Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

niki_sf

Member
Здравейте!
Бих искал да попитам нещо, свързано с Google Adsense. Поставил съм 3 рекламни банера в сайта си, който за 10-тина дни вече събира по 500 посетители на ден. Сайтът е български, а Adsense при регистрация ме попита на какъв език е той и съответно зададох BG...пуснах няколко статии, свързани с личности от Македония, Сърбия и Босна и Херцеговина и голяма част от посетителите в сайта са именно от тези държави. Та да питам по същество. До момента имам 4 евро печалба от Adsense, но тя е 100% територия България. Възможно ли е рекламните банери да не се показват на хората от чужбина или просто нито един от близо 700-те чужденци, които са посетили сайта за 10 дни не е натиснал върху банер? Не мога да разбера това...аз като вляза в чуждестранни новинарски сайтове и всички Adsense банери са ми за Мебели "Виденов", "Метро", Emag и т.н. :confused:
Благодаря предварително!
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Здравей, гугъл събира доста информация за потребителите си по знайни и незнайни начини. Чрез бисквитки, чрез историята на търсенията ни, чрез мейлите ни и какво ли още не. От това зависи каква реклама ще ти се покаже. Нормално е щом отчете, че си от България или поне, че се интересуваш от информация на български, да ти представи такава реклама. Все пак се славят с релевантност на представените реклами. Това, което си отбелязал като език на сайта е по-скоро за пред Гугъл и не, не влияе на кой се показват рекламите и на кой не.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Здравейте!
Бих искал да попитам нещо, свързано с Google Adsense. Поставил съм 3 рекламни банера в сайта си, който за 10-тина дни вече събира по 500 посетители на ден. Сайтът е български, а Adsense при регистрация ме попита на какъв език е той и съответно зададох BG...пуснах няколко статии, свързани с личности от Македония, Сърбия и Босна и Херцеговина и голяма част от посетителите в сайта са именно от тези държави. Та да питам по същество. До момента имам 4 евро печалба от Adsense, но тя е 100% територия България. Възможно ли е рекламните банери да не се показват на хората от чужбина или просто нито един от близо 700-те чужденци, които са посетили сайта за 10 дни не е натиснал върху банер? Не мога да разбера това...аз като вляза в чуждестранни новинарски сайтове и всички Adsense банери са ми за Мебели "Виденов", "Метро", Emag и т.н. :confused:
Благодаря предварително!

стар ли е сайта ти?
 
От: От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

стар ли е сайта ти?

Не...от 10 дни е :) Заради част от статиите има много посещения от съседните държави, но не отчита никой оттам да е цъкнал върху реклама.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Преди седмица имах клик, на бг. сайт от Нидерландия: 3.50 евро. Така, че проблема не е в това, че не се показват реклами на хора от други държави, имам и ежедневно кликове от други държави. :)

За койравите, и неразбиращите, да се осведомят.

Здравейте!
Бих искал да попитам нещо, свързано с Google Adsense. Поставил съм 3 рекламни банера в сайта си, който за 10-тина дни вече събира по 500 посетители на ден. Сайтът е български, а Adsense при регистрация ме попита на какъв език е той и съответно зададох BG...пуснах няколко статии, свързани с личности от Македония, Сърбия и Босна и Херцеговина и голяма част от посетителите в сайта са именно от тези държави. Та да питам по същество. До момента имам 4 евро печалба от Adsense, но тя е 100% територия България. Възможно ли е рекламните банери да не се показват на хората от чужбина или просто нито един от близо 700-те чужденци, които са посетили сайта за 10 дни не е натиснал върху банер? Не мога да разбера това...аз като вляза в чуждестранни новинарски сайтове и всички Adsense банери са ми за Мебели "Виденов", "Метро", Emag и т.н. :confused:
Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Ако говориш за сайта от подписа си, задължително прочети как да си оптимизираш рекламите. Вярвай ми имаш нужда от това,че да получаваш повече кликове :)
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Преди седмица имах клик, на бг. сайт от Нидерландия: 3.50 евро. Така, че проблема не е в това, че не се показват реклами на хора от други държави, имам и ежедневно кликове от други държави. :)
Ти тъп ли си или на тъп се правиш. Какво общо има твоя сайт, твоята печалба с темата на човека ???
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Ти, нали си много умен бе акъл, нали пита данеби рекламите да не би да не се показват извън бг.

