Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Честито и от мен, хубав конкурс стана наистина, аз честно казано при малкия награден фонд не вярвах, но уви, цените постоянно падат, индийците са виновни:)
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Честито и от мен, хубав конкурс стана наистина, аз честно казано при малкия награден фонд не вярвах, но уви, цените постоянно падат, индийците са виновни:)

Както виждаш предложенията не са особено качествени, да си го признаем честно. Има тенденция разни хора, занимаващи се иначе с други неща, да отварят пейнта и да драскат някакви неща. Така, че за тези пари - толкова. Предполагам умишлено не се включиха няколкото добри художници и дизайнери от форума в този конкурс. Честито на спечелилия.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Колега @firefly не е хубаво да се умаловажава трудът на другите: ''пейнта, драска''
Супер са предложенията;)
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

и според мен са си супер хората си показаха уменията
ех да имаше тема за семпъл български cms и дезигнерите да се състезаваха
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

@Firefly прав си че хора които се занимават с друго участваха в конкурса и аз съм един от тях но имай на предвид че и бюджета не беше примамлив за професионалистите в занаята. Обидих се на израза ти че едва ли не от кол и въже се докопали до пейнта и т.н. На мен лично участието ми отне 5 часа работа и 10 лв. разходи - 2 туби бира и кутия цигари. Не мисля че е малко.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Честито на ganio.
lglgl отиди да пуснеш едно тото! :beer:
Еее Имам вкус значи, ще пусна тото за Лудогорец... :D
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

@Firefly прав си че хора които се занимават с друго участваха в конкурса и аз съм един от тях но имай на предвид че и бюджета не беше примамлив за професионалистите в занаята. Обидих се на израза ти че едва ли не от кол и въже се докопали до пейнта и т.н. На мен лично участието ми отне 5 часа работа и 10 лв. разходи - 2 туби бира и кутия цигари. Не мисля че е малко.

Аз си изказах мнението просто. Всеки сам може да види работата на можещите и занимаващи се с това и на 90% от пусканите неща в подобни конкурси тук. Не целя да обиждам никого, за това конкурсите са отворени и всеки може да си участва колкото му се отдава. Но както аз бих искал да получавам откровени мнения, така и давам такива. В случая не мога да си кривя душата при нещо толкова очевидно. Сигурен съм, че много хора са си го помислили, просто не са го написали. А това колко време и разходи ти е отнело дадено нещо е без никакво значение и никой не го интересуа - важен е крайният резултат :]
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Моят фаворит беше това, но в крайна сметка възложителя има крайната дума:)
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Най-важното е човек да прави това което му харесва, а с времето ще става все по-добър, ако е достатъчно упорит разбира се.
Никои не е достатъчно добър в нещо винаги ще има и по-добри, това води до усъваршенстване и развитие и това е естествено.
Да се твърди, че видиш ли най-добрите не се били включили защото парата е малко е неправилно и неточно, ганьо не е ли добър, стойнев също, симетричния също е добър, ако всичко рисува сам за мен има голям потенциал.
Единствено сесещам за нико98 опс 89:), ама тя се обоснова така, че...сори пропуснах няколко човека...които също се включиха, за мен тук определяща беше цената и не коя да е , а възможно най-ниската.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Най-важното е човек да прави това което му харесва, а с времето ще става все по-добър, ако е достатъчно упорит разбира се.
Никои не е достатъчно добър в нещо винаги ще има и по-добри, това води до усъваршенстване и развитие и това е естествено.
Да се твърди, че видиш ли най-добрите не се били включили защото парата е малко е неправилно и неточно, ганьо не е ли добър, стойнев също, симетричния също е добър, ако всичко рисува сам за мен има голям потенциал.
Единствено сесещам за нико98 опс 89:), ама тя се обоснова така, че...сори пропуснах няколко човека...които също се включиха, за мен тук определяща беше цената и не коя да е , а възможно най-ниската.

