С чалга към прогрес!

niki_sf

Member
Здравейте :)
Реших да споделя нещо интересно от едномесечния ми опит със SEO. Направих си проверка в savovdesign.com за всички ключови думи, които съм използвал за статиите си до момента, за да видя как се движи сайтът. Сериозните публикации се класират доста назад, а някои от тях дори не са в първите 100. Въпреки това Analytics ми отчита, че 45% от потребителите идват от Google и ми стана странно какво точно са търсили, за да попаднат в сайта. И изненада - ключовата дума "Цветелина Янева The voice" ме класира на 3-то място пред доста наложени медии като novini.bg, bliasak.bg, dir.bg и т.н. Идентичен е случаят и със статия, че Лепа Брена си счупила ръцете, която се класира на 8 място :D
Някой може ли да ми каже как да тълкувам нещата? Че трябва да продължавам да пиша за чалга, за да имам прогрес или? :D
 
От: С чалга към прогрес!

В днешно време чалгата продава! Голяма част от българите, а и не само, слушат чалга. Жалко, но факт.
 
От: С чалга към прогрес!

В днешно време чалгата продава! Голяма част от българите, а и не само, слушат чалга. Жалко, но факт.

Вече май не е точно така...аз преди работих в този жанр, но последните 3-4 години единственото списание за тази музика спря да излиза, радио Сигнал + изчезна, повечето дискотеки са празни, Планета ТВ от 5-то място по гледаемост вече дори не е в топ 10...
Вече Криско продава, което е още по-голям ужас. Ако преди се възмущавахме от текстове като "Радка пиратка", сега децата с гордост пеят "бременно момиче, ухаеш на аборт", "как го клатиш, как го бараш", наливат се с бира и друсат...деградира нацията ни.
 
От: С чалга към прогрес!

Вече май не е точно така...аз преди работих в този жанр, но последните 3-4 години единственото списание за тази музика спря да излиза, радио Сигнал + изчезна, повечето дискотеки са празни, Планета ТВ от 5-то място по гледаемост вече дори не е в топ 10...
Вече Криско продава, което е още по-голям ужас. Ако преди се възмущавахме от текстове като "Радка пиратка", сега децата с гордост пеят "бременно момиче, ухаеш на аборт", "как го клатиш, как го бараш", наливат се с бира и друсат...деградира нацията ни.
От трън та на глог. Ако не е чалгата и клиповете, които са почти всички голи, ще е Криско и 100 кила с "клатиш го, клатиш го". Не знам след години децата как ще се възпитават и дали въобще ще могат да се възпитават, че те още от малки не слушат и си правят каквото си искат.
 
От: С чалга към прогрес!

Вече май не е точно така...аз преди работих в този жанр, но последните 3-4 години единственото списание за тази музика спря да излиза, радио Сигнал + изчезна, повечето дискотеки са празни, Планета ТВ от 5-то място по гледаемост вече дори не е в топ 10...
Вече Криско продава, което е още по-голям ужас. Ако преди се възмущавахме от текстове като "Радка пиратка", сега децата с гордост пеят "бременно момиче, ухаеш на аборт", "как го клатиш, как го бараш", наливат се с бира и друсат...деградира нацията ни.

Да, аз бях свидетел на един рожден ден детски, на 10 годинки ставаше момиченцето и целият и клас пееше " Имате ли хапчета за мен и моите брадчета"... тва пак на Криско. Еми като всяко нещо и на чалгата времето отмина, то писва едни и същи простотии само. Сега даже тези момичета, които пеят поп и r&b изглеждат доста по-добре от силиконовите чалгаджийки.
 
От: С чалга към прогрес!

Появата на Цветелина Янева в The Voice си беше доста дискутирана тема. Феновете и казват, че било защото песента нямала чалга звучене. Аз обаче залагам на приятеля и Пеевски, който държи телевизията. :D И други поп-фолк изпълнителки направиха песни без чалга звучене ама не ги въртят по The Voice. По темата има хубава музика във всички жанрове. Аз лично не ги деля.
 
От: От: С чалга към прогрес!

... Феновете и казват, че било защото песента нямала чалга звучене. Аз обаче залагам на приятеля и Пеевски, който държи телевизията ...
Това не е чалга, това е нещо по-зле - плод на извратен секс между мазен, насила "цивилизован" кючек, криско бийтс, килата майката и чалга.
 
От: С чалга към прогрес!

Килата влиза в твоя хаус
Толкова си генкста колкото и мики маус

В D&B е истината.
 
От: С чалга към прогрес!

Абе извратиха се отвсякаде. Преди време рапа беше против чалгата а сега са даже заедно. Преди време го имаше същия ефект които тоя Криско постига в момента само че тогава бяха Шамара с Фенки Фенки :D

Всъщност колкото и странно да звучи хората прават пари тоест целта от малумщината оправдава средствата.
Чалгата трябва да се забрани с закон , но пък после ще кажат "нямало свобода на словото". То пък едно слово та мани.
 
От: С чалга към прогрес!

Най-добре е да се слушат бийтове и инструментали. :D Така няма да има проблем с текстовете. :)

А иначе по темата за чалгата - в момента май им се е посвил пазарЯ за сметка на другия - монте мюзик, facing the sun пускат хубави песнички напоследък.
 
От: С чалга към прогрес!

Най-добре е да се слушат бийтове и инструментали. :D Така няма да има проблем с текстовете. :)

А иначе по темата за чалгата - в момента май им се е посвил пазарЯ за сметка на другия - монте мюзик, facing the sun пускат хубави песнички напоследък.
Така май ти се струва. Това че пускат нови песнички не значи че хората са се отказали от чалгата :)
 
От: С чалга към прогрес!

Така май ти се струва. Това че пускат нови песнички не значи че хората са се отказали от чалгата :)


За жалост, фейсинг-а и монте-то не могат да стигнат чалгата, но се надявам някой ден тя просто да се "свие" или да "изчезне" :D
 
От: С чалга към прогрес!

Те пък в монтето едни...Били Хлапето много силно тръгна в началото. Питаш ли се защо? Защото майка му е Симона Моллова. Няма да ти казвам с какво е известна можеш сам да провериш. Гледах едно негово интервю в което естествено отрече майка му да се занимава с такива неща. :D
 
От: От: С чалга към прогрес!

Абе извратиха се отвсякаде. Преди време рапа беше против чалгата а сега са даже заедно. Преди време го имаше същия ефект които тоя Криско постига в момента само че тогава бяха Шамара с Фенки Фенки :D

Всъщност колкото и странно да звучи хората прават пари тоест целта от малумщината оправдава средствата.
Чалгата трябва да се забрани с закон , но пък после ще кажат "нямало свобода на словото". То пък едно слово та мани.

Какъв рап? Преди на чалгата и викахме поп-фолк, сега на Дриско и компания ще им викаме поп-чалга :D
 
От: От: От: С чалга към прогрес!

Какъв рап? Преди на чалгата и викахме поп-фолк, сега на Дриско и компания ще им викаме поп-чалга :D


То Криско е кумир и начин на подражание на подрастващото поколение. БОГ е за тях. Направленията с които го свързват е хип-хоп, а дали тези деца са чували за 2Пак... надали
 

Горе