Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

coolice

Owner
Основна причина е мобилната реклама...

Прихода от 2.91 милярда е със 67% процента повече спрямо репортваните миналата година 1.8 милярда

operating profit margin е ударил 48% (питайте блеки) който е любопитен

компанияте е държи 5.7% от предценения на 120 милярда пазар на дигитална реклама

Имат 1.5 милиона рекламодатели спрямо предишно репортвани 1 милион


....

http://www.nytimes.com/2014/07/24/t...s-past-expectations-fueled-by-mobile-ads.html
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда печалба от реклама за второто тримесечие на 2014

Как няма.... като ограничиха рийча, сега рязко са вдигнали приходите...
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда печалба от реклама за второто тримесечие на 2014

Куул оправи си заглавието - 2,9 милиарда е прихода 791 милки е печалбата им!
А за другото печалбата от дейността към приходите вади тези 48% - за всеки 1 долар правят печалба от дейността 48 цента, като се приспаднат фин. разходи и данъците правят 27 цента печалба на всеки долар!
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

Те са друг бизнес :).
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

Много малко те само хоста не могат да си покрият :D:D
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

Дали ще върнат после рийча на старото положение а? :lol:
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

Ще го върнат "ама друг път" ...
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

правят явно някакви експерименти ми се струва с този reach, вчера постнах една глупава снимка с някакъв тъп слоган, както е показано по-доло, и достигна над 14к с над 260 споделяния, докато при регуларните постове достига до около 1к - страницата е с около 40к фенове.

1910160_668535946568274_7089949310490485258_n.jpg
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

Фейсбука дали не цепят парата. Пожелавам го на всички работещи и борещи се предприемачи и най-вече ХОРА! :)
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

правят явно някакви експерименти ми се струва с този reach, вчера постнах една глупава снимка с някакъв тъп слоган, както е показано по-доло, и достигна над 14к с над 260 споделяния, докато при регуларните постове достига до около 1к - страницата е с около 40к фенове.

И аз като пускам тъпотии и папата ще ги види, а като пусна нещо наистина яко, дори и да не съм го напомпал с линк, пак го виждам аз и братовчед ми...ужас е направо
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

Не е честно да инвестираш пари в реклама за лайкове и накрая да не може да достигаш до хората за които си си платил за да са в страницата ти, но рано или късно ще се наиграят и
 
От: Фейсбук с 2.9 милярда приходи от реклама за второто тримесечие на 2014

Не е честно да инвестираш пари в реклама за лайкове и накрая да не може да достигаш до хората за които си си платил за да са в страницата ти, но рано или късно ще се наиграят и

Ако инвестираш в таргетирани хора и 2000 лайка да имаш можеш да припокриеш половината без особен проблем. Вече така е направено че колкото по заинтересувани са хората толкова по често ти виждат поста на стените си. Проблема с рийча се отразява на смесените страници.. И като цяло работи добре за фирмени, брандове, известни личности и т. н..
 

Горе