Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Здравейте,
Коя безплатна платформа за създаване на блог да използвам?
Какъв е шансът да започна да правя пари от блогът ми след 4-5 месеца?
Благодаря предварително
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Здравейте,
Коя безплатна платформа за създаване на блог да използвам?
Какъв е шансът да започна да правя пари от блогът ми след 4-5 месеца?
Благодаря предварително


Здравей.

Коя безплатна платформа за създаване на блог да използвам?

Ако желаеш пълен достъп до всички файлове в блога си + самостоятелност, възможност за създаване на разни бекъпи, къстъм решения и т.н. - препоръчвам Wordpress.

Ако търсиш нещо безплатно и някои ограничения не ти пречат - блогър е най-доброто решение.

Но аз препоръчвам горещо Wordpress!

Какъв е шансът да започна да правя пари от блогът ми след 4-5 месеца?

От малък до никакъв.

Всъщност, зависи от езика. Ако ЕН - може и да стане, но ако е бг трудна работа. Първо, зависи за какво ще е блога де.

Мога да дам пример за lifechack.bg, който се превърна в изключително успешен план. Така, че зависи от нишата, подхода и много други фактори, но при всички положения периода ми се струва доста малък, за да се мисли за монетизация.

Но, ако имаш креативна идея и ясен план за реализацията или просто обикновена идея за блог, но също с ясен план за реализацията - не е непостижимо да се монетизира в рамките на до половин година.

Успех с начинанието. :)
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Благодаря Ви,
Ами мисля да направя блог на тема спортни новини, анализи и статистики.
Ако може линк към темата на lifehack
В blooger или в wordpress мога ли да си слагам банери?
 
Последно редактирано:
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Благодаря Ви,
Ами мисля да направя блог на тема спортни новини, анализи и статистики.
Ако може линк към темата на lifehack
В blooger или в wordpress мога ли да си слагам банери?

В blooger можеш да слагаш реклами и афилиейт линкове. В безплатната версия на WP мисля, че не можеш.
На какъв език ще е блогът ти? Направи си сметка, че има много сайтове на тази тема, и трудно ще пробиеш. Ако се бориш за български блог на тази тема, няма да правиш пари първите 12 месеца, поне. Освен, ако не инвестираш първо малко пари.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Благодаря Ви,
Ами мисля да направя блог на тема спортни новини, анализи и статистики.
Ако може линк към темата на lifehack
В blooger или в wordpress мога ли да си слагам банери?

Да, можеш да слагаш банери.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

за начало блогър, като станеш спец където поискаш
 
Здравейте,
Коя безплатна платформа за създаване на блог да използвам?
Какъв е шансът да започна да правя пари от блогът ми след 4-5 месеца?
Благодаря предварително

Здравей и добре дошъл при нас. Първо, от безплатните бих ползвал blogger, защото WP са смешници и ще ти го изтрият веднага след като надушат, че го правиш с комерсиална цел. Поне при аф. програмите - гъзят. Иначе аз реално бих използвал WP на собствен домейн, с добре направена тема и съдържание. :)

След колко време е субективно понятие, ако си добър, може и бързо да захапе трафика и след по-малко от 4- месеца. Но може и след още повече време - зависи от постоянството и какво реално ще правиш. Определено мисли за Ен блог, заеби тук нещо да правиш. :)
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Моята идея не на влагам пари и след това да не се получи абсолютно нищо. МОята идея е да направя нещо със собствен труд и усилия, и ако се развият нещата да започна да наливам пари вътре. А каква тема бихте ми предложили за настоящият ми блог?
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

темата зависи от нишата на блога
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Моята идея не на влагам пари и след това да не се получи абсолютно нищо. МОята идея е да направя нещо със собствен труд и усилия, и ако се развият нещата да започна да наливам пари вътре. А каква тема бихте ми предложили за настоящият ми блог?

5лв за домейн, 5лв/месец за хостинг - това не го броим даже за влагане на пари. При положение, че изглежда сякаш нямаш никаква представа какво искаш да правиш, шансовете ти да изкарваш пари след няколко месеца са нищожни. Да бъдем реалисти все пак.

Щом си се ориентирал към безплатна платформа, регистрирай си един Wordpress или Blogger, разучи системата, понапиши си малко материали, популяризирай, вземи примери от успешни блогове. Не очаквай печалби. След като понавлезеш в нещата, седни и си избистри идея, от която да може да падат пари. Както казах, гледай вече успешни блогове, едва ли тепърва ще откриваш топлата вода. Открий какво се търси, какво на теб ти приляга и според това насочи усилиятя си в един блог на твой хостинг и домейн. Разбира се иска се много четене и нещата не са толкова прости, иначе всеки щеше да кърти пари от блогове.
 
