрежа, за да може да открива ботовете.
 

Горе