Ама си много прост, даже не си прочел всичко пък рънджиш, баси тиквеника. Ей, аз си мислех, че от преди 100 години сме спрели да произвеждаме цървули, ама ей-на още ги има и то в голямо количество:

Здравейте!
Бих искал да попитам нещо, свързано с Google Adsense. Поставил съм 3 рекламни банера в сайта си, който за 10-тина дни вече събира по 500 посетители на ден. Сайтът е български, а Adsense при регистрация ме попита на какъв език е той и съответно зададох BG...пуснах няколко статии, свързани с личности от Македония, Сърбия и Босна и Херцеговина и голяма част от посетителите в сайта са именно от тези държави. Та да питам по същество. До момента имам 4 евро печалба от Adsense, но тя е 100% територия България. Възможно ли е рекламните банери да не се показват на хората от чужбина или просто нито един от близо 700-те чужденци, които са посетили сайта за 10 дни не е натиснал върху банер? Не мога да разбера това...аз като вляза в чуждестранни новинарски сайтове и всички Adsense банери са ми за Мебели "Виденов", "Метро", Emag и т.н.
Благодаря предварително!

Ти тъп ли си или на тъп се правиш. Какво общо има твоя сайт, твоята печалба с темата на човека ???
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Ти, нали си много умен бе акъл, нали пита данеби рекламите да не би да не се показват извън бг.

Ама си много прост, даже не си прочел всичко пък рънджиш, баси тиквеника. Ей, аз си мислех, че от преди 100 години сме спрели да произвеждаме цървули, ама ей-на още ги има и то в голямо количество:

И какво общо има това със твоя сайт и твоя приход ?! Прочел съм много внимателно, лешпер .
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Какво си прочел, бе давам пример много точен и ясен, я се изнасяй с смешните си глупости. Прочел бил, и като прочете какво разбра, че съм казал на човека, че няма как да не се показват рекламите му извън бг. или нещо пак се филмираш?
Ти си болен мозък, нито си прочел нито си разбрал, а пък и да си прочел нищо не си разбрал.

А, и не ми копирай думите, че ставаш смешен, знам си те много добре от политиките....

И какво общо има това със твоя сайт и твоя приход ?! Прочел съм много внимателно, лешпер .
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Какво си прочел, бе давам пример много точен и ясен, я се изнасяй с смешните си глупости. Прочел бил, и като прочете какво разбра, че съм казал на човека, че няма как да не се показват рекламите му извън бг. или нещо пак се филмираш?
Ти си болен мозък, нито си прочел нито си разбрал, а пък и да си прочел нищо не си разбрал.

А, и не ми копирай думите, че ставаш смешен, знам си те много добре от политиките....

Винаги се хвалиш и не си ми интересен. За това се намесих в темата. Евала,че искаш да помагаш ала не виждам смисъл да си мерим пишките с новите потребители, колко сме изкарали от 1 клик.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

leonssss както винаги не може да разбере за какво се говори в темата и говори глупости.
the_tourist - ти грешиш, uni-web си е прав. Автора на темата niki_sf не иска да си оптимизира рекламите в сайта, а пита конкретно дали рекламите му се показват на посетители, които са извън Бг. И uni-web това му обяснява - че реклами се показват, проблема е, че посетителите в сайта на niki_sf не кликат на рекламите му. И the_tourist - това което ти му обясняваш за разположението на рекламите в сайта му също не е по темата, и ти като leonssss се включи неподготвен. Защото niki_sf колкото и тъпо да е разположил рекламите в сайта, той не пита и не иска да му дадем съвет как да си подреди рекламите, но пита дали рекламите му се визуализират на чуждестранни посетители. Така, че не виждам що трябва да се караш с uni-web, още повече, че uni-web е прав и не пишеш по темата, но пък и uni-web не трябва така да обижда.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Ти това за хвалба ли го имаш?
И с какво се хваля със стари постижения, пък и чак хвалел съм се винаги. Не си меря с никой нищо, даже до някаква степен му и завиждам, ако трябва да съм честен, но ти няма как да ги разбереш тези неща щото просто си друг, различен човек. С който дори не ми е и приятно да комуникирам.
Айде, няма смисъл повече да споря с теб, мисля ясно и точно показах всичко.
Винаги се хвалиш и не си ми интересен. За това се намесих в темата. Евала,че искаш да помагаш ала не виждам смисъл да си мерим пишките с новите потребители, колко сме изкарали от 1 клик.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