Re: От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Моята идея не на влагам пари и след това да не се получи абсолютно нищо. МОята идея е да направя нещо със собствен труд и усилия, и ако се развият нещата да започна да наливам пари вътре. А каква тема бихте ми предложили за настоящият ми блог?

Темата се определя, както казаха, от нишата, в която си. :)

Малко трудно се получава без да вкараш нещо да направиш нещо. Но има о и другия момент, в който само с усилия и собствени ресурси правиш нещо, но пак не е същото. То където и какво и да правиш - все вкарваш пари. Дори да отидеш на курс по нещо, и да не се занимаваш после с това, което си усвоил на курса, пак си е набутване на пари. Сори, но и аз мисля, че малко няма да ти се получат нещата, ако така възприемаш проекта си. Успехи все пак.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Хостинг-а излиза 5-7лв на месец, домейн - 2лв. Това мисля, че никой тук не го смята за инвестиция. Важното е да четеш какво трябва и какво не трябва да се прави, кога да направиш едно нещо е добре и кога - не. Ако имаш въпроси относно инсталирането и настройването на wordpress или друг популярен blog софтуер - тук има много хора, които могат да помогнат. Къде платено, къде безплатно (зависи от типа помощ).

В общи линии "потръгването" зависи изцяло от способностите и ентусиазма ти, а "инвестицията" е повече от минимална, както казах - 7 до 10лв на месец.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Общо взето, първо си избери система, с която ще работиш - например Wordpress. След това се запознай с основните термини, инструменти и програми, които ще ти трябват при работата с Wordpress. прочети и ръководството за работа със системата и след това си прави сайт. Даже може само за теста на някой безплатен хост да инсталираш няколко wp сайтчета или еквивалентно, ако ще ползваш друга система, за да посвикнеш. Винаги казвам, че "практика му е майката"...+ "чети-прилагай"!

Повечето тук са се лутали с месеци, преди да "барнат" сайта си, както си му е реда. Никой не е направил чудеса от нулата. Дори и големите успешни сайтове като ги видиш в уеб архива в началото са били пълни дървета, примерно. Но всичко с времето си. Така, че според мен първо наблегни някой друг месец главно на ученето и практиката и чак тогава мисли за монетизация.
 
Бях чел наскоро, че всеки 3ти от 5 сайта са на тази платформа. Изключвам форуми, магазини, социални мрежи и други. Предимно фирмени, информационни, продуктови.

Никой не се е бръкнал научен. Но стъпка по стъпка и след има няма няколко месеца ще си пушка. ;) Колкото и да не ти се вярва, всеки един мои, а и на колегите, проект е почнал с минимална инвестиция - дори както се вика един домейн и тема да си вземеш. Няма как. Все пак говорим за нещо, от което искаш да изкараш пари. Да, има много добри блогове на blogger, като bldgblog.blogspot.com, adverlab.blogspot.com и други, които вече по мои наблюдения вече са си на техни домейни, но все още гледам, че използват платформата и хостинга. :)
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Здравейте,
Благодаря на всички за съветите! Последншя ми въпрос е: Според вас имa ли смисъл от блог за прогнози и блог за новини едновреммено.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Здравейте,
Благодаря на всички за съветите! Последншя ми въпрос е: Според вас имa ли смисъл от блог за прогнози и блог за новини едновреммено.

Защо не ги направиш отделно? Може и заедно да ги направиш разбира се. Хостинг компаниите предлагат паркиране на домейни, т.е. на един хостинг да имаш 2 сайта. Ако използваш безплатна блог платформа като WordPress цялата работа ще ти се оскъпи с цената на домейнта (15-20лв).

Едит: Като са на 2 отделни домейна ще си направиш линкове един към друг - чичо Гошо харесва сайтовете, който имат повече линкове към тях.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Идеята е добра, но има един проблем! Не искам да влагам никакви пари поне за това ниво на което съм! Като се поразрастне работата парите ще ги влагам в сайта/овете.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Идеята е добра, но има един проблем! Не искам да влагам никакви пари поне за това ниво на което съм! Като се поразрастне работата парите ще ги влагам в сайта/овете.

Нали знаеш, че тези 20лв са за 1 година?
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Имам парите, но не е там въпроса! Искам да се развия безплатно или поне с минимална инвестиция! Инвенстицията ще я направя по- късно. Като почна да тегля пари от реклами.
 
От: Имам няколко въпроса до хората разбиращи от блогове!

Имам парите, но не е там въпроса! Искам да се развия безплатно или поне с минимална инвестиция! Инвенстицията ще я направя по- късно. Като почна да тегля пари от реклами.
Ето това е правилният мироглед. Дай тука с триците да хвана 1-2 маймуни пък след 20 години като ги продам ще инвестирам в един кашон банани ...
 

Горе