Мисля си, че всеки дизайнер независимо от това на какво ниво е трабва да мисли така. Хора от форума занаят колко струва една лого и за колко съм продавал мои лога. Това не прече да участвам в конкурс за 40 лв. и не го считам за обидно. Нито пък съм се спестил откъм работа. Независимо дали ще получа 10 лв. или 1000 ако съм приел поръчката и работя по нея се старая да удовлетворя клиента. Не казвам, че и в двата случая работя на 100%, но се опитвам да дам повече от това, за което се плаща. В канкретния случай. 2 концепции. По 40 лв. всяка 80 лв. логотипа в Ai се пази. това означава, че ако друг хареса концепцията е възможно да се доразработи. Да не продължавам. Искам да кажа, че част от дизайнерската работа е участието в конкурси и губенето им. :) Искам да кажа на всички колеги, които участваха, че труда им ще бъде оценен независимо дали това ще е днес, или друг път. Важното е да четат, да вярват и да работят
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Мисля си, че всеки дизайнер независимо от това на какво ниво е трабва да мисли така. Хора от форума занаят колко струва една лого и за колко съм продавал мои лога. Това не прече да участвам в конкурс за 40 лв. и не го считам за обидно. Нито пък съм се спестил откъм работа. Независимо дали ще получа 10 лв. или 1000 ако съм приел поръчката и работя по нея се старая да удовлетворя клиента. Не казвам, че и в двата случая работя на 100%, но се опитвам да дам повече от това, за което се плаща. В канкретния случай. 2 концепции. По 40 лв. всяка 80 лв. логотипа в Ai се пази. това означава, че ако друг хареса концепцията е възможно да се доразработи. Да не продължавам. Искам да кажа, че част от дизайнерската работа е участието в конкурси и губенето им. :) Искам да кажа на всички колеги, които участваха, че труда им ще бъде оценен независимо дали това ще е днес, или друг път. Важното е да четат, да вярват и да работят

Точно така! Именно тези , които работят и четат най - много ще успеят. Особено за дизайнерите опита , проектите зад гърба и годините "стаж" са много голям фактор. Колкото повече работиш толкоз по-добър ще ставаш и почти е невъзможно да стоиш на едно място. Дизайна според мен си е цяла наука. Обхжаща толкоз много абспекти от живота ни. Като почнем от продуктов дизайн и стигнем до уеб-а. Само с четене ще се научи една наука и с много прегледи на aaawards , behance и други сайтове/галерии/

Поздравявам Ганио за спечеления конкурс.
Пожелавам на другите дизайнери вкл. и на мен да гледат на горе, всеки почва от някъде , но важното е къде ще стигне.

;>
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Поздравления за победителя и от мен!:) Хареса ми коректността на клиента също.
Който не е спечелил да не се притеснява, лого-дизайните са като непродадена стока в магазин, не знаеш кога ще им излезе късмета и може да се продадат на по-висока цена, може и на същата... въпрос на договаряне. ...
Питам се, защо дизайнерите като могат да си направят всичко и воден знак и да си оразмерят илюстрации, лого ... не ги пущат в сайт на нормална цена, а все запълват разни готови направени сайтове, където ... не се знае колко пъти са ти продали дизайна без твое знание и колко с твое знание, където събират разни такси от клиенти и се ускъпяват продуктите, от друга страна плащат за публикуване, не навсякъде, но има и такива сайтове. Да, интересно ми е. Все пак някой дизайнер ако може да представи неговата гледна точка. Или един намира пазар на едно място, друг на друго и затова? Притесняват се, че ако публикуват на собствен сайт няма да има поток ли, клиенти ли? Не знам, дори да няма никакъв поток предпочитам собствен сайт пред разни други, в другите мога само връзка да давам после с една, две публикации. Пак се отплеснах, но вярвам че е за добро - да обсъдим и тези неща. Или да отворя нова тема, но така се обвързвам с време да я следя и да отговарям.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Поздравления за победителя и от мен!:) Хареса ми коректността на клиента също.
Който не е спечелил да не се притеснява, лого-дизайните са като непродадена стока в магазин, не знаеш кога ще им излезе късмета и може да се продадат на по-висока цена, може и на същата... въпрос на договаряне. ...
Питам се, защо дизайнерите като могат да си направят всичко и воден знак и да си оразмерят илюстрации, лого ... не ги пущат в сайт на нормална цена, а все запълват разни готови направени сайтове, където ... не се знае колко пъти са ти продали дизайна без твое знание и колко с твое знание, където събират разни такси от клиенти и се ускъпяват продуктите, от друга страна плащат за публикуване, не навсякъде, но има и такива сайтове. Да, интересно ми е. Все пак някой дизайнер ако може да представи неговата гледна точка. Или един намира пазар на едно място, друг на друго и затова? Притесняват се, че ако публикуват на собствен сайт няма да има поток ли, клиенти ли? Не знам, дори да няма никакъв поток предпочитам собствен сайт пред разни други, в другите мога само връзка да давам после с една, две публикации. Пак се отплеснах, но вярвам че е за добро - да обсъдим и тези неща. Или да отворя нова тема, но така се обвързвам с време да я следя и да отговарям.

