Пълна промяна на визията на сайт

danko6

Well-Known Member
Колеги имам един сайт който си е направо отпреди 5 години и изглежда супер соц :D
Решил съм директно да му сменя визията и да го направя блазнещо окото за клиентите и потребителите.Единственото което ме спира е това че сайта се класира по доста от страниците директно на първи позиции при съответни търсения.
Как да сменя цялата система на сайта с някоя по свежичка и модерна, но да запазя класиранията си като цяло.
 
От: Пълна промяна

този номер и аз го направих на един мой стар ако може да се нарече сайт който беше на 4-5 години и то в хит бг, правеше по 300-400 уникални от гугъл, класираше се на първо-второ място по определени думи и сега познай, няма го в джаза изобщо
 
От: Пълна промяна

И аз така се опасявам че ще стане от моите наблюдения и точно това ме спира да не го разбутам целия....
Сега най вероятно просто ще взема да му добавя нови страници като ще се постарая в новите страници да предоставя по 100 пъти по интересен и хващащ окото начин като разбира се и вкарам повече цветове и глезотиики, понеже сайт отпреди 5 години в момента ми изглежда направо като соц сайт :D
 
От: Пълна промяна

нещо щом върши работа не се бара
 
От: Пълна промяна

Това е че не върши кой знае каква работа в смисъл то привлича посетители, но не и клиенти понеже е доста дървено.Затова смятам сега да наблегна да вкарам в менюто нови страници който ще подчертая да хващат окото директно още с влизането в сайта като ще си оставя стария дизайн и в него директно вътре ще надграждам и така би трябвало чичо гошо да отчете че се правят нови неща, старите не ги трия и не губя позиции и така :( Направо ще е умирачка, но дано се подобрят нещата :D
 
От: Пълна промяна

Направо се чудя какво да направя.... Дали да не направя нов сайт със ново домейн разширение само да си го направя както си искам,пълна нова визия и съдържание поднесено по друг начин и да почвам лека полека оптимизацийка 1 година примерно, като през това време на стария сайт и класиранията им дам някакъв редирект примерно към новия сайт.Просто не знам как това би се отразило и на двата сайта, а и не става въпрос за сайт за снимки а за фирмен си сайт....
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Не можеш ли да смениш само гледката, без да пипаш адресите на страниците?
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Не знам дали ще се получи, понеже сайта си е старовремски писан е на html и php всичките страници и новини са php,html и някак си още гоня логиката на програмиста който е правил сайта :D, а аз искам да го направя с нещо такова

http://themeforest.net/item/digan-m...925?WT.ac=category_thumb&WT.z_author=VicTheme


и според мен самото прехвърляне няма да стане без последствия, а всички знаем че на чичо Гошко малко му трябва за да те изхвърли от класацията си...
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

има вариант ако определени статии се линкват добре и са с хтмл код да се запазят или да се редиректнат към новото копие
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Да аз точно този вариант с редиректа на html обмислям, но лошото е че той е на доста малко новини и страници повечето са на php..
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Момчета, според мен няма да има проблем, но за да ми е по спокойно да чуя още 1-2 мнения.Ако съдържанието на сайта си го сложа наново в смисъл статиите -затърквам старата визия на сайта слагам един wordpress с темата по горе и започвам да си качвам статиите наново, нали няма да има проблем домейна ми все пак ще си е същия, но мие интересно как ще отрази деиндексирането на старите страници и индексирането на новите като в рамките на 1 седмица ще бъде подменен сайта и за 1 седмиця смятам да си добавя старОто съдържание за да започна след това да добавям новото.


И втория ми въпрос е- тези теми писани на html5 нали нямат никаква разлика в оптимизирането спрямо обикновените си блогове, понеже за пръв път ще работя с теми от такъв тип.
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Пишете от самото начало, че говорите за WP.
Ако сложиш нова инсталация на WP с нова тема, URL ите ти ще са различни и веднага си надолу в Google.

HTML5 значително надгражда HTML4 и възможностите за оптимизация са повече.

Общо взето мисля, че ще сътвориш каша, от която да се измъкнеш, ще ти трябват няколко месеца.
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Момчета, според мен няма да има проблем, но за да ми е по спокойно да чуя още 1-2 мнения.Ако съдържанието на сайта си го сложа наново в смисъл статиите -затърквам старата визия на сайта слагам един wordpress с темата по горе и започвам да си качвам статиите наново, нали няма да има проблем домейна ми все пак ще си е същия, но мие интересно как ще отрази деиндексирането на старите страници и индексирането на новите като в рамките на 1 седмица ще бъде подменен сайта и за 1 седмиця смятам да си добавя старОто съдържание за да започна след това да добавям новото.


