Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Blinky

Owner
Нещо интересно, което препоръчам силно на оптимизаторите тук, а и не само. ;)

[video=youtube;fKQULFm2BQA]https://www.youtube.com/watch?v=fKQULFm2BQA#t=107[/video]

Линкът към статията: http://searchenginewatch.com/article/2361556/The-Penguin-3.0-Rollout-Will-Bring-Tears-to-Your-Eyes

"…очаквайте следващите няколко Penguin ъпдейтите да отнемат повече време, да включат допълнителни сигнали, и също така да имат по-забележимо влияние. Не е вярно, че хората просто трябва да очакват данни за Penguin ъпдейтите..."

Внимателно пипайте с линковете, ХОРА. :)
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Май верно са го пуснали третия пингвин на 26ти. Аз изпаднах яко баш тогава. А мозкаска отчита 81 градуса, т.е. яко течение. Ще видим до някой др. ден дали ще го обяват официално.
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Слушайте ги още, те това искат :D
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Тъпото е точно това... От две години всеки който се старае да се класира напред е пощурял от разни ъпдейти, не се занимава да бута контент, а се чуди кой линк как ще му повлияе...
 
Re: От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Май верно са го пуснали третия пингвин на 26ти. Аз изпаднах яко баш тогава. А мозкаска отчита 81 градуса, т.е. яко течение. Ще видим до някой др. ден дали ще го обяват официално.

Да, гледайки и четейки по социалните мрежи, доста хора са в очакване. :) Ще излъжа, че ако и сайтовете с добре правеното SEO, по правилата, ще ги подмине леко. :)
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Проблема не е в това, казвал съм го и друг път!

Гугъл е прекалено тромав в момента, не знам с каква цел, но е истина. Индексират страница, и я класират, чак след няколко дни където и е мястото.

Пък, почнеш ли да и наливаш линкове може и след година да я класира.

За сега стига толкова от мен, всеки има право на мнение и това е моето. ;)
 
Re: От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Парат, не се барат:D

Да, да не изсипе някой някой SEO пакет от BHW и после да се чуди. ;)

@uni-web, това, че е тромав, така е, няма спор, но в общи линии е хубаво да се правят нещата по правилата, пък каквото стане, защото пак е Божа работа. Честно казано, всеки иска добри позиции, но сече те малко или много са свързани с наливане на пари и силен брандинг. ;)
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Проблема не е в това, казвал съм го и друг път!

Гугъл е прекалено тромав в момента, не знам с каква цел, но е истина. Индексират страница, и я класират, чак след няколко дни където и е мястото.

Пък, почнеш ли да и наливаш линкове може и след година да я класира.

За сега стига толкова от мен, всеки има право на мнение и това е моето. ;)

A, то винаги е било така. Даже, ако ти ранкне страница само след няколко дена, трябва да се радваш, но индексиране и класиране са си две различни неща. За да я индексира, трябва да я crawl-не преди това, а може да я crawl-не и чак след няколко дена да я индексира. А за по-доброто класиране си трябват линкове.

Отделно, сега има някакви спекулативни теории за период на забавяне при отчитането на беклинкове на чисто нови сайтове, с цел да се намалят c'n'b схемите, както и да се намали купуването от линк борси, защото трябва да си платиш за поне 2 месеца, докато видиш (някакви) резултати.
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Мммм, тук не съм съгласен преди, ранкваше до часове след индексирането :)
A, то винаги е било така. Даже, ако ти ранкне страница само след няколко дена, трябва да се радваш, но индексиране и класиране са си две различни неща. За да я индексира, трябва да я crawl-не преди това, а може да я crawl-не и чак след няколко дена да я индексира. А за по-доброто класиране си трябват линкове.

Отделно, сега има някакви спекулативни теории за период на забавяне при отчитането на беклинкове на чисто нови сайтове, с цел да се намалят c'n'b схемите, както и да се намали купуването от линк борси, защото трябва да си платиш за поне 2 месеца, докато видиш (някакви) резултати.
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Иначе в този ред на мисли, нека се замислим, за една "скрита тайна" кое кара много трафик от гугъл контента, или класирането по една дума.
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Тъпото е точно това... От две години всеки който се старае да се класира напред е пощурял от разни ъпдейти, не се занимава да бута контент, а се чуди кой линк как ще му повлияе...

Напълно съм съгласен с теб !
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Мммм, тук не съм съгласен преди, ранкваше до часове след индексирането :)

Да, при развити, стари и често ъпдейтвани сайтове - даже след минути излизаше в топ-а. Сега не е баш така. Аз визирах млади сайтове в горното мнение :)

А това за "тайната" нещо не го схванах. Ако си на първо място, ще обираш яко трафик, обаче - ако съдържанието не конвертира, голяма работа от трафика. На скоро четох - няк'ъв направил 4000 хоп-а в CB и само една продажба със скромна комисионна. Смятай.

От друга страна, ако имаш перфектен landing page с интересно и полезно съдържание, обаче потребителите не могат да те открият.... пак греда :)
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

На скоро четох - няк'ъв направил 4000 хоп-а в CB и само една продажба със скромна комисионна. Смятай.
4к хопа една продажба:). Интересно ми е да видя ландинга и продукта на този при положение, че има продукти в кб, които конвертират и на под 50 хопа при таргет трафик и енг гео.
 
Re: От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

4к хопа една продажба:). Интересно ми е да видя ландинга и продукта на този при положение, че има продукти в кб, които конвертират и на под 50 хопа при таргет трафик и енг гео.

Хм, имам съмнения тук за качеството на трафика, колко е таргетиран и сайта, на който ги праща. Колкото и да е кофти Google като мерки, които взима уж да подобри нещата и прочие, трафикът им остава най-добрия за момента. Сори, но някой сошъл гурута ще ми кажат, че не е така, но за жалост е така. Трафик, който идва при търсене е много по в "нужда" от такъв, който е попаднал на реклама и уж са го тартетирали на база профилна информация. :) Профилната информация Google използва за другия си трафик ресурс (за мен лично вторичен) - дисплей мрежата, докато на соц. мрежи това им е основното. :)
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Аман от рев вече, сега е време да ни зарадва тази животинка. :)
Има-няма вече почти 9 или 10 месеца станаха от последната, дано да оцени свършената работа през годината. Стига с тия тесли вече, дано ся всички да ни прати в топ10 :)
 
От: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Според мен новата гадина е факт. От вчера на обяд сайт на година и половина с класиране на 1ва страница по доста ключови думи изведнъж изчезна в серпа. Единственото което съм правил последно по сайта е нова тема преди 15 дни и седмица след това дори започна да качва позиции по някои ключови думи. Просто на 27.08 по обяд изчезна от серпа. Страниците са индексирани и излизат при директно търсене.
 
Както и при другите ъпдейти, пак е нужно време да се "обновят" резултатите. Това, че сайта е изчезнал и след време (което започва да тече след първия "удар" на ъпдейта) се връща постепенно не е лош сигнал и то никак. То реално това е целта, да направи едно разместване, което само Google мисли за логично. :)
 
От: Re: Ще ни разплаче ли Penguin 3.0?

Ама той и да мисли ли можел гошко :D
Както и при другите ъпдейти, пак е нужно време да се "обновят" резултатите. Това, че сайта е изчезнал и след време (което започва да тече след първия "удар" на ъпдейта) се връща постепенно не е лош сигнал и то никак. То реално това е целта, да направи едно разместване, което само Google мисли за логично. :)
 

Горе