Не ти разбрах въпроса, за кои сайтове става въпрос? За логата - когато се прави лого се прави за определен клиент, с определено послание и цел, не мисля че някой би купил лого, правено за друг бранд/фирма, освен ако не е някоя много универсална форма, но това не мисля, че може да се нарече лого.

Принципно, дизайн се прави по задание, защото дизайнът има за цел да предаде съобщение, без значение за какво е - лого, сайт, приложение, илюстрация или каквото и да било. Ако говориш за това което си мисля, за сайтове където се продават лога и други илюстрации, много често хората участват в конкурси, като този, в които от 20 (а понякога стотици) предложения, 19 остават неизползвани. Пускането им в разни сайтове е просто начин за дизайнера да получи някакво възнаграждение, но това важи за илюстрациите по-скоро от колкото за логата. Има големи и известни сайтове, които играят ролята на графичен пазар, и където има много и добри продукти. Масата от хора търсещи подобно нещо ще отидат първо там, а няма да тръгнат да търсят в гугъл отделни дизайнери, че да им купят нещо от сайта, просто защото дизайнерите са хиляди.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

dreambench, правилно си ми разбрал въпроса. Значи пазара е причина. Жалко, а защо не направим един глобален сайт, където да публикуват художници и дизайнери? Да може всеки да се представи като себе и това което иска и да е на едно място и лесно да се търси. Разбрах. Нужно е и двете, на пазара публикуваш, но трябва да имаш и сайт да го покажеш. Повечето така правят. Благодаря! Поздрави! Хубав ден на всички!
 
От: От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

dreambench, правилно си ми разбрал въпроса. Значи пазара е причина. Жалко, а защо не направим един глобален сайт, където да публикуват художници и дизайнери? Да може всеки да се представи като себе и това което иска и да е на едно място и лесно да се търси. Разбрах. Нужно е и двете, на пазара публикуваш, но трябва да имаш и сайт да го покажеш. Повечето така правят. Благодаря! Поздрави! Хубав ден на всички!

Може, и се прави, но няма как да има 1 глобално нещо. Няма 1 глобален завод за коли, например. Има конкуренция между тези сайтове, и всеки от тях се стреми към определена група хора. Има Behance, където може да пускаш каквото си искаш твое. Има и Dribbble, където има само малка група дизайнери на много високо ниво, и може да пускаш неща само с покана от някой от тях. Тези служат като портфолио един вид, там се фукаш с най-добрите ти изпълнения наравно с другите дизайнери. На пазара нещата са различни, подбиват се цени, правят се оферти, не е гаранция, че най-добрият ще вземе дадена поръчка, и не е привлекателен вариант за много хора.

ПП. Като спомена глобален сайт за художници и дизайнери, хвърли едно око на deviantart, там като цяло е най-голямата 'сбирщина', ако мога така да се изразя, на всякакви хора занимаващи се с различни видове изкуства.
 
От: Конкурс за лого на ел.магазин / цена:40-80 лв

Благодаря dreambench! За първите два не бях чувала, а третия навярно се е развил преди години го гледах. Май ще е интересно да пуснем отзиви за тези и други сайтове и кой откъде печели примерно. Защото в едни сайтове се публикува едно, в други друго, но много дизайнери се оплакват, че тъкмо когато им тръгнат продажбите и им изтриват акаунтите. И на мен ми се случи в един сайт за лого, но там аз си бях виновна, щото от незнание на английски не спазих правила разни. Така се разбулват тайните и митовете - с отзиви. Защото доброто за едни може да се окаже недобро за други. Затова си ценя отзивите, макар че има и двете крайности в тях, пак трябва да се отсява. Но определено споделянията помагат.
 

Горе