leonssss както винаги не може да разбере за какво се говори в темата и говори глупости.
the_tourist - ти грешиш, uni-web си е прав. Автора на темата niki_sf не иска да си оптимизира рекламите в сайта, а пита конкретно дали рекламите му се показват на посетители, които са извън Бг. И uni-web това му обяснява - че реклами се показват, проблема е, че посетителите в сайта на niki_sf не кликат на рекламите му. И the_tourist - това което ти му обясняваш за разположението на рекламите в сайта му също не е по темата, и ти като leonssss се включи неподготвен. Защото niki_sf колкото и тъпо да е разположил рекламите в сайта, той не пита и не иска да му дадем съвет как да си подреди рекламите, но пита дали рекламите му се визуализират на чуждестранни посетители. Така, че не виждам що трябва да се караш с uni-web, още повече, че uni-web е прав и не пишеш по темата, но пък и uni-web не трябва така да обижда.

Аз не съм сигурен даже дали става дума за този сайт, но помислих,че мога да помогна на човека да има кликове от чужбина като му дам съвет. Ясно е,че проблема не е в показването на рекламите.

Отностно до uni_web всяка тема където отворя , в която той е писал - винаги се споменава какво той е направил или постигнал. Евала,но аз не съм на мнението,че неговия сайт има нещо общо с този,че да си сравнява показването на рекламите + кликовете.

Спирам да пиша, щот не искам да се вкарвам във форумни драми... Ако автора на темата мисли,че мога да му бъда полезен да ми пише на лично ...

ай със Здраве :beer:
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

leonssss както винаги не може да разбере за какво се говори в темата и говори глупости.
the_tourist - ти грешиш, uni-web си е прав. Автора на темата niki_sf не иска да си оптимизира рекламите в сайта, а пита конкретно дали рекламите му се показват на посетители, които са извън Бг. И uni-web това му обяснява - че реклами се показват, проблема е, че посетителите в сайта на niki_sf не кликат на рекламите му. И the_tourist - това което ти му обясняваш за разположението на рекламите в сайта му също не е по темата, и ти като leonssss се включи неподготвен. Защото niki_sf колкото и тъпо да е разположил рекламите в сайта, той не пита и не иска да му дадем съвет как да си подреди рекламите, но пита дали рекламите му се визуализират на чуждестранни посетители. Така, че не виждам що трябва да се караш с uni-web, още повече, че uni-web е прав и не пишеш по темата, но пък и uni-web не трябва така да обижда.

Следващият ми въпрос щеше да е свързан с оптимизацията на рекламите, защото отскоро се занимавам с Adsense и още не съм наясно :) Ще бъда благодарен ако споделите как се оптимизират :)
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Навираш им ги в очите, като гледаш да спазваш правилата. ;)
Следващият ми въпрос щеше да е свързан с оптимизацията на рекламите, защото отскоро се занимавам с Adsense и още не съм наясно :) Ще бъда благодарен ако споделите как се оптимизират :)
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

uni-web е прав с навирането - то повишава CTR, но ако потребителският контингент ти е евтин, то колкото и да цъкат, все си в киреча.


Много по-голямо значение има географското местоположение на кликащия и тематиката.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Навираш им ги в очите, като гледаш да спазваш правилата. ;)

Аз имам 5 банера на началната страница...два квадратни и 3 малки правоъгълни. Това май не е по правилата :oops:
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

3, са позволените, даже не знам как си успял да ги сложиш 5.
Като се заговорихме за това, мисля да махам 300x600, че кликовете по него са пълен цирк направо нямам думи. 10 клика на 300x250 = 1.50, 4 клика на 300x600 = 0.06 :lol:
Аз имам 5 банера на началната страница...два квадратни и 3 малки правоъгълни. Това май не е по правилата :oops:
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

3, са позволените, даже не знам как си успял да ги сложиш 5.
Като се заговорихме за това, мисля да махам 300x600, че кликовете по него са пълен цирк направо нямам думи. 10 клика на 300x250 = 1.50, 4 клика на 300x600 = 0.06 :lol:

Хаха и аз не знам...днес наслагах още 2, явно още не ми ги е отчело :D Сега ще ги махна
 

Горе