И втория ми въпрос е- тези теми писани на html5 нали нямат никаква разлика в оптимизирането спрямо обикновените си блогове, понеже за пръв път ще работя с теми от такъв тип.
Не мога да разбера за какво се косиш. Тази схема я играх преди година и нещо. 14 годишен домейн, сайта писан в зората на уеба на php3. Качих едно WP барнах го, грижливо 301 на всичко индексирано както си му е реда и за около месец и нещо дори PR се прехвърли на новите урл-та, да не говорим, че и в серпа се вдигна.
(вярно, че уцелих някакъв PR update де)
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Как да сменя цялата система на сайта с някоя по свежичка и модерна, но да запазя класиранията си като цяло.

Като запазиш същото съдържание на същите урл адреси. Другият вариант е редирект към новите, но гаранция няма, че пак ще се класира толкова добре.
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Аз класирането го отписвам.Правя сметка директно тези позиции сега да отиват в небитието и да почна оптимизацията по новите линкове.

клк-не си ме разбрал, моя сайт в момента не е на wp, а тепървя смятам да го направя такъв.

Torbalan Trolski - може ли да ми дадеш някоя статия в която е показана как се настройва този редирект понеже до сега не съм правил никога такова нещо- при мен домейна е 20 годишен и директно целия сайт със сегашната му визия и съдържание го махам от хоста и на негово място слагам WP с тема като по горната и си настройвам страниците.Просто да видя как да редиректна тези страници който съм ги изтрил и не фигурират вече към новия домейн.


Мен опасението ми е че аз ще разкарам стария сайт изцяло.Като и позициите ще паднат ми е пределно ясно, но искам да запазя съдържанието понеже си у уникално, но просто да го публикувам отново същото на новите ми страници и url адреси, въпроса ми е проста дали няма да стане някакъв конфликт въпреки че домейна си е същия гошо д каже че си правя някакви копита на съдържания и да ме делне.
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Torbalan Trolski - може ли да ми дадеш някоя статия в която е показана как се настройва този редирект понеже до сега не съм правил никога такова нещо- при мен домейна е 20 годишен и директно целия сайт със сегашната му визия и съдържание го махам от хоста и на негово място слагам WP с тема като по горната и си настройвам страниците.Просто да видя как да редиректна тези страници който съм ги изтрил и не фигурират вече към новия домейн.


Мен опасението ми е че аз ще разкарам стария сайт изцяло.Като и позициите ще паднат ми е пределно ясно, но искам да запазя съдържанието понеже си у уникално, но просто да го публикувам отново същото на новите ми страници и url адреси, въпроса ми е проста дали няма да стане някакъв конфликт въпреки че домейна си е същия гошо д каже че си правя някакви копита на съдържания и да ме делне.
При мен ставаше въпрос за фирмен сайт с малко страници и просто си извадих всичко индексирано и на ръка 301 в .htaccess.

Иначе плъгини бол по темата
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Мой приятел беше поръчал изключително грозен и дървен фирмен сайт, направен на html. Прехвърлих го на Джумла, като запазих адресите и структурата на сайта.
Оптимизирах го и добавих допълнително информация. В момента е на първите места по важни ключови думи и определено е по-добре от старата версия. В пъти повече посещения и води нови и нови клиенти.
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

danko6 - Ти за онпейдж seo не си ли чувал?
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

danko6 - Ти за онпейдж seo не си ли чувал?

Него ще си го оправя там не ми е проблема, но не мога да разчитам само на него ;)

Вече е решено ще го махам тоя дървен сайт и слагам WP с темичката и започвам настройките на статиите визия и онпейдж seo-то.Смятам за 2-4 седмици да изградя сайта и следващите 5 месеца ще има постоянна оптимизация за да върна позициите :)
Все пак за какво са ми тези позиции и посещения като не привличам клиентите :)


Благодаря за хелпа момчета :)
 
От: Пълна промяна на визията на сайт

Него ще си го оправя там не ми е проблема, но не мога да разчитам само на него ;)

Вече е решено ще го махам тоя дървен сайт и слагам WP с темичката и започвам настройките на статиите визия и онпейдж seo-то.

Говориш глупости! Я ми кажи, как успя да напишеш толкова много погрешни неща в толкова малко обем?
 

Горе